Forum » Książka / Film

Najlepsze filmy

  • 20 lip 2009

    "Siedem Zyczen" :)

    1 1 Cytuj
  • 20 lip 2009

    Hator,Hator,Hator... Kolejny wymiatający klasyk.Jak widziałem te Marshalle i Gibsony w domu Darka,to prawie ryczałem,że ja tak nie mam. :)
    Ostatnio TVN przypomina Akademię Policyjną.Stare,ale fajnie się ogląda.

    Cytuj
  • 20 lip 2009

    W imię ojca. Klasyka

    1 Cytuj
  • 20 lip 2009

    Rise of the footsoldier
    Hooligans
    Cass
    Klass
    This is England
    Bank Job
    Adrenalina 1 i 2
    Death Race

    To sa filmy które moge ogladac dzien w dzien.

    Cytuj
  • 20 lip 2009

    A Terminator II to juz nikt nie pamieta? :) A z polskich "Psy".

    1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Do tej kolekcji filmów przez was wymienionych dorzuciłbym jeszcze "Podejrzanych" z genialnym Kevinem Spacy, "Prestiż", "Infernal Affairs" (na jego podstawie powstała "Infiltracja" Martina Scorsese), "Gorączkę" z Robertem De Niro i Alem Pacino, genialny "Podziemny krąg" oraz genialną komedie kryminalną Guya Ritchiego "Przekręt". Thriller "Siedem" (już trzeci film pod rząd z Bradem Pittem.. przypadek ?). Z "klasyki" to "Człowiek z blizną", a z wojennych to "Szeregowiec Ryan" oraz "Wróg u bram".

    Wymieniać tak mógłbym jeszcze długo ale jest tego po prostu zbyt wiele. Dużo zależy od gustu.

    Cytuj
  • 26 sie 2009

    A ja polecam taki zestaw :

    Komedie:
    1. "Nic śmiesznego"
    2. "But Manitu"
    3. "O dwóch takich co poszli na miasto" albo inaczej "Harold and Kummar goes to white Castle"
    4. "Ciało"

    dla osób lubiących mocne wrażenia:

    1. "Egzorcyzmy Emily Rose"
    2. "Egzorcysta"
    3. "Amityville Horror"
    4. "Ptaki"
    5. "Nawiedzony dwór"

    pozostałe:

    1. "Skazany na Bluesa"
    2. "Czekolada"
    3. "Znachor"
    4. "Tato"
    5. "Zaklinacz Koni"
    6. "Tora! Tora! Tora!"
    7. "Wejście Smoka"
    8. "Krwawy sport" ,("Bloodsport")
    9. "Pianista"
    10. "Prymas. Trzy lata z tysiąca"

    1 1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Klasycznie "Pulp Fiction"

    1 1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Obejrzalem niedawno film ktory w Stanach Zjednoczonych juz budzi kontrowersje.
    "Dystrykt 9" Nastepne dziecko slynnego z obrazow pelnych prawdy o otaczajacym nas swiecie Petera Jacksona. Swoj debiut w tym filmie jako dyrektor od efektow specjalnych i animacji zaznacza Neill Blomkamp. Jeden z najbardziej obiecujacych postep kinematografii w dziedzinie animacji, mlodych artystow. Urodzony w Poludniowej Afryce, na stale zamieszkujacy w Kanadzie.
    Nie dziwi wiec ze akcja filmu dzieje sie w RPA. Kosmici ktorzy przed dwudziestu laty przylecieli na ziemie, pod wplywem wypadku utracili mozliwosc kozystania ze swojej technologii i powrotu na rodzinna planete. Ludzie stworzyli dla nich miejsce "tymczasowego" pobytu na Ziemi, nazwanego kodem "Dystrykt 9".
    Film ciezki i nudny dla przecietnego widza wychowanego na Pazurze czy Tomie Cruise. Jednak niesie przeslanie o nas samych jako ludziach. Na prawde warty obejrzenia.
    www.d-9.com, Mysleniczanin007.
    PS: Stronka niestety tylko po angielsku lub w jezyku obcych, z tlumaczeniem angielskim. ;)

    1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    "Armagedon", "Czego pragną kobiety" "Lejdis", " Nigdy w życiu!" , " Bez twarzy ", ...

    1 Cytuj
  • 26 sie 2009

    Ja mam właśnie ochotę na ten "Dystrykt 9". Strasznie zachwalają ludzie ten film. Teksty w stylu "Po tym filmie już nic nie będzie takie jak dawniej..." czy też "Absolutne arcydzieło" są na porządku dziennym w różnego rodzaju tematach związanych z tym obrazem. No i średnia na filmwebie ponad 9.00 na 10.0. Mało filmów z taką oceną tam widziałem. Tyle że w Polsce premiera dopiero w październiku z tego co się orientuje :(

    1 Cytuj
  • 27 sie 2009

    wszystkie filmy Quentina Tarantino :) Cztery pokoje czy Pulp Fiction genialne ! lubię również filmy z cyklu Underworld, Bond z Danielem Craigiem też spoko, a jeśli ktoś lubi filmy z nieoczekiwanym zakończeniem to polecam Zabójczy numer, warto wytrwać do końca :)

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2009

    Skazani na Shawshank

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2009

    [quote=qleeg]wszystkie filmy Quentina Tarantino :) Cztery pokoje czy Pulp Fiction genialne ! lubię również filmy z cyklu Underworld, Bond z Danielem Craigiem też spoko, a jeśli ktoś lubi filmy z nieoczekiwanym zakończeniem to polecam Zabójczy numer, warto wytrwać do końca :)[/quote]

    Co do nieoczekiwanych zakonczen polecam rowniez "Kwarantanna" oryginalny tytul: "Quarantine".

    1 Cytuj
  • 30 sie 2009

    Ja polecam całą gamę filmów akcji z Jasonem Stathamem:
    m.in.:
    - WAR
    - Teoria Chaosu
    - Transporter I, II, III
    - Cranck (Adrenalina) I, II
    - Snatch (Przekręt)
    - Angielska robota (Bank Job)
    - Wyścig śmierci (Death Race)
    - Włoska robota (The Italian Job)
    - Mecz ostatniej szansy (Mean Machine)

    1 1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    "Senatorium pod klepsydrą" , "Bezsenność" i tu może mało męskie kino "Titanic" oraz klasyczne nasze komedie z okresu PRL'u. Oraz wiele, wiele innych.

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    "Szalenstwa Majki Skowron" ;) Ech to byly czasy... Na weekend zapowiada mi sie maraton seriali; "Pan Samochodzik" i "Wakacje z duchami". Coz, jestem troche sentymentalny ;)

    1 1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Mysleniczanin007,jeżeli lubisz stare polskie filmy i seriale,to polecam Ci kanał Kino Polska.Same perełki polskiej kinematografii,tej dobrej-starej.Ostatnio leciała Majka.
    A jak Ci się podobają ekranizacje "Pana Samochodzika" i "Wakacji..."?

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Powiem Ci Kaper, ze zanim przeczytalem ksiazki ogladnalem juz seriale. Oczywiscie pisze o mojej mlodosci ;). Jezeli mowisz o filmach pelnometrzaowych, to nie mialem okazji obejrzec. Za to z wypiekami na twarzy czekam na seriale, nie ogladalem ich przeciez ze dwadziescia pare lat. Bedzie naprawde wspanialy weekend wspomnien.

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Mysleniczanin007,wiem o czym mówisz,bo sam czasem mam takie "napady" nostalgii. Dlatego też zacząłem zbierać Tytusy.I niech "se" ludzie myślą,że dziecinnieję.Raz się żyje.Pozdrowienia i miłego oglądania. :)

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Był taki stary film może przekręciłem tytuł "Trzęsienie ziemi w San Francisco" chętnie bym go zobaczył jeszcze raz.
    "Ptaki" film dobry i książka też, "Imię róży" Lepiej wcześniej przeczytać książkę , a później obejrzeć film. Jedno i drugie , dla mnie znakomite.

    Jest jeszcze kilka innych tytułów,"Obcy", "Coś", "Odyseja kosmiczna" tu się nie wiele dzieje , ale ma klimat.

    1 Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Tytusy. :) Ja do dzis mam "Kapitana Zbika", Kilkadziesiat numerow "Alfy", "Kajko i Kokosz" i "Komiks" wydawany przez "Fantastyke" taki miesiecznik dla entuzjastow literatury fantastycznej. Miedzy innymi numery w ktorych pojawial sie moj ulubieniec Funky Koval :):):) Rysowany przez jednego z najleprzych komiksowych artystow Boguslawa Polcha.

    1 1 Cytuj
  • 3 wrz 2009

    Mi (lub mnie) z dzieciństwa został tylko jeden komiks...Życie Jezusa Chrystusa piszę to całkiem poważnie i żadnych śmichów OK?

    1 Cytuj
  • 4 wrz 2009

    klasycznie oldschoolowy 'pulp fiction',
    'egzorcyzmy emily rose',
    'kac vegas' - padłam przy tej komedi :D

    1 2 Cytuj
  • 4 wrz 2009

    [quote=Mysleniczanin007 napisał:[hr][quote]qleeg]wszystkie filmy Quentina Tarantino :) Cztery pokoje czy Pulp Fiction genialne ! lubię również filmy z cyklu Underworld, Bond z Danielem Craigiem też spoko, a jeśli ktoś lubi filmy z nieoczekiwanym zakończeniem to polecam Zabójczy numer, warto wytrwać do końca :)[/quote]

    Co do nieoczekiwanych zakonczen polecam rowniez "Kwarantanna" oryginalny tytul: "Quarantine".
    [/quote]

    i koniecznie 'The Mist'(Mgła) na podstawie książki Stephena King'a :]

    1 2 Cytuj

Odpowiedz