Forum » Książka / Film

Najlepsze filmy

  • 4 wrz 2009

    Yunnan, nowela lepsza niz film. Przynajmniej moim zdaniem. ;)

    Cytuj
  • 4 wrz 2009

    Ksiązki zawsze są lepsze niż film, film to takie streszczenie książki, gdzie pełno jest skrótów i pominiec istotnych faktów. Ogólnie obraz posługuje sie daleko idącymi uproszczeniami, dlatego ja najpierw czytam później oglądam. Jeden, jedyny raz odstąpiłem od tej reguły, a chodzi o "Imię Róży" film jest świetny, bardzo blisko ksiazki i bardzo ciężko jest czytać tą książke jeżeli wcześniej oglądało sie film.

    Proponuje przeczytać np. Rzeke tajemnic, a później oobejrzeć film, po prostu przepaść.

    Cytuj
  • 5 wrz 2009

    Coś z seriali "Miasteczko Twin Peaks" i ta muzyka Angelo Badalamenti, niesamowity obraz.

    Cytuj
  • 5 wrz 2009

    jak już zaczęło się o serialach... niezapomniane dla mnie to "Skrzydła" i mechanik Lowel :D, "Świat wg Bundych" :D, lubię też "Kryminalne zagadki Las Vegas" i oczywiście........ "Moda na sukces" :D ( to ostatnie to żart :) )

    Cytuj
  • 5 wrz 2009

    ooo z seriali to preferuję dextera :]

    Cytuj
  • 9 wrz 2009

    Seriale? "Alternatwy 4" Nieraz poplacze sie ze smiechu. Stare ale jakie ponadczasowe. ;)

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Jak serial,to "Allo,allo".Był też dobry serial "I wszyscy razem",ale potem pojawili się Bundy i przebili wszystko.

    1 Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Serial który wciągnął ludzi "Przystanek Alaska" i uwaga(trochę mi wstyd) "Gotowe na wszystko"

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    To ja do listy dorzucę jeszcze moje ulubione: "Wielki Błękit", "Arizona Dream", "Zapach kobiety".
    Ostatnio mną wstrząsnął film "The Other Boleyn Girl" o życiu Henryka VIII. Wstrząsnął mną do tego stopnia, że zaraz potem obejrzałam trzy sezony "The Tudors". Polecam, świetna produkcja i dobór aktorów.

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    O! "Wielki Blekit" Luc'a Besson'a, jak moglem zapomniec ;D Asiek, polecam Ci, widzac po tematyce, film Petera Webbera "DZiewczyna Z Perlowym Kolczykiem" org. "Girl with a Pearl Earring". Film opowiada historie powstania jednego z najslynniejszych obrazow Johannesa Vermeera. Ucieszy Cie z pewnoscia obecnosc Scarlett Johansson. Ktora zagrala w tym filmie asystentke wielkiego artysty.
    Wpadl mi w rece "Czlowiek z Zelaza" ktory to szykuje sie na nadchodzacy weekend. Przypomne sobie znow jakie bylo spoleczenstwo w czasie slynnego skoku przez plot, Elektryka ze Stoczni Gdanskiej.
    A ze nikt nie wspomnial jeszcze o "Gwiezdnych Wojnach"? To mnie dziwi....
    Niech moc bedzie z Wami, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Zapomnialem dodac ze film, "Dziewczyna z Perlowym Kolczykiem" nakrecony zostal w oparciu o nowele Tracy Chevalier pod tym samym tytulem, to tak na marginesie jak ktos woli poczytac ;)
    zdjecie zdjecie

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Ja jakoś nie przepadam za "Gwiezdnymi wojnami" zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu "Star Trek".
    Z innej beczki.
    "Omen" "Pojutrze" "Angielski pacjent" "Inni"

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2009

    dziś (właściwie wczoraj) zaczął się nowy serial 'fringe: na granicy światów' twórców 'lost'. osobiście bardzo mi się spodobał, trzyma w napięciu do samego końca :] poza tym byłam mile zaskoczona bo trwał dłużej niż przewidywał program : D. czwartek 23:40 tvn. polecam :]

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2009

    Z okazji mojego 300 postu chcialbym zaproponowac film zwiazany tematycznie.
    "300" na podstawie noveli Franka Millera. Graficznie przedstawiona walka Krola spartan Leonidasa w obronie przesmyku termopilskiego ktory z 300 zolniezami Sparty i kilkoma tysiacami zolniezy panstw sprzymiezonych odpieral ataki miloinowej armii Krola Persji, Kserksesa. Jak ktos lubi heroizmy ;)
    A jak wolicie komedie to na tej samej bazie powstala karykatura filmu "300" pod tytulem "Poznajcie Spartan". Polecam wczesniej ogladnac "300" ze wzgledu na zaty sytuacyjne odnoszace sie bezposrednio do tego filmu. Dla oslody dodam ze zone Leonidasa, Gorgo, gra Carmen Elektra ;)
    Mysleniczanin007.
    zdjecie zdjecie

    Cytuj
  • 11 wrz 2009

    oj tak parodia '300' jest bezkonkurencyjna ! :] :D

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    zdjecie
    [SIZE=5] 1952-2009[/SIZE]

    Nie chce przynosic zlych wiesci ale Patrick Swayze zmarl wczoraj, po dlugiej i ciezkiej walce z rakiem. Przezyl 57 lat i byl gwiazda takich filmow jak "Dirty Dancing". "Duch", "Wykidajlo". Przegral po niemal 20 miesiecznej walce z nowotworem.
    I znow odchodzi w przeszlosc, kawalek wspomnien naszej mlodosci.
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Lubiłem jego kreacje aktorskie, zawsze tez wydawał mi się sympatycznym człowiekiem.

    [*]

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Film który myślę warto obejrzeć, siedziałem przykuty do fotela az do koncowych napisów.

    "Apocalyptico" Mela Gibsona

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2009

    szkoda go !

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Film Konrada Niewolskiego "Symetria".Zyciowy film, oraz moj ulubiony aktor nowego pokolenia, Andrzej Chyra. Polecam tez "Dlug" i "Katyn".

    Cytuj
  • 18 wrz 2009

    "Adwokat Diabła" Dobra obsada, to połowa sukcesu.

    1 Cytuj
  • 22 wrz 2009

    Oglądałam "Dziewczynę z perłowym kolczykiem", bardzo dobry film, to fakt! Widziałam też "300" i nawet "Poznaj moich Spartan".
    Polecam "Folwark zwierzęcy" z 1999 r. (zwierzęta w roli głównej) i w podobnym orwellowskim klimacie "Equilibrium".

    Cytuj
  • 22 wrz 2009

    Czytałaś książke "Folwark zwierzęcy"? Film dużo odbiega od ksiażki? Bo przyznam ze ksiązke czytałem , ale filmu nie widziałem.

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Lubicie kino katastroficzne? Ja lubie, może ktoś podrzuci tytuł filmu który warto obejrzeć.

    Cytuj
  • 2 paź 2009

    Jeżeli katastroficzny,to może "Pojutrze"? Z piękną sceną zamarzającej flagi amerykańskiej i samych amerykanów błagających o pomoc Meksyk. :D
    Ale pomijając moją niechęć do ich wszechobecnych symboli narodowych,film jest niezły.

    Cytuj

Odpowiedz