Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 29 gru 2008

    [quote]Witam!
    Właśnie patrzyłem na strone Góry Chełm i stoki nadal nieczynne! :(

    1 Cytuj
  • Michał 30 gru 2008

    Myślę, że do soboty wytrzymacie, a warunki będą bardzo dobrze :) Lepiej otworzyć o weekend później niż potem słuchać jakie złe warunki są :D

    1 Cytuj
  • 30 gru 2008

    Jezeli chodzi o śnieżenie to jet to bardzo ciężka sprawa nie dość że potrzebna jest olbrzymia ilosć wody to jeszcze energii elektrycznej tutaj można sobie przeczytać ile armatka jest w stanie wyprodukować śniegu i ile potzrebuje do tego wody i energii..Produkcja śniegu - do 68 m3/godz
    Zużycie wody - do 25 m3/godz
    Ciśnienie wody - 1,5 - 3,5 MPA
    Temperatura wody zasilajacej - 0,5-2,0
    Temperatura powietrza- od -3 do -18oC
    Wilgotność względna powietrza- do 80%
    Zapotrzebowanie na energię - 14 KW
    Ciężar agregatu- - 500 kG
    Nie jet to takie proste jezeli stok jest duży a na dodatek podłoże jest jescze kamieniste z racji tego ze nie zdążyło sie to jescze wszystko pokryć trawą czy mchem .Śniegu potrzebna jest ogromna masa!! Władze wyciągu robią co moga aby wykorzystywać każdy spadek temperatur aby produkować śnieg choć jest to naprawde trudne woda z raby jest dosyć sciepła nieraz nawet 12 stopni a gdy dojdzie do samej góry stoku podnosi się nieraz nawet o kilka stopni więc sami widzicie że nie jest to takie proste załączyć armatkę i produkować śnieg. Następna sprawą jest Ratrak .Ta maszyna nie zawsze moze naprawić stok ale nieraz zepsuć je

    1 1 Cytuj
  • 30 gru 2008

    Jezeli chodzi o śnieżenie to jet to bardzo ciężka sprawa nie dość że potrzebna jest olbrzymia ilosć wody to jeszcze energii elektrycznej tutaj można sobie przeczytać ile armatka jest w stanie wyprodukować śniegu i ile potzrebuje do tego wody i energii..Produkcja śniegu - do 68 m3/godz
    Zużycie wody - do 25 m3/godz
    Ciśnienie wody - 1,5 - 3,5 MPA
    Temperatura wody zasilajacej - 0,5-2,0
    Temperatura powietrza- od -3 do -18oC
    Wilgotność względna powietrza- do 80%
    Zapotrzebowanie na energię - 14 KW
    Ciężar agregatu- - 500 kG
    Nie jet to takie proste jezeli stok jest duży a na dodatek podłoże jest jescze kamieniste z racji tego ze nie zdążyło sie to jescze wszystko pokryć trawą czy mchem .Śniegu potrzebna jest ogromna masa!! Władze wyciągu robią co moga aby wykorzystywać każdy spadek temperatur aby produkować śnieg choć jest to naprawde trudne woda z raby jest dosyć sciepła nieraz nawet 12 stopni a gdy dojdzie do samej góry stoku podnosi się nieraz nawet o kilka stopni więc sami widzicie że nie jest to takie proste załączyć armatkę i produkować śnieg. Następna sprawą jest Ratrak .Ta maszyna nie zawsze moze naprawić stok ale nieraz zepsuć je

    2 1 Cytuj
  • 30 gru 2008

    zepsuć jeżeli na stoku jest zbyt mała ilość sniegu ratrak wjeżdzając wyciaga gasienicami kamiienie i ziemię i wtedy dopiero jest problem bo kamienie wychodzić będa cały sezon dlatego najważniejszy jest ten pierwszy wjazd ratraku na stok aby miał odpowiednia warstwę sniegu .Polecam ten stok bo nie ma takich wiecej w Polsce!! jest jedyny w swoim rodzaju

    1 1 Cytuj
  • 31 gru 2008

    Nie wiem czy jest jedyny w swoim rodzaju:) ale ja osobiści bardzo go lubie:)
    To co napisał Mari zgadza się zupełnie z informacjami jakie ja posiadam na temat śnieżenia i mam nadzieje że w końcu zrozumiecie że temp. to tylko jeden z czynników, bardzo ważny ale jednak jeden z wielu

    1 Cytuj
  • 31 gru 2008

    Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!!

    :) W sobotę wielkie otwarcie 40 cm śniegu więc warunki będą wymarzone. :)

    Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!! Uwaga !!!!!!!!!!!!!

    1 Cytuj
  • Michał 1 sty 2009

    Ciesze się na samą myśl :)

    1 Cytuj
  • 1 sty 2009

    śWIETNE WARUNKI W SOBOTE STOK RUSZA PEŁNA PARA W NIEDZIELE I PONIEDZIAŁEK ZAPOWIADAJA OPADY SNIEGU WIĘC DOBRZE SPORZADZONE PODŁOŻE SZTUCZNEGO SNIEGU PRZYKRYJE NATURALNY PUCH I POPROSTU BEDZIE WYŚMIENITA JAZDA DO WIOSNY !!!
    NARESZCIE BĘDZIE MOZNA POSZALEĆ I PO TRENOWAĆ JAZDE SPORTOWĄ BO ZAWODY TUZ TUŻ . :)

    1 1 Cytuj
  • 1 sty 2009

    POZDROWIENIA DLA KIEROWNIKA I CAŁEJ EKIPY Z WYCIAGU ZA WIELKI WKŁAD PRACY W PRZYGOTOWANIACH SZCZEGÓLNIE DLA OPERATORA RATRAKA JACKA :) POZDRAWIAM - OPERATOR DRUGIEGO RATRAKA:)Z 2008 ROKU

    1 Cytuj
  • 1 sty 2009

    A witamy witamy Mari, w sobote śmigamy:P

    1 Cytuj
  • 3 sty 2009

    DZISIAJ BYŁO SSSSSSSSSSUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRR !!!!!!!

    1 1 Cytuj
  • 4 sty 2009

    czy na tym stoku można się uczyć jeździć i czy dzieci też mogą zjeżdać? pytam czy nie lepiej do siprawia?

    1 Cytuj
  • 4 sty 2009

    Byłem na stoku w sobotę po południu tzn 03.01.2009 Warunki fatalne jak na otwarcie sezonu, muldy i lód jednocześnie. Dla dobrze jeżdżących narciarzy pewnie frajda i wyzwanie pokonać taką trasę. Jednak dla średniaków takich jak to nic ciekawego. Po kilku zjazdach musiałem zrezygnować. Początkujący rezygnowali już po pierwszym zjeździe. Dzisiaj i jutro ma padać więc może właściciele stoku się bardziej postarają.
    Nie polecam dla dzieci uczących się jeździć.

    1 Cytuj
  • Michał 4 sty 2009

    Dla dzieci i uczących się jest drugi mniejszy stok o mniejszym nachyleniu! Co do muld to na stoku o takim nachyleniu trasy i przy takiej ilości ludzi na stoku powstawanie muld jest procesem nieuniknionym.
    Stok jest wymagający szczególnie w godzinach wieczornych tu muszę się zgodzić jednak narciarze jak i snowboardziści słabiej sobie radzący na pewno nie będą żałować jeśli przyjadą w godzinach porannych w weekend lub popołudniowych w tygodniu wtedy nie ma jeszcze muld i jest dużo łatwiej.

    1 Cytuj
  • 4 sty 2009

    [quote]czy na tym stoku można się uczyć jeździć i czy dzieci też mogą zjeżdać? pytam czy nie lepiej do siprawia?[/quote]

    No stanowczo radzę do Sieprawia (dla początkujących oczywiście).

    1 Cytuj
  • 4 sty 2009

    Miit ma rację przy takim nachyleniu stoku muldy to normalna sprawa przecież nikt z narciarzy nie jkeżdzi na kreche tylko skręca by wytracać predkość a tym samym zsypuje zwały sniegu w dane miejsce następni robia to samo i w wyniku tego w jednym miejscu stok wytarty jest do lodu a w drugim miejscu usypana jest 40 cm mulda więc poczatkujący niech szlifuja forme na szczycie góry na wyciągu orczykowym :)

    1 Cytuj
  • 5 sty 2009

    Witam zima w pełni u nas w Jaworniku na skoczni panuja świetne warunki od dziś zaczynamy latać zapraszamy !!! Skoki to też nie złe widowisko najpierw skaczemy a wieczorkiem na stok ZARABIESPORT tak wyglada nasz trening

    1 Cytuj
  • 5 sty 2009

    wIDAC ŻE NA STOKU JUZ JEST NIE ZŁA WARSTWA ŚNIEGU NADAL PADA A NA DODATEK ARMATKI CAŁY CZAS ŚNIEŻĄ WIĘC WYGLADA NA TO ŻE W TYM ROKU ZARABIE SPORT BĘDZIE CZYNNE DO MAJA :)

    1 Cytuj
  • 5 sty 2009

    Tylko dlaczego nadal taki wąski stok? Gdyby udało sie otworzyć całą szerokość byłaby piękna jazda. Oby!
    Nie licze na to aby w drugiej połowie marca panowały tam jeszcze niezłe warunki narciarskie.

    1 Cytuj
  • 5 sty 2009

    Myślę że już lada dzień zostanie otwarta cała szerokość stoku armatki śnieżą pełną para a warunki atmosferyczne sprzyjają wiec tylko zakładać narty i jazda na stok

    1 Cytuj
  • 9 sty 2009

    Byłem wczoraj, trzeba powalczyć momentami z lodem, ale radość z jazdy przewyższa jednak wszystkie niedogodności. Obniżyli trochę ceny, 3h jazdy za 35pln (ulgowe) to bardzo przystępna cena imo, bo naprawdę w takim czasie można nieźle poszaleć. I widok ze szczytu na Myślenice jest przepiękny!

    Życze jak najlepiej tej stacji. I mam pytanie, może ktoś z zarządu firmy tu zagląda - dlaczego w programie Pogoda na Narty na TVP3 nie jest uwzględnione nasze ZarabieSport? Ma to związek z wycofaniem się sponsoringu dla tej audycji?

    1 Cytuj
  • 13 sty 2009

    Pytanie do wszystkich.

    dlaczego wykupujac karnet do 21:30 władze stoku gasza swiatła i nie wpuszczają na wyciąg już o 21;15?

    3 Cytuj
  • 13 sty 2009

    Moze źle chodzi Ci zegarek ;p

    A tak poważnie - pierwszy raz sie spotykam z taką sytuacją, zawsze miałem możliwość jazdy do końca, a też zawsze kupuję 3h do 21:30.

    1 1 Cytuj
  • 14 sty 2009

    Mysior dziwne jest to co Piszesz. Ostatni wyjazd na górę jest o 21.30 i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby wcześniej wyłączali wyciąg a jestem tam co dziennie:)

    1 1 Cytuj

Odpowiedz