Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 26 lut 2011

    Stok stokiem ale ja mam pytanie co sądzicie o obsłudze tej stacji. Słyszałam różne opinie na ten temat i chciałabym dowiedzieć się jakie jest wasze zdanie. Wiem że temat dotyczy głównie warunków, ale i obsługa ma wpływ na opinię jaka idzie w świat o np. stoku.
    Mnie osobiście zniechęcili do siebie w pewnej stacji (nie chodzi tu o Chełm) i na pewno już nigdy tam nie pojadę, a i znajomym szczerze odradzam tam wyjazd i to skutecznie bo sami przekonali się że mam rację.

    Cytuj
  • 26 lut 2011

    [quote=gość: marlen krak] Stok stokiem ale ja mam pytanie co sądzicie o obsłudze tej stacji. Słyszałam różne opinie na ten temat i chciałabym dowiedzieć się jakie jest wasze zdanie. Wiem że temat dotyczy głównie warunków, ale i obsługa ma wpływ na opinię jaka idzie w świat o np. stoku.
    Mnie osobiście zniechęcili do siebie w pewnej stacji (nie chodzi tu o Chełm) i na pewno już nigdy tam nie pojadę, a i znajomym szczerze odradzam tam wyjazd i to skutecznie bo sami przekonali się że mam rację. [/quote]
    A czym dokładnie Cię zniechęcili ? No wiesz, możesz wyjaśnić o co konkretnie chodzi?

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    owszem jest i lód i muldy !! a śmigać można !!!! chyba że ktoś nie potrafi ;-p !!! "śnieg" z armatek to tak naprawdę lód , a jak ktoś chce jeździć na naturalnym to zapraszam na kasprowy !!! zresztą - złej baletnicy i kiecka przeszkadza !!!! niema złych warunków - tylko nie wszyscy potrafią jeździć -tak powiedział stary ( 72 lata ) narciarz !!!! więc co do lodu w górnej części ( przy samym starcie ) , gdyby " towarzystwo " wykonało kilka skrętów zamiast ześlizgu ,to PROBLEM BY NIE ISTNIAŁ !!!! pozdrawiam i do zobaczenia na stoku !!!! śniegu jest naprawdę MASA - co widać jadąc kolejką !!!!

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Heheh, temat stoku odżywa non stop, jakbyśmy w Myślenicach samych tylko narciarzy mieli;-), nie dziwię się np. sklepom które na okrągło są na topie, choć i tam z pewnym nasileniem przewija się kryptoreklama i non stop podbija się temat. Kto dysponuje sprzętem i go to kręci, ten jeździł będzie, są tacy którzy wybierają Chełm, inni Siepraw inni jeszcze wolą bardziej rozbudowane trasy przygraniczne. Tych którzy nie jeżdżą, byle forum do wydana kilku tysięcy w sklepie na sprzęt nie skłoni. Wnet oczekiwać założenia tematu 'strzelnica' i przewijania się w nim kilku strzelców z głównym strzelcem gminy na czele... Muszę natomiast napisać, że jako nierzadki użytkownik drogi na Chełm jestem poirytowany brakiem przygotowania drogi pod tego rodzaju inwestycje. Jeśli tj. zakładano na początku droga ma być na wpół turystyczna a na przejazd służyć jedynie mieszkańcom, to po co zrobiono ten nierentowny chyba nadal wyciąg i wycięto tyle drzew? Jeśli robi się stok, to trzeba też odpowiednio przygotować dojazd pod większy ruch. Tak mam sytuację, że krew mnie zalewa w ferie i w trakcie innych imprez w lesie, gdzie ciężko się wyminąć bo samochody parkują na drodze, a jeszcze jestem opieprzany przez jakiegoś leniwego Krakusa bo on ma pierwszeństwo bo jedzie pod górę a ja z góry, nie widzi zaś że on ledwie na początku korka i może bez kłopotu wycofać kilkadziesiąt metrów zaś dla mnie jest to cofanie pod niemałą górę z ostrym zakrętem na końcu z którego w każdej chwili coś rozpędzonego może się wychylić. Droga nie jest przygotowana pod większy ruch. Mi podobał się znak który stał na Zarabiu jeszcze w latach 90-tych: zakaz wjazdu z wyjątkiem mieszkańców, a i przyrodzie to dobrze służyło. Jak zwykle u nas: pieniążki przechodzą z ręki do ręki i robi się inwestycję bez przygotowania pod nią infrastruktury. Pieprzona głupota!!!

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    2 trasa by sie przydala, nasza gorak zrobila sie dla mnie lekko monotonna, zycze zmiany wlasciciela..

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    nikt nie narzeka !!!!???? dziwne - zawsze było kilku !! no ale niema na co narzekać !!!!!! jest MIODZIO !!!! pozdrówka dla wszystkich jeżdżących !!!

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    a co pada na gorze ? bo na dole deszczyk--moze jutro bedzie lepiej

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    wczoraj troszkę "dupuwa" ale dziś (jak sam widziałeś ) mmmmm !!no ale to już wiosna i czy to dzień czy noc , zawsze <0 !! natury nikt jeszcze nie usidlił !!!!cieszmy się że jest tak fajnie (a jest naprawde )!! pozdrawiam !!

    Cytuj
  • 13 mar 2011

    Od jutra na Chełmie mają nowe ceny. Całkiem fajne:) Od 35 zeta za karnet:)

    Cytuj
  • 13 mar 2011

    a dycha za parking pewno...

    Cytuj
  • 14 mar 2011

    yyy -pewno ??!! no chyba ze ty bedziesz kasowal !! to nie kasina ze parking za darmo - bo doliczony do karnetu !! na ale tam nikt na to nie zwrocil uwagi !!!! przeciez to KASINA !! ;-))))

    Cytuj
  • 15 mar 2011

    dużo kryptoreklamy w tym temacie.. a droga na Chełm dziurawa jak ser.

    Cytuj
  • 17 mar 2011

    [quote=gość: pabblo] dużo kryptoreklamy w tym temacie.. a droga na Chełm dziurawa jak ser. [/quote]

    a KRAKÓW takie miasto ,a dziura na dziurze i dziurą pogania, kto by się drogą na Chełm przejmował ?!

    Cytuj
  • 17 mar 2011

    ano kto, bo tylko u nas robi się inwestycje bez przygotowania infrastruktury. Czy dojazd do wyciągu i na Chełm jest drogą odebraną? Ciekawe rzeczy dzieją się w tej gminie.

    Cytuj
  • 17 mar 2011

    jeśli ktoś na tych dziurach coś urwie, proponuję od razu ściągnąć policję, spiszą protokół i zaskarżyć zarządcę drogi. Niech płaci, sprawa wygrana. Dlaczego wszystko ma się dziać kosztem naszych aut?

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    droga jest gminna

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    A policja jeszcze Tobie wystawi mandat za złamanie zakazu ruchu ;)

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    na drodze do wysokości parkigów przy dolnej stacji nie ma zakazu ruchu:) jeśli są postawione światła drogowe przy zwężeniu na dole i nikt wam mandatu nie da:) powyżej parkingów owszem:)

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    Czyli zakazu nie ma tylko wtedy kiedy są światła? Widziałem zasłonięty znak zakazu wjazdu, nie wiem czy zasłonięty jest on już na stałe, czy od czasu do czasu ujrzy światło dzienne, bo to rzeczywiście droga do intensywnego ruchu nie jest - raz to stan techniczny, dwa - walory przyrodnicze lasu które wypada chronić.

    Cytuj
  • 18 mar 2011
    Cytuj
  • 18 mar 2011

    kto jest wlascicielem stoku, pan Jania?

    Cytuj
  • 20 mar 2011

    nie !! pan Jania nie jest właścicielem stoku , właściciel niezmiennie ( na razie ) ten sam .

    Cytuj
  • 20 mar 2011

    Na Chełm można wjeżdżać znak zakazu jest zasłonięty,świateł niema więc ten kto pisze że można wjeżdżać tylko wtedy gdy są światła pisze głupoty i wprowadza wszystkich w błąd....Specjalnie pojechałem zobaczyć i nigdzie nie ma zakazu,na sam szczyt wjechałem

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    to złamałeś zakaz powyżej parkingu !!!!!

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Żadnych głupot nie pisze i nikogo w błąd nie wprowadzam:) Powyżej parkingu przy stacji dolnej jest zakaz wjazdu, przy drodze na górę jest jeszcze kilka postawionych:) Co do świateł ... lechu skoro jak sam twierdzisz pojechałeś na chełm to zakładam, że posiadasz prawo jazdy. Jedną z podstawowych wiadomości na kursie na prawko jest hierarchia znaków. Najważniejsze są znaki świetlne, następnie pionowe i na końcu poziome. Jeśli w danym miejscu występują znaki świetlne i pionowe, ważniejsze są znaki świetlne. Czyli w przypadku chełmu jeśli stoją światła i jest znak stopu to Ciebie jako kierowcę na pierwszym miejscu obowiązuje przestrzeganie znaków świetlnych. Jeślli nadal uważasz, że kogokolwiek wprowadziłem w błąd przeczytaj sobie kodeks drogowy.

    Cytuj

Odpowiedz