Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 13 maj 2011

    Wygląda na to, że coraz gorzej przedstawia się sytuacja finansowa Eco-Sport.
    Właśnie odwołano Puchar Polski w Downhillu, który miał się odbyć w ten weekend na Chełmie.
    Rzekomy powód : Nagła awaria:)
    Prawdziwy powód: Brak prądu! niepłacone rachunki i odcięcie zasilania przez dostawce energii.

    więcej...
    http://dh-zone.com/news/zawody-pucharu-polski-w-my%C5%9Blenicach-odwo%C5%82ane

    3 Cytuj
  • 13 maj 2011

    to było do przewidzenia, stacja z różnych względów nie jest rentowna (m.in. względów geoklimatycznych). Jedna z wielkich koncepcji naszych elit, zrobiona po łebkach, bez zapewnienia odpowiedniej infrastruktury. Najbardziej szkoda mi tych wykarczowanych drzew.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 13 maj 2011

    Czy elity będą ratować stację w ramach rewitalizacji?
    Tu ciśnie się do tekstu pytanie w stylu: a nie mówiłem?/na starym i nowym forum/
    W szufladach urzędu leżą opracowania klimatyczne dla tego miejsca. Pewnie zginęły, bo zrobione jeszcze wówczas kiedy funkcjonował mini wyciąg. I wówczas zrezygnowano z budowy tego co później ktoś sobie zamarzył.
    Pewnie wyrąbane drzewa zapłaciły nie tylko życiem za czyjeś widzimisię.

    2 1 Cytuj
  • 13 maj 2011

    Przykre, ale znów ktoś ma różowo w głowie i nie umie wziąć pod uwagę faktów albo po prostu ktoś jednak dorobił się na tej koncepcji, mimo że ktoś inny przegrał.....

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    zaśpiewajmy coś-np.anielski orszak.......

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Niech lepiej elity drogę dojazdową na Chełm połatają bo dziura goni dziurę, gdyby nie ten cały wyciąg droga miałaby sie pewnie lepiej

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Te adzygmunt, uwiesiłeś się tych opracowań geoklimatycznych, a jakbyś trochę tyłek w zimie po stokach ruszył to byś może zauważył, że na Chełmie można było jeździć dłużej niż na wielu innych górkach i to wyższych i zapewne majacych lepsze opracowania... Nawet styczniowa odwilż unieruchomiła wiele innych wyciągów a tu wszystko hulało. Inna sprawa, że ludziom nie chce się jeździć, gdy na dole nie ma śniegu. Dla mnie to np. lepiej bo więcej miejsca na stoku żeby poszaleć...
    Wiem, że wszędzie starasz się być najmądrzejszy, ale niestety często teoria mija się z praktyką...

    3 Cytuj
  • 14 maj 2011

    Geo- czy klima- mniej istotne. Przyczyn mogło złożyć się kilka. Fakty są proste: inwestycja na Zarabiu nie zarabia.

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Ja osobiście dokonywałam pomiarów temperatury jeszcze na mini kolejce. Nikt nie miał wątpliwości że przy takim klimacie sezon bedzie minimalny. Oczywiście sztuczne nasnieżanie jakąs alternatywa bylo ale widac koszty przewyzszyly zyski. Za starych czasów kolejka wychodziła na duuuzy plus> Widać mało gospodarni Ci inwestorzy ale mało kto wie że to Nasi mieszkancy a konkretnie dwóch kupili ta kolejke tylko pod przykrywka warszawskiej firmy i tak myśle że oni wcale duzo na tym nie stracili a moze nawet zyskali bo zapewne spoooro brudnych pieniedzy zdolali wyprac w trakcie funkcjonowania kolejki

    2 1 Cytuj
  • 2 lip 2011

    Kolejne zawody Downhillowe na Chełmie odwołane!
    http://dh-zone.com/news/joy-ride-w-my%C5%9Blenicach-przeniesione-do-koninek

    Wiadomo kto będzie nowym inwestorem? PKL?

    1 Cytuj
  • adzygmunt 3 lip 2011

    Dawno tutaj nie zaglądałem i dopiero teraz zauważyłem tekst bandyty.
    Tak drogi bandyto masz rację staram się być mądrzejszym od innych. Czy to źle?
    Skoro sam zauważyłeś że ludzie dzielą się na mądrych i głupich wolę być w tej pierwszej grupie. Ty nie?
    Miałem zamiar zripostować na temat "geoklimatu". Zrobiła to za mnie ":-)"
    Jak Ci tam w szarych zwojach?

    3 3 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Oczywiście Twoja ilość wypowiedzi i wiedzy "na każdy temat" jest bezsprzecznie największa, ale nie zmienia to faktu, że teoria sobie a praktyka sobie. Tak więc na Chełmie można było poszusować o wiele dłużej niż na innych stokach. Tobie zapewne z opracowań wyszło zupełnie co innego a zdobyta wiedza nie pozwoliłaby jeździć nawet gdyby było dwa metry śniegu bo opracowania mówią inaczej...
    Wolę być w tej drugiej grupie byle tylko dalej od Twoich mądrości :)))

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 3 lip 2011

    Weź przetak przesiej może znajdziesz tam coś dla siebie.
    Jeśli nie, znaczy to, że jesteś człowiekiem spełnionym. Gratuluję. Ja wolę czytać ze zrozumieniem, wyciągać wnioski, opierając się badaniach np: naukowców z AGH Kraków.
    Aby nie spamować.
    Wyciąg przynosi realne straty mimo dwumetrowych warstw SZTUCZNEGO śniegu.
    Klimat klimatem jakby go nie odczytywać, a rachunek ekonomiczny ma swoje racje.
    Lekceważy pobożne życzenia inwestorów, którzy zawierzyli tylko sobie, a także nie zapytali choćby - ":-)"

    2 3 Cytuj
  • 3 lip 2011

    Wyciąg być może przynosi straty z powodu złego zarządzania a nie Twoich poglądów i Twoich naukowców :) Gdybyś choć trochę "siedział" w temacie to wiedziałbyś , że wszystkie wyciągi w naszym rejonie (poza Kasprowym) są właśnie SZTUCZNIE naśnieżane. Widzę więc, że Twoim zdaniem wszyscy popełnili ten sam błąd co w M-cach bo muszą dośnieżać stoki zamiast czekać na dwumetrowy naturalny opad. Dobrze, że użyłeś caps locka bo udowodniłeś tym samym że Twoja niewiedza jest równie wielka jak ilość postów na forum :)
    Wiesz jak mówią :
    "jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego"
    i do Ciebie właśnie się to wspaniale odnosi... :)))
    Nie zmienia to wszystko jednak faktu, że wyciąg można spisać chyba na straty jeśli nie pojawi się ktoś poważny i to już teraz bo przed sezonem to trzeba tam dużo pracy włożyć a same klomby (chyba je obsługa kolejki robiła o ile dobrze pamiętam) za przepompownią nie wystarczą...

    6 1 Cytuj
  • adzygmunt 3 lip 2011

    Amen!

    2 2 Cytuj
  • 4 lip 2011

    A wracając do spółki Eco-sport czy w dalszym ciągu pobiera opłate z parkingów za Zarabiu? Bo kiedyś zatrzymałem się n.p. Banderozy i gość chciał skasować mnie na 5 zł,a na bloczkach które miał wydawało mi sie że widziałem w/w spółkę.
    Jeśli tak to kto zezwala na coś takiego?

    Cytuj
  • 5 lip 2011

    Eco-Sport pobiera opłatę za parkingi na zarabiu ponieważ jest ich dzierżawcą:)

    1 Cytuj
  • 5 lip 2011

    Brawo "bart.j"
    Ale dlaczego nie płaci jako dzierżawca gminie Myślenice?
    Dlaczego Gmina nie egzekwuje zaległych należności od spółki?
    A jest tego spoooooro lub jeszcze więcej niż sporo.
    Gdzie jest prawo? i dlaczego nie działa dla wszystkich tak samo?
    Może zapytasz w urzędzie.Najlepiej samego Burmistrza na piśmie.

    1 Cytuj
  • 5 lip 2011

    Nie wnikam w rozliczenia tej firmy i jesli jesteś tak zainteresowany to czemu sam o to nie zapytasz Burmistrza? Zapytales jakim prawem zbieraja oplaty a ja Ci odpowiedzialem.

    Cytuj
  • 25 lip 2011

    hello macie wiesci czy ktos nasz stacje przejmuje???
    bedziemy w tym roku jezdzic???

    1 Cytuj
  • 27 lip 2011

    wieści są !!! podobno ktos bierze w dzierżawe , właściciel (le) jakiejś stacji narciarskiej . oby to była prawda :-)

    1 Cytuj
  • 27 lip 2011

    z jakiej ręki to info ???

    Cytuj
  • 27 lip 2011

    Teraz was zmartwię, bo bierze ale kolejkę z Zarabia na Chełm, tą starą. Cieszyć się, więc będą mogli , ale downhilowcy i ewentualnie turyści latem.

    2 Cytuj
  • 27 lip 2011

    Kolejna inwestycja popierana przez obecne władze powoli zdycha .
    Czego się złapią spieprzą.
    Może MPK Łódź weźmie się za restrukturyzację?
    Wybudowali dworzec ,chcą uczyć busiarzy szacunku dla pasażera to może wyciągną z kłopotów ten nowoczesny ośrodek narciarski?

    2 Cytuj
  • 30 lip 2011

    Witam i podpowiem zainteresowanym :)
    Kolejkę jedynkę udało się wyremontować i przygotować tak by przeszła odbiory techniczne. Zaczyna regularnie działać od soboty - 30 lipca 2011. Będzie odmalowana i dopieszczana z czasem,teraz nie było na to szansy więc proszę być bardziej wyrozumiałym w ocenie sytuacji. Zapewniam że obecny dzierżawca ma pojęcie o prowadzeniu takich projektów bo posiada podobną kolej w Koninkach.Co będzie w zimie tego nikt jeszcze nie wie,ale do tego momentu w drodze na szczyt można się relaksować z rowerem lub bez . Pozdro

    4 Cytuj

Odpowiedz