Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 25 sty 2012

    Udało się może poszerzyć dolny odcinek stoku?
    Te ostatnie 150m. to dojazd do kolejki a nie stok narciarski.
    Ważne, że pogoda sprzyja:)

    3 1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    nie udało się,za to w górnej części jakaś szkółka rozłożyła sobie dziś slalom zajmujący w jednym miejscu do !!! połowy stoku
    nie mam nic przeciwko slalomom,ale trochę umiaru-stacja nie powinna pozwalać na taką dowolność

    7 Cytuj
  • 25 sty 2012

    No właśnie ja się wycofałem. Jutro rano tam zadzwonię żeby na darmo nie jechać bo jazda połową i tak wąskiego stoku mnie nie interesuje.

    7 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Witam
    Mam pytanko - da sie wjechac na ten gorny parking? Mam dosyc male dzieciaki i nie puszcze ich na 1 osobowa kanape zeby wjechaly na gore

    1 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Osian. Oczywiście że można dojechać na parking przy samej stacji a pozatym kolejka jedno osobowa w zimie nie działa :)

    1 Cytuj
  • 27 sty 2012

    osian--wyjechc z dziecmi mozna wyjechac 4 osobowym krzeslem--przy dolnej stacji jest stoczek dla maluchow z instruktorem i figurkami

    1 Cytuj
  • 27 sty 2012

    dzisiaj stok nieczynny

    3 Cytuj
  • 27 sty 2012

    Stok nieczynny, strona internetowa wyłączona, przy dolnej stacji Policja...
    ???

    1 Cytuj
  • 27 sty 2012

    Ciekawe , ciekawe. Po takich warunkach jakie były wczoraj ( już w południe!) to lepiej żeby zamknęli stok, niż denerwowali ludzi. Na stronie napisano warunki dobre a im do dobrych to bardzo daleko. Stok tak przewężony ,że przy większej ilości ludzi musi dojść do wypadku.

    4 1 Cytuj
  • 27 sty 2012

    czy ktoś wie co się dzieje, rano podjechałem na Chełm i lipa. Jak zjeżdżałem z góry to policja i straż miejska jechali pod wyciąg. Musiałem jechać na Śnieżnicę, w sumie całkiem spoko warunki i ludzi w miarę - trochę śnieżą ale da radę.

    1 Cytuj
  • 27 sty 2012

    Witam wszystkich, czy wiecie może co się stało z komisem na osiedlu ? chciałem kupić używane narty dla synka pięciolatka a komisu niema. Czy jest coś takiego w Myślenicach?

    1 3 Cytuj
  • 27 sty 2012

    Ja w tym komisie zostawiłem troszkę sprzętu i ani komisu ani kasy.
    Misiak widziałem dobry komis z nartkami w Dobczycach na placu za Urzędem Miasta.
    Całkiem fajne nartki dla urwisów i w dobrej cenie.

    3 Cytuj
  • 27 sty 2012

    Komis przeniósł się na ul Słoneczną w Myślenicach (od strony szpitala)

    1 Cytuj
  • 28 sty 2012

    Kiedy otwarcie drugiej trasy? kilka lat przyszło czekać i już chyba bardzo blisko:)
    Pogoda i warunki do śnieżenia raczej sprzyjające /temp, wilgotność, wiatr, Raba/

    2 1 Cytuj
  • 28 sty 2012

    gdzie dokładnie jest ten komis na prostej co się idzie do szpitala od busów czy to tu....

    5 Cytuj
  • 28 sty 2012

    Komos jest na skrzyżowaniu chyba ul. szpitalnej i słonecznej w domu w którym jest salon piękności. Druga trasa jest śnieżona i będzie odpalona w połowie tygodnia. A na 100 % w przyszły weekend

    2 2 Cytuj
  • 29 sty 2012

    [quote="xxx"]dokładnie to wyglądało to w ten sposób, że dwóch się ścigało. pierwszy podciął kobiecie nogi, która się przewróciła, a drugi na nią najechał. Mąż kobiety wezwał policję. Sprawcy byli pod wpływem. Kobieta wylądowała w szpitallu ale z tego co wiem jej obrażenia nie były tak groźne jak piszą w artykule. Info pewne od goprowca, który udzielał pomocy.[/quote]
    Wczoraj kolejny wypadek o 14-tej godzinie zwoziło gościa pogotowie. W Spytkowicach, Nowym Targu, Białce mają alkomaty i ich używają. Jak ktoś ma więcej niż 0,2 promila to JEST USUWANY ZE STOKU PRZEZ POLICJĘ ale u nas w Myślenicach liczy się przede wszystkim zysk ! Bezpieczeństwo jest na drugim miejscu. Nie dość że stok jesw wąski i źle przygotowany a w zasadzie nie przygotowany wcale to jeszcze nikt nie dba o bezpieczeństwo i nie eliminuje pijanych gówniarzy ze stoku.
    A z kobietą z ostatniego wypadku Panie "xxx" nie jest niestety zbyt wesoło. Jej obrażenia a raczej ich skutki są poważne wbrew temu co Pan napisał.

    8 5 Cytuj
  • 29 sty 2012

    @narciarz
    Dwie sprawy. Cytujesz moją wypowiedź chyba nie do końca ją rozumiejąc. Napisałem, że obrażenia kobiety nie były tak groźne jak piszą w artykule. Czytając o wypadku w mediach można było odnieść wrażenie, że owa Pani jest w stanie wręcz krytycznym. Ja swoją opinie opieram na dwóch rzeczach 1. Rozmowie z ratownikiem, który udzielał jej pomocy 2. fakcie, że gdyby kobieta rzeczywiście, jak twierdzisz miała tak poważne obrażenia, to osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie na stoku były by przesłuchiwane przez np. policję czy prokuraturę. A czegoś takiego nie było.
    Druga sprawa
    Chyba nie do końca rozumiesz co piszesz w swoim poście. Piszesz, że w innych stacjach mają alkomaty i POLICJA usuwa pijanego narciarza ze stoku a w myślenicach liczy się zysk. Powiedz mi kto sprawdza trzeźwość narciarzy w tych ośrodkach? Właściciel nie może, więc domyślam się, że policjanci. Skoro tak to wytłumacz mi jak przełożyć to że POLICJA usuwa ze stoku na zysk?
    Policja w myślenicach jest, posiada alkomat i pilnuje porządku więc co ty mi tu piszesz, że w Myślenicach liczy się tylko zysk?

    Jeżeli sądzisz, że to co piszesz o stoku (nie przygotowany, wąski , niebezpieczny) to chyba twój nick nie jest adekwatny do sportu jaki uprawiasz.

    Pozdrawiam

    4 7 Cytuj
  • 29 sty 2012

    z tego co pokazuje mapka to na stoku przy górnej stacji ma znajdować się placówka gopr ? mimo usilnych poszukiwań takowej nie znalazłem ,a potrzeba była pilna . czy zna ktoś dokładną lokalizacje posterunku gopr ?

    4 2 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Na zarabiu jest niebezpiecznie to niestety fakt. Trochę zbyt często gości tam pogotowie. Największa zagadka to te światła na dojeździe - jest tam wąsko więc jeśli od dołu ustawi się kilka aut to ci jadący z góry nie przejadą i tworzy się sytuacja patowa czyli wszyscy stoją... Totalny korek a wystarczy asfalt o metr lub dwa poszerzyć na odcinku 30-40 metrów. Parking pod dolną stacją to kolejne nieporozumienie. Nietrzeźwość na tym stoku to realny problem więc właściciele powinni się z tym problemem zmierzyć po prostu bo nie wierzę, że tego nie widzą. Wolę godzinę dłużej w aucie spędzić i pojeździć jak człowiek bo tu to zgroza jakaś.

    4 5 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Goprówka jest od mniej więcej 20 lat w tym samym miejscu czyli w budynku górnej stacji starej kolejki. @poturbowany może wystarczyło zapytać obsługę? @stary a co ma stacja do poszerzania drogi powiatowej? Akurat znam kilku gopr i widziałem statystyki wypadków z ubiegłego sezonu. Myślenice wcale nie odbiegają od innych stacji. A picie na stoku nie jest tylko problemem myślenic

    6 4 Cytuj
  • 29 sty 2012

    dziś na stoku od rana do 12.00 warunki doskonałe
    stok otwarty na całą szerokość,słychać przez las było huczenie armat drugiego stoku
    tak trzymać!

    6 2 Cytuj
  • 29 sty 2012

    Witam. Ponieważ nigdy nie byłam na Zarabiu, a wybieram się w przyszłym tygodniu mam pytanie- dlaczego jest tak niebezpiecznie ? Obejrzałam film zamieszczony na forum i przyznam, że stok wygląda nieźle a do tego piękny widok. Fakt sporo ludzi i z tego co zauważyłam sporo słabo jeżdżących. Czy to jest przyczyna? Czy może odcinek dolny, którego nie widać jest trudniejszy? Mam jeszcze jedno pytanie czy natężenie ruchu pokazane na filmie odpowiada natężeniu ruchu w środku tygodnia, czy jest raczej weekendowe . I jeszcze jedno , czy ktoś wie co z 2 trasą ?

    1 1 Cytuj
  • 29 sty 2012

    poprostu za całe zło tego świata odpowiedzialna jest obsługa stoku! i choć by stok był najlepiej przygotowany w całej małopolsce to i tak znajda sie Ci szanowni ktorzy zrobili by to lepiej( bo sie na tym znaja) ;-)))) a ja mysle ze tak narzekacie bo ktos ma sile i checi by wysłuchiwać Waszych strasznych problemow!! i nieraz jak czytam komentarze to wydaje mi sie ze wystarczyło by podejsc do sprawy"problemu" z wiekszym zainteresowaniem! ...... trzeba mieć do ludzi cierpliwość!!!!!!!

    6 3 Cytuj

Odpowiedz