Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 30 sty 2009

    -OSZUKAŃSTWO--- LUDZIE NIE PRZYJEŻDŻAJCIE NA CHEŁM BO TO JEST TRAGEDIA!!!
    MULDY LÓD I KAMIENIE DODATKOWO ŚCIEMA-
    -jeżdżę znów na Chełmie-
    Zdecyduj się w końcu -slawoo2:)

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    Byłem wielokrotnie na Naszym stoku i prawda jest taka...jesli szuka się niezłej zabawy bo tutaj jest odpowiednie miejsce..:) a na muldach człowiek szybko sie nauczy jezdzić...:). Co do kwestii mandatów czy kar za wjazd pod stację to pierwsze słyszę, pod stacją jest parking płaty 5 zł za cały dzień i nawet kierowca busa mówił mi że nie ma się czego bać że nie ma kar za wjazd pod stację.

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    kapeluchy---tylko siepraw -wara od zarabia

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    Dziwne rzeczy piszecie:)
    W każdym razie co do parkingu to z tego co wiem sam zakaz wjazdu do wysokości stacji narciarskiej jest czasowo zniesiony i parkować można, z tym że TYLKO i wyłącznie na terenie parkingu:)
    A co do muld to przy takim nachyleniu stoku 38st. nie ma opcji alby nie tworzyly sie muldy w miejscach w których najwiecej sie chamuje czyli w wypadku Chełmu góra i dół stoku i nie ma znaczenia w tym wypadku przygotowanie stoku. Stok co noc zasadniczo przygotowywany jest w ten sam sposób, a z moich obserwacji wynika ze poza weekendem muld nie ma lub są niewielkie. A co do pomysłów na popołudniową przerwe techniczną to jest to po prostu niemożliwe. ?Nie można zamknąć stoku w środku dnia, szczególnie kiedy jest to jedyny stok:)a i jeżdzic ratrakiem po stoku który jest otwarty jest prawnie w polsce zakazana, zreszta zakazany jest w calej UE. poza tym ile miała by trwać taka przerwa? Godzine? Dwie? Taki stok jak u nas ratrakuje się prawie całą noc po czym ratrakowany śnieg musi sie związać co trwa ok 2-3 godzin. Gdyby na ratkakowany snieg wposcic narciarzy to po godzinie muldy bylyby jeszcze wieksze niz przed ratrakowaniem.
    Jak narazie to tyle odemnie. Mam tylko taką małą prośbę zastanówcie sie czasem co piszecie

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    F15H3R
    chyba posiedzieć w lecie na barierce nad jazem:)
    bo widzę,że nadal do Ciebie nie dotarło co napisałem (no, ale jak ktoś ma pewno nie więcej niż 12 lat to nie można się od niego zbyt wiele spodziewać. Cieszę się że w ogóle rodzice Ci szlabanu na internet nie dali po wywiadówce:))

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    [quote]Dziwne rzeczy piszecie:)
    W każdym razie co do parkingu to z tego co wiem sam zakaz wjazdu do wysokości stacji narciarskiej jest czasowo zniesiony i parkować można, z tym że TYLKO i wyłącznie na terenie parkingu:)
    A co do muld to przy takim nachyleniu stoku 38st. nie ma opcji alby nie tworzyly sie muldy w miejscach w których najwiecej sie chamuje czyli w wypadku Chełmu góra i dół stoku i nie ma znaczenia w tym wypadku przygotowanie stoku. Stok co noc zasadniczo przygotowywany jest w ten sam sposób, a z moich obserwacji wynika ze poza weekendem muld nie ma lub są niewielkie. A co do pomysłów na popołudniową przerwe techniczną to jest to po prostu niemożliwe. ?Nie można zamknąć stoku w środku dnia, szczególnie kiedy jest to jedyny stok:)a i jeżdzic ratrakiem po stoku który jest otwarty jest prawnie w polsce zakazana, zreszta zakazany jest w calej UE. poza tym ile miała by trwać taka przerwa? Godzine? Dwie? Taki stok jak u nas ratrakuje się prawie całą noc po czym ratrakowany śnieg musi sie związać co trwa ok 2-3 godzin. Gdyby na ratkakowany snieg wposcic narciarzy to po godzinie muldy bylyby jeszcze wieksze niz przed ratrakowaniem.
    Jak narazie to tyle odemnie. Mam tylko taką małą prośbę zastanówcie sie czasem co piszecie

    Co do parkingu i dojazdu do niego to już napisałem, więc nie myślę się powtarzać jak się sprawa zakończyła.
    Na dobrą sprawę jednak zakaz jest i osoby przyjeżdżające z dalsza skąd mają o tym wiedzieć, że ten znak nie obowiązuje???
    Jakby nie było to znak tam stoi i tabliczka informuje, że nie dotyczy tylko mieszkańców i pojazdów z identyfikatorem. To tak jakby wjechać pod sukiennice w Krakowie. Na tej właśnie podstawie chyba zatrzymała mnie policja w zaszłym tygodniu.
    Temat mojej osoby został jednak rozwiązany, co wcale nie oznacza, że go nie było.
    Co do stoku to racja, muldy tworzą się bo nachylenie stoku jest spore i jest to w tym przypadku normalne. Zamknąć się nie da z przyczyn technicznych i też to rozumiem.

    Cytuj
  • 31 sty 2009

    ds teraz jeżdżę i polecam:)

    też byś tak robił:)

    Cytuj
  • 14 lut 2009

    Czy ktoś wie jakie są warunki na Chełmie??

    Cytuj
  • 14 lut 2009

    [quote]CPo takich opadach śniegu ? Chełm zasypany. :))

    Cytuj
  • 15 lut 2009

    a kiedy uruchomią tą drugą trasę....???? teraz śniegu im chyba nie brakuje......
    było by to duże urozmaicenie, bo ile można jeździć na jednej i tej samej trasie.

    Boję się że nie uruchomią jej w ogóle, bo im się nie chce.... a miała być też nartostrada na dół na Zarabie.....

    Cytuj
  • 16 lut 2009

    Dzisiaj warunki super jeszcze rano słoneczko świeciło miód z boczkiem

    Cytuj
  • Michał 16 lut 2009

    [quote=F15H3R napisał:[hr][quote]]F15H3R chyba nie byleś na zarabiu nigdy.Ludzie jadący na wyciąg przecież nie zostawiają samochodów w rynku tylko i tak przejeżdżają obok kościoła,zacisza oraz zamkowej i jadą na parking pod Ambasadorem (black&white jak kto woli).Tak więc zanim coś wyskrobiesz następnym razem to wcześniej trochę pomyśl:)[/quote]
    To się mylisz bo bywam tam często. Tym bardziej w niedziele. [/quote]

    To rozumiem, że bywasz w niedziele ale na rynku a nie na wyciągu :D bo nie było by najmniejszego sensu zostawiać samochodu na rynku! Pod wyciągiem w tygodniu nie ma najmniejszego problemu z parkowaniem, jeśli chodzi o weekend to na dole są dwa na prawdę pojemne parkingi i nie spotkałem się z tym żeby na nich brakło miejsca.

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    Jak się przedstawią warunki na stoku podczas ferii, po tych obfitych opadach nie miałem jeszcze okazji pojezdzić a już słyszałem sporo narzekań. Patrząc na kamerki nie widac aby było szerzej niż zwykle a śniegu przecież nie brakuję..?

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    [quote]Jak się przedstawią warunki na stoku podczas ferii, po tych obfitych opadach nie miałem jeszcze okazji pojezdzić a już słyszałem sporo narzekań. Patrząc na kamerki nie widac aby było szerzej niż zwykle a śniegu przecież nie brakuję..?
    [/quote]

    Jakie warunki? Marne!Już o 9 rano jest tyle Krakusów ,że się nie da jeździć!Po godzinie jazdy stok tak zrypany że szkoda gadać . A właściciele stacji dorabiają sobie jeszcze na parkingach po 5 zł.Żenada!!! Jak nie otworzą tej drugiej trasy to nie pozostaje niestety nic więcej jak jeździć w Rabce. A tak człowiek cieszył się że w Myślenicach będzie stok pod nosem. ;(

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    Dzięki "renaw" Aż tak źle chyba nie jest, skoro jeszcze o tej godzinie widać na kamerkach spory ruch.
    Drugiego stoku szybko nie otworzą, jest tam poważne usuwisko ziemne coś a`la zeskok skoczni Wisła Malinka i jak na moje oko wymaga to sporych prac ziemnych w sezonie letnim.
    Teraz chyba najlepsza opcja jazdy to nartostrada, zielonym szlakiem aż pod Snajpera.

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    wystarczy popatrec ile ludzi jest teraz na stoku.....

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    [quote=renaw][quote]Jakie warunki? Marne!Już o 9 rano jest tyle Krakusów ,że się nie da jeździć!Po godzinie jazdy stok tak zrypany że szkoda gadać . A właściciele stacji dorabiają sobie jeszcze na parkingach po 5 zł.Żenada!!! Jak nie otworzą tej drugiej trasy to nie pozostaje niestety nic więcej jak jeździć w Rabce. A tak człowiek cieszył się że w Myślenicach będzie stok pod nosem. ;([/quote]

    To co napisałaś teraz o tych warunkach to chyba wyssane z palca jeździłem tam w poniedziałek do godziny 12 nie ma muld później zaczynają się one tworzyć rano warunki były po prostu fantastyczne

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    Witam

    Proszę o radę mój syn miał już kilka jazd na nartach szukam więc informacji czy może się podszkolić z instruktorem na Zarabiu w Myślenicach.
    Czy warunki na "żółtodziobów" są dogodne np. ośla łączka itp.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • Michał 17 lut 2009

    W Myślenicach działa szkółka narciarska: co pisze na stronie wystarczy poczytać http://www.zima.zarabiesport.pl/pl_,szkolka_narciarska.php i jest też wyciąg talerzykowy dla początkujących też piszę na stronie http://www.zima.zarabiesport.pl/pl_,trasy_narciarskie.php
    Moim zdaniem jeśli sobie radzi to myślę, że z instruktorem spokojnie sobie poradzi nawet na dużej trasie co zaowocuje na pewno dużym doświadczeniem dla dziecka!

    Cytuj
  • 17 lut 2009

    jeżeli stoku nie przejmie ktoś kto się zna na biznesie nie warto tu jeździć,całkowita porażka,byłem w niedzielę rano,parking dopiero odśnieżali,samochody ślizgały się na podjeździe a na sugestię o posypaniu czymś drogi jedyną odpowiedzią było to że do nich to nie należy(ale zarabiać chcą),krzesełka to jazda na lodzie a po paru minutach siedzenie w kałuży,stok wąski nie przygotowany,do stoku dla dzieci trzeba było się przedzierać przez nie ubity śnieg,a do tego jeszcze na każdym kroku niezadowoleni ludzie próbujący odsprzedawać karnety,zarzekający się że już tu więcej nie przyjadą,niestety jak się chce zarabiać to trzeba mieć głowę do interesu nic samo nie przyjdzie

    Cytuj
  • 18 lut 2009

    [quote]jeżeli stoku nie przejmie ktoś kto się zna na biznesie nie warto tu jeździć,całkowita porażka,byłem w niedzielę rano,parking dopiero odśnieżali,samochody ślizgały się na podjeździe a na sugestię o posypaniu czymś drogi jedyną odpowiedzią było to że do nich to nie należy(ale zarabiać chcą),krzesełka to jazda na lodzie a po paru minutach siedzenie w kałuży,stok wąski nie przygotowany,do stoku dla dzieci trzeba było się przedzierać przez nie ubity śnieg,a do tego jeszcze na każdym kroku niezadowoleni ludzie próbujący odsprzedawać karnety,zarzekający się że już tu więcej nie przyjadą,niestety jak się chce zarabiać to trzeba mieć głowę do interesu nic samo nie przyjdzie[/quote]

    Prawdę piszesz człowieku.Jeszcze trzeba dodać ,że smar kapiący z rolek u góry mocno brudzi odzież.Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 19 lut 2009

    Renaw smar kapie tylko podczas odwilży kiedy topi się snieg dzieje się tak na wszystkich wyciągach. TAka jest prawda że smar nigdy nie kapie wyłacznie podczas odwilzy !!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 20 lut 2009

    [quote]Renaw smar kapie tylko podczas odwilży kiedy topi się snieg dzieje się tak na wszystkich wyciągach. TAka jest prawda że smar nigdy nie kapie wyłacznie podczas odwilzy !!!!!!!!!!!!!!![/quote]
    Nie, no zdecyduj się "wieśmaku "czy kapie czy nie i czy podczas odwilży czy bez względu na to czy ta odwilż jest czy jej nie ma. Ja wiem ,że kapie ten smar i już.

    Cytuj
  • 20 lut 2009

    no i dobrze --
    jedz tam gdzie Ci nie kapie--kapeluchu..

    Cytuj
  • 20 lut 2009

    [quote]no i dobrze --
    jedz tam gdzie Ci nie kapie--kapeluchu..[/quote]

    Nie odzywaj się kmiotku jak cię o zdanie nie pytają.

    Cytuj

Odpowiedz