Forum » Myślenice

Stacja narciarska Myślenice góra Chełm

  • 7 lis 2008

    Witam

    Postanowiłem założyć ten temat gdyż wielkimi krokami zbliża się zima a na pewno ktoś podczas sezonu narcirskiego wybiera się właśnie na Chełm. Myślę że temat się rozkręci a my będziemy mogli się wymieniać informacjami ( nie tylko o warunkach )

    www.zarabiesport.pl

    Pozdrawiam

    12 4 Cytuj
  • 12 lis 2008

    To jakiś żart? Na Chełmie trudno uświadczyć śnieg, a co dopiero rozmawiać o warunkach.

    Pozdrawiam

    1 17 Cytuj
  • 22 lis 2008

    Dzieje się coś na Chełmie? może śnieża? w innych stacjach intensywne przygotowania do otwarcia na przyszly weekend.

    1 Cytuj
  • Wojciech 22 lis 2008

    W tym momencie to chyba już nie tylko żarcik, dziś było naprawdę mroźno i myślę że lada chwila będzie można pojeździć:D. Na Chełmie jeszcze nie zdążyłem być i muszę to koniecznie nadrobić ale słyszałem że stok jest dość fajny tylko był źle przygotowany bo dużo kamieni było. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

    3 1 Cytuj
  • 27 lis 2008

    NO a na stronie www.zarabiesport.pl piszą że może już 6 grudnia będzie można jeździć. Miejmy nadzieje że nie przyjdzie jakaś duża odwilż

    Śnieżymy!
    Już od kilku dni na naszym stoku pracują armatki śnieżne. Jeśli minusowa temperatura utrzyma się przez kilka najbliższych dni - jest szansa, że już 6 grudnia będziemy mogli zaprosić Państwa do odwiedzenia Zarabia Sport. O stanie przygotowań naszych tras narciarskich będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

    1 1 Cytuj
  • 29 lis 2008

    A niech lepiej nie otwierają jak się mają na zarabie jakieś buraki zjeżdżać z okolicznych wsi. Już dość syfu wieśniaki robią na dni myślenic.

    4 10 Cytuj
  • 29 lis 2008

    http://www.miasto-info.pl/index.php?site=news_comments&newsID=81&lang =

    Ciekawe czy w tym roku uda im się otworzyć wcześniej. Mi się wydaje że stacje w tym roku otworzą 15 grudnia

    1 Cytuj
  • 29 lis 2008

    [quote]http://www.miasto-info.pl/index.php?site=news_comments&newsID=81&lang =

    Ciekawe czy w tym roku uda im się otworzyć wcześniej. Mi się wydaje że stacje w tym roku otworzą 15 grudnia [/quote]
    Otworzą jak sprywatyzują szpital, albo przynajmniej znajdzie się prywatny sponsor na gips.

    1 Cytuj
  • 19 gru 2008

    No i sypie śnieżek ciekawe ile już na Chełmie nasypało.

    1 Cytuj
  • 19 gru 2008

    Słyszałem ze firma poszła z torbami nawet prądu na Chełmie nie maja - ale to tylko pogłoski ....

    1 Cytuj
  • 19 gru 2008

    A na stronie podali że zaczynają śnieżyć :)

    1 Cytuj
  • 19 gru 2008

    Idzie zima-interesu ni ma...

    1 Cytuj
  • 22 gru 2008

    NO i idzie już ta prawdziwa zima a stok otworzą szykujcie deski

    1 Cytuj
  • 22 gru 2008

    Jakos sniegu nie widac :P

    1 Cytuj
  • 23 gru 2008

    Nareszcie uaktialnili obraz na kamerc na górze

    1 Cytuj
  • 25 gru 2008

    Ohoho, boty sie zajely serwisem :D

    1 2 Cytuj
  • 25 gru 2008

    Nie wiecie czy w ogóle planuja otwarcie stoku w tym sezonie? Póki co nie widać żadnych przygotowań a pogoda przecież wymarzona.

    1 Cytuj
  • 26 gru 2008

    NA Chełmie śnieżą juz od kilku dni i wnet można będzie tam jezdzić na nartach

    1 Cytuj
  • 27 gru 2008

    tak, wnet to wszystko spłynie, przyjdzie odwilż, a włodarze Chełmu jak zwykle wykażą się refleksem. Świetne obecnie warunki wykorzystają Białki i im podobne. Tylko pogratulować!

    1 1 Cytuj
  • 28 gru 2008

    Byłem, widziałem i nie wygląda to najlepiej. Armatki wyprodukowały kilka sporych górek śniegu, który teraz wypadałoby rozscielić po cały stoku, na pozotałej części stoku śniegu tylko 5cm, wystająca trawa i kamienie. Mam wrażenie że jest jakiś problem z ratrakiem bo jak na mój gust już powinnien rozpocząc swoja pracę.
    Na pewno nie widzę możliwości otwarcia stoku przed 31.XII.

    1 Cytuj
  • 28 gru 2008

    Śmiać mi sie chce jak czytam co poniektóre komentarze:)nim zaczniecie się wymądrzać i pisać o doskonałej temperaturze do śnierzenia poszukajcie na necie o co chodzi w śnierzeniu:) może znajdziecie że oprucz temp. istotne są takie czynniki jak np. wilgotność czy też wiatr:)a co do kolegi rudd i jego komentarza:) to po pierwsze zrobienie "kilku sporych górek śniegu" nie jest możliwe w ciągu jednego czy dwóch dni tylko trzeba na to trochę więcej czasu
    Po drugie trzeba zrobić bardzo dużo zajebistych górek żeby ratrak mógł i miał po czym jeździć
    Narzekacie na Chełm a z tego co wiem Maciejowa mimo że dużo wyżej w górach ,przez co inne temp. i wilgotność, zaczeła śnierzyć dzień przed Chełmem
    Więc może zamiast robić z siebie znawców tematu niektórzy z was zagłebią się w temat zamiast pisać takie smutki
    Pozdrawiam

    3 1 Cytuj
  • 28 gru 2008

    Może i maciejowa zaczęła śnieżyc dzień przed ale ja dziś tak już jeździłem! Co nie mienia faktu i sensu wypowiedzi xxx. Śnieżenie to bardzo złożony proces. Z tego co wiem jest duża szansa na to, że w przyszły weekend będziemy mogli cieszyć się jazda na Chełmie. I mam nadzieje, że warunki w tym roku będą równie dobre jak w zeszłym :)

    1 1 Cytuj
  • 28 gru 2008

    Co do maciejowej chodziło mi tylko o to że stoki ,tu na przykładzie Maciejowej, które teoretycznie mają lepsze warunki do śnieżenia ruszyły z naśnieżeniem prawie w tym samym czasie co Chełm, więc twierdzenie że na Chełmie nic się nie dzieje jak dla mnie jest delikatnie mówiąc bzdurnym gadaniem MZ z roku na rok na Chełmie ,mimo niesprzyjającej aury, warunki jak i przygotowanie trasy są coraz lepsze

    1 1 Cytuj
  • 28 gru 2008

    nie ma co porównywać mikroklimatów białki i naszego, tam jest wyżej i zimniej dlatego i śnieg łatwiej sie trzyma i na mniejszej warstwie można śmigać, na chełmie przy takiej ilości śniegu nie ma szan na jazdę, poza tym moce przerobowe białki są o wiele większe niż te na chełmie oprócz tego oni maja zbiorniki w których woda jest wstępnie schładzana co już daje o wiele lepsze efekty, że już nie wspomnę o snowmaxie, a w myślenicach trzeba liczyć na na ciepła Rabe, nie wystarczjąca iloś wody z jazu, oraz bardzo ograniczoną moc elektryczną, jeżeli przy takich warunkach stok zadziała i da się na nim jeździć to to już jest sukcesem

    1 Cytuj
  • 29 gru 2008

    Witam!
    Właśnie patrzyłem na strone Góry Chełm i stoki nadal nieczynne! :)

    1 Cytuj

Odpowiedz