Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 2 cze 2011

    Jaka cena taka jakość :)
    W dzisiejszej GM jest ranking cen wód okolicznych powiatów.
    Glonojad - jeśli płacisz za owsiki nie spodziewaj się krewetek :)

    Cytuj
  • 2 cze 2011

    Przecież ktoś musi podtruwać mieszkańców przez cztery lata, żeby podczas wyborów byli oszołomieni i zdezorientowani.

    1 Cytuj
  • 2 cze 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Jaka cena taka jakość :)
    W dzisiejszej GM jest ranking cen wód okolicznych powiatów.
    Glonojad - jeśli płacisz za owsiki nie spodziewaj się krewetek :) [/quote]
    Heh, po co mi w ogóle płacić za wodę której zdatność do spożycia stoi pod znakiem zapytania?
    Z przytoczonych informacji dobczycka jest tańsza a jakość nieporównywalna. Szkopuł w tym że właśnie tą wodę moglibyśmy mieć w Myślenicach a nie mamy. Czy gmina za wszelką cenę chce zarabiać na zdrowiu mieszkańców pompując do rur wątpliwej jakości wodę "własnego chowu"?

    1 Cytuj
  • 2 cze 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Jaka cena taka jakość :)
    W dzisiejszej GM jest ranking cen wód okolicznych powiatów.
    Glonojad - jeśli płacisz za owsiki nie spodziewaj się krewetek :) [/quote]

    To ja jestem za zapłaceniem o 1zł więcej za kubik, ale chcę wodę uzdatnioną z Dobczyc a nie gnojówkę z myślenickich wodociągów !!!!!!!!

    Czy w umowie o dostarczenia wody do mieszkania jest punkt o tym jakiej jakości jest płyn który cieknie z kranu? Czy szlam który się leje z mojego kranu podchodzi pod nazwę "WODA" czy może pod nazwę "ŚCIEKI"? Dodam że nie jestem podłączony pod ścieki miejskie (wywóz wozem asenizacyjnym), więc coś tu jest nie tak ????

    Cytuj
  • 2 cze 2011

    Glonojad - nie chcę wprowadzic Cie w błąd ale zawsze możesz zrobić sobie badanie sanepidowskie wody i jeśli okaże się, że znajduje się w niej zbyt duża ilość pałeczki okrężnicy ( Escherichia coli) możesz skarżyć podmiot doprowadzający wodę do Twojej posesji o ile wcześniej n ie było zadnej informacji ostrzegającej. Liczebność tej bakterii jest jednym z wskaźników zanieczyszczenia wody. Z tego co widze nie ma tu wielkiej nagonki na forum odnośnie tego tematu. Nawet dzwoniłem do znajomych którzy mieszkaja na ul. Kazimierza i nie mają żadnego problemu z wodą. Może wystąpił u Ciebie problem lokalny. Może masz cofkę z szamba, nie jestem znawcą tematu ale sprawdź to.

    4 Cytuj
  • 2 cze 2011

    [quote=gość: wicia] Z przytoczonych informacji dobczycka jest tańsza a jakość nieporównywalna. [/quote]
    No ale w Dobczycach, wg prezesa Urbańskiego strzelają sami sobie w stopę bo się nie rozwijają...
    tzn. nie budują nowych instalacji/sieci (z rur z najwyższej półki ?!)

    1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: spijacz kranówy] gość: wicia napisał/a: Z przytoczonych informacji dobczycka jest tańsza a jakość nieporównywalna.
    No ale w Dobczycach, wg prezesa Urbańskiego strzelają sami sobie w stopę bo się nie rozwijają...
    tzn. nie budują nowych instalacji/sieci (z rur z najwyższej półki ?!) [/quote]

    A u nas będą najlepsze rury do rozprowadzania ścieków :)
    Poza tymi azbestowymi w mieście, których i tak nikt nie będzie wymieniał :)

    Z tego co wiem nawet jakby bały bakterie coli to nagle by się okazało że informacja była, bo u nas w mieście wszystkie informacje o jakości ścieków doprowadzanych do domów przez krany znajdują się wyłącznie tam gdzie nikt nie ma prawa ich przeczytać, czyli na tablicy ogłoszeń w Wodociągach. Przy zakazie wstępu na teren wodociągów, tylko Bóg i Urbański wie ile syfu spijamy w domach.

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    Jeżeli te rzeczy to prawda proszę o poinformowanie z krótkim opisem i podaniem linku do tego tematu tutaj
    http://uwaga.tvn.pl/kontakt.html

    Może wyskoczy z tego fajny temat.

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    Trzeba być idiotą żeby wierzyć w to, że woda z Dobczyc jest tańsza niż z Myślenic. Ale widocznie nie brakuje ich na tym forum.
    [A tak na marginesie to na sesji było podawane że jest 3 razy droższa tylko widać niektóre radne są zbyt ograniczone żeby o tym pamiętać].

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    ekonomista, może warto dopłacić do tej dobczyckiej żeby nie pić tego żuru co leci z kranu ?!!!

    Przecież od tej naszej "wody" to się zęby psują !

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: reporter] Jeżeli te rzeczy to prawda proszę o poinformowanie z krótkim opisem i podaniem linku do tego tematu tutaj
    http://uwaga.tvn.pl/kontakt.html

    Może wyskoczy z tego fajny temat. [/quote]
    Może ktoś z grona krytyków myślenickiej wody, kto się czuje bardziej kompetentny, potrafi się oprzeć na konkretnych danych przedstawi sprawę TVN?
    Ja mogę zapłacić za wodę więcej byle nadawała się do picia. Teraz i tak przywożę ze sklepu, to też kosztuje niemało.
    Mam znajomych w Sieprawiu, zapytam ile płacą za dobczycką wodę.

    1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: wicia]
    Mam znajomych w Sieprawiu, zapytam ile płacą za dobczycką wodę. [/quote]

    Właśnie dostałem fakturę w Sieprawiu za wodę - 3.30 zł/m3.

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    To może każdy co mu nie pasuje coś napisze do UWAGI. Wtedy będą wiedzieli że informacja jest pewna i wielu ludzi się oburza ??
    Ja zaraz napiszę, a co mi tam.

    Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: rico] gość: wicia napisał/a:Mam znajomych w Sieprawiu, zapytam ile płacą za dobczycką wodę. Właśnie dostałem fakturę w Sieprawiu za wodę - 3.30 zł/m3. [/quote]

    A w Myślenicach 10, 60 zł !!!!!!

    1 Cytuj
  • 3 cze 2011

    W Myślenicach 3,04 zł/m3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Chyba Lukaszz nie umiesz czytać, bo znowu okazało sie że w Myślenicach woda jest tańsza!

    3 Cytuj
  • 3 cze 2011

    w myslenickiej podawali niby ceny drozsze... tyle ze wszystkie te miejscowosci nie mialy wlasnych ujec wody, ani wlasnych oczyszczalni. chyba zeby ludzi oglupic podawali w pierwszej kolejnosci miejscowosci gorskie. Takie zakopane scieki odprowadzac musi do Nowego Targu... a Koscielisko to juz wogole ma hektary. My majac wlasna oczyszczalnie i wlasne ujecie wody mamy nie adekwatne ceny. Nie wiem, ale jak dla mnie odpowiedz tego prezesa calego az zalatywalo kpina z ludzi. Takiego wyzywajacego oswiadczenia dawno nie czytalem. Prezesiku... twoja odpowiedz to pismo oficjalne, wiec zachowaj chociaz pozory ze ludzi nie masz w d.....

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    Wolę zapłacić 3.30 za dobrą wodę niż 3.04 za nie wiadomo co. WODĘ Z DOBCZYC POPROSZĘ!!!

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    Przedtem było, że woda droga. Potem sie okazało, że woda w Myślenicach jest jednak tania. No to teraz, ze jest niedobra... Za chwile jak sie okaże że jest dobra napiszecie, że woda nie zawiera śladowej ilościu soku z gumijagód i to skandal...
    Ludzie, jak sie zastanowicie CO tak naprawde wam nie pasuje to napiszcie.

    zezpowarzaniem czy jak to bylo :)

    4 Cytuj
  • 4 cze 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Przedtem było, że woda droga. Potem sie okazało, że woda w Myślenicach jest jednak tania. No to teraz, ze jest niedobra... Za chwile jak sie okaże że jest dobra napiszecie, że woda nie zawiera śladowej ilościu soku z gumijagód i to skandal...
    Ludzie, jak sie zastanowicie CO tak naprawde wam nie pasuje to napiszcie.

    zezpowarzaniem czy jak to bylo :) [/quote]
    To chyba pobieżnie przebrnąłeś przez ten temat,, od początku pisze się o złej jakości wodzie i to jest podstawowa sprawa.Jak forumowicz zaproponował dokonaliśmy pobieżnego przeglądu cen wody w okolicach i okazało się że za wątpliwą bo nieznaną opinii publicznej jakość (wyniki badania nie są publikowane co wiele mówi) płacimy tylko niewiele taniej niż np. rejon dobczycki.Zatem w czym problem?

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    Zawsze można przywozić wodę w wiaderkach z Krakowa. Najlepiej z Nowej Huty. A ludzie tam mają sie dobrze i chyba sa znacznie zdowsi niż w Myślenicach.

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    to poczytajcie sobie o podwyżkach wody

    wypowiedź radnego Podmokłego:
    "... Podejmując kilka lat temu decyzję o budowie kanalizacji podjęliśmy świadomie decyzję o tym, że ceny będą rosły. Taka informacja była i nie jest prawdą, że nie mówiło się o tym wcześniej.

    Radny Zalubowski
    "... Rozwiązanie w postaci dopłat za wodę i ścieki bytowe przez samorząd zastosował w tym roku po raz pierwszy samorząd gminny w Sułkowicach, stosują je też Dobczyce. Radny Rafał Zalubowski z Myślenic mówi o dopłatach jako jednym z instrumentów, za pomocą których radni mogą spowodować, że podwyżki będą mniej dotkliwe...."
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1147880-podwyzek-nie-da-sie-uniknac.html

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    Woda z Dobczyc jest po 3,05 zł/m3 netto, a cena za wodę z Myślenic to 3,04 zł też netto. Więc różnica jest jeden grosz, a jakość?

    O jakości wody z Myślenic jest na forum wiele wpisów, a dlaczego niema na forum uwag o wodzie z Dobczyc? Mieszkam w gminie Myślenice i nie mam żadnych uwag do wody z Dobczyc, którą mam od kilku lat.
    Natomiast wożę tą dobczycką wodę z domu do Myślenic do pracy, żeby zrobić herbatę czy kawę, ponieważ ta myślenicka jest o różnych smakach i wyglądzie.

    Cytuj
  • 4 cze 2011

    W dniu dzisiejszym przeczytałem w Gazecie Myślenickiej art podpisany przez Andrzeja U.

    Po jego przeczytaniu, doszedłem do wniosku że ktoś ma tu problemy emocjonalne. Prezes zapomina się nieco, nie pamięta że ma do czynienia z kobietami (niejednokrotnie starszymi od niego) i bez należytego szacunku atakuje osoby, które stoją za protestem mieszkańców w sprawie wysokich cen wody i ścieków.

    Facet chyba za dużo zarabia i dlatego nie próbuje zrozumieć mieszkańców, dla których ważny jest każdy grosz !!!
    Zamiast budować nieskończoną ilość rond w Myślenicach, remontować (zeszły rok) nową ulicę pod Plebańską Górę, budować niepotrzebną strzelnicę, marnować środki finansowe jakie można by było zarobić na transporcie zbiorowym w Myślenicach (sprawa zmuszania busiarzy do zmiany przystanku) i wynikającej z tego faktu "niegospodarności " (błędne decyzję w zarządzaniu miastem) można było właśnie z tych środków dokonać remontu kanalizacji a nie cedować ogromnych kosztów na mieszkańców !!! Lepiej przecież pochandlować działkami pod wysypisko- nieprawda ?

    Co Pan Burmistrz w sprawie kanalizacji robił w 1 kadencji ? Czy to nie jest zaniechanie ?

    Życzę Panu A.U. aby ludzie traktowali go tak jak on ich.

    2 1 Cytuj
  • 4 cze 2011

    Marysiaa nie zasłaniaj sie starszymi kobietami. Jak widać prezes odpowiedział na kolejne bzdury jakie Ci ludzie próbowali wmówic mieszkańcom i teraz Wam łyso bo szydło wyszło z worka, że to trochu nie tak. Andrzej gratuluję, wreszcie utarłeś im nosa. Opublikuj jeszcze badania wody z Myslenic i Dobczyc, to znowu szczęka im opadnie, a pro przestanie wozić wodę z Dobczyc do Myslenic jak zobaczy co pije, bo chyba nie bardzo wie!
    Ja piję tę z Myslenic, a tej Dobczyckiej za nic sie nie chwycę! Na zdrowie!

    1 Cytuj
  • 4 cze 2011

    [quote=gość: staruszka] Marysiaa nie zasłaniaj sie starszymi kobietami. Jak widać prezes odpowiedział na kolejne bzdury jakie Ci ludzie próbowali wmówic mieszkańcom i teraz Wam łyso bo szydło wyszło z worka, że to trochu nie tak. Andrzej gratuluję, wreszcie utarłeś im nosa. Opublikuj jeszcze badania wody z Myslenic i Dobczyc, to znowu szczęka im opadnie, a pro przestanie wozić wodę z Dobczyc do Myslenic jak zobaczy co pije, bo chyba nie bardzo wie!Ja piję tę z Myslenic, a tej Dobczyckiej za nic sie nie chwycę! Na zdrowie! [/quote]

    Jeśli ci życie niemiłe to pij wode z wodociągów Myślenice

    1 Cytuj

Odpowiedz