Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 5 cze 2011

    Jak widać Urbański utożsamił się właśnie ze staruszką :)) Niezły LOL :))
    Nie ma nikogo takiego któremu podobała by się polityka myślenickich wodociągów, chyba że samobójcom lub podtruwaczom własnych żon przy pomocy myślenickiej "wody", a raczej ścieków, których nawet pies się nie chce chwycić nawet w upalne dni :)))

    4 Cytuj
  • 6 cze 2011

    MAm już dość tego syfu, który płynie w naszych kranach.

    4 1 Cytuj
  • 6 cze 2011

    żółta, przez cały tydzień będą nękać nas burze więc nie spodziewaj się czystej wody. wszak podobny "kryształ" jaki mamy w kranach wypełnia rabę po silniejszych opadach

    1 Cytuj
  • 15 cze 2011
    1 1 Cytuj
  • 21 cze 2011

    "Za gęsta by ją pić, za rzadka by ją orać" ;-)

    4 Cytuj
  • 22 cze 2011

    za to dobra na sraczk. :)

    2 Cytuj
  • 22 cze 2011

    [quote=gość: stoperann] za to dobra na sraczk. :) [/quote]

    trafione w dyszkę. Na rozwolnienie czyli rzadki stolec najlepsza jest woda z myślenickich wodociągów. Aptekarze zacznijcie się bać, bo sprzedaż specyfików na przeczyszczenie spadnie do zera. A to wszystko zasługa pana prezesika Urbańskiego.

    Łubu dubu, łubu dubu,
    niech nam żyje prezes spółki
    myślenickich wodociągów
    gdzie mniej wody a więcej brudu !!!

    1 Cytuj
  • 23 cze 2011

    Podliczyłam z ostatniego rachunku i wyszło mi, że woda +ścieki, to 11,42 bo przecież są jeszcze opłaty abonamentowe.

    1 Cytuj
  • 23 cze 2011

    [quote=gość: asa] bo przecież są jeszcze opłaty abonamentowe. [/quote]
    Mnie nie interesują opłaty za przesył i inne...
    Trzeba podzielić kwotę do zapłaty przez ilość kubików !

    Cytuj
  • adzygmunt 23 cze 2011

    Ciekawe czego się z tak liczonej kwoty dowiesz?
    Za ścieki płacisz więcej niż za wodę.
    Od 28 04 br. koszt jest taki:
    woda zimna 3,04 zł/m sześcienny
    ścieki bytowe 6,67zł/m sześcienny
    Liczone wg licznika wody zimnej albo ryczałtem; ilość osób w gospodarstwie razy 3m/sześcienne
    I ... koszt abonamentu !

    1 Cytuj
  • 16 lip 2011

    Czy może mi ktoś wyjaśnić co dzisiaj leci z kranów ?
    Bo to co leci w niczym nie przypomina wody, za którą pobierane są tak olbrzymie opłaty !

    2x za ścieki mam płacić ??????????????????

    1 1 Cytuj
  • 17 lip 2011

    [quote=gość: spijacz kranówy] gość: asa napisał/a: bo przecież są jeszcze opłaty abonamentowe.
    Mnie nie interesują opłaty za przesył i inne...
    Trzeba podzielić kwotę do zapłaty przez ilość kubików ! [/quote]
    Dokładnie tak policzyłam

    1 1 Cytuj
  • 17 lip 2011

    [quote=gość: spijacz kranówy] Czy może mi ktoś wyjaśnić co dzisiaj leci z kranów ?
    Bo to co leci w niczym nie przypomina wody, za którą pobierane są tak olbrzymie opłaty !

    2x za ścieki mam płacić ?????????????????? [/quote]

    Dzisiaj od rana teżz kranu leci jakaś brunatna woda. Czyżby Urbański puszczał wodociągami uzdrawiającą wodę borowinową? Tylko że jak to pić, jak się w tym myć. Ta sprawa powinna wylądować w prokuraturze, i chyba tak się stanie, bo z miesiąca na miesiąc woda coraz gorsza i tylko czekać na masowe zatrucie bakteriami coli. Wtedy przed odpowiedzialnością nic go nie uratuje.

    4 1 Cytuj
  • 17 lip 2011

    [quote=gość: Kloss] Wtedy przed odpowiedzialnością nic go nie uratuje. [/quote]
    Sądzę, że się wybroni (w takiej pipidówie wszyscy są znajomi)

    Ale, na litość Boską, zębów mi szkoda !

    Cytuj
  • 17 lip 2011

    [quote=gość: spijacz kranówy] gość: Kloss napisał/a: Wtedy przed odpowiedzialnością nic go nie uratuje.
    Sądzę, że się wybroni (w takiej pipidówie wszyscy są znajomi)

    Ale, na litość Boską, zębów mi szkoda ! [/quote]

    No w przypadku zakażenia bakterią Coli to już nie będzie sprawa Pipidówki. Będzie to temat każdego media w kraju. Tu nie wybroni się nigdy.

    1 Cytuj
  • 24 sie 2011

    Szukam osób chętnych do grupowego odwiedzenia wodociągów i sprawdzenia aktualnych wyników badań, bo podobno jest gdzieś w miejscu widocznym, a jak nie to pójdę sam jako mieszkaniec i sobie sprawdzę za co płacę. Albo to prawda co się tutaj pisze, albo kłamstwo, choć raczej to pierwsze

    Cytuj
  • 24 sie 2011

    [quote=gość: stryszak] Szukam osób chętnych do grupowego odwiedzenia wodociągów i sprawdzenia aktualnych wyników badań, bo podobno jest gdzieś w miejscu widocznym, a jak nie to pójdę sam jako mieszkaniec i sobie sprawdzę za co płacę. Albo to prawda co się tutaj pisze, albo kłamstwo, choć raczej to pierwsze [/quote]
    Dzisiaj woda była OK, więc to nic nie da. Takie rzeczy najlepiej sprawdzać wtedy gdy Rabą płynie żur. Wtedy w kranie jest to samo, ale z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.

    Cytuj
  • 9 wrz 2011

    Jaja, w Krakowie za wodę płacą 7,48 zł a w Myślenicach 10,60 zł.

    Nie bardzo rozumiem skąd nasza woda kosztuje prawie 30 % więcej ?
    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/kolejne-podwyzki-w-krakowie-wiecej-zaplacimy-za-wo,1,4843747,region-wiadomosc.html

    4 Cytuj
  • 9 wrz 2011

    To jest taki FAKT, jak i w gazecie FAKT.
    Sprawdziłem rachunek i ja za wodę w Myślenicach płacę 3,04 zł. W Krakowie jak podajesz płacą 7,48 zł. Nie wiem dlaczego ty płacisz 3 razy tyle, chyba cię ktoś robi w balona.

    Nie bardzo rozumiem skąd nasza woda kosztuje o połowę mniej niż w Krakowie?

    2 Cytuj
  • 9 wrz 2011

    [quote=gość: PO fakcie.] Nie bardzo rozumiem skąd nasza woda kosztuje o połowę mniej niż w Krakowie? [/quote]

    Sprawdź rachunek !
    Policz wszystko - woda, kanalizacja (za m3) dolicz abonament i nie wiadomo po co rozdzielone opłaty stałe i zmienne.

    Cytuj
  • 9 wrz 2011

    Przeczytaj w dzisiejszym Dzienniku Polskim.
    Czteroosobowa rodzina płaci za wodę 115zł miesięcznie, ja za 2,5 miesiąca (4-osoby) zapłaciłem bez paru złotych 5 stów i to jeszcze do picia kupuję w sklepie bo ta kranówa nawet po przegotowaniu się nie nadaje...

    Kto ma tańszą wodę ?

    Cytuj
  • 11 wrz 2011

    Myślenice!
    Ja za wodę w 4 osobowej rodzinie płacę niecałe 50 zł. Jeśli ty płacisz 5 stów to sprawdź sobie instalację, nawet w Krakowie jak piszesz za wodę płacą 115 zł miesięcznie. Coś z tymi twoimi kosztami nie tak.
    A wody innej poza kranówą nie piję. Mi ona smakuje.

    3 Cytuj
  • 28 wrz 2011

    Powiem tak.
    Czy władze Myślenic wraz z prezesem wodociągów mają nas za IDIOTÓW.
    Jak widze kwoty to dreszcze przechodza mi po plecach.
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1176533-pozyczac-na-remont-ujecia-wody.html
    A tak na marginesie chętnie zobaczę plan tej rozbudowy ujęcia wody na Rabie za 30 milionów zł. I w dodatku wszystko na kredyt bo nie maja swoich .

    3 Cytuj
  • 28 wrz 2011

    Prezes Urbański mówi o koszcie pozyskania wody przez zakład w wysokości 48 groszy, ja na rachunku za wodę na wiosnę miałem "woda bytowa 3.04 zł.". przebicie niezłe .A do tego abonament miesięczny 6.65zł.

    3 Cytuj
  • 28 wrz 2011

    Niestety ludzie wybrali jak chcieli. Teraz mogą sobie tylko popłakać do poduszki jak im źle.

    Opozycja i tak nie ma głosu i wpływu na rządzenie.
    Wybierając burmistrza i radę daliśmy przyzwolenie na zaciąganie kolejnych kredytów, no ale kampania wyborcza była piękna, spotkania i obiecywania..

    Nie rozumiem ludzi którzy potrafią klepnąć taką inwestycję na jednym posiedzeniu, bo tak trzeba.

    A tak w ogóle to dlaczego po zmianie stacji uzdatniania woda będzie droższa? Przecież zakupione nowe urządzenia powinny być bardziej wydajne i ekonomiczne?

    9 1 Cytuj

Odpowiedz