Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 28 wrz 2011

    Prezes Urbanski ma racje....

    nie strzelajmy sobie w kolano tak jak w Dobczycach. Inwestujmy :)

    W sumie zaskoczyla mnie wiadomosc ze gmina jeszcze posiada mozliwosci kredytowe. Chyba ze cos poleci pod mlotek. Ktos cos slyszal ?

    3 7 Cytuj
  • 17 paź 2011

    I TVN i Dziennik Polski i Sedno o tym informowali i co i NIC takich wybraliśmy radnych to mamy. Na marginesie chcę kupić chleb to nie buduję pieca chlebowego kaflowego pod "nosem" piekarni.
    Widać innych wydatków nie ma w Myślenicach budujmy manufaktórę do wody. (będzie taniej)

    6 1 Cytuj
  • 18 paź 2011

    Fajnie to wygląda. W rozpisce spotkania rady nie ma punktu o dyskusji nt modernizacji. Przychodzi p. Urbański i trzeba klepnąć jego wspaniały pomysł za grube miliony. Takie rzeczy tylko w Myślenicach.
    Ciekawi mnie fakt podwyżki. Na co idą pieniądze, które obecnie płacimy za wodę? Przecież w skali miesiąca są to miliony!

    10 Cytuj
  • 18 paź 2011

    [quote=nomad] Na co idą pieniądze, które obecnie płacimy za wodę? [/quote]
    nomad, weź przestań tych ścieków wodą nazywać !
    Wodę to ja kupuję w sklepie bo tej z kranu się pić nie da!
    [quote=nomad] Przecież w skali miesiąca są to miliony! [/quote]
    Tak, zgadza się, ale wiesz, że te miliony trzeba podzielić ?

    8 Cytuj
  • 18 paź 2011

    Co zrobic.... trzeba sie po prostu przyzwyczaic. Ja i tak juz przestalem zapraszac znajomych z innych miast "po deszczu". Zawsze sprawdzam pogode wczesniej, pozniej jade zobaczyc co plynie raba. Jak nic nie zapowiada kataklizmu, to wtedy dopiero moze ktos wpasc. Znudzilo mi sie juz tlumaczenie..." ze rury nie sa zardzewiale, po prostu taki kolor ma tutaj woda.... :) "

    10 1 Cytuj
  • 18 paź 2011

    [quote=gość: nabu] Co zrobic.... trzeba sie po prostu przyzwyczaic. " [/quote]

    Ciekawe podejście do kolejnej sprawy która wymaga interwencji. Myślicie dlaczego taka akcja z tą modernizacją? Przecież dobrze wiedzą że z wodociągu płynie syf który nazywają wodą. Przecież to ujęcie wody ma więcej lat niż pan Żelazna Remka. A teraz trzeba wyrównać normy zanim ktoś doprowadzi do procesu przeciwko MZWiK w Myślenicach.

    Ksiądz proboszcz Was "przyzwyczaja", MZWiK Was "przyzwyczaja", ZUO Was "przyzwyczaja", a Wy nic jak te zwierzęta od Orwella żyjecie przyzwyczajając się do coraz to nowszych rewelacji ekipy "równiejszych". Do takich komentarzy też się przyzwyczajcie.

    13 1 Cytuj
  • 2 lis 2011

    Rozmontować system, z komuną się udało tym bardziej uda się teraz z tym kolesiostwem i rodzinkami na posadkach: http://biznes.interia.pl/praca/news/zarabiaja-nawet-48-tys-zl-choc-nie-zawsze-im-sie-nalezy,1715230
    Organizujcie się, interweniujcie, sprawdzajcie, protestujcie, wymagajcie. Ma racje myśleniczanin, jesteśmy jak te niewinne owiecki nieświadome cichutkie, na okrągło strzyżone

    6 1 Cytuj
  • 2 lis 2011

    Weźcie, zróbcie to, tamto....

    Wszyscy mówią, NIKT NIE ROBI !

    5 1 Cytuj
  • 2 lis 2011

    [quote=gość: dr dren] Weźcie, zróbcie to, tamto....

    Wszyscy mówią, NIKT NIE ROBI ! [/quote]

    Bo tylko w organizacji ludzi jest siła.........

    5 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Interesuje mnie bardzo to dlaczego ekipa jest tak uparta i nie puści na stałe wody z Dobczyc? Kto jest za to w praktyce odpowiedzialny - prezes Urbański czy burmistrz? Płacić dodatkowo za wodę nie chcę a niestety sytuacja zmusza do kupowania baniaków w sklepach.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 21 lut 2012

    Puszczenie wody bezpośrednio z Dobczyc kładzie kres potrzebie istnienia własnemu poborowi wody. Pan Urbański zostałby petentem RUP.

    7 1 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Wlasny pobor jest tanszy przeciez. Ciupiemy rzeki z Raby za darmo, bo o jakosc jej nie trzeba dbac, a sprzedajemy w takiej samej cenie jakbysmy ja mieli z ujecia Dobczyckiego :)

    7 Cytuj
  • 21 lut 2012

    I co jest biznes jest i to jaki.
    Więc co się będą martwić że mamy WODĘ BRUDNĄ kasa się liczy.

    6 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Zamierzam w najbliższym czasie odwiedzić ZUO i poprosić o udostępnienie aktualnych wyników badań tej wody, byłby ktoś jeszcze chętny się wybrać?

    5 1 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Ps. nie chodziło mi oczywiście o ZUO ale o MZWiK

    5 Cytuj
  • 21 lut 2012

    [Niestety ludzie wybrali jak chcieli. Teraz mogą sobie tylko popłakać do poduszki jak im źle. Opozycja i tak nie ma głosu i wpływu na rządzenie. Wybierając burmistrza i radę daliśmy przyzwolenie na zaciąganie kolejnych kredytów, no ale kampania wyborcza była piękna, spotkania i obiecywania..Nie rozumiem ludzi którzy potrafią klepnąć taką inwestycję na jednym posiedzeniu, bo tak trzeba. A tak w ogóle to dlaczego po zmianie stacji uzdatniania woda będzie droższa? Przecież zakupione nowe urządzenia powinny być bardziej wydajne i ekonomiczne? [/quote]
    NIE PO ZMIANIE STACJI UZDATNIANIA bo jej NIE MA ma dopiero być będzie na pewno "taniej" bo jakieś uzdatnianie będzie to musi kosztować. Jak się tylko pompuje syf z rzeki to są tylko koszty pompowania a jeszcze dojdzie cała reszta - jaka to tajemnica prezesa !!!!!!!

    4 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Pytanie które powinniśmy zadać jako mieszkańcy.
    1 Czy woda jest fluoryzowana ? (Fluor jest wysoce szkodliwy , wręcz otępiający)
    2 Czy jest chlorowana (tu chodzi o smak)
    3 Czy rury wodociągowe są zrobione z materiałów takich jak azbest ?

    7 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Powracam do pewnej myśli - złóżmy się i zróbmy niezależne badania tej wody. Zawiązać komitet i to zrobić.

    4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=gość: wodka bols] Pytanie które powinniśmy zadać jako mieszkańcy.
    1 Czy woda jest fluoryzowana ? (Fluor jest wysoce szkodliwy , wręcz otępiający)
    2 Czy jest chlorowana (tu chodzi o smak)
    3 Czy rury wodociągowe są zrobione z materiałów takich jak azbest ? [/quote]
    technologia wodociagowa z poprzedniej epoki , na ulicy Kazimierza W. Z ponad 40-cio letnim stazem
    pomieszanie azbestu z żelieem : rury między sobą uszczelniane były ołowiem i taśmami poprodukcyjnymi z zakładów cukerniczych wawel tzn.taśmy w kture pakowane były irysy, kanoldy itd.

    4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    dowiedzcie się jeszcze ile wody "wycieka" w drodze do naszych kranów, bo stara kanalizacja wodociągowa jest nieszczelna. niech robią rewitalizację rynku i osiedla. położą nową kostkę, nowe płyty, a pod spodem ukryjemy stare, rozpadające się rury. to dopiero mądry pomysł. zamiatanie pod dywan, to priorytet

    4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=gość: destroy] dowiedzcie się jeszcze ile wody "wycieka" w drodze do naszych kranów, bo stara kanalizacja wodociągowa jest nieszczelna. niech robią rewitalizację rynku i osiedla. położą nową kostkę, nowe płyty, a pod spodem ukryjemy stare, rozpadające się rury. to dopiero mądry pomysł. zamiatanie pod dywan, to priorytet [/quote]Dokładnie masz rację wjedzie cięzki sprzęt ,poruszaja djabła ładnie położą kostke troche asfaltu : Przetną wstegę odbędzie się to się odbyc ma ................,a za pół roku kopara i remont !

    3 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=gość: ojoj] gość: destroy napisał/a: a za pół roku kopara i remont ! [/quote]
    I o to chodzi, ktoś znowu zarobi... Cwaniactwo urzędasów.

    4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Zebrać się i rozwalić ten cały bałagan tylko ludzie w Gminie Myślenice to "tchórze" gdyby nasi pradziadkowie tacy byli to nikt by nie walczył podczas wojny. Wielka walka o wolność, a sami pozwalacie się zniewolić niby.... inteligentni ludzie w XXI wieku.
    Panowie sprawdźcie sobie czy jeszcze macie coś w spodniach....żenua

    7 1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Sprawdziłem - mam;-)

    4 Cytuj
  • 22 lut 2012

    A jak chcecie wiedzieć to (już o tym pisałem) większa część rurociągu w rynku, część w ul. Kazimierza Wielkiego, Średniawskiego i same wodociągi tego nie wiedzą gdzie jeszcze, jest wykonana z rur AZBESTOWYCH - ale to w celach zdrowotnościowych!!!

    5 Cytuj

Odpowiedz