Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 22 lut 2012

    [quote=wytykacz] A jak chcecie wiedzieć to (już o tym pisałem) większa część rurociągu w rynku, część w ul. Kazimierza Wielkiego, Średniawskiego i same wodociągi tego nie wiedzą gdzie jeszcze, jest wykonana z rur AZBESTOWYCH - ale to w celach zdrowotnościowych!!! [/quote]
    Dlatego nie piję tej wody, strach pomyśleć, przy takich rurach nawet woda z ujęcia dobczyckiego się hm "uszlachetni"

    3 Cytuj
  • 23 lut 2012

    Ja też sobie wożę ze źródełka!!!

    2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Po zatrważającym rachunku za ścieki i ścieki, bo nie wodę i ścieki, jaki niedawno otrzymałem, znalazłem w sieci stronę z cenami wody w Polsce. Tutaj dla miast powyżej 100.000 mieszkańców w Polsce: http://www.cena-wody.pl/ Informacje mówią same za siebie...

    Co do jakości wody, to dostawcy wody (właściciele wodociągów) do picia są odpowiedzialni w każdym czasie za jakość wody i bezpieczeństwo wody, którą produkują. Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi nakłada na przedsiębiorstwa wodociągowe szereg obowiązków kontrolnych. Zadania ustawowe ma również Państwowa Inspekcja Sanitarna.

    PIS sprawdzała wodę w 2010 i nie było zanieczyszczeń mikrobiologicznych, ale wykryto powtarzające się przekroczenie dopuszczalnego zakresu wartości dla mętności w wodzie. Uwaga, interesująca informacja:

    "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach, na prośbę Prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Myślenicach wyraził zgodę na warunkowe przekroczenie mętności do 10 NTU. Zgoda na warunkowe przekroczenie mętności została wydana do 31.12.2012 r., w związku z zadeklarowaną przebudową ujęcia w latach 2010-2012, w której ma być zastosowana jedna z najnowszych technologii, mająca wyeliminować problem przekroczonej mętności w wodzie."

    Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna - dokument DOC: http://tinyurl.com/6p7qhvc

    I teraz z racji roku 2012 pora chyba zapytać co z tą inwestycją w "najnowszą technologię" i jaki jest obecnie, po dwóch kolejnych latach wynik badania wody ?

    A co do źródełek, to lepiej uważajcie. Przykładowo na Studzienkach woda nie nadaje się do spożycia !!!

    2 Cytuj
  • 26 lut 2012

    Dzisiaj jest niedziela 26 luty 2012 i to co płynie z kranu na pewno nie jest wodą zdatną do picia!!nawet nie wiem czy się kąpać bo nie wiem czy nie będę bardziej brudna!!i gdzie jest sanepid?? może by tak ,,prześcignął" dyrektora zakładów wodociągowych, z prywatnymi studniami jakoś nie maja problemu a tu gdzie woda idzie dla wielu tysięcy ludzi jesteśmy truci jakimś paskudztwem. Kubik wody jest droższy od kubika gazu, dlaczego!! i za co płacimy tyle pieniędzy!!

    11 Cytuj
  • 26 lut 2012

    A pan zelazna remka siedzi i targa kase, gdyby woda szła z Dobczyc to prawde ktos napisał że paru koleżków maciusiowych przeszłoby na zasiłek dla bezrobotnych no i gmina przestałaby na tym zarabiać - dlatego puszczają wodę z Raby i nie liczą się ze zdrowiem ludzi

    8 Cytuj
  • 26 lut 2012

    oszukana i na co narzekasz.
    MZWik to Mylenicka Zawsze Woda i Kolorowa.
    Gdyby leciała woda zawsze czysta to byłoby nudnie. Zawsze byłaby czysta, czysta woda. Zapomnieli byśmy, że taki zakład istnieje. Niewiedzielibyśmy kto jest prezesem. A tak, to taki prezes i zakład jest popularny, znany wszystkim. Jak przyjdą wybory to wiemy kto siedzi obok burmistrza- znana i popularna osoba. A że płacisz, no cóż odpowiedzialny za stadion narodowy otrzymał nawet niezłą premie za złą robotę, a prezes wodociągów też musi zarobić. My zwykli śmiertelnicy odnosimy wrażenie, że tacy ludzie są potrzebni, potrzebni dla władzy. A popularność z powodu wody jest również dla władzy,ponieważ to oni są odpowiedzialni za wodę. Takie dziania również przyczyniają się do większej sprzedaży w sklepach do większego utargu poprze kupno czystej wody. To znaczy kupcy są bogatsi, więcej jest sprzedawców, mają ludzie prace. Ty jeden będziesz narzekał. ale pozostali będą chwalić takie działania i za trzy lata odpowiedno wypowidzą się podczas wyborów.

    Dodatkowo Ty, Ja płacimy za inwestycję czysta woda dla Krakowa.

    8 Cytuj
  • 27 lut 2012

    no zur leci nieziemski. mam nadzieje ze wanna sie nie odbarwi po kapieli :)

    7 1 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Oszukana my mamy taką wodę na co dzień i jeszcze słono za nią płacimy i nie ma siły na to.

    9 Cytuj
  • 27 lut 2012

    No * to ma być woda nadająca się do spożycia? Ul. Kazimierza Wielkiego, z kranu leci woda o barwie mleka ! Po odczekaniu chwili i tak leci jeszcze pełno syfu! Czajnik trzeba co kilka dni czyścić, bo się, aż odechciewa pić kawy, a tym bardziej herbaty. Na dnie szklanki osadza się pełno tego syfu. Nie dość, że płaci się takie sumy (mały dom jednorodzinny, 5 osób, 200zł/miesiąc ze ściekami) to jeszcze jakość tak *.. A w Krakowie, w ok. Skawiny można pić kranówkę, bo jest tak smaczna jak woda niegazowana ze sklepu. Skandal !!!

    10 Cytuj
  • 27 lut 2012

    Ale wy naiwni jesteście kto pozbędzie się takiej żyły "złotej wody" którą tylko starczy przepompować z rzeki do kranu. Problem stanowią jak zwykle pieniążki, gdyby woda dostarczało ujęcie dobczyckie to i kasę za nią by chcieli a co z utrzymaniem sieci wodociągowych które są własnością gminy.
    To właśnie główny problem dzięki któremu nie mamy zdrowszej i czyściejszej wody.

    5 Cytuj
  • 15 mar 2012
    3 Cytuj
  • 16 mar 2012

    ten luksusowy towar w ostatnich dniach miał kolor burego ścieku

    7 Cytuj
  • 16 mar 2012

    Myślenicka woda, zdrowia, urody i młodości doda.

    3 Cytuj
  • 19 mar 2012

    od 1 kwietnia W DOBCZYCACH WODA BĘDZIE TAŃSZA!!!!!! info z "dziennika polskiego" a Wy z Myślenic nie ("strzelalcie sobie w kolano" cytat) tylko w ...... .

    5 Cytuj
  • 19 mar 2012

    Jakość wody egzystuje w świadomości zbiorowej i dzięki temu można mieć nadzieję, że pewnego dnia w jej sprawie coś ruszy.

    3 Cytuj
  • 19 mar 2012

    Powiadomić wszystkie media i programy typu UWAGA. Sanepid Krakowaki i Warszawski dodając że w razie gdy coś się wydarzy będą współwinni jako że zostali o tym wcześniej powiadomieni i nie zareagowali.

    Trzeba wytępić tę swołocz myślenicką z cwaniaczkiem Urbankiem na czele. Prezesik zakichany. Szkoda że nie widzieliście jak wciskał ciemnotę babce na spotkaniu z Ostrowskim w OSP Dolne Przedmieście na temat liczników. Gość myśli że ma z głupszymi od siebie do czynienia.

    10 Cytuj
  • 24 mar 2012

    Odwołać prezesa, odwołać radę, zlikwidować wodociąg, i wreszcie chodzić z wiaderkami do RABY lub BYSINKI.
    A może to co się teraz dzieje to efekt lat zaniedbań? Bo najlepiej jazgotać że brudna, że śmierdzi, ale jak przyjdzie wpuścić na swoją posiadłość, ekipę żeby wymieniła trzydziestoletnie odcinki starych rur to gwałt bo trawka zasiana, do bratki rosną, bo sąsiad świnia i jemu nie puszczę itd, itp.
    Jakie to typowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    4 7 Cytuj
  • 24 mar 2012

    [quote=gość: niki] ale jak przyjdzie wpuścić na swoją posiadłość, ekipę żeby wymieniła trzydziestoletnie odcinki starych rur to gwałt bo trawka zasiana [/quote]
    Człowieku, otrząśnij się !
    Czy ktoś w tym mieście myśli o tym, że te 30-letnie "ruły" za chwilę szlag t..fi ? Dlaczego wspaniałe wodociągi sukcesywnie odcinkami nie wymieniają rurociągów ? Czy w cenę wody nie jest przypadkiem wliczona konserwacja/remonty/modernizacje rurociągów ???
    Uważasz niki, że te ścieki (czytaj: "woda") w naszych kranach to zasługa rur ?
    OK. Nie obchodzi mnie czego to jest przyczyna, dla mnie nieważne - nie muszę się na wszystkim znać. Płacę za wodę i ścieki a nie za ŚCIEKI i ŚCIEKI !
    [u]Mam prawo do czystej wody z kranu a nie ze sklepu ![/u]
    Ale dopóki Urbański będzie na stanowisku prezesa to cała ekipa się nie zmieni - to jedna klika !

    13 1 Cytuj
  • 24 mar 2012

    Klikę trzeba *** tylko potrzebna jest solidarność nas wszystkich. Mówi się, nie ma rady na układy, jak to nie ma - radą jest zorganizowana i energiczna społeczność.

    6 Cytuj
  • 3 kwi 2012

    « powrót do listy
    A
    A
    A

    03.04.2012
    Więcej za wodę i ścieki. Winne są inwestycje.

    GMINA MYŚLENICE. Już wkrótce, bo od 28 kwietnia zaczną obowiązywać nowe taryfy za dostarczanie wody oraz odbiór ścieków.

    Ja się pytam za co ?
    To jest woda?
    Dlaczego mam płacić dwa razy za ścieki?
    Piękna wiadomość na Święta.

    10 Cytuj
  • 3 kwi 2012

    [quote=gość: ....] GMINA MYŚLENICE. Już wkrótce, bo od 28 kwietnia zaczną obowiązywać nowe taryfy za dostarczanie wody oraz odbiór ścieków. [/quote]

    Tzn. za [u]DOSTARCZANIE[/u] oraz ODBIÓR ścieków !

    9 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    "TARYFA DLA ZBIOROWEGO ZAOPATRZENIA W WODĘ I ZBIOROWEGO ODPROWADZANIA ŚCIEKÓW
    1. Zaopatrzenie w wodę
    1.1 WB Woda bytowa
    Odbiorcy wody, ze zużycia której powstają ścieki bytowe lub o podobnym składzie.
    1.2 WP Woda przemysłowa
    Wszyscy pozostali odbiorcy niewymienieni w grupie taryfowej WB."

    W Myślenicach zgodnie z taryfą nie ma wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wg ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2006 r. nr 123, poz. 858 z późniejszymi zmianami).

    8 Cytuj
  • 18 kwi 2012

    A prezesik zakichany liczy kasę!

    7 Cytuj
  • 18 kwi 2012

    A w Myślenicach obowiązuje prawo?

    A jeżeli tak to czyje?

    5 Cytuj
  • 19 kwi 2012

    [quote=gość: viola] A w Myślenicach obowiązuje prawo? [/quote]

    Tak, prawo buszu.

    11 Cytuj

Odpowiedz