Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 14 kwi 2011

    Jaka woda w Myślenicach?
    W Myślenicach to nie woda - to gnój którego nawet zwierzęta się nie łapią.
    Niech ktoś ze wsi kto posiada krowę naleje jej wody z myślenickich wodociągów i nagra komórką film. Daję rękę że krowa tylko powącha i odwróci się na kopycie.

    Za sprzedaż takiego szlamu i gnoju ktoś powinien siedzieć. SIC

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Ja mam psa, bom miastowy (hehe), ale pies nie tknie się kranówy choćby go suszyło jak czasem mnie po imprezie :)
    Psu kupuję wodę w baniakach 5 litrowych - tej wypije ile zmieści.
    Jak coś mu zostanie to sam piję :))

    Mówią, że pies jest wyznacznikiem tego co powinno się jeść i pić, człowiek... podobno jest istotą WSZYSTKOŻERNĄ i daje się oszukiwać takiemu prezesowi Urbańskiemu i innym "wodolejcom".

    Cytuj
  • 26 kwi 2011

    I co? Ma ktoś fotki zaśmieconego zalewu? Jak smakuje wam woda? -Ja w dalszym ciągu kupuję 5l baniaki w sklepach.

    Cytuj
  • 30 kwi 2011

    Myślenicach.Obserwuję, jak z roku na rok rosną tu rachunki za wodę, ścieki, śmieci ,podatki.Przeanalizowałam rachunki za wodę i ścieki od 2006 roku.W 2006 koszty wynosiły/ netto/ woda-2,13 zł, ścieki 2,30zł opłata stała 4zł/m-c . W 2007/ netto/ woda 2,50zł, ścieki2,91zł ,opł.abonamet.4,58zł/m-c i druga opłata abonamentowa 5,64zł/m-c. W 2008 r/. netto/ woda 2,66 zł , ścieki 3,69 zł, opł.abonametowa 4,53zł/m-c i druga 6,18zł/m-c .W 2009 /netto/ woda 2,80zł ,ścieki 4,02zł, opłata abonametowa za wodę opłata stała licznikowa 6,08zł/m-c, opłata abonametowa za ścieki opłata stała za licznik 8,24zł/m-c.W 2010 roku opłaty netto wynosiły woda 3,05 zł, ścieki 5,1zł ,opłata abonamentowa za wodę stała opłata za licznik 6,03 zł/m-c, opłata abonametowa stała za ścieki za licznik 8,83zł /m-c.

    Obliczyłam ,jak zmieniają się koszty opłat/ za wodę i ścieki za 1 miesiąc przy zużyciu 10m szesciennych+ vat/:

    W roku 2006 51,11 zł .

    w roku 2007 68,82 zł

    w roku 2008 79,40zł

    w roku 2009 88,29zł

    w roku 2010 103,10zł

    Tak więc w okresie od 2006 do 2010 koszty wzrosły podwójnie. Interesująca jest też owa opłata abonamentowa stała za wodę i osobna za ścieki. Jest to opłata za licznik.Tylko, że te dwie opłaty dotyczą jednego licznika. W 2006 była to tylko jedna opłata -stała opłata, która wynosiła 4 zł/m-c. Obecnie są dwie za ten sam licznik i wynoszą 6,03 zł+ 8,83zł=14,86zl/m-c..Dodam tylko ,że woda pobierana jest z Raby, która płynie przez miasto,a w Krakowie woda dostarczana jest z Dobczyc.Dlaczego koszty są tak duże?Nie wiem. Nikt nie informuje mieszkańców o podwyżkach. Zatem mieszkańcy Krakowa i tak mają lepiej i taniej.Mają informację w gazecie i mniejsze ceny.

    1 Cytuj
  • 30 kwi 2011

    [quote=majka] Myślenicach.Obserwuję, jak z roku na rok rosną tu rachunki za wodę, ścieki, śmieci ,podatki.Przeanalizowałam rachunki za wodę i ścieki od 2006 roku.W 2006 koszty wynosiły/ netto/ woda-2,13 zł, ścieki 2,30zł opłata stała 4zł/m-c . W 2007/ netto/ woda 2,50zł, ścieki2,91zł ,opł.abonamet.4,58zł/m-c i druga opłata abonamentowa 5,64zł/m-c. W 2008 r/. netto/ woda 2,66 zł , ścieki 3,69 zł, opł.abonametowa 4,53zł/m-c i druga 6,18zł/m-c .W 2009 /netto/ woda 2,80zł ,ścieki 4,02zł, opłata abonametowa za wodę opłata stała licznikowa 6,08zł/m-c, opłata abonametowa za ścieki opłata stała za licznik 8,24zł/m-c.W 2010 roku opłaty netto wynosiły woda 3,05 zł, ścieki 5,1zł ,opłata abonamentowa za wodę stała opłata za licznik 6,03 zł/m-c, opłata abonametowa stała za ścieki za licznik 8,83zł /m-c.Obliczyłam ,jak zmieniają się koszty opłat/ za wodę i ścieki za 1 miesiąc przy zużyciu 10m szesciennych+ vat/:W roku 2006 51,11 zł .w roku 2007 68,82 złw roku 2008 79,40złw roku 2009 88,29złw roku 2010 103,10zł Tak więc w okresie od 2006 do 2010 koszty wzrosły podwójnie. Interesująca jest też owa opłata abonamentowa stała za wodę i osobna za ścieki. Jest to opłata za licznik.Tylko, że te dwie opłaty dotyczą jednego licznika. W 2006 była to tylko jedna opłata -stała opłata, która wynosiła 4 zł/m-c. Obecnie są dwie za ten sam licznik i wynoszą 6,03 zł+ 8,83zł=14,86zl/m-c..Dodam tylko ,że woda pobierana jest z Raby, która płynie przez miasto,a w Krakowie woda dostarczana jest z Dobczyc.Dlaczego koszty są tak duże?Nie wiem. Nikt nie informuje mieszkańców o podwyżkach. Zatem mieszkańcy Krakowa i tak mają lepiej i taniej.Mają informację w gazecie i mniejsze ceny. [/quote]

    Głowa boli, to jest kradzież w białych rękawiczkach !

    Cytuj
  • 30 kwi 2011

    No a gdzie teraz jest Zalubowski i Kielan. Przecież miało być taniej!
    Obiecali i na tym zakończyli. A miało być tak pięknie.

    1 Cytuj
  • 1 maj 2011

    [quote=gość: gość 100] No a gdzie teraz jest Zalubowski i Kielan. Przecież miało być taniej!
    Obiecali i na tym zakończyli. A miało być tak pięknie. [/quote]
    Chcieli dobrze wyszło jak zawsze czyli parafrazując sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą.
    Co do wody to już pisałem, także śledzę koszty. 10lat temu płaciłem dokładnie połowę tego co obecnie przy zwiększonym zużyciu. Jak dla mnie instytucja zachowuje się podobnie do ZUSu który kiedyś budował w marmurze. Ktoś powie unowocześnienie - ale reguła ta mówi o innowacyjności a innowacyjność prowadzi do działań rozwojowych zmniejszających koszty i ostatecznie cenę. Ktoś tu pomylił chyba reguły gry.
    Sprawa nadaje się do NIKu.

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    a czy jakość wody w tym czasie polepszyła sie dwukrotnie??

    1 Cytuj
  • 1 maj 2011

    [quote=gość: jola] a czy jakość wody w tym czasie polepszyła sie dwukrotnie [/quote]
    Moim skromnym zdaniem jest gorzej, ale czy dwukrotnie ? tu bym polemizował..

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    Szkoda że wynik finansowy MZWiK w Myślenicach nie może być upubliczniony , wtedy zobaczylibyście dlaczego za kadencji Urbańskiego woda poszła ponad 100% do góry.
    Tylko wtedy Żebrowski i Maciej nie byki koleżkami.

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    A dlaczego nie może być upubliczniony????
    Czy to instytucja o strategicznym znaczeniu dla obronności kraju?
    Czy ma coś do ukrycia?
    Dawniej organizowali czasami "wyjazdowe szkolenia" których raczej nie powinni upubliczniać ale teraz chyba wszystko jest przejrzyste?

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    Problem jest szerszy, ponieważ to są takie nasze w tym rejonie jakby ,,konsultacje" ze społeczeństwem. To jest takie jakby specjalne ,,informowanie" nas mieszkańców i wiele innych spraw nas dotyczących. Chyba czytałem to na blogu burmistrza, że nic o nas bez nas tyko wg. mnie mam być cicho.

    A sprawdzić może każdy, powtarzam każdy. Należy pojechać do Krakowa na ul. Przy Rondzie 7( budunek Sądu Okręgowego), znaleźć wydział Krajowy Rejestr Sądowniczy (KRS) podać nr i każdy obywatel Polski takie dane spółki otrzyma do wglądu czy jest z Gdańska Białegostoku czy z Myślenic i może kopiować dokumenty. A jeszcze jedno należy mieć przy sobie dowód osobisty.

    Nr KRS 180698 - MZWiK Myślenice sp.z o.o.
    Nr KRS 334608 - Sport Spółka Myślenice sp. z o.o.
    Nr KRS 226813 - Zakład utylizacji odpadów Myślenice sp. z o.o.

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    Pobieżne informacje o MZWiK możecie znaleźć tutaj

    Cytuj
  • 1 maj 2011

    Proszę Państwa, dane jakich się doszukaliście mówią same za siebie - coś jest nie tak.......

    Cytuj
  • 24 maj 2011

    Czy to co widać z wiaduktu w Brzączowicach (po prawej patrząc od strony Myślenic) to jest właśnie ta rura wodociągowa z wodą dobczycką?

    Cytuj
  • 28 maj 2011

    Ten drugi wiadukt z rurą to właśnie ten. Może zalać Myślenice a nie tylko zaopatrzyć w PITNĄ WODĘ i o wiele tańszą ale...

    1 Cytuj
  • 28 maj 2011

    [quote=gość: gość.] a nie tylko zaopatrzyć w PITNĄ WODĘ i o wiele tańszą ale... [/quote]
    ale... my wolimy za droższe ceny ten syf co w ostatnich dniach leci z kranu bo tego wodą nie można nazwać !

    Cytuj
  • 28 maj 2011

    Pewnie znowu puścili wodę z Krakowa i dlatego tak smakuje. Z Raby brać nie mogą bo pada i ujęcie nie wydoli.

    1 Cytuj
  • 28 maj 2011

    @gość 999: chyba jesteś niezorientowany w temacie za bardzo :) woda z Krakowa, czy skądinąd, nie za bardzo ma jak płynąć do Myślenic. Chyba że ścieki z miejscowości powyżej Myślenic, z pół, dróg i domów, do Raby a potem wprost do waszych kranów - tak się da.

    Cytuj
  • 28 maj 2011

    Mam pytanie - czy teraz gdy z kranu leci ten żur, będziemu płacić za wodę, czy opłaty w tym miesiącu będą tańsze?
    Z drugiej strony, jak się tak zastanowić to płacimy dwa razy za ścieki. Raz za doprowadzenie a raz za odprowadzenie...

    Cytuj
  • 29 maj 2011

    Myśleniczanin nie można było tego trafniej ująć,dlatego płacę takie duże rachunki bo płacę dwa razy za ścieki.

    1 Cytuj
  • 29 maj 2011

    [quote=Mysleniczanin007] Mam pytanie - czy teraz gdy z kranu leci ten żur, będziemu płacić za wodę, czy opłaty w tym miesiącu będą tańsze?Z drugiej strony, jak się tak zastanowić to płacimy dwa razy za ścieki. Raz za doprowadzenie a raz za odprowadzenie... [/quote]

    10,60 zł to złodziejstwo w biały dzień.
    Dziękuje prezesie i burmistrzu, że macie ludzi głęboko w Pamiętajcie, kiedyś mandat wam wygaśnie a wtedy nie macie co liczyć na ich pomoc.

    Cytuj
  • 29 maj 2011

    Ja już nie spożywam miejskiej wody tylko kupuję w sklepie albo przywożę ze wsi (ze studni). Myślenicką kranówę to nawet boję się dolewać rybkom w akwarium... Współczuję tym, którzy to coś piją:(

    Cytuj
  • 29 maj 2011

    Cóż, kto wie....... może się okazać po zdjęciu dywanu, że brud jeszcze większy niż przy wysypisku.Kto wie........

    Cytuj
  • 2 cze 2011

    Przedwczoraj, wczoraj i dzisiaj woda z kranu to śmierdzący gnój, nie nadający się nawet do mycia zębów. Śmierdzi jakbym płukał wodą bezpośrednio z Raby. Myślenice - Kazimierza Wielkiego.

    Ktoś się wreszcie zainteresuje tym syfem?? Czy może potrzeba masowego zatrucia mieszkańców ???

    2 Cytuj

Odpowiedz