Forum » Myślenice

Skandal zafundowany pacjentom przez NFZ.

  • 3 mar 2011

    Tą drugą placówką na terenie powiatu, która poza szpitalem otrzymała kontrakt na prowadzenie poradni zdrowia psychicznego jest Centrum Psychoterapii przy ul Pardyaka obok Kefirka.

    To o tej poradni pisali dwa dni temu w DP, że pani z rejestracji nie potrafi określić jak długo trzeba czekać na wizytę u psychiatry...

    Myślę, że jeśli robi się zmiany, to powinny być one na lepsze.

    2 Cytuj
  • 3 mar 2011

    Cytat z artykułu w Dzienniku Polskim"Dlaczego zatem akurat ten? Jeśli o takiej lokalizacji, jaka jest zdecydował NFZ nie mam nic przeciwko, jeśli natomiast zdecydował o tym dyrektor to uważam, że postąpił niesłusznie. Powinien kierować się dobrem pacjenta, a kierował, jak sądzę - względami rodzinnymi. "
    O co chodzi w tym pytaniu?

    1 Cytuj
  • 3 mar 2011

    pipszycie idiotyzmy a oni barany z nas robia darmowe leczenie tylko dla wybranych.a nam w kolejki.albo nogami do przodu,w papirowej trumnie bo kler nie ma promocji, gola bez znieczulenia

    1 Cytuj
  • 9 mar 2011

    Nowa opieka całodobowa miała być lepsza a w niedzielę nie było Pediatry i moje dziecko zostało odesłane na SOR ! tam mi powiedzieli żebym lepiej szukała Pediatry prywatnie bo nie dają rady tyle mają odesłanych ludzi!Czy teraz można wzywać pogotowie?Dzieci mają astmę czy to upoważnia do wzywania pogotowia ?

    1 Cytuj
  • 9 mar 2011

    http://www.kpr.med.pl/ pod tym adresem jest cała lista w jakich stanach można wezwać pogotowie lub udać się na SOR.

    1 Cytuj
  • 9 mar 2011

    Ankal gdzie ty byłaś, przecież w niedzielę był pediatra w opiece całodobowej, tylko mogliby jakoś ten SZYLD OŚWIETLIĆ, JAKIEŚ STRZAŁKI INFORMACYJNE ,BO CIĘŻKO TĄ CAŁODOBÓWKĘ ZNALEŻC .Ja myślę że to jest trochę chore ,pomieszczenie za małe , warunki pod psem wszyscy na kupie ciasnota ogromna.

    1 Cytuj
  • 10 mar 2011

    [quote=Jagienka50] Chciałam zarejestrować się do poradni neurologicznej /chory dysk w kręgosłupie/, ale p. dr Podrecka poinformowała mnie, że to teraz prywatny gabinet. M. in za moje pieniadze odpicowany a teraz mam gnać na drugi koniec miasta do "Cersus"/dawna Telefonika/? Przy szpitalu nie podpisano kontraktu z rehabilitacją. Mam pytać ok 30 I, może jeszcze podpiszą kontrakt!! [/quote]
    [quote=gość: buka] Tą drugą placówką na terenie powiatu, która poza szpitalem otrzymała kontrakt na prowadzenie poradni zdrowia psychicznego jest Centrum Psychoterapii przy ul Pardyaka obok Kefirka.
    To o tej poradni pisali dwa dni temu w DP, że pani z rejestracji nie potrafi określić jak długo trzeba czekać na wizytę u psychiatry...
    Myślę, że jeśli robi się zmiany, to powinny być one na lepsze. [/quote]

    A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywaja w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    Nie wierzę żeby każda z tych prywatnych placówek "dała w łapę" w NFZ, wydaje mi się, że jest to kwestia lepiej napisanych wniosków (dopasowanych do kryteriów NFZ) a napisanie tych wniosków powinno być chyba głównym zadaniem dyrektora szpitala (niekoniecznie osobiście ale on powinien odpowiadać za to czy zostały napisane dobrze czy nie)!!! Wkurza mnie jak wychodzi później taki lekarz/dyrektor i narzeka że nie dostał kontraktu - ciekawe że nikt nie mówi dlaczego nie dostał !!
    Druga sprawa jest taka że część lekarzy którzy maja własne praktyki które od lat maja kontrakty z NFZ uważa, że oprócz leczenia (które też często pozostawia wiele do życzenia) nic nie powinna więcej robić a kontrakty im sie należą. Sorry jak ktoś ma swój biznes to praca nie ogranicza się do odbębnienia 8h i do domu.

    2 Cytuj
  • 10 mar 2011

    [quote=gość: baal]

    A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywają w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    [/quote]

    Wydaje mi się, że przyczyną tego są wysokie koszty. Duża ilość personelu, zbyt duże koszty własne, a dopiero potem źle napisane wnioski. Może na ten temat powiedziałyby coś ZZ istniejące w szpitalu??

    1 Cytuj
  • 10 mar 2011

    [quote=taki_gość]
    Wydaje mi się, że przyczyną tego są wysokie koszty. Duża ilość personelu, zbyt duże koszty własne, a dopiero potem źle napisane wnioski. Może na ten temat powiedziałyby coś ZZ istniejące w szpitalu?? [/quote]

    No niby tak, ale przecież szpital i tak musi utrzymać budynki i infrastrukturę np tam gdzie miał rehabilitację, a pewnie również personel (chyba że ich zwolnią) więc albo dali za wysoka cenę bo "im sie należy" i przesadzili albo ktoś kto sie powinien na tym znać zawalił...

    1 Cytuj
  • 11 mar 2011

    [quote=gość: baal] A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywaja w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    Nie wierzę żeby każda z tych prywatnych placówek "dała w łapę" w NFZ, wydaje mi się, że jest to kwestia lepiej napisanych wniosków (dopasowanych do kryteriów NFZ) [/quote]

    A ja się zastanawiam, jak to jest, że pani, która pisze oferty do NFZ w szpitalu, podobno jest w spółce z panią z NZOZu znad "Kefirka" i tam też pisze oferty?
    Czy to nie jest konflikt interesów?

    Takie rzeczy to chyba tylko u nas są możliwe......

    1 Cytuj
  • 11 mar 2011

    PODOBNO to słowo które może zrobić wielką krzywdę, ale gdyby przeczytać Twoją wypowiedź bez tego słowa, to jest to skandal!!!

    2 Cytuj
  • 11 mar 2011

    [quote=taki_gość] PODOBNO to słowo które może zrobić wielką krzywdę, ale gdyby przeczytać Twoją wypowiedź bez tego słowa, to jest to skandal!!! [/quote]

    JESLI to prawda to zgadzam się że jest to skandal, ale znowu zastanawia mnie jak to możliwe że użytkownik na forum wie o tym a przełożeni (ze szpitala) wspomnianej Pani nie ?? No chyba że dyrekcja szpitala celowo działa na jego szkodę (trudno w to uwierzyć ale nie jest to niemożliwe)

    2 Cytuj
  • 12 mar 2011

    [quote=gość: aaaa] Ankal gdzie ty byłaś, przecież w niedzielę był pediatra w opiece całodobowej, tylko mogliby jakoś ten SZYLD OŚWIETLIĆ, JAKIEŚ STRZAŁKI INFORMACYJNE ,BO CIĘŻKO TĄ CAŁODOBÓWKĘ ZNALEŻC .Ja myślę że to jest trochę chore ,pomieszczenie za małe , warunki pod psem wszyscy na kupie ciasnota ogromna. [/quote]
    No niewiem ,był jakiś młody lekarz Jakubowski - chyba syn Pani Jakubowskiej!
    Dla mnie to sprawa jest raczej jasna ,szpital przejął całodobówkę od prywatnych spółek bo takie było plityczne nadanie.Szpitale mają gigantyczne długi a to są dodatkowe duże pieniądze ,oby tylko choć część przeznaczyli z tego dla zwykłych ludzi.
    Ja byłam dotąd zadowolona z opieki u dr.Sudrowej a mam astmatyczne dzieci :/ i teraz trochę się boję ,że wszystko będzie trzeba prywatnie załatwiać.

    1 Cytuj
  • 12 mar 2011

    Ankat jak jesteś zadowolona ze swojego lekarza to dalej do niego chodź z dzieckiem.
    Dla pacjenta nic sie nie zmieniło. Lekarze rodzinni sa ci sami lecza tak samo, tylko opieka nad chorymi w godzinach wieczornych i nocnych przejął szpital który ma sprzęt do diagnostyki i badań.
    Dzięki temu też zniknęła spychologia chorych z całodobówki na SOR szpitalny.

    1 Cytuj
  • 12 mar 2011

    [quote=gość: AnkaL]
    Dla mnie to sprawa jest raczej jasna ,szpital przejął całodobówkę od prywatnych spółek bo takie było plityczne nadanie.[/quote]

    Chyba nie masz racji, z tego co czytałem na tablicy ogłoszeń w przychodni w poniedziałek wynika raczej że to nie szpital tylko druga spółka (również prywatna) przejeła opiekę całodobową. Druga spółka po prostu dzierżawi od szpitala pomieszczenia tam gdzie dawno temu (jakieś 15 lat) była przychodnia dla dzieci.

    1 Cytuj
  • 12 mar 2011

    Jaki szpital przejął,proszę poczytać ze zrozumieniem wyżej.Od kiedy to liczy się dobro pacjentów?
    Liczy się interes i ekonomia?
    Mniej seriali i idiotycznych teleturnieji a więcej książek.

    1 Cytuj
  • 29 mar 2011

    Tyle narzekań,tyle podejrzeń...czy znalazła sie jedna! osoba która napisała skarge do NFZ lub do dyrektora szpitala(brak pediatry w całodobówce)?....ludzie nie załatwi sie takich spraw pisząc posty w internecie(tylko)...piszcie skargi,dowiadujcie sie u żródła,teraz nie ma ludzi niezastapionych,jesli zaczną mnożyc sie skargi jest szansa,że ktoś z tym bałaganem coś zrobi,bo może sie po prostu wystraszy o swój stołek,pozdrawiam.

    1 Cytuj
  • 29 mar 2011

    Witaj LUNO. W tym temacie nie zgodzę się z Twoim zdaniem. To co się dzieje to w głównej mierze wina NZOZ i lekarzy. JEśli się leczy "martwe dusze", wpisuje do karty zdrowia choroby na które pacjent nie choruje, gubi się jego karty zdrowia (każdy wie o co chodzi = brak dowodów), robi się sztuczne kolejki do specjalistów przez lekarzy po to aby pacjenci pojawili się w ich gabinetach prywatnych, robi się prywatne cesarki w państwowym szpitalu (czytaj naszym szpitalu) to właśnie tak jest a nie inaczej. NFZ kategorycznie nie powinien podpisywać kontraktów z NZOZami co do których ma wątpliwość uczciwego działania. Dlatego nasz szpital nie powinien dostać kontraktu. GDYBY LEKARZE NIE OSZUKIWALI - WSZYSTKO BY GRAŁO JAK W SZWAJCARSKIM ZEGARKU.

    2 Cytuj
  • 29 mar 2011

    Aby skończyć te oszustwa z kolejkami do specjalistów, rejestracja powinna być realizowana za pośrednictwem NFZ. Skończą się kolejki a fundusz będzie mógł bezpośrednio nadzorować realną ilośc badań które są dokonywane w ZOZach

    2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Nasza szara rzeczywistość - skandal goni skandal... Tak jest kiedy urzędnik podejmuje decyzje bez zastanowienia się jak będą one zrealizowane w praktyce. ech ...

    http://interia360.pl/polska/artykul/nfz-znowu-w-akcji-skandal-goni-skandal,46818

    2 1 Cytuj
  • 15 lis 2011

    WSPANIAŁA OPIEKA CAŁODOBOWA JEST W MYŚLENICACH JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I POLECAM WSZYSTKIM TAM ZAJRZEC W POTRZEBIE !!!!!PO 18.00 GODZ JEZDZA PO DOMACH ZA DARMOOOO NA ZASTRZYKIIII

    zgadzam się z mala opieka całodobowa jest wspaniała kierowca wraz z pielegniarka przyjezdza pod sam dom na zastrzyki za darmoooooo dziękujemy PANU DYREKTOROWI I PANI DOKTOR JAKUBOWSKIEJ ZA DOBRE ZORGANIZOWANIE

    4 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Malla super reklama na dobry pomysł ktoś wpadł.
    A jaką łaskę robią że po 18.00 jezdzą przecież to Ich obowiązek.
    Stwierdzam że dobrego nie trzeba reklamować,sam się reklamuje.

    3 Cytuj
  • 30 lis 2011

    Cd. skandalu z nieprzyznaniem kontraktu Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ "Cerebral". W czerwcu Dziennik Polski informował o próbach samobójczych pacjentów:

    "Odmowa pieniędzy na leczenie dla NZOZ "Cerebral" w Myślenicach to jedna z najbardziej bulwersujących spraw w tegorocznym kontraktowaniu usług medycznych w Małopolsce. (...)"

    Po latach leczenia nagle dowiadujemy się, że nasz lekarz, do którego mamy bezgraniczne zaufanie, jest najgorszy ze wszystkich i teraz mamy iść do obcej osoby i od nowa opowiadać jej historię swego życia - mówi Magdalena Kocemba. - Przecież podstawą skutecznej terapii jest zaufanie do lekarza! Dla wielu z nas wizyta w "Cerebralu" i możliwość rozmowy z lekarzem lub pielęgniarką była jedynym jasnym punktem w życiu - podkreśla. (...)

    "Kiedy pacjenci dowiedzieli się, że "Cerebral" nie ma kontraktu, część z nich przestała się leczyć - podkreśla przewodnicząca Komitetu Obrony Praw Psychicznie Chorych. Trzech targnęło się na swoje życie. Niestety, skutecznie. (...)"
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1151741-samobojstwa-pacjentow-leczonych-psychiatrycznie.html

    W styczniu 2011 roku kontrakt na prowadzenie opieki psychiatrycznej przejęła inna nowo otwarta na terenie Myślenic placówka. Teraz niniejsza sprawa znalazła rozstrzygnięcie w sądzie:

    "Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał rację przychodni "Cerebral" z Myślenic, której NFZ najpierw odmówił kontraktu, a potem prawa wglądu w dokumentację konkursową. Teraz fundusz musi udostępnić przychodni oferty konkurentów. "

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1194574-temida-po-stronie-cerebralu.html

    5 Cytuj
  • magda majda 3 gru 2011

    opieka całodobowa sprawdza się bardzo dobrze !!!

    1 Cytuj

Odpowiedz