Forum » Myślenice

Skandal zafundowany pacjentom przez NFZ.

 • 29 gru 2011

  Nowe ceny leków i kolejne robienie ludziom wody z mózgu że to dla dobra pacjentów,gdyby chodziło o dobro pacjentów nikt w Ministerstwie zdrowia nie kiwnąłby palcem.Wciskają ciemnotę że stanieją lekarstwa,moze te których nikt nie kupuje stanieją a pozostałe podrożeją inaczej jaki byłby sens takiej operacji.Chodzi o oszczędności dla budżetu a głupiemu narodowi robią wodę z mózgu.Oszczędne Państwo według PO-najpierw oszczędzali na nieboszczykach(zasiłek pogrzebowy)potem na dzieciach(becikowe,vat ) teraz na pacjentach a urzędników przybywa.

  3 Cytuj
 • toksyk@wp.pl 29 gru 2011

  Żadne leki nie powinny być refundowane. Dlaczego jedna firma ma dostawac za swoje produkty dodatkowe pieniądze. Lobby farmaceutyczne dyktuje ceny wszystkich medykamentów. Gdyby nie było dopłat do leków to ich ceny poczatkowo byłyby bardzo wysokie ale po jakimś czasie zadziałałaby wolna konkurencja i ceny by sie zmniejszyły. Jeżeli już coś powinno być refundowane to z zastrzeżeniem ceny maksymalnej powyżej której rzad zmieni producentów na tańsze odpowiedniki. Polacy to lekomani, kupujemy najwięcej leków w całej europie.

  3 Cytuj
 • 29 gru 2011

  [quote=Toksyk] Żadne leki nie powinny być refundowane. ...... Polacy to lekomani, kupujemy najwięcej leków w całej europie. [/quote]
  Oczywiście kupujemy dużo leków bo są za tanie i smakują lepiej niż schabowy?Ale mamy państwo opiekuńcze,raj na ziemi,zielona wyspa a ludzie z tej radości zajadają się lekami.
  A w którym to kraju na świecie leki płatne są 100%?
  Życzę dużo zdrowia.

  4 Cytuj
 • Jagienka Mur. 29 gru 2011

  Nie jeden sklep spożywczy chciałby takie obroty jak apteka.
  Ja leki kupuję, bo muszę, ale cenę nie ja dyktuję, tylko farmaceuci.
  Ktoś miał pomysł, aby pacjenci w aptece płacili 100% ceny leku, a potem udowadniali w NFZ, że im się należy refundacja, bo są ubezpieczeni. Dziwi mnie to, bo są komputery podpięte pod sieć i tak trudno sprawdzić kto jest ubezpieczony, a kto nie? Lekarze mają kontrolować to ubezpieczenie, czy mają nas tylko leczyć ?

  2 Cytuj
 • 29 gru 2011

  Żeby było śmieszniej Pan Arłukowicz co innego mówił jako poseł a co innego jako minister
  http://kampanianazywo.pl/relacja/arlukowicz-zmienil-zdanie-ws-lekow-w-marcu-mowil-co-innego/
  i jego koleżanka prawa ręka szefa rządu również
  http://politbiuro.gazeta.pl/politbiuro/1,85402,6262857,Jak_Kopacz_zdanie_zmienia.html
  Tak według PO wyglądają rządy fachowców,oni naprawdę uważają nas za idiotów. A mówiono że to na PiS głosuje ciemnogród i wiocha.

  3 Cytuj
 • 29 gru 2011

  W Aptekach jest spory rozrzut cenowy. Przykładowo witaminy (te same, ta sama ilość) w aptece na Gałczyńskiego przez pół jak w aptece na dworcu..

  1 Cytuj
 • 24 lis 2012

  To jest bardzo chora sytuacja, która godzi w nasze prawa konstytucyjne, a jej konsekwencje generują jeszcze większe koszty dla państwa (czyli dla nas obywateli!):

  http://fakty.interia.pl/polska/news/cierpia-i-cierpliwie-czekaja,1866917

  2 Cytuj

Odpowiedz