Forum » Myślenice

ZARABIE: zaniedbane - czy ktoś to widzi?

  • 4 kwi 2011

    Osi... widze że Ty i ekonomista i psychopatolog jesteś. Kwiat intelektualizmu polskiego. To dobrze, że ktos taki udzielił się na skromnym forum. Ciekawe, że potrafisz ocenić postrzeganie dobra i zła po wyrażeniu opinii na temat gospodarki i podwyżki cen. Bardzo profesjonalne podejście. Do tego zaburzenia emocjonalne... Hmm... Zastanowiłem sie nad tym chwile ale jednak nie. Żal mi Ciebie i Twoich teorii. Nic o mnie nie wiesz a smarujesz po mnie w taki sposób. Nawet nie zamieniłeś ze mna słowa jak człowiek a wyzywasz mnie wrecz od zaburzonych... Jesteś dla mnie człowiekiem zadufanym i straconym. Czyli nikim. Odejdź w swiat swoich teorii zamiast obrażać ludzi mówiacych co myślą. Człowieczku.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Nie wyzywam, tylko stawiam diagnozę.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Kiepska ta diagnoza ale widać nie trafią do ciebie żadne argumenty.
    Zamach na OFE które jeszcze do niedawna były najlepszą rzeczą z możliwych a teraz nagle są be też popierasz.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Zamach to może być terrorystyczny a nie na OFE - nie ośmieszaj się !
    To, że zakładający działalność mają ulgę przez 2 lata na ZUSie to też zamach na OFE ? Przecież skaładki jakie są odprowadzane za taką osobę są zminimalizowane.

    A co do OFE, zazdroszczę ci że liczysz na emeryturę z ZUS lub OFE.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Najwyższy czas skończyc z inwestowaniem w Zarabie. Inne regiony Myślenic też istnieją i na pewno nie będą krytykować tak jak Zarabianie, że coś się u nich robi!!!

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    buhahaha osiedlowiec a co się robi na zarabiu mozesz mi to wyjasnic, bo jakos nie zauważyłam zeby cokolwiek się tam działo od jakiś ponad 15 lat przynajmniej?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Teraz to troche Cie poniosło...
    Na Zarabiu wybudowano hale widowiskowo-sportową, strzelnice, wycieto połowe drzew w parku, zaczęto rewitalizacje plaży trawiastej (niestety przyszła powódź) teraz cos tam sie buduje, jakies koparki sie guzdraja...
    To wszystko co napisałem nie podoba sie większości użytkownikom tego forum ale nie o to chodzi w moim poscie. Kłamstwem jest, że nic się nie dzieje. Bo dzieje sie więcej niz gdziekolwiek indziej w Myślenicach. Nie istotne w tym kontekście czy na dobre czy na złe.
    A na osiedlu nie ma jak straz pożarna pod okna podjechać. O to tu chodzi.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    mamy sie cieszyć ze wycięto polowe drzew w parku i nic poza tym?
    co do twojego stwierdzenia "teraz cos tam sie buduje, jakies koparki sie guzdraja...", to mowisz o tym małym murku który budują już rok?woooow ale sie dziejee no, no, no:) a gdzie ty te koparki widziałęś proszę oświeć mnie, bo albo to ja jestem ślepa albo to Ty masz jakieś omamy:)
    Co do strzelnicy to nawet nie chce mi się tego komentować, bo to idealny przykład zle wydanych pieniedzy.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Prosiłem w domyśle o nie skupianie sie na wartości materialnej wykonywanych prac tylko na zrozumieniu że zdanie "nic sie nie dzieje od 15 lat" jest wyrażeniem nieprawdziwym.
    Ten mały murek jest częścią powolnej co prawda inwestycji, ale jednak finansowanej domyślam się między innymi z mojej kieszeni. Nie narzekaj bo ja nie zarzucam Zarabianom że wysysaja pieniądze z gminy na swoje Zarabie które ja moge mieć np głeboko w tyle. Ale ok rozumiem że zarabie to wartościowa dzielnica. Napisałem tylko o pojazdach straży pożarnej i ich ograniczonym dostepie do mieszkań na osiedlu. gdyby tak w ten rejon ktos zainwestował te 2 miliony czy ile tam niby w Zarabie poszło to nie sądzę abym narzekał.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] Teraz to troche Cie poniosło...
    Na Zarabiu wybudowano hale widowiskowo-sportową, strzelnice, wycieto połowe drzew w parku, zaczęto rewitalizacje plaży trawiastej (niestety przyszła powódź) teraz cos tam sie buduje, jakies koparki sie guzdraja...
    To wszystko co napisałem nie podoba sie większości użytkownikom tego forum ale nie o to chodzi w moim poscie. Kłamstwem jest, że nic się nie dzieje. Bo dzieje sie więcej niz gdziekolwiek indziej w Myślenicach. Nie istotne w tym kontekście czy na dobre czy na złe.
    A na osiedlu nie ma jak straz pożarna pod okna podjechać. O to tu chodzi. [/quote]

    Ktoś już tak pisał przed wyborami i zapewniam że nie spod nicku "lakukaraczia"...
    "coś tam się buduje, kłamstwo że nic się nie dzieje bo dzieje się więcej niż gdziekolwiek indziej w Myślenicach."
    Zastanowił się ktoś dlaczego "dzieje" się właśnie tam? Dlaczego nie "dzieje" się na zaniedbanym Dolnym Przedmieściu? W "barakach" w Jaworniku? Zamiast artykułów o domniemanych morderstwach wolałbym przeczytać że gmina remontuje Ośrodek Socjalny, instaluje monitoring - skoro jest tam taki "kryminał". Z mojego punktu widzenia wydaje się że robi się wszystko żeby nic nie robić ale tak żeby wyglądało że coś tam sie robi. A czas biegnie nieubłaganie.

    Zresztą rozumiem opieszałość Burmistrza, odcięty od marszałkowskiego pępka będzie musiał liczyć pieniądze na inwestycje, inwestycje wyłącznie z budżetu Gminy. Trzeba "robić to co widać"! Zgodnie z troską o Mieszkańców. Mieszkańcy drugiej i trzeciej kategorii i tak głosu nie mają, udowodnili to na wyborach do samorządów...

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    A stanę tu oporem. Bardzo wielu ludziom nie spodoba sie to co napisze i przykro mi bardzo z tego powodu. Uprzedzam, że treść nastepnego zdania nie jest przeznaczona dla ludzi o mocnych nerwach i słabych sercach:
    Baraki w Jaworniku to nie tylko dzieciaki dorastające w biedzie itd... To także siedlisko pijaków i marginesu, ludzi którzy przegrali swe życie bo wybrali wódke zamiast pracy. I ja mam charować na monitoring w barakach? Może jeszcze jacuzzi zasponsorować? Wybacz ale wolę dbać o swoje podwórko. Może to egoizm ale jednak.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    gdyby nie ta biblioteka za ponad 5 baniek to kasy starczyło by nam i wam

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Do w/w...
    Może...

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    a niech mnie tu ktos oświec przy okazji.
    Jak to mozliwe ze budowa biblioteki kosztuje ponad 5 melonów?
    To ludzie stawiają sobie wypasione wille za miliona a oni biblioteke za ponad 5?tam bedzie jakieś termalne jakuzzi czy cuś?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Całość zbrojona, żelbeton masywny... Przynajmniej trzęsienie ziemi wytrzyma i sie książki nie wysypia...

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    słyszałam ze będą tak posadzki marmurowe i złocone klamki...
    a tak już bez zartów, to naprawdę nie rozumiem dlaczego to kosztuje az 5 baniek:(

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    dlaczego tyle?
    bo nie jest ważne ile to będzie kosztować... tylko ile wykonawca musi za to wziąć...

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 4 kwi 2011

    Szanowni mieskańcy nie wierzcierz wew bzdury rze nie robio nic w Zarabie!
    Budujo rze hej dziemki Pan Burmiszcz Maciej!
    http://zdzicho.miasto-info.pl/258,wielkie-porzomdki-w-park-reliwitazacja.html
    zezpowarzamniem
    Zdzichó

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] A stanę tu oporem. Bardzo wielu ludziom nie spodoba sie to co napisze i przykro mi bardzo z tego powodu. Uprzedzam, że treść nastepnego zdania nie jest przeznaczona dla ludzi o mocnych nerwach i słabych sercach:
    Baraki w Jaworniku to nie tylko dzieciaki dorastające w biedzie itd... To także siedlisko pijaków i marginesu, ludzi którzy przegrali swe życie bo wybrali wódke zamiast pracy. I ja mam charować na monitoring w barakach? Może jeszcze jacuzzi zasponsorować? Wybacz ale wolę dbać o swoje podwórko. Może to egoizm ale jednak. [/quote]

    Tak? To dlaczego ci mieszkańcy którzy NIGDY NIE BĘDĄ korzystać ze strzelnicy zapłacili (ze swoich podatków) za jej powstanie????? Oni też chcą dbać o swoje podwórko ale nie w ten sposób!!! Wedłóg Ciebie można ubezwłasnowalniać jednych bo i tak płacą a traktować innych jak śmieci, tylko dla tego że nie są "produktywnymi" obywatelami?

    Nawet nie wiem jak to nazwać, chociaż w latach 1919-20 powstała taka organizacja która poglądami opierała się na podobnej wizji społeczeństwa. Czekam tylko na moment kiedy jedni i drudzy przejrzą na oczy i powiedzą dosyć.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Myśleniczaninie.
    Pryzmat wydarzeń i soczewka czasu wykazuje, że jak na razie strzelnica była BŁĘDNYM posunieciem z punktu widzenia ogółu. Niemniej jednak została stworzona dla wszystkich chętnych. To takie troche uwzględnianie zbioru pustego w dzlałaniu.
    Baraki to taki zbiór o ściśle określonej liczbie elementów. Czyli własność prywatna osób które tam zamieszkuja.
    Jestem jak najbardziej ZA poprawieniem jakości życia w barakach w Jaworniku. Ale pod małym warunkiem: najpierw skromny plutonik ZOMO z pałami i gazem robi selekcje i wszelkie tałatajstwo kijem po plecach na zakopianke linie malować. Zwolnić miejsca, dać mieszkania samotnym matkom, ofiarom przemocy w rodzinie.
    Żule robia sobie imprezy w mieszkankach socjalnych a niewinne kobiety nie maja dokąd od prześladowców uciec... Do takiego interesu nie będe sie dokładał. Nazwij to stygmatyzacją, dyskryminacją, nawet rasizmem.
    Ale sa osoby które zasługują na mieszkania socjelne. Bardziej niż ci którzy w nich mieszkają.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Pryzmat wydarzeń i soczewka czasu....
    Pamiętam jak lakukaracza szczekał tu na forum na Kielanowców.
    Można sobie ot tak wyrzucić w błoto 4,5 bańki publicznych pieniędzy i stwierdzić że po prostu się nie udało, hehehehheeh

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    JAk ktoś był na spotkaniu z Markiem Sową marszałkiem to wie jak Pan MArszałek zrecenzował budowę kanalizacji Ostrowskiego.

    Strzelnica.
    PKS.
    Śmietnik.
    Strefa przemysłowa.
    Jawornik.
    Kanalizacja=ceny wody.
    Nie posprzątany burdel na Zarabiu.

    To tylko te najbardziej spektakularne strzały.
    Ile jeszcze będziemy musieli znieść ze strony Ostrowskiego jako społeczeństwo?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Jestem gorącym przeciwnikiem Pana Kielana jako kandydata na burmistrza z uwagi na to iz podejrzewam, że jedynym powodem dla którego starał sie zasiąść na zaszczytnym fotelu burmistrza jest szeroko zakrojona prywata mająca na celu tylko i wyłacznie uzyskać dostęp do władzy i systemu decyzyjnego które dałyby mu możliwośc pozbycia sie wysypiska spod własnego domu. Sposób prowadzenia kampanii również wpłynął na moje postrzeganie kandydata.
    Co do strzelnicy - dla mnie jest to pomysł trafiony ale widzę po frekwencji, że jestem w znakomitej mniejszości. I potrafie to zrozumieć.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    NA jakiej podstawie tak oceniasz Kielana, znasz go?
    A może Ostrowski Ci powiedział, że to prywatny interes Kielana tak samo jak Ci powiedział, że strzelnica przyniesie zysk?
    Dla mnie budowa śmietnika nie jest w interesie społecznym tylko wbrew niemu, więc Kielan działa nie tylko dla siebie ale dla wszystkich. To jeden wielki skręt a Kielan go zwalcza i za to go szanuję.
    Wszystkie działania Ostrowskiego okażą kiedyś swój rewers.
    A wtedy ludzie, którzy go kiedykolwiek poparli powinni się spalić ze wstydu. Ta cała grupa różnych popieruchów dla posadki, dzierżawki, sikawki i obiecanki.
    Boże jak to dobrze, że to nie mój kosmos.

    A Panu Kielanowi gratuluję, że nie został burmistrzem i nie musi teraz sprzątać tego rozrzuconego przez Maciusia gnoju.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: ciamciaramcia] A może Ostrowski Ci powiedział, że to prywatny interes Kielana [/quote]
    Nie. Po prostu to wynika logicznie samo z siebie. I gdyby nie wysypisko nie wojował by Pan Kielan z włodarzami, przez co być może nie popełniłby politycznej aspiracji.
    Ale nie mówmy o polityce w tym temacie a już najlepiej nie mówmy w ogóle. Każda władza kłamie i oszukuje. Każda władza musi spłacać kolesiowskie długi. Za tronem zawsze siedzi coś silniejszego od króla. I sa to układy. Dobrze o tym wiemy, że miłość, przyjaźń i jezuickie serce to nie są syninimy polityki. nawet na szczeblu samorządowym.

    Cytuj

Odpowiedz