Forum » Myślenice

ZARABIE: zaniedbane - czy ktoś to widzi?

  • 4 kwi 2011

    Dzisiaj 17:20
    ciamciaramcia
    "....Boże jak to dobrze, że to nie mój kosmos."

    A co niby w innym wszechświecie żyjesz?
    Oczywiście super, że P. Kielan nie przeszedł, bo dopiero wtedy okazałoby się jaki z niego fantastyczny gospodarz gminy. Ciekawe ile zwojowałby dla całej społeczności?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Nie siej lakukaracza.
    Samorząd to nie żadna monarchia tylko bardzo precyzyjnie zdefiniowana i ograniczona ustawami odpowiedzialność.
    Problem Maciusia polega na tym, że nie działa w ich granicach, delikatnie to ujmując.
    Ma również znaczenie pragmatyka i jej brak. Od ośmiu lat Gmina Myślenice lunatykuje podążając za utalentowanym politycznie ignorantem, megalomanem i demagogiem. Talent polityczny pozwala mu się utrzymać przy władzy a reszta doprowadza miasto do ruiny.
    Pierwsze przykłady:
    transport zbiorowy, przemysł, zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków, budżet, pauperyzacja społeczeństwa, śmieci,
    Miasto wydało dwie bańki na posprzątanie po powodzi ale tego nie widać,
    Śmietnik zamknięty, choć budują dalej mimo sądownego zakazu.
    Ludzie nie mogą bezpiecznie wyjechać w różnych kierunkach od trzech lat nie ma dworca a zastąpi go wiata z supermarketem.
    Mimo że miała być ochrona kupców i nie wpuszczanie sieciówek to na gruntach gminnych lub będących ich własnością zbudowano Biedronkę i buduje się Tesco (co prawda tylko grupa ale jednak)
    zniszczone Zarabie
    zniszczony wyciąg krzesełkowy
    zniszczony drzewostan
    zakostkowane zabetonowane wszystkie miejskie parki
    kłamliwa, manipulująca ludźmi komunikacja społeczna,
    dramatycznie zła polityka socjalna
    wprowadzanie w błąd ludzi, radnych,
    szykanowanie lokalnej przedsiębiorczości
    wymieniać możnaby bez końca

    na samym końcu jest ta Twoja ukochana strzelnica nieboraczku.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: buba] Dzisiaj 17:20
    ciamciaramcia
    "....Boże jak to dobrze, że to nie mój kosmos."

    A co niby w innym wszechświecie żyjesz?
    Oczywiście super, że P. Kielan nie przeszedł, bo dopiero wtedy okazałoby się jaki z niego fantastyczny gospodarz gminy. Ciekawe ile zwojowałby dla całej społeczności? [/quote]

    Napisałem tak bo nie jestem na gminnym, maciejowym garnuszku. Pisałem nie o Myślenicach tylko o grupie pasożytniczej skupionej wokół wodza. Niestety na skutek działań tej zorganizowanej grupy cierpię bo sprzeniewierza ona moje ciężko zarabiane pieniądze i niszczy moje ukochane miasto.
    A Kielan co by zdziałał?
    Sądzę, że działałby w granicach prawa i z troską o ludzi a nie o własne abstrakcyjne projekcje polityczne.
    Zresztą tłumaczenie Wam na nic się nie zda. W ciągu najbliższych miesięcy będziecie się sami sukcesywnie dowiadywać o tym komu zawierzyliście. Zaciskając zęby i obcierając noski.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    a mnie się podoba, że oprócz dworca będzie sieciówka, przynajmniej będę miała blisko do sklepu

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: ciamciaramcia]Ludzie nie mogą bezpiecznie wyjechać w różnych kierunkach od trzech lat nie ma dworca a zastąpi go wiata z supermarketem.Mimo że miała być ochrona kupców i nie wpuszczanie sieciówek to na gruntach gminnych lub będących ich własnością zbudowano Biedronkę i buduje się Tesco (co prawda tylko grupa ale jednak) zniszczony wyciąg [/quote]
    Dworzec zastąpi galeria z miejscami na transport zbiorowy z tego co wiem, nie prawdaz?
    Ja nie chce lokalnych kupców takich jak kurdesz gdzie nic tylko się pociąć patrząc na paragon. Dziękuję bardzo za tanią Biedronke i czekam na Tesco.
    Co do wyciągu to chyba leży to w gestii prywatnej spółki zarządzającej wyciągiem a nie w ramionach burmistrza...
    Zniszczone Zarabie to efekt powodzi.
    O 2 bańkach porozmawiamy jak sie wygrzebią z robotą.
    A " bardzo precyzyjnie zdefiniowana i ograniczona ustawami odpowiedzialność." to książeczkowa definicja samorządu nie mająca nic wspólnego z polska rzeczywistościa.
    Wiele pozostałych uwag to demagogia.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: ciamciaramcia]Sądzę, że działałby w granicach prawa i z troską o ludzi a nie o własne abstrakcyjne projekcje polityczne. [/quote]
    Dlaczego piszesz takie rzeczy? Myślisz że tu dzieci siedzą i to czytają? Chcesz mi powiedzieć że Pan Kielan jest jedynym przypadkiem w całym Wszechswiecie który po dojściu do władzy będzie działał w granicach prawa i z troską o ludzi?
    Dwadzieścia lat temu bym w to uwierzył ale... szanujmy sie drodzy forumowicze i nie usiłujmy robic z innych idiotów...

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2011

    do ciamciaramcia:
    ja na maciejowym garnuszku tez nie jestem. i raczej nie będę. ale śledząc kampanię wyborczą, wypowiedzi Pana W.K. oraz przedstawione zeznanie ja jego stronie, wiem jedno, na pewno nie chciałabym, takiego włodarza.
    wątpię żeby zrobił coś "dobrego", oprócz likwidacji śmietniska

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2011

    lakukuracza
    sugerujesz, że rządzić można jedynie łamiąc prawo a to nieprawda
    Ostrowski zniszczył albo opóźnił wiele istotnych dla gminy strategii.
    To nie jest demagogia. Ten sam sygnał Pan Maciuś odebrał w sobotę od Sowy, który zweryfikuje istnienie niektórych stref przemysłowych i nie dopłaci mu do poronionej rozbudowy kanalizacji.
    Demagogia to są hasła typu:
    - tanie śmieci
    - kara za niezbudowanie kanalizacji
    - dworzec Koźmińskiego
    - Euro w Myślenicach (baza pobytowa)
    - 400 miejsc pracy
    - rewitalizacja
    - strzelnica - strzał w dziesiątkę

    to jest wszystko demagogia, niegospodarność i kłamstwa.

    czasu nam nikt nie wróci.
    Buba
    z tobą nie będę dyskutował bo nie grzeszysz inteligencją i można to wyczytać z zaledwie dwóch uczynionych przez Ciebie wpisów

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    no tak bo tylko ynteligenci się tu wypowiadają, a prosty człek to bee

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Każdy kto choć odrobinę orientuje się w administracji samorządowej i ekonomii wie, że niemal wszystko co jest autoryzowane przez Macieja to objaw lewitacji i lunatyzmu.
    Lakukaracza strzelnica, to pierwsza kostka domina która upadnie, z tym że każda następną będzie upadać z coraz większym hukiem.
    Prawda jest taka że autor tego stanu rzeczy powinien dawno siedzieć w innym miejscu niż fotel burmistrza.
    Mówią to nawet ościenni samorządowcy.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    ciamciaramcia, dlaczego uważasz, że kanalizacja to poroniony pomysł?
    Nigdy nie byłem szczególnie PRO-EKO itd ale jednak patrząc na to co płynie w rowach w niektórych wioskach...
    Poza tym ja nie chce bronic polityki P. Ostrowskiego. Chce poprostu uzmysłowić stare jak świat powiedzenie, że władza deprawuje. A władza absolutna deprawuje wiemy w jaki sposób. Władza niszczy. Dlatego nie wierzę w obietnice.
    Obecny burmistrz siedzi na fotelu już wiele lat. Wielu zarzuca, że zamienił gmine we własne prywatne przedsiębiorstwo. Nie mnie to oceniać. Za mało wiem bo wiem tylko tyle ile moge zobaczyć dookoła.
    Nie jestem znawcą inżynierii lądowej i nie wiem czy 2 mln na naprawe skutków powodzi na obszarze Zarabia to dużo czy mało. Wiem natomiast że Pan Wiktor zwyczajnie, pospolicje i po ludzku nie lubi obecnej władzy. A kampania budowana na "nie lubieniu" (nienawiści?) nie może stanowić pozytywnego obrazu człowieka.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Nie kanalizacja jest poronionym pomysłem, tylko kanalizacja w takim stylu i rachunku ekonomicznym jaki zaprojektowali wspólnie Maciej z Andrzejkiem.
    Jak nie wiesz dlaczego to musisz pogadać z kimś z branży kanalizacyjnej albo z jakimś bardziej doświadczonym samorządowcem ewentualnie z kimś z województwa.
    tyle i aż tyle

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    prawda jest taka szanowna ciamciaramcia że jakby twój idol wygrał wybory tobyśmy mieli w Myślenicach marionetkową władze sterowaną przez biznesmena z Osieczan

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Nie znam kulis budowy kanalizacji. Co do 400 miejsc pracy... Cóż...Może ich na razie nie ma ale... Mówiąc troche językiem Zdzicha burmistrz własnymi niemal pazurami trzymał drogę koło coopera podczas powodzi i wskrzesił nawierzchnie w 3 dni a zanim wskrzesił uczynił zastępcza bo pan dyrektor sie obraził, że sam wybudował zakład koło rzeki. Przynajmniej tyle a to zawsze coś;)

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    ciekawe na jakiej podstawie tak sądzisz?
    [quote=gość: pikuś] prawda jest taka szanowna ciamciaramcia że jakby twój idol wygrał wybory tobyśmy mieli w Myślenicach marionetkową władze sterowaną przez biznesmena z Osieczan [/quote]

    a decyzje obecnej władzy odnośnie konkretnych inwestycji dla wąskiej grupy wybranych to jej autorski pomysł czy ktoś z boku tym steruje?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Drogi lakukaraczo
    Rozmawiam z Tobą ponieważ dażę szacunkiem ludzi zdolnych do autorefleksji, choć żal mi, że ona musi następować po faktach. Wypowiedzi w stylu buby czy Pikusia są na poziomie zebrania w remizie, nikogo nie urażając.
    Problem drogi w trefie jest klasycznym problemem w stylu Macieja. Ratowanie tonącego dziecka po tym jak się je wrzuciło do rzeki nie powinno nikogo legitymować do bohaterstwa.
    Strefa przemysłowa ma złą lokalizację, złą promocję a skutki możemy obserwować. Hojny Maruś Nawara rzucił Maciejowi 3,4 mln na rozbudowę strefy. Z mojego punktu widzenia mógł te pieniądze od razu wrzucić do Raby.
    Tylko, że są to pieniądze moje, Twoje, również takich delikwentów jak Pikuś a z nas trzech tylko Pikuś lubi kiedy ktoś jego pieniądze wrzuca do wody.
    Jeśli nie ocuciły was jeszcze słowa Sowy na spotkaniu, który w niemal stu procentach potwierdził treści poddawane przez Kielana i jego otoczenie w kampanii wyborczej, to ocuci Was następna powódź, która zabierze kolejne miliony topione teraz w zabezpieczenia tej szumnie nazwanej "strefy".
    Tylko w takim kraju jak Polska urzędnik, który w ten sposób trwoni publiczne środki może z uśmiechem na ustach pokazywać się publicznie, Sądzę, że tacy na przykład Niemcy już dawno by go wystrzelili w kosmos.
    Ale powiem Ci dlaczego tak jest. Rączka rączkę myje a za marnotrawstwo odpowiada nie tylko ten co trwoni na dole ale również ten kto mu hojnie daje. Dlatego Nasz samorządowy Adonis do dzisiaj nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej i może swobodnie opowiadać strażakom i nauczycielom, że żadna z kontrolujących go instytucji nie wykazała nieprawidłowości.
    Obawiam się, że nawet teraz kiedy nienaturalnie życzliwy Marek Nawara odpłynął w niebyt, politycy z góry nie strącą Maciusia z jego wystruganego nożykiem fotelika.
    Skutki tego obserwujemy już ale to nie koniec a zaledwie początek kłopotów społeczeństwa Myślenic, które uwierzyło temu kłamstwu: doświadczenie, rozwój, skuteczność.
    To hasło w istocie powinno brzmieć:
    ignorancja, zadufanie, zapaść.
    Mi naprawdę zależy na Myślenicach, ale trudno mi nie mieć dziś gorzkiej satysfakcji.
    Najgorsze jest to, że tego co Maciej zaczął w zakresie kanalizacji, rozwoju przedsiębiorczości, odpadów i kryzysu finansów gminnych, nie da się już żadną miarą odwrócić.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Jedyny pożytek z tej strefy to że jest którędy objechać budowę ronda. Coopersa można było spokojnie umieścić koło Prince'a. Byłoby mu tam o wiele wygodniej. W każdym razie bardziej sucho.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    na szczęście mieszkańcy w pore przejrzeli na oczy. nikt by nie chciał życ w mieście rządzonym przez biznesmena. a pan Kielan może i porządny chłop ale czy interesuje się czymś poza wysypiskiem śmieci?

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Pikuś
    mieszkańcy będą dopiero teraz otwierać oczy zapewniam Cię. Ponieważ został im już goły Maciej bez konkurenta to bardzo mnie ciekawi jak im będziecie tłumaczyć różne historie.
    Czy powiecie ludziom, że przez Kielana i Sawickiego płacą za wodę w 2013 prawie 14 zł?
    Albo że do strzelnicy trzeba dopłacić pół bańki zamiast załatać drogę na Bysinie, w Jaworniku, w Polance?
    Wspaniale się zabawiliście. A ludzie za Wasze zabawy zapłacą.
    heheheh
    pozdrawiam
    ps. I módlcie się o suszę w lecie. Może autopoprawką Maciej wprowadzi do budżetu wydatki na regularnie zamawianą mszę?

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Susza w lecie = nieurodzaj + wysokie ceny żywności. Lepiej szukać innych rozwiązań.

    1 Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Co do lokalizacji strefy przemysłowej to osobiście uważam, że to nie Raba stanowi problem. Przez Nową Hute równiez przepływa Wisła, tuż pod igołomią a więc wcale nie tak daleko od centralnego przemysłu miasta. Problem może stanowić regulacja Raby ale nie tyle w Myślenicach bo tu to już musztarda po obiedzie niestety. Regulacji musi ulec Raba w górnym odcinku a to niestety nie jest zależne ani od Gminy ani od Macieja. Nie wiem jakie sa podstawy urbanistyczne lokowania stref przemysłowych ale intuicyjnie patrząc, obwarowanie Zakopianki zakładami przemysłowymi nie wydaje mi sie rozsądne. Zwłaszcza w kontekście przyszłej rozbudowy krajowej 7-ki która bedzie musiała kiedys nastąpić tak czy owak.
    Przesuwanie strefy przemysłowej na północ od Myślenic nie koniecznie musi okazać sie trafną decyzją.

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Szukasz wątpliwych usprawiedliwień, dla kompromitujących, skandalicznych błędów Macieja Ostrowskiego.
    Gmina Myślenice zmarnowała ileś milionów na budowę strefy do, której nie przybędzie żaden poważny nowy inwestor raz z powodu sąsiedztwa rzeki, dwa uzbrojenia strefy a trzy braku miejsca, potem ileś milionów żeby tą strefę ratować i ochraniać przed wodą.
    W tym czasie Dobczyce rozbudowują zakłady z nowymi miejscami pracy a u nas zamykają BAT.
    Lakuraracza
    zastanów się nad przytomnością własnej wypowiedzi. Albo nad jej uczciwością.
    Jeżeli Maciej wiedział, że nie ma wpływu na sposób regulacji Raby powyżej Myślenic to dlaczego budował strefę w tym miejscu?
    A co Ci się wydaje nierozsądne w sytuowaniu zakładów przy zakopiance, proszę nie wypisuj tu idiotyzmów. Dla zakładu pracy podstawą logistyczną jest istniejąca infrastruktura w tym dojazd.

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    A co ma wspólnego rozwiązanie BAT z burmistrzem?
    I nie bądźmy tacy zakompleksieni. Mówi sie o Dobczycach, teraz też o Sułkowicach sie mówi bo akwen budują i AMFITEATR... Brawo. U nas gdyby zbudowanu coś takiego to by się gardła opozycji podarły na strzępy. Ale ci sami ludzie popieraja tego typu inwestycje w Sułkowicach. To miasto potrzebuje infrastruktury, ta gmina ma problem z gospodarka ściekową a budują amfiteatr i akwen...
    Co do Dobczyc nie będę sie wypowiadał bo nie znam tego Miasta zbyt dobrze.
    Chciałbym usłyszeć jakies konkretne nazwy zakładów z nowymi miejscami pracy w Dobczycach bo nie znam i wydaje mi się, że Ty też nie do końca jestes w stanie poprzeć to zdanie faktami.

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    http://www.dobczyce.pl/index.php?id=197&lan=pl

    pozdrawiam życząc miłej lektury

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    DLa porwnania Lakukaraczia zagldnij sobie na naszą strefę przemysłową

    Nota bene, odeszliśmy od tematu. Kontunuując dyskusję przenieśmy ją tutaj lub trzymajmy się tematu.

    Cytuj

Odpowiedz