Forum » Myślenice

STRASZYDŁA ARCHITEKTONICZNE

  • 21 sty 2011

    [quote=gość: userman] Do straszydeł dodał bym jeszcze bryłę kościoła na osiedlu (jeżeli chodzi o budowle sakralne jestem zwolennikiem bardziej klasycznych kompleksów - zwłaszcza z wolno stojącą campanillą). Kościół wygląda trochę jak hala sportowa / basen i zresztą goście zawsze mają takie skojarzenia. Dobrze że krzyż jest widoczny.
    [/quote]

    Ja mam nieco inne odczucia. Nie jestem z Myślenic, ale kościół na osiedlu jest THE BEST. Wygląda nowocześnie (nie każdy kościół musi straszyć barokiem i przygnębiać) jak również wnętrze jest bardzo nowoczesne. Ołtarz z Chrystusem jest wymowny i bardzo na czasie. Nie będę już wspominał o kazaniach broboszcza, które naprawdę są sensowne jak nigdzie, ale to nie jest tematem dyskusji. Jak dobrze zauważyłeś, Krzyż ma Cię naprowadzać, że to jest kościół, a nie strzeliste łuczki i ceglate ściany oraz gigatnyczna wierza. Jeszcze jedno. Taka powierzchnia jest znacznie łatwiejsza do ogrzania, chociaż wygląda może jak hala sportowa. W Osieczanach wybudowali kościół pod same chmury...i musieli podwieszać sufit, bo nie dało się tego cudu architektonicznego ogrzać w zimie :-)
    Co do tego ekranu, to warto byłoby się zainteresować kto dał pozwolenie na coś takiego w centrum miasta. Przecież sobie tego właściciel budynku samowolnie nie powiesił.

    1 Cytuj
  • 21 sty 2011

    To jest moje zdanie - mam inne odczucia estetyczne niż Ty marko. Nie rozmawiamy teraz o kazaniach, wnętrzu, ekonomii... Wyraźnie zaznaczyłem - chodzi mi o bryłę. Wyraźnie też zaznaczyłem dlaczego mi się nie podoba. BTW kościół nie musi być barokowy - bardziej odjechany jest gotyk zwłaszcza zachodnioeuropejski, ale również renesans włoski czy choćby bizancjum. Ale to już OT.

    Co do ekranów - jest problem prawny - ponieważ o ile telebim nie znajduje się bezpośrednio na terenie pasu drogowego - to zarządowi drogi nic do tego. Jest co prawda przepis dot. rozpraszania, oślepiania i wprowadzania w błąd kierowców (nie podam dokładnego par. bo nie pamiętam) ale to nie jest rozwiązywane z urzędu tylko na wniosek, a po drugie to znowu kwestia interpretacji... czyli klops.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    Co do kościoła to jak pisałeś mamy inne odczucia i jest OK. Z edytowałem mój początek, żeby nie było, że nie masz racji, bo pewnie mamy oboje na swój sposób.

    No tak, ale ktoś musiał wydać zgodę na taką reklamę. Podobnie jak nie możesz sobie anteny powiesić na własnym balkonie jeżeli nie zgodzi się spółdzielnia. Tylko nie wiem czy to wystarczy zgoda spółdzielni, czy też musimy być również kogoś z urzędu miasta.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    Każdego straszy coś innego, ale większość zgadza się, że jest kilka budynków w mieście, które mogą przynieść wstyd mieszkańcom miasta za ich właścicieli. Dodaję do "uroków" Myślenic cały kompleks blaszanych garaży na osiedlu Tysiąclecia... Rany boskie! Wygląda to, jak slumsy na przedmieściach Rio.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    A mnie nie podoba się zmiana koloru Kościoła Parafialnego w Rynku na biało (przy całym szacunku dla tego co zrobiono wewnątrz i na zewnątrz Kościoła , za co należą się słowa uznania proboszczowi Jaroszowi) , żółty , piaskowy był ładniejszy , oby wieża pozostała taka jaka jest. Oraz instalacja monitoringu , jak ja mam teraz się normanlnie modlić na zewnątrz.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    [quote=adzygmunt] Mnie, żeby w nocy to światło nie raziło, jak kieruje autem to zamykam oczy! I jest ok!Polecam spróbować bardzo ostrożnie! [/quote]
    Ty jesteś chyba nienormalny

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    . Do straszydeł dodał bym jeszcze bryłę kościoła na osiedlu (jeżeli chodzi o budowle sakralne jestem zwolennikiem bardziej klasycznych kompleksów - zwłaszcza z wolno stojącą campanillą). Kościół wygląda trochę jak hala sportowa / basen i zresztą goście zawsze mają takie skojarzenia. Dobrze że krzyż jest widoczny.
    Nie wiem czy wiesz że tam mieści się klub sportowy ALBERT oraz centrum rechabilitacyjne więc morze wszystko jest ok

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    Luno. Miałem okazje zagościć w slumsach w Jaworniku. Nie będę sie wypowiadał na temat ludzi tam mieszkających. Wiem że napewno nie mieszkają tam Święci spod wezwania dobra i miłości. Żal mi jedynie dzieci które niczemu winne musza tam dorastać i powielać biedę. Dziedziczyć ją. Natomiast nie wiem czy dobrze zrozumiałem... chciałabys tego typu mieszkania socjalne umieścic w miejsce dawnego Gestora? Na przeciwko gimnazjum, w dzielnicy która naprawde ma szanse i mozliwości stać się centrum rekreacji Myślenic? Niestety bieda rodzi alkoholizm a alkoholizm rodzi przestępstwo. Kradzież, wymuszenia itp. Chciałabys aby dzieciaki z gimnazjum przebywały w takim otoczeniu? I młodzież licealna nielopodal? Chciałabys aby wracając ze szkoły były narażlone na nieustanne zaczepki o kilka złotych itd? Wiem że to bardzo krzywdzaca opinia ale wystarczy wypytać gdzie mieszkają ludzie najbardziej zdolni do złego. Wielu wskaże slumsy w Jaworniku. Ja bym tego nie chciał na zarabiu.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    [quote=alapatala] adzygmunt napisał/a: Mnie, żeby w nocy to światło nie raziło, jak kieruje autem to zamykam oczy! I jest ok!Polecam spróbować bardzo ostrożnie!
    Ty jesteś chyba nienormalny [/quote]
    po czym wnosisz? :-) hyhyhy
    on uwielbia ryzyko i adrenalinę ale przynajmniej ma wymówkę, że razi :-D

    Cytuj
  • adzygmunt 21 sty 2011

    Vivaldi w rzeczy samej!!!
    alapatala spróbuj jak się jedzie na "pamięć"po tym skrzyżowaniu. Nieeeezzzłłłaaa jaaazzzdddaaaaa!
    "na bok śledzie adzygmunt jedzie"!

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    Szanowny Lakukaraczio
    podstawowym błędem jest przysłowiowe wrzucanie wszystkich do jednego worka. Tych ludzi nie powinno się marginalizować i stygmatyzować, bo to rodzaj przemocy z naszej strony. Ze względu na obszerność zagadnienia nie jest to kwestia do opisywania w tym temacie więc pewnie w niedługiej przyszłości założę osobny wątek dotyczący wykluczenia społecznego. Wtedy będę mogła rozwinąć zasygnalizowana przeze mnie kwestię.

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    Luno. Widze, że postawa nieugięta w pogladach, he he:) Masz tak dobre serce, że aż się boje czy nie zbyt naiwne:)

    Cytuj
  • 21 sty 2011

    [quote=gość: Mołodiec] Precz Z Unią Europejską ! A o budynku decydują właściciele , wam może się nie podobać, ale nikt do waszych domów się nie przyczepia . [/quote]

    Stara mleczarnia nie jest niczyim domem (chyba ,że szczurów i kun) . Stoi w publicznym miejscu i zagraża bezpieczeństwu przechodniów. Poza tym to obraz nędzy i rozpaczy tak jak drugi budynek właściciela S., który znajduje się nieopodal PZU i też straszy.

    Cytuj
  • 22 sty 2011

    A no właśnie - budynek niedaleko PZU. Myślałem, że go w końcu zburzą, a tu coś zaczęli i zostawili większą masakrę niż była :/ i to prawie centrum miasta. Swoją drogą największe straszydła z tego co wypisaliście znajdują się przy trakcie ul 3-go maja - Słowackiego :D

    Cytuj
  • 22 sty 2011

    Adzygmunt napisał:

    "(...)Nieeeezzzłłłaaa jaaazzzdddaaaaa!
    "na bok śledzie adzygmunt jedzie"!"

    Drogi Adzygmuncie nie podejrzewałam Cię o takie szarże ułańskie;)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 sty 2011

    A co!!! wiek tu nie ma nic do gadania. Liczy się "szable w dłoń i na koń".

    Cytuj
  • 22 sty 2011

    [quote=alapatala] . Nie wiem czy wiesz że tam mieści się klub sportowy ALBERT oraz centrum rechabilitacyjne więc morze wszystko jest ok [/quote]

    Acha... powiedz mi zatem jakie czynności sportowe klub Albert podejmuje w tym bydunku? z może w miejscu koscioła powinna być hala sportowa - tak gdzie ów klub przenieść kościół? Caritas powstał duuużo dużo później niż sam projekt i sam budynek kościoła.
    Mam zatem nadzieję że to nie wyczajona przeze mnie ironia :)

    Co do budynku niedaleko PZU / Rybki - faktycznie tak mi to "coś" spowszedniało że zapomniałem. Górne kondygnacje pewnie wyburzyli żeby nikogo nie zabiło na chodniku :)

    Cytuj
  • 22 sty 2011

    / ach... chyba się w końcu zarejestruje nie mogę edytować /

    Mleczarnia... nazwa Stara mleczarnia byłą by niezłą :)

    można by tam pokazywać np beczki z niebezpieczną chemią której wszyscy się boją ruszyć - bo koszty legalnej utylizacji zabiją każdą inwestycje w tym miejscu :)

    albo np Słoniu mógłby tam przenieść swoje ZOO, tylko kuny nie mogły by być koło strusia... ;)

    Cytuj
  • 22 sty 2011

    co do mleczarni -jeżeli właściciel nie zrobi z tym budynkiem pożądku gmina pewnie to przejmie i pieprznie tam nowe piękne trzykołowe rondo połączone plontaniną przejść dla pieszych,
    co do rankingu straszydeł architektonicznych dokładam budynek domu handlowego Ukleina w centrum.

    Cytuj

Odpowiedz