Forum » Myślenice

Dofinansowanie na kolektory słoneczne

  • 21 wrz 2009

    Nie ma się co dziwić. Myślenice już od kilku lat starają się zanieczyszczać środowisko (wysypisko, asfaltownia), a nie bawić się w jakieś durne ekologiczne źródła ciepła. Ekologia nie jest tutaj "trendy"

    Cytuj
  • 22 wrz 2009

    My w końcu zdecydowani jesteśmy porzucić temat kolektorów, męczą mnie te przepychanki w gminie, w ogóle odnoszę wrażenie, że dba się tutaj jedynie o interes własny a nie mieszkańców (dłuuugo by wymieniać, aktualnie np. nadzór budowlany gra w tenisa ze starostwem powiatowym w zgłoszonej przez nas sprawie, wszystko przez to, że ktoś komuś tam grubo posmarował).
    Poza tym więcej w roku u nas zimy niż lata, więc się nie opłaci. Kupimy piec do c.o. na ekogroszek (he he to też jakaś forma "ekologii"), który będzie grzał także wodę do mycia.

    Cytuj
  • 22 wrz 2009

    Nie zapomnij żeby był z podajnikiem:-)

    Cytuj
  • adzygmunt 22 wrz 2009

    Asieg kupując piec z podajnikiem jak pisze Cygnus, pamiętaj, że jeden rodzaj węgla na cały sezon. Ustawisz raz parametry na jeden asortyment i w zasadzie jest spokój.
    Zmienianie nawet partii może być przyczyną, że podajnik z piecem może nie współpracować najlepiej. Mam "ekspiriens" :)
    Ps Cygnus buźka uśmiechnięta to dwukropek nawias, bez minusa.

    Cytuj
  • 23 wrz 2009

    :)

    Cytuj
  • 23 wrz 2009

    Dzięki działa.

    Cytuj
  • 23 wrz 2009

    Dzięki za informacje, oczywiście podajnik koniecznie musi być, bo co to za frajda stać cały czas przy piecu i dorzucać do ognia... ;)
    Myślałam, że te nowoczesne piece są na jeden rodzaj opału, ale jak widać, nie znam się.

    Cytuj
  • 8 paź 2009

    Jak pisze "Myślenicki Głos", kolektorów nie będzie, bo u nas to za duży kłopot...

    Cytuj
  • 9 paź 2009

    Ano kłopot, bo a nuż by spadły rachunki za prąd albo gaz? I co wtedy???

    Cytuj
  • 9 paź 2009

    I wtedy trzeba by bylo podniesc koszta "dostarczenia" pradu. Tylko jak to wytlumaczyc?... ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 9 paź 2009

    Pewien "budynek" w gminie. Za miesiąc lipiec, sierpień, wrzesień zero (0) zużycia gazu i rachunek na -/+ 125 PLN!!!
    To jest rozbój po polsku.
    Kudy nam do Ukrainy i Rosji?

    Cytuj
  • Franek Woźniak 11 paź 2009

    [quote=adzygmunt]Pewien "budynek" w gminie. Za miesiąc lipiec, sierpień, wrzesień zero (0) zużycia gazu i rachunek na -/+ 125 PLN!!!
    To jest rozbój po polsku.
    Kudy nam do Ukrainy i Rosji?[/quote]
    Też się na to zżymam :(
    Mam kolektory więc latem nie używam gazy ale gazownia nalicza tzw koszta stałe. A na moją propozycję, żeby na okres letni zawiesić umowę dostałem negat. pzdr

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    Tak było jest i chyba będzie, te tzw. koszty stałe to zwykłe złodziejstwo. Płace jednorazowo za przyłącz, a później już tylko za zużycie, tak powinno być.
    Jakie mają nam naliczać koszty stałe.

    Cytuj
  • 12 paź 2009

    Za co by się Powiat nie wziął to wszystko ....totalna porażka, Kraków dotuje 40% cała Polska korzysta a my mamy "fachowców" w Powiecie i "zarobionych" urzędasów. Wszyscy zrobili sobie nadzieje, każdy co buduje dom przygotowuje instalacje pod solary i co??? Kupa i jeszcze długo będzie śmierdziało! Brawo Powiat!

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Poczytajcie sami o dofinansowaniu kolektorów http://funduszeue.info/index.php?tag=kolektory-s%C5%82oneczne (FunduszeUE.info)

    Cytuj
  • 24 lut 2010

    [quote]Myślałem że kolektorami ogrzewa się wodę a nie mieszkania[/quote]
    Oczywiście można ogrzać i jedno i druge:) Jeśli chcesz przeliczyć na ile będzie sie to opłacać można skorzystac z takiego kalkulatora. Znalazłam go ostatnio w sieci. Kolektory słoneczne

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2010

    Berta, dlaczego przypomniały Ci się kolektory słoneczne? Już wiem zbliżają się milowymi krokami wybory!!!:D

    Cytuj
  • 25 lut 2010

    Mów Ad co chcesz, ale dali du... Jest szansa na prawdziwą ekologie i zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców, a ci wymyślają jakieś sztuczne problemy. Od czego oni do cholery są , my jesteśmy dla nich czy oni dla nas.

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2010

    Pięć lat temu w mojej wsi były zapisy na kolektory słoneczne obiecano dofinansowanie.
    W Myślenicach działał komitet czy "cóś takiego" - jeśli komuś potrzebne szczegóły, dowiem się, i sprawa padła.
    Odgrzewa się ją ewidentnie na potrzeby paru osób.

    Cytuj
  • 25 lut 2010

    Miedzyzdroje co? Gdyby rzeczywiscie komuś na tym zależało to kolektory już by były i było by czym faktycznie się chwalić.

    Cytuj
  • 6 mar 2010

    Odnośnie kolektorów znacie może jakieś dobre firmy z Myślenic,które zajmują się sprzedażą i instalowaniem kolektorów słonecznych, bo zacząłem się zastanawiać nad takim rozwiązaniem, wiele dobrego o tym słyszałem, szkoda że o dofinansowaniu już tyle się nie słyszy - kogo możecie polecić, jaką firmę np?

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    dopłat bezpośrednich już nie ma pisało w dz pl. kraków wstrzymał a mieli40% wystarczyło kupić zamontować i przedstawić rachunki i projekt teraz wyznaczone banki będą dzieliły kasę po pozytywnej opinni banku środowiska.Szkoda było prosto i sprawnie teraz droga dłuższa nasi samorządowcy nigdy poważnie do tego nie podchodzili brak im wiedzy i wiary w to co dobre i z przyrody pochodzi.W Krakowie mieli dopłaty do kotłów kondensacyjnych, retortowych, pomp ciepła i solarów

    Cytuj
  • 25 maj 2010
    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Wszystko się da, trzeba tylko chcieć. A nasze władze więcej rzeczy "nie chcieć". Żeby było mało kłód pod nogi, to mi dodatkowo zalało teraz w powodzi kotłownię. Szczęście w nieszczęściu, że piec nie był wstawiony :)

    Cytuj

Odpowiedz