Forum » Myślenice

Dofinansowanie na kolektory słoneczne

  • 17 cze 2010

    Znów zaswieciło słoneczko dle tych walczacych o dopłaty do zielonej energi.
    http://biznes.onet.pl/panele-sloneczne-za-pol-ceny,18567,3283573,1,prasa-detal
    Może jakie stowarzyszenie chcących będzie trzeba założyć. Znam wieeelu zainteresowanych.

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Wybory idą, zaraz po wsio padnie ;-) patrz realnie ucząc się na faktach które już u nas miały miejsce.
    Poza tym ciekawe skąd taki okres amortyzacji. Z tekstu należy wnioskować, że solary będą ogrzewać a nie dogrzewać i to wodę użytkową. Strasznie sponsorowany art. :-D

    1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 14 cze 2016

    Minęło 6 lat. Gdzie obecnie najlepiej starać się o dofinansowanie?

    4 3 Cytuj
  • 15 cze 2016

    najlepiej pytaj tych którzy montują są na bierząco

    1 6 Cytuj
  • 2 lis 2020

    Kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne, to bardzo wydajne alternatywne źródło energii nie zanieczyszcza środowiska, przyjazny dla zwierząt, jest możliwość dotacji. Na początku to droga inwestycja, cena kolektorów jest wysoka problemy ze składowaniem zużytych, wysłużonych kolektorów, ale nie trzeba przebudowywać dachu, kolektory po prostu się montuje. Trzeba to traktować jako uzupełnienie ogrzewanie, inwestycja spłaca się pod 2-3 latach. Tutaj polecam artykuł o kolektorach słonecznych i dlaczego warto w nie inwestować https://www.techsterowniki.pl/blog/kolektory-sloneczne--dlaczego-warto-je-instalowac

    1 2 Cytuj
  • Janek Sal 4 lis 2020

    Dzisiaj słuchałem Szlachetki w radio kraków - bogate dofinansowanie do fotowoltaiki na przyszły rok - kto moze niech pisze i montuje ,

    mam trzech braci wszyscy mamy domy ogrzewane ekologicznie pompy ciepła oraz fotowoltaika na dachach do tego awaryjnie kocioł gazowy - Majchrowski zadbał i dotacja i to spora została przyznana w Krakowie

    1 4 Cytuj
  • 13 mar 2021

    Ważne informacje o naszym bezpieczeństwie energetycznym i różnych źródłach energii. Warto zapoznać się z tematem zanim podejmie się decyzję o montażu takiego czy innego źródła energii:

    "Inż. Zadrożniak: Kto stoi za likwidacją polskiej energetyki? Jak posłuchasz mocno się zdziwisz" YouTube Tomasz Sommer EXTRA

    "Śp. Marek Zadrożniak: Dlaczego CENY PRĄDU rosną jak szalone? (THE BEST OF ZADROŻNIAK)" YouTube Tomasz Sommer EXTRA

    "02/19/21/ Andy i Ziggy LIVE | Zima w Teksasie" YouTube Andy Choinsky

    3 Cytuj
  • Janek Sal 14 mar 2021

    [cytat=Paulina Zielińska]Kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne, to bardzo wydajne alternatywne źródło energii nie zanieczyszcza środowiska, przyjazny dla zwierząt, jest możliwość dotacji. Na początku to droga inwestycja, cena kolektorów jest wysoka problemy ze składowaniem zużytych, wysłużonych kolektorów, ale nie trzeba przebudowywać dachu, kolektory po prostu się montuje. Trzeba to traktować jako uzupełnienie ogrzewanie, inwestycja spłaca się pod 2-3 latach. /cytat]

    No to mamy byznes- po 2-3 latach spłaci sie koszt ok 15000 pln to ile trzeba było płacić za prąd zeby 80% pokryło koszt inwestycji ..... wg mnie to okres 10-11 lat na spłate inwestycji . to dane z autopsji .Po prostu załozyłem i mam ale z tym zwrotem kosztów to nie do konca prawda wliczam w to również dotację.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz