Forum » Myślenice

Trasy rowerowe...

  • adzygmunt 12 mar 2011

    Do redakcji dwa tematy o rowerach Można to jakoś połączyć?
    Ludzie zanim napiszecie o czymś co was "szpili", sprawdźcie czy juz ktoś wczesniej na ten temat pisał.
    Po kiego drugi raz wymyślać proch?

    Cytuj
  • 29 sie 2012

    Oj, temat rowerowy coś ucichł, a ja chciałam nie o trasach i nieuprzejmych kierowcach, ale o bezmyślności niektórych rowerzystów, którzy nie uznają oświetlenia roweru, gdy jeżdżą po zmroku. W ostatnim tygodniu natknęłam się na takich kilkakrotnie i to nawet z dzieckiem na siodełku, czy dzieciaki w wieku szkolnym!!! O zgrozo! Przecież kierowca na nieoświetlonej ulicy w ostatniej chwili dostrzega takiego delikwenta, a jak jeszcze z naprzeciwka oślepi nadjeżdżający ..... Stad mój apel i do pilnujących porządku i do samych rowerzystów o przestrzeganie oświetlania roweru.

    2 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    A czy w nowym parku na Zarabiu, wśród alejek, nie można wytyczyć i oznakować ścieżki rowerowej. Usprawniło by to chyba nieco ruch spacerowiczów i rowerzystów.

    5 1 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    papiok1 napisał/a:

    A czy w nowym parku na Zarabiu, wśród alejek, nie można wytyczyć i oznakować ścieżki rowerowej. Usprawniło by to chyba nieco ruch spacerowiczów i rowerzystów.

    Przecież jest wytyczona alejka dla rowerów, wszystkie alejki są oznakowane, gdyby tylko rowerzyści i piesi chcieli się stosować do oznakowania.

    2 3 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    taki_gość napisał/a:

    papiok1 napisał/a:A czy w nowym parku na Zarabiu, wśród alejek, nie można wytyczyć i oznakować ścieżki rowerowej. Usprawniło by to chyba nieco ruch spacerowiczów i rowerzystów.Przecież jest wytyczona alejka dla rowerów, wszystkie alejki są oznakowane, gdyby tylko rowerzyści i piesi chcieli się stosować do oznakowania.

    Przeszedłem dzisiaj wzdłuż przez cały park i nie trafiłem na żadne oznakowanie. Czyżby kolor czerwony jednej z alejek miał oznaczać trasę rowerową? Niezbędne jest jednak oznakowanie poziome.

    5 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Alejki są wytyczone dla rowerzystów i pieszych , to fakt. Tylko ,że widać to dopiero z innej perspektywy! Tabliczki z opisami widoczne są od strony ulicy i chodnika!!! Ktoś kto idzie lub jedzie parkiem nie jest w stanie ich zobaczyć!

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2012

    Wnoszę poprawkę do tego co napisałam wcześniej!!! Zwracam honor!
    Są tabliczki z opisem ścieżek. Przy każdym wjeździe do parku i skrzyżowaniu alejek . Trzeba się tylko dobrze rozglądać :)

    1 3 Cytuj
  • 12 wrz 2012
    renaw napisał/a:

    Wnoszę poprawkę do tego co napisałam wcześniej!!! Zwracam honor!
    Są tabliczki z opisem ścieżek. Przy każdym wjeździe do parku i skrzyżowaniu alejek . Trzeba się tylko dobrze rozglądać :)

    Pleciesz pierdoły !!!!

    3 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Nie obrażaj mnie tylko idź i sobie sprawdź!!!! :/

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    są tabliczki jak z nazwami ulic a powinny być pełnowymiarowe wyraźne znaki poza tym straż wiejska zaczepia rowerzystów jadących po alejkach dla pieszych a nie interesuje się pieszymi
    którzy spacerują po alejce dla rowerów.Najgorsze jednak są te czterokołowce z wypożyczalni
    są niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i rowerzystów powinno się tego zabronić lub wyznaczyć jedną alejkę dla nich

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Zgadzam się w pełni że powinny być normalne znaki drogowe pionowe nie koniecznie duże, sa też mniejsze średnice adekwatne do miejsca... Zanki nie powinny być tylko przy wjeździe ale przy każdym "skrzyżowaniu" ścieżek - bo ktoś wchodzący w środek parku nie musi wiedzieć czy pamiętać o tym którędy pieszy a którędy rowerzysta... w tej kwestii wystarczyły by IMHO poziome oznakowanie.

    1 Cytuj
  • Marcin 13 wrz 2012

    niestety za dużo zaściankowców w Myślenicach, nie znających standardów panujących w parkach, na ścieżkach rowerowych etc.

    znaki poziome rozjaśniłyby im sytuację ..
    rozwiązaniem byłoby karanie przez straż wiejską za nieprzestrzeganie znaków pionowych, które są dotychczas postawione

    sam byłem świadkiem łamania przepisów zarówno przez pieszych jak i rowerzystów , zbyt wiele opieszałości i samowoli w ich działaniu.

    4 Cytuj

Odpowiedz