Forum » Myślenice

Szpital Myślenice - różne przeżycia

  • 28 sty 2014

    Kiedy PKS był państwową firmą to podobnie jak szpital działał dla społeczeństwa był dla ludzi. Chociaż każda miała inne zadanie. Po sprywatyzowaniu PKS, działalność niby tak samo, a w końcu co się stało widzimy. Jako firma państwowa lepiej działała a prywatnie totalna głupota i bezmyślność choćby, sprzedaż działek na dworcu itd.

    3 Cytuj
  • 28 sty 2014

    Cytat" ale niestety my zwykli ludzie nie mamy na to wpływu."
    A dlaczego nie mamy ?Bo głosujemy na tych którzy pięknie nas bajerują albo jak stado baranów idziemy za podszeptem mediów i wybieramy piękną kobietę która jeszcze nie tak dawno była mężczyzną i nadaje się do polityki jak przysłowiowy ....do karety.80% nie ufa Sejmowi to ja się pytam kto ich wybierał?Jak Sawicka mówiła o kręceniu lodów to wszyscy straszyli PiSem a teraz wychodzi prawda.

    2 Cytuj
  • Basia 28 sty 2014

    a ja trochu z innej beczki
    byłam w niedzielę z synem( 8letnim) w poradni całodobowej i w rejestracji znowu okazało się że filip jest nie ubezpieczony(mąż ma firmę i po urodzeniu go ubezpieczył on)-przecież kilka razy byliśmy tam w przychodni i na sorze i wszystko było ok -w poniedziałek poszłam do ośrodka zdrowia i pytam tak jak to jest a tam słyszę że on jest ubezpieczony-już trzy razy mi się to przydarzyło

    5 Cytuj
  • 28 sty 2014

    ....podobno w szpitalu są antyterroryści, nie wpuszczają nikogo, jakaś bomba niby czy coś. Wie ktoś coś więcej?

    1 3 Cytuj
  • 28 sty 2014

    Tak informacja o podlozeniu bomby trafila do szpitala i musza teraz przejsc procedury...

    1 2 Cytuj
  • 28 sty 2014
    aaa napisał/a:

    Dlaczego porównuje? Podobno prywatne jest lepiej zarządzane. A prywatne, jest dobre, ale tylko dla właściciela.

    A czemu sądzisz ,że tylko dla właściciela?
    Mój ojciec leżał na neurologi i nie narzekał wręcz był zachwycony.
    To skąd twoje wnioski, że tylko dla właściciela.

    ps.
    widzę ,że tu też sączysz swój jad.

    3 1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    A gdzie na neurologii leżał?Może jestem w błędzie ale w Myślenicach jeszcze nie sprywatyzowano szpitala?
    Szpital to nie fabryka . .Teraz można sobie pozwolić na to że ciężkie przypadki podrzuca się państwowym szpitalom ale co będzie gdy wszystko będzie prywatne?????NFZ będzie płacił np.500zł. za dzień pobytu chorego a ten ciężki przypadek będzie kosztował szpital 4000 tysiące dziennie.Co zrobi prywatny właściciel? Będzie dokładał ze swojego?

    2 3 Cytuj
  • 29 sty 2014

    a teraz z czego szpital dokłada. Myślisz że NFZ płaci za wszystko co jest robione w naszym szpitalu. Wiele rzeczy szpital musi pokryć sam. Dlatego zarabia na badaniach itd. Krowka123 a myślisz że kontrakty lekarskie na których jest większość lekarzy to nie jakaś część prywatyzacji. Przepraszam ale jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Nieważne czy to będzie szpital w formie spółki czy państwowy. Dopóki nie zmieni nastawienie personelu do pacjenta i podejście to każdy będzie działał do d***. Wielokrotnie korzystałam z usług szpitala i mam porównanie. Personel i zakres usług pozostawia wiele do życzenia. Niestety większość ludzi nie składa skarg do dyrekcji, więc nic nie można takiej jednej pańci z drugą nic zrobić.

    2 3 Cytuj
  • 29 sty 2014

    krowka123
    Może jestem w błędzie ale w Myślenicach jeszcze nie sprywatyzowano szpitala?

    Szpitala jeszcze nie ale neurologie tak.

    3 4 Cytuj
  • 29 sty 2014
    malina napisał/a:

    Szpitala jeszcze nie sprywatyzowano ale neurologie tak.

    Sprywatyzowano neurologię ? pierwsze słyszę.
    Może chodzi o Nefrologię a dokładnie stację dializ którą wydzierżawiono prywatnej firmie Fresenius.

    5 2 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Po pierwsze neurologia chyba jeszcze w SPZOZ?
    Po drugie jeżeli prywatyzacja jest lekiem na całe zło to dlaczego w prywatnych przychodniach też są kolejki i terminy?
    Po trzecie otwieram prywatny szpital w który zainwestowałam sporo szalu,NFZ płaci tyle ile płacił wszystkim za dane procedury to komu muszę zabrać aby wyjść na swoje?Ktoś musi stracić by zarobił ktoś.

    2 Cytuj
  • 29 sty 2014
    malina napisał/a:

    Mój ojciec leżał na neurologi i nie narzekał wręcz był zachwycony.

    A neurologia jest państwowa!
    To ojciec leżał w PAŃSTWOWYM SZPITALU?!
    Przecież powinnaś poszukać prywatnego szpitala z darami z orkiestry, a Ty ryzykowałaś życiem ojca.

    malina napisał/a:

    Może jestem w błędzie ale w Myślenicach jeszcze nie sprywatyzowano szpitala?

    Szpitala jeszcze nie ale neurologie tak.

    Malina szkoda że ktoś poświecił czas i nauczył Cię pisać. Piszesz kolejne brednie i kłamstwa.

    3 2 Cytuj
  • 29 sty 2014

    A neurologia jest państwowa!
    To ojciec leżał w PAŃSTWOWYM SZPITALU?!
    Przecież powinnaś poszukać prywatnego szpitala z darami z orkiestry, a Ty ryzykowałaś życiem ojca

    Jesteś jadowitą żmiją!!! żebyś Ty nie musiała być kiedyś podpięta pod sprzęt kupiony przez WOŚP chciała bym zobaczyć jaką wtedy będziesz cwaniarą, powiedz wtedy ,że ty nie chcesz bo to Owsiak kupił.
    A mój Tata jak by była taka potrzeba to by leżał w prywatnym szpitalu, ale tu w Myślenicach miał należytą opiekę.

    4 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Malina szkoda że ktoś poświecił czas i nauczył Cię pisać. Piszesz kolejne brednie i kłamstwa.

    Twoja matka poświęciła tyle czasu na wychowanie cie i był to czas stracony.

    Życzę Ci wszystkiego dobrego
    pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Życzę Ci tego samego
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 6 lut 2014

    Korupcja w służbie zdrowia w Polsce dużo niższa, aniżeli w odczuciu obywateli.

    Najgorzej wypadają:
    - Hiszpania,Grecja
    -Rumunia, Chorwacja, Cypr
    -Włoch i Słowacja
    - Belgia, Szwecja, Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska.

    http://polska.newsweek.pl/korupcja-w-sluzbie-zdrowia-dlaczego-lekarze-biora-lapowki-newsweek,artykuly,280179,1.html

    1 Cytuj
  • 11 lut 2014

    witam !a ja jestem bardzo zadowolona Z NASZEGO MYŚLENICKIEGO SZPITALA począwszy od porodówki do oddziału dziecięcego wiele razy korzystałam (a przeszłam rożne szpitale Rabka ,Kraków prokocim)i nie ma na co narzekać fachowe pielęgniarki i miłe młode lekarki od których można dowiedzieć się wszystkiego! i nie robią nikomu łaski!jak gdzie niegdzie!

    9 3 Cytuj
  • mateusz nowakowski 12 lut 2014

    Ja też jestem zadowolony. W sumie nie leżałem na ''porodówce'' ale na oddziale zakażnym i nie mam zastrzeżeń.
    Wiadomo szpitale nie są od przyjemnośći ale opieka była bardzo dobra. Możę sam budynek nie należał do pięknych ale to już siły wyższe.

    7 2 Cytuj
  • 3 kwi 2014
    1 1 Cytuj
  • Andrzej 3 kwi 2014
    krowka123 napisał/a:

    Znowu o ważnych tematach trzeba czytać gdzie indziej
    http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3388623,zadania-pielegniarek-ze-strajkiem-w-tle,id,t.html

    oszukana (gość) • 03.04.14, 08:56:04

    Jakbym czytał Twój komentarz ;)

    3 Cytuj
  • 3 kwi 2014

    Bardziej pasuje mi Ryszardzik ale przyznam że o Arłukowiczu nie mam najlepszego zdania.
    Lubię dołożyć władzy natomiast nie znęcam sie nad ciężko pracującymi i protestującymi w słusznej sprawie.

    2 Cytuj
  • 16 kwi 2014

    Czytając artykuł nie znalazłam odniesienia do podnoszenia kwalifikacji przez dokształcanie się personelu -powinien on być wiodący w rozmowach .Wykwalifikowana kadra powinna być jednym z podstawowych gwarantów do uzyskania efektywnych wyników.Kadra to kapital szpitala ,istotne jest wprowadzenie sprawiedliwego systemu oceny pracowniczej oraz właściwe dopasowanie motywacji płacowej .Cala załoga pracuje ciężko czy 10 ,15 ,20 ,30 lat zakres obowiązków obowiążuje wszystkich równo (gratyfikacja wysługi lat jest uwzględnieniem lat przepracowanych w danej placówce)Konstruktywne rozmowy powinny uwzględnić dokształcanie często kosztem całej rodziny .Inwestycja taka to inwestycja w społeczeństwo któremu się służy,często z najniższych pensji .Wspomina o tym dyrekcja a nic pozostełe organizacje .Ewenementem jest to że im wyższe wykształcenie tym niższe zarobki

    23 Cytuj
  • 18 kwi 2014

    Jeszcze jedna wisienka na torcie - kurs farmacji .
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15815098,Arlukowicz__Pielegniarki_beda_mogly_wypisywac_recepty.html
    A w nagrodę SORY TAKI MAMY KLIMAT

    6 Cytuj
  • 19 kwi 2014

    To kolejny dmuchany balon ministra z telewizyjnego talk show dla idiotów,lekarze nie dopuszczą nikogo do wypisywania recept oni nie lubią dzielić się kasą .Pielęgniarka co najwyżej będzie mogla wypisać jakieś "waciki"
    http://www.wprost.pl/ar/385283/8-lekarzy-oskarzonych-o-korupcje-Wystawiali-recepty-na-zamowienie-producenta-lekow/

    1 1 Cytuj

Odpowiedz