Forum » Myślenice

Szpital Myślenice - różne przeżycia

  • 18 lut 2011

    Co się z stało z moim wątkiem i opinią o ortopedii? Był mało atrakcyjny, czy może komuś się nie spodobał? Słowa krytki w oczy kują?
    Dla mnie ortopedia to porażka w wykonaniu tego szpitala. Może byłam ciężkim przypadkiem, ale proste złamania to każdy potrafi złożyć. Zresztą jak się nie czuło na siłach, lub nie wyszło tak jak powinno to wystarczyło powiedzieć...Pani, proszę sobie to jeszcze gdzieś skonsultować, bo My już lepiej nic nie zrobimy. Teraz czekam na opinię specjalisty z poza Myślenic, czy zdecyduje się coś poprawić...czy już po takim okresie czasu nie.
    A podejście do pacjenta...poezja. Lekarz nawet nie raczył przyjść zobaczyć jak czuje się jego pacjentka po zabiegu. Do cholery, nawet jak coś nam się przytrafi z naszej winy, to chyba można liczyć na pomoc i zrozumienie. Jeżeli nie, to należało innemu zawodowi się poświęcić.
    Mogłabym tutaj...powieść napisać o moim leczeniu...tragi-komedię.

    24 9 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Napisz nam coś o ty wiecej

    1 1 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Niestety lekarz to nie George Clooney z "Ostrego dyżuru" ani House. Takie podejście do pacjenta to nic innego jak tzw. znieczulica zawodowa. Tak ma każdy lekarz, sanitariusz, strażak, policjant itp., ktoś kto na co dzień ma do czynienia z cierpieniem i tragedią ludzką. Po tylu latach w takim zawodzie człowiek po prostu się uodparnia bo inaczej psychicznie by nie wytrzymał. Ale absolutnie nie tłumaczy to zaniedbań, błędów lekarskich czy słynnego ostatnio ginekologa z promilami. Poza tym lekarz to specyficzny człowiek, który do błędu się nie przyzna, nawet jak wie że źle zrobił. Nie wiem z czego to wynika, może z tego że już na studiach wpaja się przyszłym lekarzom że mają być nieomylni, a może po prostu ze strachu że pacjent pozwie go do sądu. Nie można też wrzucać wszystkich do jednego wora. Są lekarze którzy studia medyczne skończyli ledwo, bo rodzice tak chcieli, a są też tacy z prawdziwym powołaniem - znam takich.
    Co do myślenickiego szpitala, to faktycznie można by się rozpisywać w nieskończoność. Tam dopiero są absurdy rodem z PRL-u. Brakuje tam odpowiedniej organizacji WSZYSTKIEGO. Brakuje tam przede wszystkim dobrego menagera, który by to ogarnął i ułatwił życie pacjentom, bo niestety dyrektor tego nie potrafi :-(

    33 3 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Przecież na tym forum tak bronicie dyrektora jaki to wybitny fachowiec tylko zły PiS chce go odwołać.
    Szpital jest gorzej zarządzany jak za komuny,tylko PR jakieś artykuły w prasie co to nie będzie,lądowisko itp.ISO a bałagan jak był tak będzie.Ale specjaliści od kanalizacji są z natury niezatapialni.

    22 3 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Za to ja na ortopedia złego słowa powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony, miałem operowane kolano parę miesięcy temu (rekonstrukcja wiązadła) wszystko w jak najlepszym porządku. Na oddziale wszyscy w porządku, czułem się jak w prywatnej klinice, i nie jest to żadna ironia. A co do lekarza to jest to osoba na odpowiednim miejscu, pełen profesjonalizm, przed samym zabiegiem był parę razy u mnie, a po, to tak co 2h zaglądał. Jeszcze numer prywatny do niego dostałem jakby się coś działo. Aha zaznaczam że nie byłem jakimś pacjentem po znajomości, czy ofiarującym jakieś prezenty, gdyż wychodzę z założenia że nie powinienem płacić za coś co mi się należy, normalnie trafiłem do przychodni. Zaznaczam że od razu wiedziałem do którego lekarza uderzyć.

    10 9 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Jak widać są jeszcze porządni lekarze, tylko szkoda że jest ich zdecydowana mniejszość.

    11 3 Cytuj
  • 18 lut 2011

    A ja napiszę inną anegdotę:-) z życia sąsiada.
    Sąsiada bolałą błowa. Lekarz polecił zrobić tomgrafię..w myślenicach. Diagnoza oszałamiająca! W przeszłości udar mózgu i dwa centymetry mózgu nieczynne...SZOK! Dalej bolała go głowa, zatem druga tomografia w Myślenicach. CUD!!! Udar się cofnął...o 1cm!!! Chyba pierwszy taki przypadek na ziemi:-) Naszczęscie lekarz rodzinny był kumaty i powiedział, że to niemożliwe. Zlecił tomografię w Krakowie. I tu znowu szok! Żadnego udaru...krzywe kręgi odcinka szyjnego. Po kilku masażach ból głowy znikł...

    Niech żyją Myślenice i ich tomograf!!! he he he

    27 5 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Marko czegoś tu nie rozumiem, to jest czysta złośliwość Twoja , a kto odczytuje tomograf? czy to są lekarze z Myślenic? wpierw się zapoznaj , a potem kogoś osądzaj. Ja wbrew temu co piszesz jestem bardzo zadowolona z Oddziału Ortopedycznego są tam sami Ortopedzi ze specjalizacją , nie można niczego komukolwiek zarzucić. Zresztą nikt nikomu nie zabrania leczyć się w Krakowie jak komuś coś się nie podoba, a już tam na Was Kraków czeka z otwartymi rękami ,Ja się przekonałam więc nie polecam.

    5 12 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Ello? A kto niby czyta tomograf? Wstępny opis robi radiolog (chyba że osoba pracująca w laboratorium tomografii inaczej się nazywa), a potem lekarz sam przegląda zapis.
    Nie będę pisał co to był za lekarz/lekarka :-), ale naprawdę diagnoza była tak właśnie kuriozalna. Nie wierzysz mi? Nie musisz. Żadna żłośliwość. Chcesz to się na priva umówimy i pogadasz sobie z moim sąsiadem - zapraszam.
    Na temat tego szpitala słyszalem tyle opowieści...

    Zresztą, to trochę mówi o szpitalu:
    http://miasto-info.pl/myslenice/2499,myslenice-ginekolog-w-szpitalu-mial-1-91-promila.html

    To jest jak w każdej innej pracy. W jednej się chleje po szefostwo jest jakie jest, a w innej ani się śni pracownikom, bo więdzą czym to pachnie. DYSCYPLINA się kłania i silna osobowość ordynatora.

    Ja nie uważam, że leczenie NFZ w myślenicach różni się od leczenia NFZ w krakowie. Moim zdaniem cały ten NFZ to bullshit. Płacimy kasę, a potem i tak trzeba bulić na prywatne leczenie jak chcesz się dobrze i szybko wyleczyć. Dodatkowo lekarz robi wieeeelkąąą łaskę, a prawda jest taka, że jest opłacany z mojej wypłaty... I nie piszcie, że zarabia 1400zł....bo takie kity to były kiedyś modne.

    11 2 Cytuj
  • 18 lut 2011

    Marko a zapytaj sasiada kogo jest tomograf w Myślenicach.Szpitala czy prywatnej firmy? Jeśli nie szpitala tylko prywatny to niech dzwoni do sądu o straty moralne i żąda renty na leczenie psychiki.

    2 1 Cytuj
  • 19 lut 2011

    Ze szpitalami jest tak samo jak z urzędami, rządem etc.
    Ludzie z kwalifikacjami, sumiennie wykonujący swoją pracę giną w tłumie nieudaczników, nierobów, leniów i partaczy! Obawiam się że zmiana takie stanu rzeczy to wiele lat twardych zasad... ale po co skoro tak jak jest, jest dobrze?

    6 Cytuj
  • 19 lut 2011

    Opis tomografii robi radiolog i prawnie to jest wiazace , to ze lekarz nie radiolog przegladnie i powie co innego nie ma podparcia prawnego

    1 3 Cytuj
  • 20 lut 2011

    A ja jestem pod wrazeniem Myslenickiego szpitala. Lezalam ostatnio na ginekologii i nie moge na ten oddzial zlego slowa powiedziec. W porownaniu do krakowskiej KLINIKI Myslenice wychodza o niebo lepiej. Niezla obsluga, zarowno pielegniarek jak i lekarzy, fachowosc i co najwazniejsze - od kazdego mozna uzyskac informacje, kazdy odpowie na pytania pacjenta, nie to co w Krakowie, gdzie graniczy to z cudem!

    8 6 Cytuj
  • 23 lut 2011

    [quote=gość: gin] A ja jestem pod wrazeniem Myslenickiego szpitala. Lezalam ostatnio na ginekologii i nie moge na ten oddzial zlego slowa powiedziec. W porownaniu do krakowskiej KLINIKI Myslenice wychodza o niebo lepiej. Niezla obsluga, zarowno pielegniarek jak i lekarzy, fachowosc i co najwazniejsze - od kazdego mozna uzyskac informacje, kazdy odpowie na pytania pacjenta, nie to co w Krakowie, gdzie graniczy to z cudem! [/quote]

    tak , zwłaszcza smród dymu papierosowego na oddziale, bo położne (pacjentki też) podpalają w toaletach

    z reszta co do tej fachowości, to też mam wątpliwości. W 30 tygodniu ciąży dowiedziałam, że moje dziecko na pewno się nie odwróci głową w dół i mam się nastawić na cesarkę. a tydzień później już było odwrócone i tak zostało

    8 4 Cytuj
  • 23 lut 2011

    Jaki dyrektor taki szpital. Nic dodać nic ująć!

    20 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    Niestety kilka lat temu radni powiatowi dokonali złego wyboru praezesa/dyrektora i jest problem

    17 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    Niestety kilka lat temu ludzie dokonali złego wyboru radnych, ci złego wyboru starosty, a ten ściągnął tu nie wiadomo po co ............... to coś.

    17 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    No fajnie, ale większość WSPANIAŁYCH lekarzy było tu przed radnymi, starostą, dyrektorem... Ja te nazwiska jeszcze z dzieciństwa kojarzę. Ludzie nie leczy dyrektor, tylko lekarze.

    10 Cytuj
  • 23 lut 2011

    [quote=gość: monika85] tak , zwłaszcza smród dymu papierosowego na oddziale, bo położne (pacjentki też) podpalają w toaletach [/quote]

    Niestety smród dymu papierosowego czuć też w innych miejscach w szpitalu, nie tylko na tym jednym oddziale:(

    16 3 Cytuj
  • 23 lut 2011

    najgorszy smród papierosowy to ten który wpada w nos przy wejsciu do poradni-dr.Jakubowskiej czy Chęcińskiego-smierdzi az z dzieckiem trudno wejsc...

    17 Cytuj
  • 23 lut 2011

    A widzieliście oddział dziecięcy. Dramat. Ciekawe czemu sanepid się tym nie zainteresuje. Czyżby układy? Dyrektor zamiast zająć sie szpitalem to się w politykę zaczął bawić. Przybrał barwy PO.

    18 3 Cytuj
  • 26 lut 2011

    Jeśli ktoś nie chce pluć na ludzi ratujących im życie to polecam oglądnąć.
    http://www.tvp.pl/krakow/zdrowie/magazyn-medyczny/wideo/szpital-w-myslenicach-24-ii-2011/4027847

    2 Cytuj
  • 28 lut 2011

    obejrzałam i jedyne co mi się nasuwa to fakt, że w telewizji to wszystko ładnie wygląda :)

    nie chcę mieszać nikogo z błotem, ale gdybym tylko mogła to nie chciałabym kiedykolwiek korzystać z tej placówki a przynajmniej, w jej obecnym stanie.
    Zwyczajnie mam porównanie z innymi szpitalami i wiem, że można. A myślenicki szpital ma naprawdę duży potencjał tylko pasowałoby zmienić personel i tych na stołkach.
    Nie chcę oceniać wszystkich jeną miarą ale wydaje mi się, że jeśli ktoś wybiera taki zawód (lekarz, czy pielęgniarka) to powinien kierować się zasadą, że życzliwość i dobre traktowanie powinno być na porządku dziennym. A jak komuś nie chce się pracować, to zawsze można się przekwalifikować

    10 2 Cytuj
  • 28 lut 2011

    [quote=monika85]
    nie chcę mieszać nikogo z błotem, ale gdybym tylko mogła to nie chciałabym kiedykolwiek korzystać z tej placówki a przynajmniej, w jej obecnym stanie.
    [/quote]

    Moniko przecież nie musisz ....

    1 5 Cytuj

Odpowiedz