Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 20 kwi 2010

    [quote= podróżny] Czy nie można zrobić choćby przystanku w okolicach zjazdu z "Zakopianki" ???[/quote]

    Są przystanki przy wyjazdach na zakopiankę w stronę Zakopanego i w stronę Krakowa.

    Cytuj
  • 20 kwi 2010

    Widocznie ktoś uznał najwyraźniej, że Myśleniczanie są tak bogatymi ludźmi w że po co im dworzec PKS. Każdy posiada po kilka aut, a jak jest niedysponowany to wozi go prywatny kierowca...Ludzie czym wy się przejmujecie

    Cytuj
  • 22 kwi 2010

    Przejmujemy się naszymi stanowiskami bo Dworca jako "Dworca " to już nie ma.

    Cytuj
  • 22 kwi 2010

    a teraz sie cos tam zaczela dziac... moze w koncu sie opamietali ;>?

    Cytuj
  • 23 kwi 2010

    To tylko takie działania partyzanckie, piłkarzyk jest zablokowany więc nie wiele może zrobić, no, poza sprzątaniem terenu.

    Cytuj
  • adzygmunt 23 kwi 2010

    I wycinką starych drzew.
    Piłkarz zablokowany, to z jakiej racji coś się tam rżnie, może głupa?

    Cytuj
  • 23 kwi 2010

    Cięciem, cięciem, a budowa to już zupełnie inna para kaloszy. Po za tym Ad nie zapominaj że w mieście jest przyzwolenie na rżnięcie drzew, to jest rewitalizacja dawnego dworca;)

    Cytuj
  • 23 kwi 2010

    Powycinają stare drzewa i krzewy będzie więcej miejsca nawet ławeczka po środku kwietnika się znalazła.

    Cytuj
  • 23 kwi 2010

    Większość wyciętych drzew była młodziutka (że tak powiem...)
    Na ławeczce miło posiedzieć ale właśnie pod drzewem, które szumi i daje cień w upalne dni. A jeśli jest to lipa w okresie kwitnienia (na przełomie czerwca/lipca) to jest najcudowniej.
    Niestety w Myślenicach po barbarzyńskich wycinkach zostaje coraz mniej naszych pięknych drzew:(

    Cytuj
  • 26 kwi 2010

    Na ławeczce miło posiedzieć ale nie na byłym Dworcu z jednej i z drugiej strony ulica kurz uliczny i spaliny to już nie jest przyjemne.

    Cytuj
  • 27 kwi 2010

    Kiedy patrze na wspomnienie dworca, to zastanawiam się jak na tym terenie zmieszczą się, galeria, mini galeria i mini dworzec, a do tego wszystkiego sensowny parking.
    Wydaje mi się że jest tam ciasno, a biorąc pod uwage wizualizacje jakie nam serwowano, to wymagało by to dużo większej przestrzeni.

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    "Jak rozumiem, w swojej decyzji wojewoda zwraca uwagę na to, że nie zostało precyzyjnie określone, co tworzy na tym terenie część związaną z obsługą dworca. Innymi słowy, zostało za słabo opisane, jaka ma być część dworcowa - i z czego się ma składać - a jaka część komercyjna - mówi starosta." Położył mnie kolega, to znaczy że jak np hale spożywczą podpiszą poczekalnia dworcowa to marszałek popatrzy i powie: no teraz to już wszystko się zgadza. Tylko z kogo oni kpią?

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    Sory nie marszałek tylko wojewoda

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    To nadal wygląda tak, kupcy by chcieli , ale nie ruszają bo nie mają kasy, piłkarzyk ma kase, ale nie rusza, bo kupcy go blokują, a komu kibicuje starosta wynika jasno z artykułu.

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    no nie tak do końca że 'piłkarzyka' jedynie blokują kupcy. To też, ale przy okazji projekt totalnie niezgodny z planem zagospodarowania przyklepuje burmistrz i starosta i niby wszystko gra, na razie się wyłożyli na wojewodzie, ale też nie wiadomo czy zadziałają tajemnicze siły i projekt przejdzie. Czyli pan burmistrz wraz panem starostą zafundują nam dworzec z czego będą niezwykle dumni a to jaki ten dworzec jest (przypomnijmy bo warto to nagłośnić - 10 proc dworzec, 90 centrum handlowe!) to już nieważne. Kupcy, którzy zawsze byli przy burmistrzu nagle zostali przez niego wystawieni i ciekawe jak to będzie dalej się toczyć ;) No i ostatnia rzecz - znowu nikogo nie pytano o zdanie czy projekt się nam podoba czy nie, tylko podpis, zaklepanie i do wykonania, bo po co gadać ze społeczeństwem jeśli dyskusje są niemerytoryczne i nacechowane emocjonalnie.

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    a czemu dworzec ma tam wiecej zajmowac?? po co?? wystarcza 4-5 stanowisk, moze ze 2 kasy i kibel, a w reszcie obiektu niech beda sklepy i takie tam, stary dworzec byl duzy i po co? noclegownia dla zuli

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    widzisz gościu "widmo" co się dzieje pod Carrefour'em ??????
    To całe tałatajstwo trzeba przenieść na teren dawnego dworca a w tym miejscu zrobić z prawdziwego zdarzenia wielopoziomowy parking !

    mama, przecież w tym mieście władze już od dawna nie liczą się z głosami społeczeństwa, patrzą tylko na własną (biedną nauczycielską) kieszeń !
    Sami z dworca nie będą korzystać to co tam lud... nieważne :(

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    "No, więc zagłosujcie na Macieja O. to wkrótce wymyśli taką inwestycję że Wam pojdzie w "pięty". Nikogo sie nie będzie pytał, a jak sie Wam nie bedzie podobać to zawsze będziecie sie mogli wyprowadzić." ;)
    Zapewniam że nie w tej gminie, i nie w te wybory. A Bronek niech szykuje posadę Maćkowi, bo po takich pokazach pseudo-gospodarczych to w "awansie" i sam poseł nie pomoże. Nie mowiąc już o wojewodzie Krakowskim któremu już zaczynają deptać po palcach w związku z "dziwnymi" pozwoleniami płynącymi z Gminy Myślenice. Wspomnicie moje słowa.

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    Panie gościu. Mieszkamy w mieście powiatowym więc należy się nam chyba DWORZEC a nie przystanek na 5 autobusów to raz, burmistrz obiecywał nam DWORZEC a nie wiatę, to dwa, a trzy, plan zagospodarowania terenu (który uchwala jeśli się nie mylę Urząd) zakładał 60 proc. DWORCA i 40 inne, a (chyba burmistrz też i) starosta podpisują się pod projektem diametralnie różnym i jeszcze mamią ludzi że przed nami wielka inwestycja. I jeszcze jedno: myślisz że jak to jednak przeforsują (a nie takie cuda się tu zdarzały) to kupcy wybudują galerię? A jak nie to co zrobią, sprzedadzą działkę? A za ile. Przecież kupili za półdarmo bo burmistrz miał wspomóc lokalny handel kosztem wpływów do budżetu. A teraz sprzedadzą i jak będą postrzegani w Myślenicach? Tak się to ładnie porobiło

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    Najlepiej żeby teraz zgłosili się byli właściciele których wywłaszczono z przeznaczeniem gruntu pod dworzec o zwrot nieruchomości.Jeżeli zmienia się przeznaczenie gruntów to mają szansę odzyskać .Ale byłby cyrk.

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    Co do sprzedaży działki przez kupców, to już dawno o tym pisałem, że mieli lub mają taki plan "B". To prosty mechanizm jak szybko zarobić duze pieniądze, że budowa galerii miała zablokować wejście duże sieci,że to taka lokalna inicjatywa, to tylko bełkot, bo zawsze chodzi o napchanie sobie kieszeni, a to że przy okazji znów ktoś(mieszkańcy) zostaną "wyrypani" , kogo to tak na prawdę obchodzi...po za mieszkańcami którzy nic z tego mieć nie bedą.

    Słowo daje od lat nie korzystałem i nawet nie byłem na terenie dworca , ale szlag mnie trafia że robi się takie wałki i wszyscy są kryci i czyści jak łza.

    Cytuj
  • 1 maj 2010

    Użytkowniku cygnus możesz zdefiniować bliżej stwierdzenie „znów ktoś(mieszkańcy) zostaną "wyrypani”„, bo o ile sobie przypominam to cały PKS spadł Myślenicom jak gwiazdka z nieba wiec trudno przypuszczać byś ty lub ktoś w myśleniczan łożyła na budowę dworca ze swojej kieszeni. Nie przypomina sobie by tez by przed wyborami Maciej O. wołał „głosujcie na mnie to będziecie mieć najbardziej zajebisty dworzec w Polsce”. Co do, piłkarzyka co z ciekawości wygooglawałem go sobie i jego inwestycje, od 2007 jest wielka cisza, poza zakupem terenów nic nie zrobił a w spółce poza nim sami Włosi.

    Cytuj
  • 4 maj 2010

    Użytkowniku Ha Ha Ha, czyż nie obiecano mieszkańcą Myślenic( i nie tylko)dworca? A kto odpowiada za obecną sytuacje, z Twojego toku rozumowania wynika, że nie ma winnych, to może ja z kolegami "zadbałem" o taki stan jak mamy obecnie. Zapytajmy tych co stali w zimie na tym wygwiździe.

    Cytuj
  • adzygmunt 4 maj 2010

    Do dzisiaj leczą gardła "zez chrypy, nie odpowiedzom"

    Cytuj

Odpowiedz