Forum » Myślenice

URZĄD SKARBOWY

  • 23 lut 2011

    ZWROT PODATKU ILE SIĘ CZEKA???

    1 Cytuj
  • 23 lut 2011

    do 3 miesięcy

    1 Cytuj
  • 23 lut 2011

    potwierdzam

    1 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    uuuuuuuuuuuuuuuuu to długo myślałam ,że tak tylko mówią:(

    1 Cytuj
  • adzygmunt 23 lut 2011

    To jest bardzo chytre działanie.
    Nie zwrócona szybko nadpłata podatku jest lokowana na krótkoterminowych lokatach. W skali kraju to ogromne pieniądze.
    Innym chytrym działaniem jest pozostawienie na koncie osławionego jednego procenta w zasadzie do końca czerwca. To są w skali kraju następne ogromne pieniądze.
    I jak tu pisać o opiekuńczej roli państwa!

    3 3 Cytuj
  • 23 lut 2011

    Czy US nie stać na kalendarze tylko w sali obsługi muszą wisieć kalendarze jednej z myślenickich firm?
    Według mnie nie powinno to mieć miejsca,aby urząd reklamował konkretną firmę w czasie gdy tysiące petentów składają oświadczenia.

    3 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    wydaje mi sie ze szybkosc zwrotu zalezy tez od wysokosci nadpłaty-skladalam jednoczesnie kilka zeznań- ok 25 stycznia kolezanka mila 100 zł zwrotu i juz dostala-siostra tez-ja mam ok 2000 z ulgi na dzieci i jeszcze nie mam:((

    1 2 Cytuj
  • 23 lut 2011

    witam
    aj składalam zeznanie 25 stycznia i tez mialam zwrot z ulga na dzieci i dostalam wczoraj kaske na konto
    jedno co wam moge poradzic to zadzwoncie do US do ksiegowosci i zaraz sie dowiecie czy juz jest rozliczony czy nie. ja robie tak co roku i jak juz jest rozliczony to pani zawsze mówi ze juz za pare dni bede miec przelew bo jak ona juz ma w ksiegowaniu to ona juz to ksieguje..
    robilam tak dwa lata temu, rok temu i w tym roku tez tak zrobilam ddzwoniłam w poniedziaek a wczoraj juz mialam na koncie....
    pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 25 lut 2011

    Powiedzcie mi dlaczego tak jest. Pojechałem dzisiaj do US a tam wszystkie miejsca parkowania zajęte. Samochody stoją w poprzek i na ulicy też korek aut, a przed budynkiem US założyli szlaban bo tam parkują tylko pracownicy. Na tymże parkingu 5 wolnych miejsc ale szlaban zamknięty. To dla kogo jest ten urząd dla nas czy dla pracowników? Pracownicy parkują przed otwarciem US, i wtedy jest tam pełno miejsca ale o 13.00?
    To jakaś kpina.

    3 1 Cytuj
  • 25 lut 2011

    Z tego co sie orientuję, to pod umig-iem stoją zazwyczaj pracownicy i też nie ma gdzie zaparkować. A dodatkowo kiedyś straż miejska goniła innych bo to był parking dla pracowników. Nie wiem jednak jak teraz.
    A na marginesie - gdzie na przykład mają parkingi sklepy Pana Kaźnicy i Trzcińskiego, albo księgarnia Państwa Gowinów lub Kościół Parafialny?
    Parking pod Nadzorem Budowlanym zajety również przez pracowników lub samochód służbowy.
    Pod Starostwem na Słowackiego nie ma szans - również stoja pracownicy.
    I tyle.
    jeśli sie mylę to proszę sprostować.

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2011

    Wg obowiązujących norm każdy zakład musi mieć zagwarantowane miejsca parkingowe.
    Jak to się dzieje że US i wiele innych instytucji, i sklepów tym prawem się nie przejmuje nie wiem.
    Otwierając przychodnie musiałem mieć pięć miejsc parkingowych, a ponieważ nie było innej możliwości wydzieliłem na własnej posesji!

    3 Cytuj
  • 25 lut 2011

    Do tych sklepów nie masz obowiązku się zgłaszania, więc trochę nie dobre porównanie. Właściciele tych sklepów nie mając parkingu sami na tym tracą więc to ich problem nie klienta. Kościół ma darmowe parkingi w niedzielę dookoła i tam żeż nie masz obowiązku chodzenia.
    Pod starostwem jest parking za bramą, więc w czym problem.

    1 Cytuj
  • 25 lut 2011

    Wan napisał;
    "Pod starostwem jest parking za bramą, więc w czym problem."
    Tak tylko złamiesz przepisy bo na wjeździe jest zakaz ruchu wszelkich pojazdów- nie dotyczy.....pracowników.

    1 Cytuj
  • 25 lut 2011

    [quote=gość: dfhfj] Wan napisał;
    "Pod starostwem jest parking za bramą, więc w czym problem."
    Tak tylko złamiesz przepisy bo na wjeździe jest zakaz ruchu wszelkich pojazdów- nie dotyczy.....pracowników. [/quote]

    Tak się skada że jestem pracownikiem i nie łamię tego zakazu, a to że na tablicy pod zakazem nie ma zaznaczone że chodzi o pracownikó Starostwa to już nie mój problem. Wcześniej jeszcze przed remontem ogrodzenia i parkingu tabliczka pod zakazem brzmiała :Nie dotyczy pracowników Starostwa", co i tak dawało prawo do stawania tam pracownikom jakiegokolwiek starostwa w kraju.

    Przepisy są bardzo dokładne i żaden sąd nie uznałby mojej winy gdybym jako pracownik jakiejkolwiek firmy tam stanął i miał być ukarany przez Policję czy Straż miejską.

    1 Cytuj
  • 25 lut 2011

    [quote=gość: Wan] Powiedzcie mi dlaczego tak jest. Pojechałem dzisiaj do US a tam wszystkie miejsca parkowania zajęte. Samochody stoją w poprzek i na ulicy też korek aut, a przed budynkiem US założyli szlaban bo tam parkują tylko pracownicy. Na tymże parkingu 5 wolnych miejsc ale szlaban zamknięty. To dla kogo jest ten urząd dla nas czy dla pracowników? Pracownicy parkują przed otwarciem US, i wtedy jest tam pełno miejsca ale o 13.00?
    To jakaś kpina. [/quote]

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2011

    Do Van. Urząd Skarbowy, bo o nim mowa w szczególności musi być przynajmniej raz w roku. I na ten PRZYMUSOWY pobyt przepisy wymagają miejsc parkingowych.

    1 Cytuj
  • Jagienka Mur. 25 lut 2011

    Ja wysyłam e-deklaracje co roku i miejsca parkingowego nie potrzebuję. Skąd wziąść wzór? Kupujesz np "Komputer świat", albo "PC Format" wgrywasz i wypełniasz. Gdy wyślesz PIT zachowaj nr/pisze o tym w poradzie/. Powodzenia.

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2011

    Od przyszłego roku tak zrobię, chyba, że zrobią parking.
    Zauważ także. Nie tylko z PIT*ami ludzie pielgrzymują do US

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    Jak się ma znajomości czeka się 15dni

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    Do Wana. Owszem miejsc parkingowych pod US mało, ale szlaban jest zawsze otwarty. A wtedy co tam byłeś to do sąsiedniej firmy, która ma przejazd koło budynku miały przyjechać ciężkie maszyny. Dlatego zamknięto szlaban, żeby nie zastawiać przejazdu, bo dopiero wtedy byłaby jazda.

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    [quote=adzygmunt] To jest bardzo chytre działanie.
    Nie zwrócona szybko nadpłata podatku jest lokowana na krótkoterminowych lokatach. W skali kraju to ogromne pieniądze.
    Innym chytrym działaniem jest pozostawienie na koncie osławionego jednego procenta w zasadzie do końca czerwca. To są w skali kraju następne ogromne pieniądze.
    I jak tu pisać o opiekuńczej roli państwa! [/quote]
    A skąd takie wiadomości? Widać nieznajomość zasad dysponowania środkami przekazywanymi do budżetu państwa. US nie posiada krótkoterminowych lokat, a wszystkie dochody (wpływy z podatków) co % dni muszą być przelewane do budżetu. Wszystkie zwroty nadpłat jak i 1% przekazywany jest z bieżących wpływów. Polecam internet i zapoznanie się Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania budżetu państwa. Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    US największy krwiopijca a parkingu nie posiada,ludzi od cholery i tylko 4 okienka czynne,,,myślałem że mnie krew zaleje ...A jak ślamazarnie im to idzie,,

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2011

    To dlaczego 1% od podatku był na bieżąco przekazywany na konta OPP kilka lat temu i zostało to chyba trzy do tyłu lat zmienione?
    Jakie problemy miały fundacje np: A Dymnej, kiedy przez połowę roku nie otrzymały owego 1% przechowywanego bez oprocentowania na kontach US.
    Dlaczego takie działanie? Było dobrze i zrobiono jeszcze lepiej? Tylko dla kogo?
    Zatem aha "obśmiałem" się jak mrówka!

    Cytuj
  • 26 lut 2011

    [quote=adzygmunt] To dlaczego 1% od podatku był na bieżąco przekazywany na konta OPP kilka lat temu i zostało to chyba trzy do tyłu lat zmienione?
    Jakie problemy miały fundacje np: A Dymnej, kiedy przez połowę roku nie otrzymały owego 1% przechowywanego bez oprocentowania na kontach US.
    Dlaczego takie działanie? Było dobrze i zrobiono jeszcze lepiej? Tylko dla kogo?
    Zatem aha "obśmiałem" się jak mrówka! [/quote]

    A może pretensje nie tylko do US, które jest wykonawcą przepisów, a do rządu i nas podatników. Szum o niby nieprzekazaniu pieniędzy fundacjom była oczywiście bzdurą, owszem nie wszystkie pieniądze są przekazywane ponieważ: warunkiem przekazania 1% jest spełnienie przez podatnika konkretnych warunków.
    "Wniosek podatnika o przekazanie 1% wybranej organizacji, zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek. Najlepiej, gdy uczyni to do końca okresu rozliczeniowego (czyli do 31 stycznia - dla ryczałtowców oraz do 30 kwietnia - dla pozostałych podatników). Jeśli jednak nie uda się zachować tego terminu, może zapłacić podatek później (z odsetkami): ma na to dwa miesiące od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego (art. 45c ust. 2 ustawy o pdof).
    Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.
    1% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego, pod warunkiem, że zostanie ona złożona w ciągu jednego miesiąca od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof). Termin składania zeznań podatkowych mija 31 stycznia (dla ryczałtowców) oraz 30 kwietnia (dla pozostałych podatników)."
    W związku z powyższym, opierajmy się na faktach a nie szumie medialnym.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 26 lut 2011

    Każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu.
    Podajesz, że nie jest winien wszystkiemu US tylko państwo i jego prawo. Tutaj racja jest po Twojej stronie.
    Lecz nie mogę się zgodzić, na pozostałe argumenty.
    Jeśli 1% został wykazany w PIT to te pieniądze napiszę poprawnie państwo nie powinno przetrzymywać na swoim stanie. Jeśli to robi, a tak czyni bez mała przez pół roku, to po co?
    Podatnik składając PIT zadecydował i jego rola się kończy. Po co szukasz drugiego dna?
    Aktualizowane są stale listy OPP poprzez wprowadzanie co raz to nowych obostrzeń. W gruncie rzeczy chodzi o to by spóźnialscy byli skreślani po upomnieniu z listy uprawnionych do odbioru 1%.
    Sprawa była medialnie nagłośniona o wykluczeniu 500 organizacji. Każdy pretekst jest dobry by wyjść na swoje.
    Piszemy niby o tym samym problemie, ja z pozycji OPP ty?

    Cytuj

Odpowiedz