Forum » Myślenice

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

  • Kasia 4 lip 2013

    jeju ;( jak mozna wyrzucic pieska? :( jak mozna go zostawic ;( ?

    6 Cytuj
  • 4 lip 2013

    ludzie po prostu serca nie mają i tyle ,dziecko potrafią nawet zostawić na śmietniku

    4 Cytuj
  • 7 lip 2013

    [quote=Hexe]A może ktoś krótko objaśnić jak dojechać do Przytuliska w Harbutowicach? wybieramy się z koleżanka podrzucić trochę żywności. Jak już wylądujemy w Harbutowicach gdzie się kierować:) Z góry dziękuję za informacje.[/quote]

    Hexe gdybyś chciała to za jakiś czas pojadę do Harbutowic , ,mogę zabrać dary albo możemy jechać razem . Jakby co dzwoń 602 709 383 .

    W Harbutowicach potrzeba wszystkiego , jeśli ktoś ma konto na fb zapraszam na wydarzenie
    https://www.facebook.com/events/138636936333695/

    dla tych co nie mają fb a chcieliby pomóc , przeklejam z wydarzenia
    "Potrzebna POMOC!!!!

    1. FINANSOWA - na bieżące utrzymanie takiej ilości psów i sterylizację

    Wpłaty prosimy kierować na konto:
    Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej
    ul. Lubelska 12/10, 30-003 Kraków
    Konto: Bank PEKAO S.A. I/O Kraków
    Nr: 55 1240 1431 1111 0010 2542 8516

    Dane do przelewów zagranicznych:
    IBAN: PL 55 1240 1431 1111 0010 2542 8516
    SWIFT: PKOPPLPW

    dla STERYLICACJI zostało utworzone subkonto:
    Nr: 78 1240 1431 1111 0010 2861 7753 ( z dopiskiem Harbutowice)

    2. RZECZOWA - potrzeba wszystkiego:
    - koców, kołder, ręczników
    - środków czystości
    - obroży i smyczy (mogą być używane)
    - sprawnego sprzętu AGD
    - bezprzewodowego telefonu (przewodowy także się przyda)
    - jedzenia - ryż, makaron, karma mokra i sucha
    - specjalistycznej karmy - szczególnie dla psów z chorą wątrobą lub nerkami
    - leków dla piesków chorych na serce

    adres do wysyłki: Małgorzata Dobrzańska, Harbutowice 235, 32-440 Sułkowice.

    Pomoc rzeczowa możliwa do odbioru na terenie Krakowa
    kontakt Iwona - 515192985
    email: iwoniam@Poczta.onet.pl

    3. Obecności WOLONTARIUSZY na miejscu w Przytulisku.
    Pani Małgosia jest sama. Jej czas schodzi na karmieniu i sprzątaniu. Każda para rąk jest tam na wagę złota.
    Mile widziany fotograf, który zrobi poszczególnym psom serie ładnych zdjęć. Większość z tych psów, to psy młode do 3 lat i adopcyjne. Zdjęcie są konieczne do ogłoszeń.

    4. DOMÓW TYMCZASOWYCH - nawet takich 10 dniowych na przetrzymanie suk po sterylizacji.
    "
    od siebie dopiszę że AGD chodzi głównie o pralkę i lodówkę z zamrażarką lub lodówkę i zamrażarkę .Najlepiej byłoby gdyby udało się zebrać kilkanaście osób i kupić nowe sprzęty żeby służyły długo , zwłaszcza pralka przy takiej ilości zwierząt będzie mocno eksploatowana .

    3 Cytuj
  • 8 lip 2013

    Małgorzata, dzięki za propozycje,trafiłyśmy tam bez problemu- pomogła koleżanka z pracy + koniec języka za przewodnika. Ja wyjeżdżam na całe wakacje ale we wrześniu postaram się tam wpaść ponownie:)

    1 Cytuj
  • 9 lip 2013

    Mam pytanie: czy "Komarek" znalazł już nowy dom? A może odnalazł się jego właściciel?

    http://sedno.myslenice.org.pl/zaopiekuj-sie-komarkiem/

    Cytuj
  • 9 lip 2013

    Komarek już w nowym domu :)

    Cytuj
  • 9 lip 2013

    Komarek już w nowym domu :)

    Hexe napisał/a:

    Małgorzata, dzięki za propozycje,trafiłyśmy tam bez problemu- pomogła koleżanka z pracy + koniec języka za przewodnika. Ja wyjeżdżam na całe wakacje ale we wrześniu postaram się tam wpaść ponownie:)

    Super :)

    Cytuj
  • 17 lip 2013

    Apeluję do właścicieli psów w centrum, okolic ulicy Słowackiego żeby uważali na swoich pupili bo ktoś podrzuca trutkę i prawdopodobnie już 3-4 psy przez nią zdechły- opinia weterynarza , brak słów na takie zachowanie.

    9 Cytuj
  • Agnieszka 17 lip 2013

    Potwierdzam, pies moich teściów mieszkających na słowackiego został otruty, podobno trutka na szczury :-(((

    1 Cytuj
  • 17 lip 2013

    Nie wiem jak na Słowackiego ale na Reja wisi informacja żeby uważać podczas spacerów, ponieważ została rozrzucona trutka na szczury. Nie wiem jaki jest zasięg tej akcji ale ogólnie polecam wzmożoną czujność w tej okolicy.

    1 Cytuj
  • Tomek 24 lip 2013

    Dziś około godziny 22:30 znalazłem psa czarnego labradora ładny zadbany z srebrna obrożą. Wszedł do domu był bardzo głodny wiec dałem mu troche karmy. Mam nadzieje ze szybko znajdzie sie jakiś właściciciel. W razie pytań proszę dzwonic pod numer 605059855

    Cytuj
  • 25 lip 2013
    Phoryll napisał/a:

    Dziś około godziny 22:30 znalazłem psa czarnego labradora ładny zadbany z srebrna obrożą. Wszedł do domu był bardzo głodny wiec dałem mu troche karmy. Mam nadzieje ze szybko znajdzie sie jakiś właściciciel. W razie pytań proszę dzwonic pod numer 605059855

    Sprawdź powyższe posty może jest tam gdzieś numer do tej pani właścicielki, której ciągle zwiewa ten pies :(

    1 Cytuj
  • 25 lip 2013
    Phoryll napisał/a:

    Dziś około godziny 22:30 znalazłem psa czarnego labradora ładny zadbany z srebrna obrożą. Wszedł do domu był bardzo głodny wiec dałem mu troche karmy. Mam nadzieje ze szybko znajdzie sie jakiś właściciciel. W razie pytań proszę dzwonic pod numer 605059855

    Jak możesz podejdź do weterynarza , są dwa czarne labki zwiewające w Myślenicach , jeden ma na pewno chipa .

    A wszystkich psiolubów zapraszamy do wrzucania grosików ;) do puszek kwestujących wolontariuszy na rzecz Przytuliska w Harbutowicach :)
    Jedno piwko mniej w Dni Myślenic nikomu nie zaszkodzi ;) a tym psom może bardzo pomóc .
    Szukajcie ludków z puszkami w sobotę i niedzielę , niech puszeczki będą ciężkie od kasy :)

    https://www.facebook.com/events/134190050125111/

    zdjecie

    Uploaded with ImageShack.us

    3 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Bardzo pilnie potrzebny dom tymczasowy dla Kropeczki . Kropeczka miała być w tym tygodniu sterylizowana i diagnozowana pod kątem możliwości przeprowadzenia zabiegu usprawniającego jej łapkę . Niestety Kropka pochorowała się i nie można jej obecnie poddać żadnym zabiegom. Zamieszkała w gabinecie wet , ale nie może tam zostać długo, to psi dzieciak, nauczony być stale z człowiekiem, zostawiona sama rozpacza a tym samym uniemożliwia normalne funkcjonowanie pracy gabinetu Kropeczka jest maleńka waży 4 kg. Gdyby ktoś mógł zaopiekować się nią przez kilka tygodni będziemy ogromnie wdzięczni . Maleńka jak wyzdrowieje będzie konsultowana ortopedycznie .
    Zapewniamy opiekunom karmę oraz wszystko co dla Kropki potrzebne na okres opieki nad nią .
    Szukamy domu bez szczeniaków , a ewentualne psy które są w domu muszą być zaszczepione . Najlepiej w Myślenicach lub w Krakowie . Gdyby ktoś mógł zaopiekować się Kropką proszę o kontakt 602 709 383

    czy ktoś może nam pomóc ?

    To jest Kropeczka
    zdjecie

    Uploaded with ImageShack.us

    4 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Kociaki szukają domów . Można je poznać w gabinecie Dobry Weterynarz w Myślenicach . Koty są cudne :)
    Maniek - ok. 3 miesięczny kocurek . Uwielbia się bawić , ma niesamowite pokłady energii , ktoś kto go adoptuje będzie mógł wyrzucić telewizor bo Maniek dostarczy mu najlepszej rozrywki . Uwielbia się przytulać, zaczepiać łapką , robić : fikołki " a do tego jest przepiękny

    zdjecie
    zdjecie

    Tosia - tez . ok 3 mies. koteczka . Również uwielbia brykać , bawić się jak to koci dzieciak .

    zdjecie
    zdjecie

    Mańka - maleńka ok. 7 tyg. kociczka . Została znaleziona na parkingu przed Janem jak biegała między kołami samochodów. Już bezpieczna czeka na swój dom , w którym będzie bezpieczna .
    Jest prześliczna, kontaktowa i jak pozostałe towarzystwo uwielbia się bawić :)

    zdjecie
    zdjecie

    4 Cytuj
  • 27 lip 2013

    Maniek i Mańka już w swoich domach :)

    5 Cytuj
  • 30 lip 2013
    Malgorzata___ napisał/a:

    Maniek i Mańka już w swoich domach :)

    To super :) teraz szukamy jeszcze domku dla uroczej Tosi? Może znajdzie się tu ktoś kto jej zapewni dom?

    1 Cytuj
  • Alicja Kwiatkowska 30 lip 2013

    29.07.2013r. znalazłam w Drogini nad Zalewem Dobczyckim kota czarno-białego, długa sierść, ma obróżkę przeciwpchelną. Chyba młody, z gatunku syberyjskich z przewagą czarnego, pyszczek biały i łapy i brzuch. Główka czarna, sierść puszysta, ale ciało chudziutkie.Nie uciekał, był zagubiony i siedział na asfalcie w nocy. Jest u mnie, ale nie może zostać. Mam już 2 koty i mieszkam w Krakowie w bloku. Szukam właściciela, bo na pewno go ma!
    Pomóżcie! Może ktoś wie, że ktoś szuka takiego kota z tych okolic!
    Kontakt: 602-710-784, 665-777-797

    1 Cytuj
  • 9 sie 2013

    Czarny labrador ze srebrna obróżką ( jeden z 2 wędrowniczków) bardzo zadbany został zgarnięty przez straż miejską. Zdjęcie pieska na gminnym FB

    2 Cytuj
  • 9 sie 2013

    Sprawa nieaktualna, właściciel pieska się znalazł ( na szczęście...)

    1 Cytuj
  • 9 sie 2013

    Dzisiaj 9 sierpnia w godzinach wieczornych (21.30) znaleziono małego króliczka w okolicy szpitala. Mam nadzieję , że szybko znajdzie się jego właściciel. W razie pytań proszę o kontakt 793 729 061

    Cytuj
  • 12 sie 2013

    Pilnie szukamy domów tymczasowych a najlepiej stałych dla 2 kociaków, które w piątek tj. 16.08.2013 wracają z adopcji. Okazało się, że jeden z domowników ma alergię i nie mogą zatrzymać kotów.
    Kociaki mają ok 3 -4 miesiące.
    Sprawa dosyć pilna, bo zostało tylko kilka dnia. Prosimy o pomoc.

    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie

    5 Cytuj
  • 19 sie 2013

    "UWAGA TENCZYN /LUBIEŃ okolice !!!ZNALEZIONO PEKIŃCZYKA PSA , W OKOLICY BARU U STACHA KTO SZUKA !!!! Pies ma ok 5- 7 lat, jest w miarę zadbany dlatego łudzę się że może ktoś go jednak szuka a nie jest to kolejna ofiara wakacyjnego wyjazdu rodziny ...
    Psiak ma na oku zmianę , szmery w serduszku , jest bardzo grzeczny Czy zna ktoś kogoś od pekińczyków ? Gdyby się nie znalazł właściciel do jutra ja już nie mam co z nim zrobić A szkoda żeby trafił do schronu Gdyby ktoś szukał proszę o kontakt z dyżurnym policji w Myślenicach ( tel. 12 3729200 ) lub pod numerem telefonu: 602 709 383"

    zdjecie

    Cytuj
  • 12 wrz 2013

    Zaginąła suczka rasy WEST HIGHTLAND WHITE TERRIER. Psiak ma czerwoną obrożę z identyfikatorem. Nie wiemy czy ktoś ją zabrał czy sama gdzieś pobiegła... Dzieci płaczą . Prosimy o pomoc. Piesek ma tatuaż na uchu.

    2 Cytuj
  • 12 wrz 2013

    Za znalezienie pieska NAGRODA 500 ZŁ !!! Suczka ma wytatuowany w uchu nr 081C , najprawdopodobniej piesek został skradziony ! Będziemy jej szukać , jeżeli ktoś widzi , że ktoś nagle ma nowego , dorosłego Westa , proszę o wiadomość , sprawdzimy czy to nie nasza Shila. Dwoje dzieci czeka, płacze i tęskni za swoim przyjacielem !
    nr tel . 506279091 czekam na wiadomość o każdej porze dnia i nocy.

    3 Cytuj

Odpowiedz