Forum » Myślenice

Żydzi w Myślenicach/Jewish Community

  • 16 mar 2011

    beatme,
    Jak się czyta twoje komentarze to słabo sie robi. Skąd w tobie tyle jadu czlowieku?Co wejdzie się na jakiś temat to ty jedziesz po wszytskich uznając tylko swoj punkt widzenia za ten właściwy.
    A tutaj to już pojechałeś po bandzie twierdząc ze ta osoba wykazuje brak szacunku dla nas POLAKÓW bo nie pisze gramatycznie i słabo zna jezyk polski. Czlowieku czy ty znasz wszytskie jezyki świata???Nie wiem gdzie ty byłeś za granicą i z jakimi ludzmi tam miałes do czynienia ale ja nigdy nie spotkałam się z chamskim traktowaniem za granicami naszego kraju kiedy to kaleczyłam w obcym języku. Ale byc może traktowali cie w taki właśnie sposob bo zauwazyli z kim maja do czynienia;-/

    Cytuj
  • Marek Stoszek 16 mar 2011

    I oto ponownie jesteśmy świadkami śmierci kolejnego tematu który mógł być ciekawy. Najpierw w prostacki sposób został usunięty, następnie przywrócony i zdominowany przez dyskusje patriotyczno-lingwistyczną. Większość tematów tak kończy, teraz na koniec wmieszana zostanie lokalna polityka, poseł , senator i kolejne wiadro pomyj gotowe do wylania na oczach biernie przyglądającego się administratora, który dalej zezwala na wpisy tzw. "gości".

    Cytuj
  • 16 mar 2011

    To Whom It May Concern
    In response to the question about history of the Jewish community in our region, and more precisely in Myślenice, I would like to present few web sites with historical content that may help with the search for facts and "stories" from region's Jewish inhabitants before WW II. If you wish follow up or information more in-depth please use contact tabs within these web sites. Due to the unclear intentions, despite linguistic difficulties I am not able to extend my help in this matter on this forum as of now.
    http://www.wspolnota.art.pl/shtetl.php
    http://polin.org.pl/cities/421/info/
    http://www.jewishgen.org/yizkor/wadowice/wad381.html
    Mazel Tov, M007.

    Cytuj
  • Naftali Goldwasser 21 mar 2011

    Muchíssimas gracias por todos sus comentarios. Quisiera preguntar por la organización de “Wspólnota Myślenice”. ¿Que es esto? Ya estoy en EEUU, pero siguo leyendo todos los comentarios desde aquí. En Nueva York me encontré con el Sr. Blonder quién habia estado en Myślenice viendo la casa de su abuelo. Conocen ustedes algunas historias sobre la vida de los judeos en Myślenice. Cuéntenme, por favor, como fue la vida ahí años atras.

    Dziękuje bardzo za Wasze wpisy. A co to jest za organizacja "Wspólnota Myślenice"? Ja jestem już w USA, ale cały czas śledzę Wasze wpisy. W NY spotkałem się z Panem Blonderem, który był w Myślenicach i oglądał kamienice swojego dziadka. Znacie jakieś historie związane z Żydami w Myślenicach. Opowiedzcie, jak to było dawno temu.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    @Nana - nie nie pomyślałem, jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć, to piszę poprawnie gramatycznie, a nie pisze jak dziecko z gimnazjum, z typowo polskimi błędami (chodzi o to co napisane po angielsku), a potem wrzuca to do translatora i dwaj - kopiuj wklej.

    Nana - ale ja też nie rozumiem, po co ktoś robi kopiuj / wklej. Poza tym żydzi jako nacja znają angielski. Więc jak dla mnie to podpucha. Poza tym z SZACUNKU do POLSKI i POLAKÓW powinna sobie ta pani wystukać piękny tekst, gramatyczny i PO POLSKU. Była by potraktowana poważnie. I okazałaby szacunek.

    ach pytajnik i nana czepiacie się - dla mnie jeśli ktoś używa języka polskiego to niech go przynajmniej używa dobrze. Tak samo - jak ktoś jest obcokrajowcem w Polsce to niech posługuje się językiem polskim. Jak wyjedzie polak zagranice to jest besztany za nieznajomość kultury danego kraju i języka, dlatego ja besztam obcokrajowców.
    Dla mnie to prowokacja i tyle, nie będę nikogo traktował poważnie, kto i w polskim i angielskim tekście robi błędy.

    Beatme, naucz się pisać po polsku, bez błędów. Pseudopolaku i prowokatorze...

    Cytuj

Odpowiedz