Forum » Myślenice

GARNITURY

 • 23 mar 2011

  GDZIE SZYJĄ DOBRE GARNITURY?

  13 1 Cytuj
 • 23 mar 2011

  ale chodzi Ci o nasze tereny czy tak w ogóle?

  1 Cytuj
 • 23 mar 2011

  nie polecam Garnitexu!!!!!ciężkie materiały i fasony dla panów po 45 roku życia....Konik..wszystko na jedno kopyto droższe niż Garnitex a szyte w chinach......

  15 12 Cytuj
 • 23 mar 2011

  [quote=gość: DAS] nie polecam Garnitexu!!!!!ciężkie materiały i fasony dla panów po 45 roku życia....Konik..wszystko na jedno kopyto droższe niż Garnitex a szyte w chinach...... [/quote]
  A to święta prawda jest :))

  9 8 Cytuj
 • 24 mar 2011

  [quote=gość: DAS] nie polecam Garnitexu!!!!!ciężkie materiały i fasony dla panów po 45 roku życia....Konik..wszystko na jedno kopyto droższe niż Garnitex a szyte w chinach...... [/quote]
  dziwne bo kupiłam garnitur w koniku na miarę szyty i żadna chinka go nie szyła ani nie poprawiała :(

  9 4 Cytuj
 • 24 mar 2011

  [quote=gość: bubu] gość: DAS napisał/a:nie polecam Garnitexu!!!!!ciężkie materiały i fasony dla panów po 45 roku życia....Konik..wszystko na jedno kopyto droższe niż Garnitex a szyte w chinach...... dziwne bo kupiłam garnitur w koniku na miarę szyty i żadna chinka go nie szyła ani nie poprawiała :( [/quote]
  nigdy nie masz gwarancji gdzie byl szyty garnitur chyba ze kupujesz typowo markowe np- Vistula ale nie każdego na tak drogi stać a wiadomo że sprzedawczyni będzie zachwalać itd....znajoma pracowała w koniku i uwież nie są warte taj kasy...kwestia gustu i portfela prawda?????

  4 1 Cytuj
 • 24 mar 2011

  ale ja kupowałam w Pcimiu w koniku gdzie szyją garnitury i chinka go na pewno nie szyła

  6 3 Cytuj
 • 24 mar 2011

  W sklepie pomiędzy Dziuplą z zapiekankami a knajpką bodajże Pub. Tańsze niż w Wistuli a fajne lekkie materiały i różne fasony, z tym że jednak sporo droższe niż w Koniku itp.

  3 4 Cytuj
 • 24 mar 2011

  i co z tego że w pcimiu..???mogłaś w myślenicach kupować a to przecież i tak jeden producent!w pcimiu szyją ale tak dla ścisłości to im tam przywożą cały asortyment,eh....

  2 1 Cytuj
 • 24 mar 2011

  Po garnitur warto się przejechać do galerii krakowskich w okresie wyprzedażowym.
  Można kupić dobrze i tanio. Np Bytom.

  2 7 Cytuj
 • 24 mar 2011

  [quote=gość: bombi] W sklepie pomiędzy Dziuplą z zapiekankami a knajpką bodajże Pub. Tańsze niż w Wistuli a fajne lekkie materiały i różne fasony, z tym że jednak sporo droższe niż w Koniku itp. [/quote]
  Też polecam ten sklep napewno jest lepszy od tych dwóch wyżej wymienionych chińskich masówek.

  2 1 Cytuj
 • 24 mar 2011

  Polecam Lorens&Wiktor, na dolnym przedmieściu, mają też sklep w Bonarce. Super jakość i szyte na pewno w Polsce!!!

  9 Cytuj
 • 24 mar 2011

  Gdzie ten Lorens&Wiktor?

  5 Cytuj
 • 24 mar 2011

  BYTOM NIE POLECAM :(((

  4 12 Cytuj
 • 24 mar 2011

  [quote=gość: klient] Gdzie ten Lorens&Wiktor? [/quote]
  Kazimierza Wielkiego 230a,tam gdzie dawniej byla Dama Kier

  1 2 Cytuj
 • 24 mar 2011

  znajoma chwali garnitex za kompleksową obsługę gorzej do nich teraz trafić jak się rozpędzisz w Myslenicach to dopiero Lubień cię powstrzyma:)

  1 2 Cytuj
 • 25 mar 2011

  Wszystko zależy od tego jaki to ma być garnitur i jego przeznaczenie. No i oczywiście jaki mamy budżet.
  W cenie 700-1500 zł można kupić garnitury Vistuli. Dobra jakość materiałów i przystępna cena.
  Szyją także na miarę, większy wybór materiałow co wiąże się z podwyższeniem ceny 2000 zł w górę.

  Jeżeli ktoś chce sobie uszyć konkretny "garniak" to polecam serdecznie zakład J. Turbasy na ul. Św. Gertrudy 19 w Krakowie. Mają doskonałe materiały i bardzo dobrych krawców. Mam od nich kilka w tym dwa fraki i jestem bardzo zadowolony. Tel. 421 53 43.

  4 10 Cytuj
 • 25 mar 2011

  [quote=Mysleniczanin007]

  ..... w tym dwa fraki ........ [/quote]

  Teraz to mnie totalnie zaskoczyłeś. Jestem pod wrażeniem.

  4 1 Cytuj
 • 25 mar 2011

  Jeden galowy a drugi z klasyczną marynarką na "mniej galowe" przyjęcia, tak gwoli wyjaśnienia. Jeszcze chciałbym dodać kilka słów na temat "szycia na miarę". Otóż na wielu sklepach w Polsce, widzę reklamy „szyjemy na miarę“. Zawsze oznacza to ofertę garnituru pasowanego. Jeśli już się na taki zdecydujemy, trzeba koniecznie zwrócić uwagę, kto będzie brał z nas miarę. Wypytać o doświadczenie osoby, jak długo to robi itd. Jeśli zobaczycie młoda osobę, która przeszła szkolenie w tym zakresie niedawno, lepiej dać sobie spokój. Niech uczy się na kimś innym.

  W krajach angielskojęzycznych jest wyraźne i przestrzegane rozróżnienie terminów. Na miarę to - bespoke. Krawiectwo pasowane, to - made to measure. Rzeczywiście, made to measure brzmi jak polskie na miarę. Trzeba mieć jednak świadomość, że znaczy coś zupełnie innego. W Polsce mamy problem z terminologią. Szycie na miarę często jest mylone z szyciem pasowanym.

  Pierwszy termin oznacza, że garnitur jest od początku do końca robiony w jednym zakładzie. Krawiec lub krojczy (jeśli w zakładzie jest podział tych funkcji) bierze miarę, decyduje z klientem o stylu garnituru, następnie tworzy wykrój (najważniejszy etap). Później materiał jest krojony i zszywany. Szycie na miarę daje możliwość skorygowania wzoru w czasie jednej, dwóch lub trzech przymiarek. Dzięki temu można poprawić błędy i wprowadzać nawet duże poprawki.

  Tylko tak robiony garnitur może dać gwarancję idealnego kroju, ponieważ krawiec ma szansę wziąć pod uwagę każdy wymiar naszego ciała i skorygować podstawowy wykrój w dowolny sposób.

  Krawiectwo pasowane to coś w pół drogi między na miarę, a gotowym produktem z wieszaka. Tu brana jest miara z klienta, wybiera się styl z ograniczonego katalogu wzorów i wysyła te informacje do fabryki. Uszyty produkt wraca do sklepu i po sprawie. Przy odbiorze można jeszcze zdecydować o długości rękawów, spodni, czasami też długości marynarki. Bardzo rzadko możliwe są większe ingerencje i poprawki.

  Mam nadzieję że mój przydługawy post wyjaśni zainteresowanym czym się różnią te dwie metody i dlaczego są tak duże różnice w cenie pomiędzy garniturem szytym na miarę i tym pasowanym.

  15 2 Cytuj
 • 4 cze 2011

  Mam pytanie: gdzie w naszej okolicy można dostac tanie, a w miarę ladne garnitury i buty do garnituru? Jest szansa żeby zmieścic się w kwocie 5OO zł?

  Cytuj
 • 4 cze 2011

  as garniteks - pcim tam sie zmiescisz w 500 zl

  6 Cytuj
 • 4 cze 2011

  łącznie z butami? ile takie buty moga kosztowac? dziekuje za pomoc

  Cytuj
 • 5 cze 2011

  Duży wybór garniturów i marynarek mają na ul.Słowackiego-"outlet Bytom"Mają też najniższe ceny koszul w dobrym gatunku.Kupowałem u nich płaszcz zimowy "Lavard" -cena duuzo niższa niz w bonarce-przy mnie ekspedientka " ubierała " pana młodego więc asortyment do wyboru:))

  11 1 Cytuj
 • 14 sie 2011

  Witam,
  możecie mi pomóc? szukam jakiejś krawcowej/krawca, zakładu z którym dokonują przeróbek krawieckich, mam tutaj na myśli garnitury - dostałem bardzo fajny garniturek ale jest za duży i pasuje mi coś z tym fantem zrobić.
  Prosiłbym o pomoc i ewentualną informację.
  Pozdrawiam

  1 Cytuj
 • 14 sie 2011

  Sprawdź u Anki Maliny róg Słonecznej z Jagielońską moje kobiety sa bardzo zadowolone z efektów jej pracy.

  Cytuj

Odpowiedz