Forum » Myślenice

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

  • 2 sty 2018

    Witam, czy ktoś mógłby się podzielić wiedzą na temat oferowanych mieszkań w Myślenicach (chodzi mi o te nowe budynki). Sporo apartamentowców zostało wybudowanych jednak słyszy się bardzo niepokojące opinie na ich temat dotyczące jakości użytych materiałów, sposobu wykonywania prac budowlanych a nawet różnych problemów prawnych.
    Jeśli ktoś miałby jakąś pewną informację bardzo proszę o podzielenie się tutaj i ostrzeżenie innych przed ewentualnym popełnieniem błędu przy zakupie mieszkania.

    35 1 Cytuj
  • 2 sty 2018

    To prawda. Apartamentowce są budowane na każdym skrawku ziemi- dzięki Panu Rysiowi ze Starostwa. Ciasnota, brak miejsc parkingowych, kiepskie materiały - zwłaszcza Jania Construction. Zobacz sobie rownież na nowy apartamentowiec za MOKIS'em woda stoi w garażu-widać od ul. Mickiewicza. Pan Ryś zapomniał, że był tam Kobyli Potok. Myślenice zaczynają wyglądać koszmarnie

    56 3 Cytuj
  • 2 sty 2018

    Dzięki za odpowiedź. A taka inwestycja jak "Pod Lipką 2"? Warto tam się rozglądać?

    13 1 Cytuj
  • 2 sty 2018
    Kobieta Sukcesu napisał/a:

    To prawda. Apartamentowce są budowane na każdym skrawku ziemi- dzięki Panu Rysiowi ze Starostwa. Ciasnota, brak miejsc parkingowych, kiepskie materiały - zwłaszcza Jania Construction. Zobacz sobie rownież na nowy apartamentowiec za MOKIS'em woda stoi w garażu-widać od ul. Mickiewicza. Pan Ryś zapomniał, że był tam Kobyli Potok. Myślenice zaczynają wyglądać koszmarnie

    Chyba nie ten adres pretensji. Starostwo wydaje pozolenia na podstawie zapisów w Planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy. A to należy do Urzędu miasta.
    Ale zgdzam się z tym, że te inwestycje to totalne naciąganie przepisów a sposób ich realizacji to czysta kpina. Współczuję nabywcom i przyszłym mieszkańcom. Ale skoro juz niektóre budynki są zamieszkałe, to znaczy, że i nazdór budowlany nie znalazł uchybień. :(

    23 2 Cytuj
  • 2 sty 2018

    [cytat=Ottoman]Chyba nie ten adres pretensji. Starostwo wydaje pozolenia na podstawie zapisów w Planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy. A to należy do Urzędu miasta.
    W powiecie myślenickim są równi i równiejsi - nie wszyscy muszą stosować się do planu zagospodarowania przestrzennego. Znam osoby, które otrzymały pozwolenie na budowę niezgodnie z planem.Pozwolenie otrzymały od Pana Rysia. Na nadzór budowlany w takich sytuacjach nie masz co liczyć. Nie muszę chyba pisać kto zapłacił za plany zagospodarowania.

    34 1 Cytuj
  • 2 sty 2018

    Z tego co się orientuje jest już pierwszy pozew zbiorowy od właścicieli mieszkań koło "Blachy", bo jednak wybudowanie czegoś do "wejścia" w tak krótkim czasie nie może się udać...

    48 2 Cytuj
  • 2 sty 2018
    Kobieta Sukcesu napisał/a:

    W powiecie myślenickim są równi i równiejsi - nie wszyscy muszą stosować się do planu zagospodarowania przestrzennego. Znam osoby, które otrzymały pozwolenie na budowę niezgodnie z planem.Pozwolenie otrzymały od Pana Rysia. Na nadzór budowlany w takich sytuacjach nie masz co liczyć. Nie muszę chyba pisać kto zapłacił za plany zagospodarowania.

    Skoro o tym piszesz to chyba wiesz co robisz. Sprawa nadaje się do prokuratury a co najmniej do nagłośnienia w prasie.

    33 3 Cytuj
  • 3 sty 2018
    Tiger napisał/a:

    Dzięki za odpowiedź. A taka inwestycja jak "Pod Lipką 2"? Warto tam się rozglądać?

    warto

    14 17 Cytuj
  • Pablo 6 sty 2018
    Anpl napisał/a:

    warto

    Warto....Bo???

    1. Bo ja mam w tym udziały...?
    2. Bo ja to finansuję i na tym zrobię...?
    3. Bo ja to buduję...?
    4. Bo jak kupisz to wiem, że znajomy/sąsiad/wujek/etc. na tym zarobi...?

    A może jednak jest jeszcze jakieś inne "bo", które pomoże właściwie komuś wybrać to swoje wymarzone M...ileśtam?

    10 6 Cytuj
  • 7 sty 2018

    a moze znajdzie sie ktos z tych nowo osiedlonych mieszkan kto podzieli sie z nami opinia czy jest zadowolony czy nie
    czy sa usterki,niedociagniecia,inne ''ale''
    bardzo prosze

    19 Cytuj
  • 7 paź 2019

    W zeszłym tygodniu aresztowano jednego dewelopera myślenickiego i ciekaw jestem co będzie z mieszkaniami na które ludzie wpłacili zaliczki ? Grozi mu 15 lat więzienia

    17 Cytuj
  • 7 paź 2019
    kris111 napisał/a:

    W zeszłym tygodniu aresztowano jednego dewelopera myślenickiego i ciekaw jestem co będzie z mieszkaniami na które ludzie wpłacili zaliczki ? Grozi mu 15 lat więzienia

    https://krakow.onet.pl/cbsp-polscy-i-czescy-policjanci-rozbili-grupe-przemycajaca-narkotyki/xqbhwjp

    18 1 Cytuj
  • 30 lis 2020

    Dlaczego budowa nowego budynku przy Zakopiance została zatrzymana?

    3 Cytuj
  • Janek Sal 1 gru 2020

    Oglądałem osiedle Zielone Zarabie - buduje sie tam kilkanascie domków w pierwszym etapie - lokalizacja ładna pod samym a w zasadzie w lesie - teren widać podmokły domki sciesnione na max, droga dojazdowa 3 m - jesli tam ktos kupi , a kupi to bedzie miał samochod moze dwa , budowa kilkunastu a docelowo kilkudziesieciu budynkow wiąże sie z dojazdem ok 40 samochodów .
    Sąsiedzi i mieszkancy przy drodze dojazdowej Bukowa bedą mieli przechlapane nie mówiąc o służbach miejskich .

    10 1 Cytuj
  • Janek Sal 1 gru 2020
    zygi napisał/a:

    a moze znajdzie sie ktos z tych nowo osiedlonych mieszkan kto podzieli sie z nami opinia czy jest zadowolony czy nie
    czy sa usterki,niedociagniecia,inne ''ale''
    bardzo prosze

    miałem przyjemnosc ogladac mieszkania w dawnej inwestycji pod Lipką i w drugim etapie -
    lokalizacja ładna , Mieszkania wykonane w standardzie deweloperskim - mozna było realizowac wg własnego pomysłu wnętrze .
    Materiały standardowe , MAX i styropian. Parking 1 miejsce parkingowe ale duzy parking pod basenem . wydaje sie ze ciekawa inwestycja .
    1 wiata śmietnikowa na samym dole do kilku budynków . .......

    1 8 Cytuj
  • Beata Lisek 11 sty 2021

    Również szukam mieszkania. Może być urządzone, by zamieszkać od zaraz. Coś polecacie?

    Cytuj
  • Janek Sal 11 sty 2021
    beatalisek napisał/a:

    Również szukam mieszkania. Może być urządzone, by zamieszkać od zaraz. Coś polecacie?

    duże Cię interesuje czy małe. bedziemy sprzedawac w tym roku 76 m w 29

    Cytuj
  • 14 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    duże Cię interesuje czy małe. bedziemy sprzedawac w tym roku 76 m w 29

    Mnie więcej cena?

    Cytuj
  • Janek Sal 14 sty 2021

    po remoncie w ub roku do wejscia 430 tys to jest 87,8m

    3 Cytuj
  • 14 sty 2021

    Ile???? 430 tysięcy za mieszkanie w starym budownictwie? Powodzenia życzę. Ile tam teraz samego czynszu się płaci? 700zl?

    5 Cytuj
  • Janek Sal 14 sty 2021

    zadłaś pytanie wiec odpowiedz -w nowym 52 m 330 tys

    4 Cytuj
  • 14 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    zadłaś pytanie wiec odpowiedz -w nowym 52 m 330 tys

    No ale właśnie w nowym budownictwie. Nowe około 62 metrowe bezczynszowe mieszkania można znaleźć za 360tys. Pana metraż ostatnio został sprzedany za ~365 tysięcy na nowym osiedlu. Ile czynszu Pan płaci za te 88 metrów? Bo słyszałam ze około 700 zł wychodzi w tych blokach.

    3 Cytuj
  • Janek Sal 14 sty 2021

    teraz taniej bo kotłownia jest w piwnicy - wymienione wszystkie piony wody dawniej tak było ale to sie zobaczy po pełnym roku

    3 Cytuj
  • Janek Sal 14 sty 2021

    [cytat=Dorata]No ale właśnie w nowym budownictwie. Nowe około 62 metrowe bezczynszowe mieszkania można znaleźć za 360tys. Pana metraż ostatnio został sprzedany za ~365 tysięcy

    co to znaczy bezczynszowe?
    zero opłat?
    Kto odsnieża - nikt kto sprząta klatkę - sami
    kto naprawi rynnę - nie wiem
    kto wywiezie smieci??? itd czynsz zawsze jest tylko nie taki wysoki

    6 Cytuj
  • 14 sty 2021

    Mieszkanie w wielkiej płycie jest sens kupować tylko na wynajem w mega strategicznym miejscu i to mały metraż. Dla siebie tylko nowe budownictwo. Miałem 52metry na wynajem w wielkiej płycie płaciłem samego czynszu 560zl. Kazdego dnia jak pomysle o tym mieszkaniu, to się cieszę że go sprzedałem ?

    2 5 Cytuj

Odpowiedz