Forum » Myślenice

Wybory Samorządowe 2018

  • 4 paź 2018

    zdjecie

    Jak to jest że podobno jeden z tych Panów już jedną nogą w naszym lokalnym PiSie ? Z jego "interesami" ?

    Oj PiS to dopiero zbieranina ciekawych elementów jeśli chodzi o skład osobowy :)

    8 3 Cytuj
  • 4 paź 2018
    PiterOlek napisał/a:

    Jak to jest że podobno jeden z tych Panów już jedną nogą w naszym lokalnym PiSie ? Z jego "interesami" ?

    Oj PiS to dopiero zbieranina ciekawych elementów jeśli chodzi o skład osobowy :)

    Tak , a ktory nazywajmy rzeczy po imieniu ! to odsłania prawdziwą polityke PiS

    9 2 Cytuj
  • 5 paź 2018

    Coś w tym jest , u nas też była : https://pikio.pl/beata-szydlo-polacy-beda-wsciekli/

    6 1 Cytuj
  • 5 paź 2018
    trzezwomyslacy napisał/a:

    Wreszcie dobra wiadomość. Do ogłoszenia swojego startu w wyborach szykuje się trzeci kandydat.
    Mężczyzna ok 45 lat, bezpartyjny, zajmuje kierownicze stanowisko od kilkunastu lat w jednostce powiatowej.
    Moim zdaniem najlepszy z całej trójki.

    Jeszcze miesiąc temu bulwersowałeś się jak Cię podsumowałem - Radio Erewań donosi.. Gdzie teraz jesteś?

    3 3 Cytuj
  • 5 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Jeszcze miesiąc temu bulwersowałeś się jak Cię podsumowałem - Radio Erewań donosi.. Gdzie teraz jesteś?

    https://vimeo.com/165137856

    1 2 Cytuj
  • 5 paź 2018

    Przepraszam, że z braku czasu nie czytałam poprzednich wpisów. Po ludzku, nie mam na to czasu.Interesuje mnie bezpieczny wjazd na zakopiankę w Krzyszkowicach i stara szkoła Podobno obecne władze Krzyszkowic paniczne boją się zebrania wiejskiego mogącego zahaczyć o te tematy. Czy ktoś ma wiedzę na temat ?

    6 2 Cytuj
  • 6 paź 2018

    Miły Bono, PIS nas nie wykształci (jak masz pieniądze to i owszem, nie wybuduje bloków, chyba , że deweloperskie) a z klerem ? To się zobaczy

    5 3 Cytuj
  • 6 paź 2018
    Lula napisał/a:

    Miły Bono, PIS nas nie wykształci (jak masz pieniądze to i owszem, nie wybuduje bloków, chyba , że deweloperskie) a z klerem ? To się zobaczy

    Dobrze o tym wiem, ale w demokracji większość decyduje, teraz damy szansę ekipie , niech się wyszumią. Za cztery lata przyjdą następni i tak się to kręci.
    Co do kleru... lubię ten temat, nawet już film zaliczyłem. Nic wielkiego tam nie pokazują ot tak jak, ja kler widzę od lat, grupa interesu jak każda inna, tylko pod parasolem nietykalności obyczajowo podatkowej. Napływ kadry do tej profesji zaczyna rosnąć, będzie miał kto na kurie pracować.

    7 3 Cytuj
  • 6 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, ale dlaczego ktoś ma drugiego obrażać chociażby wyzywaniem od trolli? Wielkie oburzenie, że ktoś kogo tak się wyzywa, zmienia podejście do rozmówcy?
    Nie wiem czy zwróciłaś uwagę a jak nie, to może zwróć, kto pierwszy zaczął obrazanie personalne współrozmówcy.
    Na pewno nie ja, bo to nie jest mój styl.

    Poglądy można atakować w każdy sposób ale nie ludzi.

    Dokładnie ,każdy moze i powinnien wyrażać swoje poglady . Ale nie powinien być obrażany ,że sa inne niz Twoje !!! Niestety ale to Ty pierwsza zaczełas obrażać innych bo ich poglądy są inne od Twoich, mało to uważasz ,że nikt nie powinien się wypowiadć bo ty wiesz najlepiej . Pytanie do Ciebie jakie masz doświdczenie z samorządem ???

    12 3 Cytuj
  • 6 paź 2018
    malina napisał/a:

    Dokładnie ,każdy moze i powinnien wyrażać swoje poglady . Ale nie powinien być obrażany ,że sa inne niz Twoje !!! Niestety ale to Ty pierwsza zaczełas obrażać innych bo ich poglądy są inne od Twoich, mało to uważasz ,że nikt nie powinien się wypowiadć bo ty wiesz najlepiej . Pytanie do Ciebie jakie masz doświdczenie z samorządem ???

    Takie ma doświadczenie z samorządem, jakie jej na zebraniu egzekutywy przedstawią.

    Co do obrażania to Bagietka, nigdy nikogo nie obraża, ze swoich,
    a reszcie to się należy.
    To taka lekcja z telewizji rządowej, zwanej przez niektórych, publiczną. I rzeczywiście skojarzenie z "publiczną", jest bardzo szczere.

    9 3 Cytuj
  • 6 paź 2018

    Z FB radnego Roberta Pitali

    Spotykając się z mieszkańcami zwłaszcza w ostatnim czasie często jestem pytany kto jest odpowiedzialny za podwyżkę opłat za śmieci. Otóż fakty są takie, że radni klubu KW Macieja Ostrowskiego 3 razy w tej kadencji głosowali za podwyżką opłat za śmieci. Tak wyglądało ostatnie głosowanie w 2017r. Za przyjęciem uchwały głosowało trzynastu radnych KW M. Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Adam Styczeń, Eleonora Lejda - Kuklewicz, Tomasz Wójtowicz, Jerzy Cachel, Agnieszka Węgrzyn, Kazimierz Dąbrowski, Czesław Bisztyga, Józef Błachut, Maciej Górka, Aleksander Kowal, Izabela Kutrzeba i Jacek Dąbrowski. Przeciwko niej głosowali tylko radni klubu PiS: Robert Pitala, Mirosław Fita, Mateusz Suder, Piotr Sikora, Wacław Szczotkowski i Stanisław Topa. Od głosu wstrzymał się Stanisław Szczepan Cichoń. Nieobecny był radny Kamil Ostrowski. Przypomnę, że w 2015 r. radni KW M. Ostrowskiego podnieśli stawkę za śmieci z 5,70zł do 7zł, kolejny raz w 2016 r. kiedy opłata wzrosła z 7zł do 8,20zł! Radni klubu PiS RM w Myślenicach zarówno teraz jak i w 2015 r. oraz 2016r. byli przeciwni podnoszeniu opłat za śmieci i za każdym razem głosowali przeciw proponowanym przez Burmistrza Ostrowskiego stawkom.

    7 6 Cytuj
  • 6 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Z FB radnego Roberta Pitali

    Spotykając się z mieszkańcami zwłaszcza w ostatnim czasie często jestem pytany kto jest odpowiedzialny za podwyżkę opłat za śmieci. Otóż fakty są takie, że radni klubu KW Macieja Ostrowskiego 3 razy w tej kadencji głosowali za podwyżką opłat za śmieci. Tak wyglądało ostatnie głosowanie w 2017r. Za przyjęciem uchwały głosowało trzynastu radnych KW M. Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Adam Styczeń, Eleonora Lejda - Kuklewicz, Tomasz Wójtowicz, Jerzy Cachel, Agnieszka Węgrzyn, Kazimierz Dąbrowski, Czesław Bisztyga, Józef Błachut, Maciej Górka, Aleksander Kowal, Izabela Kutrzeba i Jacek Dąbrowski. Przeciwko niej głosowali tylko radni klubu PiS: Robert Pitala, Mirosław Fita, Mateusz Suder, Piotr Sikora, Wacław Szczotkowski i Stanisław Topa. Od głosu wstrzymał się Stanisław Szczepan Cichoń. Nieobecny był radny Kamil Ostrowski. Przypomnę, że w 2015 r. radni KW M. Ostrowskiego podnieśli stawkę za śmieci z 5,70zł do 7zł, kolejny raz w 2016 r. kiedy opłata wzrosła z 7zł do 8,20zł! Radni klubu PiS RM w Myślenicach zarówno teraz jak i w 2015 r. oraz 2016r. byli przeciwni podnoszeniu opłat za śmieci i za każdym razem głosowali przeciw proponowanym przez Burmistrza Ostrowskiego stawkom.

    Komentarz aż jeden do jego wypocin
    Cytuję ," Jaki wniosek? Trzeba zmienić rządy." Hehehe

    4 2 Cytuj
  • 6 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    Z FB radnego Roberta Pitali

    Spotykając się z mieszkańcami zwłaszcza w ostatnim czasie często jestem pytany kto jest odpowiedzialny za podwyżkę opłat za śmieci. Otóż fakty są takie, że radni klubu KW Macieja Ostrowskiego 3 razy w tej kadencji głosowali za podwyżką opłat za śmieci. Tak wyglądało ostatnie głosowanie w 2017r. Za przyjęciem uchwały głosowało trzynastu radnych KW M. Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Adam Styczeń, Eleonora Lejda - Kuklewicz, Tomasz Wójtowicz, Jerzy Cachel, Agnieszka Węgrzyn, Kazimierz Dąbrowski, Czesław Bisztyga, Józef Błachut, Maciej Górka, Aleksander Kowal, Izabela Kutrzeba i Jacek Dąbrowski. Przeciwko niej głosowali tylko radni klubu PiS: Robert Pitala, Mirosław Fita, Mateusz Suder, Piotr Sikora, Wacław Szczotkowski i Stanisław Topa. Od głosu wstrzymał się Stanisław Szczepan Cichoń. Nieobecny był radny Kamil Ostrowski. Przypomnę, że w 2015 r. radni KW M. Ostrowskiego podnieśli stawkę za śmieci z 5,70zł do 7zł, kolejny raz w 2016 r. kiedy opłata wzrosła z 7zł do 8,20zł! Radni klubu PiS RM w Myślenicach zarówno teraz jak i w 2015 r. oraz 2016r. byli przeciwni podnoszeniu opłat za śmieci i za każdym razem głosowali przeciw proponowanym przez Burmistrza Ostrowskiego stawkom.

    Sprawa prosta - Z pustego to i Salomon nie naleje...

    4 3 Cytuj
  • Andrzej 6 paź 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Sprawa prosta - Z pustego to i Salomon nie naleje...

    Tam ciul te śmieci, podnieśli to podnieśli. Ale ta kartka od Burmistrza, że to przez PiS? Litości...

    5 7 Cytuj
  • 7 paź 2018

    Po...liło ich wszystkich, aby pokazać się na wybory, robią wszystko i wszędzie za pięć dwunasta.
    Kraków rozkopany, Myślenice rozkopane, jakby nie można było robót wykonać w zeszłym roku, awansem na tegoroczne wybory.

    Panowie z samorządów, w tym roku przegięliście i te inwestycje działają na wszą niekorzyść, przepłacacie, robicie byle kim, tworzycie chaos i ludzi w k.rwiacie tym bałaganem na pokaz.
    Zabraliście robotników z rynku pracy na jeden rok, ciężko coś zrobić prywatnie, bo zawyżyliście ceny usług, płacąc każdą cenę za bylejakość.
    A gdzie poza chęcią pozostania na stołkach, ekonomia i racjonalna gospodarka? Czy w domu i siebie też taką lipę odstawiacie?

    15 3 Cytuj
  • 7 paź 2018

    Całe Myślenice obwieszone Halkiem :(
    Masakra
    Za chwilę może z lodówki wyskoczyć/
    Ciekawe ile kosztowały te banery i kto za to płaci?
    Mam nadzieję, że nie Urząd z naszych podatków?

    12 11 Cytuj
  • 7 paź 2018

    z Twoich podatków to ma plakaty SZ i jego partia....i mogą kleić i drukować ile chcą bo maja refundowana kampanie z rządu , reszta nie.

    9 6 Cytuj
  • 7 paź 2018
    max1999 napisał/a:

    z Twoich podatków to ma plakaty SZ i jego partia....i mogą kleić i drukować ile chcą bo maja refundowana kampanie z rządu , reszta nie.

    Zgadza się że Szlachetką i nie sądzę żeby to ukrywał. A Halek to z jakiej partii? " Razem możemy wiecej" za Wasze "piniondze"?
    Skoro taki bezpartyjny i bez zobowiązań to niech wykaże skąd bierze "piniądze" na kampanię. Bo nie uwierzę że płaci za nią z własnej kieszeni "tata".

    5 7 Cytuj
  • 7 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    A niby z jakiej kasy? Widzą, że nadchodzi koniec układu Macieja i łapią się wszystkich możliwych sposobów. Ja wierzę, że mieszkańcy nie są głupcami.

    Ja też w to wierzę, tego faceta nie da się słuchać, nawet nie potrafi płynnie powiedzieć tego co mu się kazali nauczyć, głos mu się trzęsie.
    Moim zdaniem jedynym rozsądnym wyborem dla miasta jest Szlachetka, może wykorzystać swoją pozycję w Warszawie, aby coś załatwić trzeba wiedzieć z kim gadać.
    Ostrowski się mocno produkuje by sobie przedłużyć wpływy w urzędzie, przecież to gołym okiem widać, prawda jest taka że w urzędzie trzeba przewietrzyć, pomieszczenia zbyt długo nie wietrzone śmierdzą.
    A dla Szlachetki to nie jest awans, no ale widać Jarosław zadecydował że należy wzmocnić władzę na dole i moim zdaniem słusznie.

    12 13 Cytuj
  • 8 paź 2018
    Sabet napisał/a:

    Ja też w to wierzę, tego faceta nie da się słuchać, nawet nie potrafi płynnie powiedzieć tego co mu się kazali nauczyć, głos mu się trzęsie.
    Moim zdaniem jedynym rozsądnym wyborem dla miasta jest Szlachetka, może wykorzystać swoją pozycję w Warszawie, aby coś załatwić trzeba wiedzieć z kim gadać.
    Ostrowski się mocno produkuje by sobie przedłużyć wpływy w urzędzie, przecież to gołym okiem widać, prawda jest taka że w urzędzie trzeba przewietrzyć, pomieszczenia zbyt długo nie wietrzone śmierdzą.
    A dla Szlachetki to nie jest awans, no ale widać Jarosław zadecydował że należy wzmocnić władzę na dole i moim zdaniem słusznie.

    Mówisz że dla Sz. to nie awans. A co jeśli nie zrezygnuje z bycia posłem i będzie miał dwie pensje? Teoretycznie jest to możliwe.

    4 3 Cytuj
  • 8 paź 2018

    Wygląda mi na to od lat, że aby dostać się do administracji publicznej, należy skończyć szkołę pedagogiczną.
    Wskażcie mi od lat jednego włodarza, na naszym terenie który nie jest nauczycielem.
    Obecny bój jest też wśród grona pedagogicznego.

    Może by podzielić to jakoś na przedmioty
    j.polski
    j.angielski
    j.niemiecki
    matematyka
    biologia
    geografia
    historia
    plastyka
    muzyka '
    fizyka
    chemia
    w-f
    religia/etyka
    WOS
    WDŻwR
    informatyka
    technika

    i przypisać im posadę w administracji.

    6 5 Cytuj
  • 8 paź 2018
    max1999 napisał/a:

    z Twoich podatków to ma plakaty SZ i jego partia....i mogą kleić i drukować ile chcą bo maja refundowana kampanie z rządu , reszta nie.

    Ja nie pytałem za co ma plakaty Szlachetka bo to dla mnie oczywiste, ja pytałem skąd ma na to pieniądze p. Halek. Nie wierzę, że ze swojej wypłaty, a jeśli ma to fundowane z urzędu przez obecnego burmistrza jest to skandal.
    Chyba, że kampanię finansuje mu Ostrowski?

    6 8 Cytuj
  • 8 paź 2018

    a do kogo nalezy zglaszac pomysly-projekty-oczekiwania

    2 Cytuj
  • 8 paź 2018
    bono napisał/a:

    Wygląda mi na to od lat, że aby dostać się do administracji publicznej, należy skończyć szkołę pedagogiczną.
    Wskażcie mi od lat jednego włodarza, na naszym terenie który nie jest nauczycielem.
    Obecny bój jest też wśród grona pedagogicznego.

    Może by podzielić to jakoś na przedmioty
    j.polski
    j.angielski
    j.niemiecki
    matematyka
    biologia
    geografia
    historia
    plastyka
    muzyka '
    fizyka
    chemia
    w-f
    religia/etyka
    WOS
    WDŻwR
    informatyka
    technika

    i przypisać im posadę w administracji.

    Też to zauważyłam. Moje prywatne zdanie jest takie, że nauczyciele po pierwsze mają najwięcej wolnego czasu, żeby się bawić w politykę, po drugie bazują na tym, że są jako nauczyciele są znani sporej liczbie mieszkańców, po trzecie mają kompleks "elity" czy też inaczej "intelektualnej klasy wyższej", mianowicie zdaje się im, że fakt bycia nauczycielem z automatu sprawia, że są najmądrzejsi. Kto chodził do L.O ten doskonale wie o czym mowa, zwłaszcza z tym tytuowaniem się "per profesor". Cóż, to taka chyba choroba zawodową, ten kompleks :)

    6 6 Cytuj
  • 8 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Też to zauważyłam. Moje prywatne zdanie jest takie, że nauczyciele po pierwsze mają najwięcej wolnego czasu, żeby się bawić w politykę, po drugie bazują na tym, że są jako nauczyciele są znani sporej liczbie mieszkańców, po trzecie mają kompleks "elity" czy też inaczej "intelektualnej klasy wyższej", mianowicie zdaje się im, że fakt bycia nauczycielem z automatu sprawia, że są najmądrzejsi. Kto chodził do L.O ten doskonale wie o czym mowa, zwłaszcza z tym tytuowaniem się "per profesor". Cóż, to taka chyba choroba zawodową, ten kompleks :)

    Ale przecież nie ma obowiązku być nauczycielem. Pielęgniarki dzisiaj też mają wyższe studia, przedszkolanki też i położne, a nie pchają się masowo do polityki.
    Ci nasi nauczyciele robią studia aby coś mieć a później kombinują jak nie uczyć.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz