Forum » Myślenice

Tragedia z dojazdem na zarabie!!!

  • 18 kwi 2011

    Ja zgłaszam sprawę do burmistrza. Ja codziennie przejeżdzam przez to cholerne skrzyżowanie.
    Ostatnio robili z asfaltem, bo były takie dziury, że się nie dało jeżdzić i cos - jakaś smoła czy coś podobnego poprzyklejało mi się do auta-male czarne kropeczki, które nie schodzą!!! zderzaki, nadkola, wszystko w tych kropeczkach. I wszystko zniosę, to, że muszę, czasem tam na sprzęgle jechać, bo 1-nka to za dużo, to, że wpadam w dziury, ale tego, że mam zniszczone auto nie podaruję. Dopiero dzisiaj to zauważyłam jak myłam auto. Lepiej sprawdzcie sobie nadkola itp.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=gość: tuItam] ciekawe czy istnieje prawna możliwość zaskarżania za takie rzeczy na drodze powództwa cywilnego? [/quote]

    Zawsze możesz napuścić na to co cię gryzie NIK, czy piskamków na początek brukowych i wysłać o aferze info do radio (każda rozgłośnia ma do tego typu spraw specjalnego maila.

    Cytuj
  • Paweł Powroźnik 18 kwi 2011

    Nie wiecie drodzy forumowicze najlepszego. Jeśli sam jestem oczywiście dobrze poinformowany, ten nieszczęsny remont wcale nie skończy się w lipcu, bo drogę pod wiaduktem trzeba obniżyć, by duże samochody przestały niszczyć rury. I jak to bywa w tym popieprzonym kraju, nie zrobili tego jak remontowali wiadukt...pozdro dla racjonalistów

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Ja się tylko zastanawiam jak przyjdzie tam dojechać karetce...
    droga od Osieczan na Zarabie również przeorana po "remontach" i asfaltu wciąż brak...
    Nie życzę nikomu urazów neurologicznych i transportu tamtędy...

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Oczywiście, że się nie skończy w lipcu. Jak dobrze pójdzie to w pażdzierniku skończą ze wszysykim. Oczywiście przy założeniu, że nie będzie poprawek.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    Myślę, że Urząd wyszedł naprzeciw Waszym sugestiom :)

    http://www.myslenice.pl/mieszkaniec/aktualnosci/563-zdecydujemy-razem

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    No to jak? Jutro przed magistratem o 16:30?

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=gość: zła] Oczywiście, że się nie skończy w lipcu. Jak dobrze pójdzie to w pażdzierniku skończą ze wszysykim. Oczywiście przy założeniu, że nie będzie poprawek. [/quote]

    Którego roku ? Ja obstawiam 2013.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    [quote=Mysleniczanin007] No to jak? Jutro przed magistratem o 16:30? [/quote]

    Mamy kwiecień, a w art. jest mowa o maju.

    Cytuj
  • 18 kwi 2011

    No popatrz, tak się rozochociłem tą inicjatywą tworzenia "korpusu partycypacji", czyli grupy osób - doradców i animatorów działających w samorządach na rzecz tworzenia i stosowania mechanizmów partycypacji, że aż pomyliły mi się miesiące ;) No cóż będzie trzeba poczekać...

    Cytuj
  • 30 kwi 2011

    hehe wszyscy mówia o samochodach a co z pieszymi ????
    jakies ostanie 2 tygodnie wg nie sa czynne chodniki ani z jednej ani z drugiej strony a pasów tam nie urzyczyc jak sie idzie ze strony zarabia do np Jagielońskiej .Kierowcy sie nie zatrzymuja chodzisz ulica bo inaczej nie ma jak a jak pada to błota po kostki a robotnicy hmm... tempo maja naprawde zawrotne ;/;/

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Widzę, że półkole rondka się już rysuje, chłopcy wzięli się do pracy poganiani batem krytyki i sam UMiG chyba nie chce tej sprawy do końca spartaczyć, ale długo przyszło nam czekać na normalną sytuację w tym miejscu, ojjj długo! Czy rondo w tym miejscu było potrzebne, czy po prostu lepiej zorganizowane skrzyżowanie to sprawa dyskusyjna

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    niech ten koszmar z budową ronda się wreszcie zakończy.
    co z dzisiejszym przetargiem na rewitalizację parku? ciekawi mnie czy przez rondo dojedziemy do parku, czy też do jego żałosnych pozostałości

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Rewitalizacja stanęła, zamiast tego wrą prace w okolicach jazu, tu chłopcy też poganiani przez publikę pocą się. Powstały rowy odprowadzające wodę spływającą ze zboczy góry, powstał most, nasyp ubity już i chyba wnet będą lać asfalt na drogę. Do wakacji mogą z najważniejszymi rzeczami zdążyć. Teren już w okolicach boiska do siatkówki i placu zabaw wyrównany, jedynie co niepokoi to liche zabezpieczenie brzegów (jedynie nasyp z luźnej ziemi), czyli odpukać żeby znowu nas coś nie nawiedziło, a biorąc pod uwagę gwałtowność zjawisk klimatycznych w ostatnich latach ktoś tu NIEPRZEZORNIE wydaje nasze pieniądze. W części parkowej natomiast widziałem że wzięli się za główną alejkę, choć dziś w tym rejonie nikt nie pracował. Viva la rewitalizacyja!

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    rondo za mostem to jakaś paranoja!! kto był tak " madry" zeby cos takiego wymyślic???:-/

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Wszak same temgi głów siedzi w magistracie, jako pisał Zdzichó. stąd w cały miast myslenic bedom okrągłe łunijne ronda

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Co wy ciągle na ten magistrat jak to inwestycja powiatowa czyli STAROSTWA, niby prawie każdy z Was taki wszechwiedzący a nikt nie widzi różnicy. I wszystko co się w Myślenicach dzieje, robi to decyzje podejmowane są jednoosobowo. Śmieszni jesteście, a nasi RADNI BEZRADNI to od czego są? Jak macie jakieś ale to do nich też trzeba uderzyć, a nie tylko jęczeć, że źle.

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Ulica Mostowa jest drogą krajową. Tenże właśnie zarząd dróg nadzoruje (zdaje się) prace budowlane przedmiotowego ronda. Ulica Mostowa na swej długości równiez poddawana jest zabiegom budowlanym. Nie jestem znawcą tego tematu ale może się wydawać, że jesli gdzieś w jakiejś czasoprzestrzeni powstały plany przebudowy dróg krajowych to próżno szukać logiki w rondzie na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Widocznie ma być i koniec. Drogi krajowe, wojewódzkie mają swoje normy i wytyczne dotyczące spełniania ich roli w transporcie samochodowym. Radziłbym połaczyć fakt budowy ronda na ul. Mostowej i budowy dwóch rond na ul Słowackiego. Jedna jest drogą krajową, druga wojewódzka. Obie z założenia winny być przystosowane do sprawnej realizacji transportu zwłaszcza ciężkich pojazdów dostawczych. Nie szukałbym tu logiki a po prostu sztuke dla sztuki. Zainteresowanym polecam obejrzenie tablicy informacyjnej dotyczącej budowy. Nie ma tam nic o żadnym magistracie, żadnym burmistrzu ani żadnym starostwie. Jest natomiast o zarządzie dróg bodajże krajowych. Przy rondzie nie ma także żadnej z magicznych tablic informujących o inwestycji z pieniędzy Gminy Myślenice.

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    [quote=gość: ehe] rondo za mostem to jakaś paranoja!! kto był tak " madry" zeby cos takiego wymyślic???:-/ [/quote]

    Szkoda, że nie próbowałeś którejś niedzieli wykonać lewoskrętu z ul. Mostowej w stronę Centrum, lub zjeżdżając z zakopianki wykonać skręt w stronę Zarabia, może wtedy nie wypisywałbyś takich głupot na forum.

    Cytuj
  • 15 maj 2011

    T co wyżej napisane to prawda. Urząd Miasta, jak i cała gmina nie ma nic wspólnego z budową ronda czy drogi. Jeśli jakies skargi to tylko i wyłącznie do Zarządu Dróg Krajowych. Oczywiście szanowny zarząd odpisze na każdą skargę ( mi już odpisał 2 razy:) ale i tak nic z tego. Trzeba przetrzymać.
    Pewnie po zakończeniu budowy będę musiała robić zawieszenie przy aucie, no ale kogo to obchodzi.

    Cytuj
  • 16 maj 2011

    Po co tam rondu , odebrać prawo jazdy tym co nie umieją jeździć a nie budować takie blokady drogowe , a jeszcze te dwa na słowackiego , to jest dramat, to miasto upada , precz z unią która dała na to spowalniające mózg szkaradztwo pieniądze

    Cytuj

Odpowiedz