Forum » Myślenice

Czy być dalej w Unii Europejskiej

  • 3 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Przecież ja zadawałem to pytanie (retoryczne) naszemu forumowemu byłemu wójtowi. Czytaj ze zrozumieniem.

    Przecież to oczywiste, że kraje nie były przeciwne rozszerzeniu, bo wspólny rynek pomaga wszystkim. Co zrozumieją niedługo brytole :).

    To, co oczywiste, nie dla wszystkich jest oczywiste. Pisałem o podatniku krajów unijnych a nie o krajach. Pamiętam dyskusję o przyjmowaniu nas do UE. Zarówno w krajach starej Unii jak i w Polsce byli przeciwnicy. Niemcy też wpłynęli na pozostałe kraje. Do Pedra, Paula, Petera w korporacji nie dociera na razie, łamanie konstytucji i zasad unijnych w Polsce, ale jego szefowie a przede wszystkim właściciele uważnie obserwują i alarmują swoje rządy , bo wiedzą, czym grozi bałagan prawny dla ich firm. Politycy unijni robią wszystko, aby ten wspólny rynek utrzymać, ale są granice. To chciałem zaznaczyć. I nie chcę już drążyć tej oczywistości. Zaglądam na to forum w celach poznawczych. Czasem zabieram głos, czasem prowokuję. Czegoś się dowiedziałem, pewne postawy poznałem. Wnioski zachowam dla siebie. Nie umniejszałbym niczyjej roli. Folklor też jest potrzebny. Ponieważ na osobiste doświadczenia i wynikające z tego przewagi niektórzy się powołują podam jeden szczegół. Wśród wielu "dziadków", z którymi ostatnio deliberuję znalazł się i taki, który w roku mych urodzin studiował na Harvardzie( musowo o ubecję tu oskarżon będzie) , Obamy słuchał w oryginale i podziwiał jego retorykę, Trumpa słucha i..., ratował Gierka , wykładajæc po francusku w jednym z krajów trzeciego świata, bo ten obiecał 400 naukowców, w całym kraju znaleziono z trudem takich władających j. francuskim. Na kontrakcie Gierek go równo okradał. W Genewie praktykował w pewnym ogólnoświatowym centrum. Rozmowie towarzyszy córka z mężem nauczycielka LO w jednym z większych francuskich miast i czwórka synów. Sytuacja w Polsce jest jednym z głównych tematów naszych rozmów. Obraz Polski szalenie się pogorszył. Amen.

    10 16 Cytuj
  • 3 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    To, co oczywiste, nie dla wszystkich jest oczywiste. Pisałem o podatniku krajów unijnych a nie o krajach. Pamiętam dyskusję o przyjmowaniu nas do UE. Zarówno w krajach starej Unii jak i w Polsce byli przeciwnicy. Niemcy też wpłynęli na pozostałe kraje. Do Pedra, Paula, Petera w korporacji nie dociera na razie, łamanie konstytucji i zasad unijnych w Polsce, ale jego szefowie a przede wszystkim właściciele uważnie obserwują i alarmują swoje rządy , bo wiedzą, czym grozi bałagan prawny dla ich firm. Politycy unijni robią wszystko, aby ten wspólny rynek utrzymać, ale są granice. To chciałem zaznaczyć. I nie chcę już drążyć tej oczywistości. Zaglądam na to forum w celach poznawczych. Czasem zabieram głos, czasem prowokuję. Czegoś się dowiedziałem, pewne postawy poznałem. Wnioski zachowam dla siebie. Nie umniejszałbym niczyjej roli. Folklor też jest potrzebny. Ponieważ na osobiste doświadczenia i wynikające z tego przewagi niektórzy się powołują podam jeden szczegół. Wśród wielu "dziadków", z którymi ostatnio deliberuję znalazł się i taki, który w roku mych urodzin studiował na Harvardzie( musowo o ubecję tu oskarżon będzie) , Obamy słuchał w oryginale i podziwiał jego retorykę, Trumpa słucha i..., ratował Gierka , wykładajæc po francusku w jednym z krajów trzeciego świata, bo ten obiecał 400 naukowców, w całym kraju znaleziono z trudem takich władających j. francuskim. Na kontrakcie Gierek go równo okradał. W Genewie praktykował w pewnym ogólnoświatowym centrum. Rozmowie towarzyszy córka z mężem nauczycielka LO w jednym z większych francuskich miast i czwórka synów. Sytuacja w Polsce jest jednym z głównych tematów naszych rozmów. Obraz Polski szalenie się pogorszył. Amen.

    I niby dlatego, ze właściciele firm obserwują sytuacje tyle teraz firm się otwiera w Polsce? Niby dlatego w Krakowie praca leży na ulicy, przyuczają każdego a do polski przychodzą pełne rozliczenia finansowe, rozwój aplikacji, wsparcie iT czy łańcuchy dostaw? Jest masa firm które wychodzą z UK i przenoszą się do polski np księgowość w Krakowie a produkcja na Śląsku.

    Starszych warto i trzeba słuchać ale czasem warto tez starszym zwrócić uwagę, ze ocierają się o zacietrzewienie i przez to ze siedzą w swoim małym grajdole (który nazywają lokalnym knesetem) a za mało wychodzą „na zewnątrz” maja zaburzony obraz.

    W kręgach w których ja się obracam o Polsce mówi się jako o najsilniejszej gospodarce regionu, jak o kraju do którego wiele pracy będzie spływać, bezpiecznym i zeuropeizowanym, chwali się pracowitość o upór. W dupie ma się KOD (ośmieszony przez alimenciarza) czy ojca Rydzyka. Traktuje się to jako nasz lokalny... folklor. I tyle. Jednak przekonani ze cały świat z przerażeniem na Polskę mogą tego nie zrozumieć. Polska ma dobra opinie tak samo jak Polacy.

    Uściślając o jakie kręgi chodziło mi - osoby zarządzające firmami od których zależy czy odział będzie w Polsce czy nie

    15 5 Cytuj
  • 3 sty 2019

    I bardzo dobrze, że tak jest. Są miejsca pracy, można przebierać a dobre kwalifikacje coraz bardziej powinny być w cenie, nie w takiej jak na Zachodzie, to fakt, ale inaczej firm o których pisze @Powodzianin by nie było. Więc są atuty by przyciągać pieniądz i rozkręcać ten samonapędzający się łańcuch zależności: więcej firm = więcej kasy w PL = więcej miejsc pracy = zabieganie o przyciągnięcie pracowników = wzrost płac.

    Nie od razu, ale w przeciągu lat da się jednakże zepsuć i to... Niech rynek działa na wolnych zasadach popyt <---> podaż. I jak najmniej łapek państwowych urzędasków tutaj ;-)

    7 8 Cytuj
  • 3 sty 2019

    Ale Państwo nie reguluje tego rynku, wręcz przeciwnie wspiera. Vide casus ABB
    https://www.money.pl/davos2018/abb-inwestycja-w-polsce-mateusz-morawiecki,107,0,2238827.html

    13 4 Cytuj
  • 4 sty 2019

    Cieszę się, jak minister Adamczyk zapowiada kolejne inwestycje drogowe- cztery pasy na A2 i na A4
    odcinki Łódź Warszawa i Wrocław krzyżowa,
    Ale wchodzimy w czwarty rok takich zapowiedzi i na razie takimi pozostają.
    S7 Kraków Kielce nawet nie wbito łopaty, podobnie północna obwodnica Krakowa i odcinek S7 Grębałów Słomniki.

    Przypomnę budowę autostrad przed Euro 2014:

    https://www.motofakty.pl/artykul/autostrady-i-drogi-ekspresowe-przed-i-po-euro-2012-raport-mapy.html

    W 2013,2014 i 2015 oddano rekordową liczbę dróg.
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tak-zmieniala-sie-dlugosc-polskich-autostrad-7560236.html

    Wykres pokazuje jaka zapaść jest od 2016 roku.

    10 18 Cytuj
  • 4 sty 2019
    bono napisał/a:

    Wykres pokazuje jaka zapaść jest od 2016 roku.

    A nie masz wykresu ilu wykonawców zostało "wykolegowanych" ?

    15 11 Cytuj
  • 4 sty 2019
    taki_gość napisał/a:

    A nie masz wykresu ilu wykonawców zostało "wykolegowanych" ?

    Nie, bo nie jestem wykonawcą tylko konsumentem. Firm bankrutujących w Polsce z różnego powodu jest dużo, ale ja tylko mogę im współczuć, podobnie jak ofiarom wypadków samochodowych.
    Ale nie mam na to wpływu.

    Poza tym, ja chcę by te drogi powstały i tutaj kibicuję rządzącym, stąd nie rozumiem twojego stanowiska, czyli co mam się cieszyć z obietnic ? Cieszę się, ale chcę aby one się ziściły.

    Na razie czwarty rok nic nie oddano. Moje dziecko od drugiej klasy szkoły podstawowej czeka na drogę do cioci w Kielcach i miało już iść do gimnazjum a do Kielc dalej Al. Trzech Wieszczów.

    11 17 Cytuj
  • 4 sty 2019
    bono napisał/a:

    Nie, bo nie jestem wykonawcą tylko konsumentem. Firm bankrutujących w Polsce z różnego powodu jest dużo

    tak zdecydowanie łatwiej wiesza się psy na obietnicach niż na obietnicach, że za ciężką i solidną pracę ktoś zapłaci czyli w rzeczywistości znów za PO ktoś kogoś okradła ale Ciebie oczywiście to nie obchodzi. Włosi zrywają beton bo okazało się, że zastosowany za PO okazał się niższej klasy niż deklarowany, ktoś nie dopilnował ale to też Cie nie obchodzi. Najważniejsze, żeby larum zrobić. Wybiorczo podchodzisz a to już jest co najmniej nie etyczne.....ale o czym ja z Tobą? O etyce?

    WKibic napisał/a:

    Do Pedra, Paula, Petera w korporacji nie dociera na razie, łamanie konstytucji i zasad unijnych w Polsce

    Jesteś zapyziałym KODziarzem i nie ma tu o czym gadać. O dwutorowości instytucji unijnych to Ty wiesz ale oczy zamykasz albo nie wiesz i udajesz pajaca. A wiesz o tym, że nasz wzorzec wyboru sędziów jest kopią wzorca francusko-niemieckiego? Taki tam nikomu nie przeszkadza, im i Tobie tutaj owszem. Możesz wyjaśnić to wielkie zakłopotanie co się o nas mówi? Bo ja akurat to mam gdzieś jeśli pochodzi z ust unijnych sprzedawczyków.
    https://www.dw.com/pl/jak-wybierani-s%C4%85-niemieccy-s%C4%99dziowie-do%C5%9B%C4%87-zadziwiaj%C4%85ce/a-39866184

    to jest wiadomo od dawna
    https://www.tvp.info/38985132/przywodcy-unii-maja-instynkt-samobojczy-chca-ja-rozsadzic-od-srodka

    a kwintesencją newsy o tym co się dzieje na zachodzie.

    A Ci Twoi znajomi to coś mówią o sytuacji we Francji? Czy nie tam jest Twoje miejsce KODziarzu? Na zadymach pełną gębą? Czy to nie Twój wspaniały i demokratycznie czysty świat? A jak się Ci Twoi znajomi wypowiadają o budżecie choćby Francji właśnie czy Włoch?

    A zapytaj tych swoich znajomych dlaczego Niemcy pozyskują w 35% energię ze spalania węgla brunatnego i sa liderem z podwójną miarą Unii podwójnej prędkości.
    https://biznesalert.pl/wojcik-niemcy-weglem-brunatnym-stoja-stac-beda/
    nas straszą ekologią a sami wpisali sobie w dyrektywę unijną używanie węgla bez najmniejszych konsekwencji na podstawie wyrównania standardów byłego NRD i RFN oczywiście taka argumentacja u nas wg unii nie ma miejsca i nikt nie bierze pod uwagę okupacji nie połowy kraju ale całej Polski przez 40lat. Nam po prostu standardów w całym kraju podnosić nie wolno.

    Człowieku o czym Ty mówisz a czego nie widzisz? Jesteś beznadziejnym KODowskim prowokatorem, wybiórczo wrzucającym tematy, bluzgając językiem unijnych komisarzy podwójnych standardów. Nie wiem kto Cie do tego zmusza lub za to płaci ale ja nie mogę Twoich wypocin czytać.

    16 7 Cytuj
  • 4 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    tak zdecydowanie łatwiej wiesza się psy na obietnicach niż na obietnicach, że za ciężką i solidną pracę ktoś zapłaci czyli w rzeczywistości znów za PO ktoś kogoś okradła ale Ciebie oczywiście to nie obchodzi. Włosi zrywają beton bo okazało się, że zastosowany za PO okazał się niższej klasy niż deklarowany, ktoś nie dopilnował ale to też Cie nie obchodzi. Najważniejsze, żeby larum zrobić. Wybiorczo podchodzisz a to już jest co najmniej nie etyczne.....ale o czym ja z Tobą? O etyce?

    Przeginasz strasznie.
    Ani ja taki anty pis jak uważasz ani ze mnie propagandzista PO.
    Robisz ze siebie ortodoksyjnego obrońcę obozu władzy, ja takim obrońcom opozycji nie będę.

    No cóż nie mnie być Matką Teresą i obrońcą pokrzywdzonych. Nieraz nim byłem i nikt palcem nie kiwnął w mojej obronie.
    Tutaj piszę o konkretach. Jestem zainteresowany komunikacją drogową i lotto mi kto to robi i z jakiej opcji.
    Astaldi pewnie będzie można zarzucić to samo. Nie drążmy tematu.
    Boleję że Adamczyk jest od nas i te roboty nie drgnęły, a jak jego odpowiednik był z Kielc, to Kielce Warszawa jest zrobiona od granicy z Małopolską.
    Nasz człowiek (opcja obojętna), powinien wykorzystać dla regionu swoje 10 min.
    Tyle i nie dopatruj się żadnego politycznego podtekstu. Włącz filtr apolityczny.

    10 16 Cytuj
  • 4 sty 2019
    bono napisał/a:

    No cóż nie mnie być Matką Teresą i obrońcą pokrzywdzonych.

    Nawet nie pisz takich pierdół, bo nie wiem czy mieszkałbyś w nowym domu wiedząc doskonale , że jego budowa pochłonęła kilka rodzin, ich życiowy dorobek, zdrowie fizyczne czy psychiczne. Też byś był tak optymistycznie i konsumpcyjnie nastawiony ? Akurat znam kilku przewoźników którym życie rodzinne zostało rozbite kontraktem "drogowym" z wypłat od jakiś chińczyków za PO bez rzeczywistych gwarancji państwowych.
    https://forsal.pl/artykuly/702992,plaga-upadlosci-wsrod-wykonawcow-autostrad-to-wina-gddkia.html

    bono napisał/a:

    Nieraz nim byłem i nikt palcem nie kiwnął w mojej obronie.

    Aaaaa to już Twój świadomy wybór jakimi przyjaciółmi się otaczasz. Może warto środowisko zmienić i poczuć się trochę pewniej wiedząc, że jednak pomocy możesz oczekiwać. A może jesteś tak odbierany, że się drzwi przed Tobą zamykają zamiast otwierać. Nie mi oceniać.

    bono napisał/a:

    Tutaj piszę o konkretach. Jestem zainteresowany komunikacją drogową i lotto mi kto to robi i z jakiej opcji.

    brak norm tychże europejskich ? ojojoj a pieniądze na drogi unijne? no ale przecież firmy ze starej unii nie mogą być kontrolowane przez UE, bo one nie oszukują. Klasy betonu, stal, słynne afery dolomitowe, poczynając od przetargów i wykup gruntów po długi płatnicze na końcu. Weź przestań z konkretami. Drogi owszem widać, są ale może Majchrowski nie chciał być wciągnięty w te afery aby go nie położyły. Może dlatego dopiero teraz ruszyło w końcu.
    https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/31438/Rusza-realizacja-polnocnej-obwodnicy-Krakowa-w-ciagu-S52

    "Północna obwodnica Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52 została ujęta w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych dopiero w maju 2016 roku. Decyzja obecnego rządu umożliwiła GDDKiA rozpoczęcie przygotowań do tej inwestycji."

    tu masz dwa linki dlaczego się tak ślimaczyło na północ od Krakowa
    https://www.wykop.pl/link/4489273/wloskie-konsorcjum-znane-z-bubli-budowlanych-ponownie-wygralo-przetarg/

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-08-16/dwa-wiadukty-na-budowanej-autostradzie-a1-zostana-rozebrane-jakosc-betonu-nie-spelnia-wymagan/

    10 9 Cytuj
  • 4 sty 2019

    Jesteś zapyziałym KODziarzem i nie ma tu o czym gadać. O dwutorowości instytucji unijnych to Ty wiesz ale oczy zamykasz albo nie wiesz i udajesz pajaca. A wiesz o tym, że nasz wzorzec wyboru sędziów jest kopią wzorca francusko-niemieckiego? Taki tam nikomu nie przeszkadza, im i Tobie tutaj owszem. Możesz wyjaśnić to wielkie zakłopotanie co się o nas mówi? Bo ja akurat to mam gdzieś jeśli pochodzi z ust unijnych sprzedawczyków.
    https://www.dw.com/pl/jak-wybierani-s%C4%85-niemieccy-s%C4%99dziowie-do%C5%9B%C4%87-zadziwiaj%C4%85ce/a-39866184

    to jest wiadomo od dawna
    https://www.tvp.info/38985132/przywodcy-unii-maja-instynkt-samobojczy-chca-ja-rozsadzic-od-srodka

    a kwintesencją newsy o tym co się dzieje na zachodzie.

    A Ci Twoi znajomi to coś mówią o sytuacji we Francji? Czy nie tam jest Twoje miejsce KODziarzu? Na zadymach pełną gębą? Czy to nie Twój wspaniały i demokratycznie czysty świat? A jak się Ci Twoi znajomi wypowiadają o budżecie choćby Francji właśnie czy Włoch?

    A zapytaj tych swoich znajomych dlaczego Niemcy pozyskują w 35% energię ze spalania węgla brunatnego i sa liderem z podwójną miarą Unii podwójnej prędkości.
    https://biznesalert.pl/wojcik-niemcy-weglem-brunatnym-stoja-stac-beda/
    nas straszą ekologią a sami wpisali sobie w dyrektywę unijną używanie węgla bez najmniejszych konsekwencji na podstawie wyrównania standardów byłego NRD i RFN oczywiście taka argumentacja u nas wg unii nie ma miejsca i nikt nie bierze pod uwagę okupacji nie połowy kraju ale całej Polski przez 40lat. Nam po prostu standardów w całym kraju podnosić nie wolno.

    Człowieku o czym Ty mówisz a czego nie widzisz? Jesteś beznadziejnym KODowskim prowokatorem, wybiórczo wrzucającym tematy, bluzgając językiem unijnych komisarzy podwójnych standardów. Nie wiem kto Cie do tego zmusza lub za to płaci ale ja nie mogę Twoich wypocin czytać.[/cytat]

    Primo: Nie jestem członkiem KOD-u. Secundo: Moje przekonanie o łamaniu trójpodziału władzy w Polsce przez PiS potwierdzają prawnicy prawie wszystkich polskich uniwersytetów, Komisja Wenecka, autorytety prawnicze demokratycznego świata, instytucje zrzeszające prawników w Polsce i krajach demokratycznych. Ostatnio TSUE. Czekam do marca, do marca do orzeczenia TSUE. Zamiast obelgami rzucać, poczekaj. Powtarzasz bzdety, że Ziobro wzoruje się na systemie francuskim czy niemieckim. System prawny każdego kraju stanowi całość. Takie wybiórcze jego traktowanie spowodowało to, co dziś mamy. Bałagan prawny totalny. Zdenerwowany Andrzej Duda, wrzeszcząc w grudniu, to potwierdza [ ten bałagan ] . Tylko odpowiedzialnością za niego obarcza nie reformatorów, a niepokornych sędziów. TK rozwalony, SN przywrócony. KRS nielegalny. To są fakty. Legutko to błazen kompromitujący nas w UE. Jego argumenty są czysto polityczne, nie prawnicze. w sprawie uchodźców jak i pakietu klimatycznego obecny rząd kompromituje nas w UE i na świecie. Szczyt w Katowicach to tragifarsa. Od węgla trzeba odchodzić stopniowo i to głosić, a nie stawać okoniem. Podobnie nie wolno wymigiwać się z odpowiedzialności za problem z uchodźcami. To nam zostanie zapamiętane. Brak solidarności i głupota jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny. Nie umiemy bronić swoich racji. Przegrywamy. Z rządem PiS-u nikt się nie liczy. Na szczęście potencjał Polski się broni. Póki co korzystamy z dobrej koniunktury gospodarczej a przywódcy zachodni oddzielają Polskę od rządów PiSu, który uważają za wypadek przy pracy. To się w demokracji zdarza. Populiści i narodowcy w krajach zachodnich też istnieją. Lepszego przyjaciela Polski jak Timmermans nigdy mieć nie będziemy. Podobnie tak przychylnego kanclerza jak Merkel. Przez własną głupotę i żądzę władzy Kaczyńskiego i jego żołnierzyków psujemy wspaniałą sytuację geopolityczną. Nikt mi za nic nie płaci, nikt za mną nie stoi poza troską o mój kraj. Walczę z głupotą, pomny tego, co się w XVIII wieku z Polską stało. Argumentów już tyle padło za tym rozumowaniem, że pozwolę się ich nie powtarzać, bo i tak do Ciebie nie trafią. Wystarczy kontrargument w stylu, że sędzia ukradł kiełbasę albo, że sędziowie to ubeki lub ich dzieci. Ten śpiew PiS-owskiego wyborcy słyszę i w busie, i w sklepie, i na ulicy. Media Rydzyka i Kurskiego odpowiednią papkę też powtarzają. Zębyś ze mnie sprzedawczyka nie robił, do Francji mnie nie wyganiał podam, że jestem Polakiem z dziada pradziada z udokumentowaną genealogią sięgającą XVI wieku zarówno po mieczu jak i kądzieli, katolikiem zyjącym w monogamicznym związku i szlag mnie trafia, że PiS tak niszczy mój kraj. Stąd się udzielam tu i ówdzie.

    9 12 Cytuj
  • 4 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nawet nie pisz takich pierdół, bo nie wiem czy mieszkałbyś w nowym domu wiedząc doskonale , że jego budowa pochłonęła kilka rodzin, ich życiowy dorobek, zdrowie fizyczne czy psychiczne. Też byś był tak optymistycznie i konsumpcyjnie nastawiony ? Akurat znam kilku przewoźników którym życie rodzinne zostało rozbite kontraktem "drogowym" z wypłat od jakiś chińczyków za PO bez rzeczywistych gwarancji państwowych.
    https://forsal.pl/artykuly/702992,plaga-upadlosci-wsrod-wykonawcow-autostrad-to-wina-gddkia.html

    Aaaaa to już Twój świadomy wybór jakimi przyjaciółmi się otaczasz. Może warto środowisko zmienić i poczuć się trochę pewniej wiedząc, że jednak pomocy możesz oczekiwać. A może jesteś tak odbierany, że się drzwi przed Tobą zamykają zamiast otwierać. Nie mi oceniać.

    brak norm tychże europejskich ? ojojoj a pieniądze na drogi unijne? no ale przecież firmy ze starej unii nie mogą być kontrolowane przez UE, bo one nie oszukują. Klasy betonu, stal, słynne afery dolomitowe, poczynając od przetargów i wykup gruntów po długi płatnicze na końcu. Weź przestań z konkretami. Drogi owszem widać, są ale może Majchrowski nie chciał być wciągnięty w te afery aby go nie położyły. Może dlatego dopiero teraz ruszyło w końcu.
    https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/31438/Rusza-realizacja-polnocnej-obwodnicy-Krakowa-w-ciagu-S52

    "Północna obwodnica Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52 została ujęta w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych dopiero w maju 2016 roku. Decyzja obecnego rządu umożliwiła GDDKiA rozpoczęcie przygotowań do tej inwestycji."

    tu masz dwa linki dlaczego się tak ślimaczyło na północ od Krakowa
    https://www.wykop.pl/link/4489273/wloskie-konsorcjum-znane-z-bubli-budowlanych-ponownie-wygralo-przetarg/

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-08-16/dwa-wiadukty-na-budowanej-autostradzie-a1-zostana-rozebrane-jakosc-betonu-nie-spelnia-wymagan/

    Odpowiem tylko na ostatni akapit, bo twoja agresja nie znajduje odpowiednika w mojej. Chciałem być w Nowym Roku pojednawczy stąd nowy mój image.
    Z 2016 do 2019 to wieczność. Nie wbito łopaty. Nie robię z tego kampanii wyborczej, piszę jak człowiek, to cholera za długo by nic nie robić.

    Nie odwzajemnię się tobie zaczepkami i nie będę Ciebie obrażał. Nie piszesz pierdół ale ciągle nie budują, a za chwilę koniec kadencji. To k.wa kiedy? jak będziemy pradziadkami?

    11 14 Cytuj
  • 5 sty 2019

    Bono 8 lat PO to dłużej niż dwa lata i styczeń 2019 a obwodnica północna dopiero teraz rusza. Problem był nie rozwiązany za PO już na mapkach własności. Jak nie masz pojęcia ile trwa wykup, badania terenu, wstepne przetargi (tak aby jakiś Włoch który kradnie jakość betonu był zablokowany), aby równolegle zabezpieczyć podwykonawców gwarancjami bankowymi (no i właśnie czyimi bo za PO nie mieliśmy własnego banku - sprzedali wszystkie za copkę gruszek - i odpowiedz sobie dlaczego obce banki nie chciały dać poręczeń i kredytów). Budowałeś Ty kiedyś choć domek jednorodzinny? Wiesz ile upływa czasu od chęci do wbicia łopaty? Już nie dywaguje jeśli obywa się to bez sprzeciwów kogokolwiek o cokolwiek. Postaraj się o kolejną kadencję jak miała możliwość PO to pojedziesz tak jak napisano w 2025roku....

    WKibic napisał/a:

    Moje przekonanie o łamaniu trójpodziału władzy w Polsce przez PiS potwierdzają prawnicy prawie wszystkich polskich uniwersytetów, Komisja Wenecka, autorytety prawnicze demokratycznego świata, instytucje zrzeszające prawników w Polsce i krajach demokratycznych. Ostatnio TSUE. Czekam do marca, do marca do orzeczenia TSUE.

    Od węgla trzeba odchodzić stopniowo i to głosić, a nie stawać okoniem. Podobnie nie wolno wymigiwać się z odpowiedzialności za problem z uchodźcami. To nam zostanie zapamiętane. Brak solidarności i głupota jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny. Nie umiemy bronić swoich racji. Przegrywamy. Z rządem PiS-u nikt się nie liczy. Na szczęście potencjał Polski się broni. Póki co korzystamy z dobrej koniunktury gospodarczej a przywódcy zachodni oddzielają Polskę od rządów PiSu, który uważają za wypadek przy pracy. To się w demokracji zdarza. Populiści i narodowcy w krajach zachodnich też istnieją. Lepszego przyjaciela Polski jak Timmermans nigdy mieć nie będziemy. Podobnie tak przychylnego kanclerza jak Merkel.

    Większych głupot to ja nie czytałem. Timmermans i Merkel przyjacielami :-))) chłopie aż spróbuje się dowiedzieć co Ty porabiasz i skąd bierzesz pieniądze na takie brednie bo wygląda to jak płatna protekcja.

    Autorytety opisujesz jak aktorów na zborach KODu mówiąc o nich 90% naszych elit :-))) wiedząc doskonale jaka jest recepta na majdan : wziąć "twarz" znaną z ekranu, zapłacić i niech się wypowiada tak jak zapłaciliśmy. Dawaj te autorytety prawnicze, nazwiska, stanowisko, spróbujemy odnaleźć jaki to autorytet i co osiągnął pod czyje dyktando.

    No i popatrz, a Niemcy nie odchodza od węgla brunatnego (miałeś to w linkach) co więcej po polskiej stronie ich "ekolodzy" nie pozwalają na odkrywkę po swojej grzebią zasłaniając się wyrównaniem po NRD i RFN. Pakiet klimatyczny nie potrafił Tusk wywalczyć, banki były sprzedane, sprzeciw i brak gwarancji na budowe elektrowni atomowej, "brudny" prąd wysłany do Polski i Czech z niemieckich elektrowni wiatrowych, ale na jeb opłatę pyłową. Potrafisz to powiązać w całość czy dalej głosić bzdury o przyjaciołach.
    "Od takich przyjaciół chroń mnie Boże, bo z wrogami sobie poradzę sam"

    Człowieku Twoje głupoty są niebezpieczne, jeśli w to wierzysz to powinieneś się odizolować wręcz, zajmij stanowisko do moich podanych tematów z linków właśnie o sądownictwie w Niemczech, o węglu w Niemczech, możesz też odnieść się do wysyłanych śmieci do Polski itd itd a nie pieprz bzdury że autorytety (jakieś), że cała (jakaś) demokratyczne Europa, że ktoś , że tamten. Kto konkretnie???
    Aaaaaa i rozmawiaj o tematach a nie o jakiś wyimaginowanych ktoś, coś , gdzieś, oni, tamci.....
    i jeszcze jedno, weź się naucz klikać jak się cytuje, bo nie wiadomo co piszesz a co cytujesz.

    1 5 Cytuj
  • 5 sty 2019

    Vivaldi, przecież PKO BP zawsze było bankiem, którego własnością byl skarb Państwa. Na jakiej podstawie wiec piszesz, ze nie mieliśmy wtedy Polskiego banku?

    Pominę już fakt, ze powinno nas bardziej interesować czy struktura bilansowa banku i wskaźniki bezpieczeństwa są odpowiednie. Co w wydaniu niektórych polskich bankow bywa trudne.

    https://www.parkiet.com/Banki/180429964-Getin-Noble-potrzebuje-sporo-kapitalu-KNF-zatwierdzila-Plan-ochrony-kapitalu.html

    4 Cytuj
  • 5 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Primo: Nie jestem członkiem KOD-u. Secundo: Moje przekonanie o łamaniu trójpodziału władzy w Polsce przez PiS potwierdzają prawnicy prawie wszystkich polskich uniwersytetów, Komisja Wenecka, autorytety prawnicze demokratycznego świata, instytucje zrzeszające prawników w Polsce i krajach demokratycznych. Ostatnio TSUE. Czekam do marca, do marca do orzeczenia TSUE. Zamiast obelgami rzucać, poczekaj. Powtarzasz bzdety, że Ziobro wzoruje się na systemie francuskim czy niemieckim. System prawny każdego kraju stanowi całość. Takie wybiórcze jego traktowanie spowodowało to, co dziś mamy. Bałagan prawny totalny. Zdenerwowany Andrzej Duda, wrzeszcząc w grudniu, to potwierdza [ ten bałagan ] . Tylko odpowiedzialnością za niego obarcza nie reformatorów, a niepokornych sędziów. TK rozwalony, SN przywrócony. KRS nielegalny. To są fakty. Legutko to błazen kompromitujący nas w UE. Jego argumenty są czysto polityczne, nie prawnicze. w sprawie uchodźców jak i pakietu klimatycznego obecny rząd kompromituje nas w UE i na świecie. Szczyt w Katowicach to tragifarsa. Od węgla trzeba odchodzić stopniowo i to głosić, a nie stawać okoniem. Podobnie nie wolno wymigiwać się z odpowiedzialności za problem z uchodźcami. To nam zostanie zapamiętane. Brak solidarności i głupota jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny. Nie umiemy bronić swoich racji. Przegrywamy. Z rządem PiS-u nikt się nie liczy. Na szczęście potencjał Polski się broni. Póki co korzystamy z dobrej koniunktury gospodarczej a przywódcy zachodni oddzielają Polskę od rządów PiSu, który uważają za wypadek przy pracy. To się w demokracji zdarza. Populiści i narodowcy w krajach zachodnich też istnieją. Lepszego przyjaciela Polski jak Timmermans nigdy mieć nie będziemy. Podobnie tak przychylnego kanclerza jak Merkel. Przez własną głupotę i żądzę władzy Kaczyńskiego i jego żołnierzyków psujemy wspaniałą sytuację geopolityczną. Nikt mi za nic nie płaci, nikt za mną nie stoi poza troską o mój kraj. Walczę z głupotą, pomny tego, co się w XVIII wieku z Polską stało. Argumentów już tyle padło za tym rozumowaniem, że pozwolę się ich nie powtarzać, bo i tak do Ciebie nie trafią. Wystarczy kontrargument w stylu, że sędzia ukradł kiełbasę albo, że sędziowie to ubeki lub ich dzieci. Ten śpiew PiS-owskiego wyborcy słyszę i w busie, i w sklepie, i na ulicy. Media Rydzyka i Kurskiego odpowiednią papkę też powtarzają. Zębyś ze mnie sprzedawczyka nie robił, do Francji mnie nie wyganiał podam, że jestem Polakiem z dziada pradziada z udokumentowaną genealogią sięgającą XVI wieku zarówno po mieczu jak i kądzieli, katolikiem zyjącym w monogamicznym związku i szlag mnie trafia, że PiS tak niszczy mój kraj. Stąd się udzielam tu i ówdzie.

    Dam Ci dobrą radę - Piłes? nie pisz.

    3 3 Cytuj
  • 5 sty 2019

    "Co porabiam, skąd biorę pieniądze"? "Czy piję?". Vivaldi, taki_gość, uruchomcie Ziobrę, Kamińskiego. Swoją drogą ,słabo Was poinstruowali, towarzysze. W busie, u Kurskiego, u Rydzyka mówią od rana do wieczora, że to Soros finansuje takich jak ja i skoro już piję, to drogie alkohole. Po nich tak wg Was p...ę. Zaprzedałem duszę diabłu, czytaj Sorosowi. I ten sędzia, co kiełbasę ukradł. Po nocach mi sië śni. Czasem na jawie. Za słabo zindoktrynowani, za mało argumentów. Kaczyński musi Wam szkolenie zrobić. Najlepiej za pieniądze Orlenu, bo jeszcze nie idzie na dno, jak stadniny. Śpieszcie się, bo tortu może braknąć. Swoją drogą, !arnujecie tu czas. Tyle spółek, tyle stanowisk , kryteria zaniżone do granic, a Wy, towarzysze, na forum. Drugiej takiej okazji może nie być. Autorytetem prawnym dla mnie na pewno nie będzie mgr Ziobro z kłopotami z aplikacją w tle i mezczeniem się na środowisku w praktyce zapomocą argumentów, że sędzia ukradł kiełbasę. Chłopcy, musicie się bardziej starać. Soros zaprosił mnie do Lyonu. Spędzę tam dwa tygodnie, potem mam spotkanie z Timmermansem w Bredzie. Z jakiej okazji? Ruszcie głowami.

    3 3 Cytuj
  • 5 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    "Co porabiam, skąd biorę pieniądze"? "Czy piję?". Vivaldi, taki_gość, uruchomcie Ziobrę, Kamińskiego. Swoją drogą ,słabo Was poinstruowali, towarzysze. W busie, u Kurskiego, u Rydzyka mówią od rana do wieczora, że to Soros finansuje takich jak ja i skoro już piję, to drogie alkohole. Po nich tak wg Was p...ę.

    Co innego widziałem kiedyś osobiście w schronisku na Kudłaczach, i co innego ludzie w Pcimiu mówią.

    WKibic napisał/a:

    Zaprzedałem duszę diabłu, czytaj Sorosowi. I ten sędzia, co kiełbasę ukradł. Po nocach mi sië śni. Czasem na jawie.

    Po nicach i na jawie to Ci się śni Obajtek, który tak pięknie Cię zrobił..... że po tylu latach przeżyć tego nie możesz.

    WKibic napisał/a:

    Za słabo zindoktrynowani, za mało argumentów. Kaczyński musi Wam szkolenie zrobić. Najlepiej za pieniądze Orlenu, bo jeszcze nie idzie na dno, jak stadniny. Śpieszcie się, bo tortu może braknąć. Swoją drogą, !arnujecie tu czas. Tyle spółek, tyle stanowisk , kryteria zaniżone do granic, a Wy, towarzysze, na forum. Drugiej takiej okazji może nie być.

    Jeśli Ciebie przy podziale tortu pominięto, to nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja do tortu się nie spieszę, bo mam fajną i stabilną pracę, która daje mi satysfakcję i zadowolenie.

    WKibic napisał/a:

    Autorytetem prawnym dla mnie na pewno nie będzie mgr Ziobro z kłopotami z aplikacją w tle i mezczeniem się na środowisku w praktyce zapomocą argumentów, że sędzia ukradł kiełbasę. Chłopcy, musicie się bardziej starać. Soros zaprosił mnie do Lyonu. Spędzę tam dwa tygodnie, potem mam spotkanie z Timmermansem w Bredzie. Z jakiej okazji? Ruszcie głowami.

    [/cytat]

    Tu się z Tobą wyjątkowo zgodzę. Zapominałeś tylko podać nazwiska swojego autorytetu z palestry - Igor Tuleya. Nie wiem jak Vivaldi, ale ja się staram. Mówisz, że jedziesz do Bredy? Raczej bredzisz, ale na to ja już Ci nie jestem w stanie pomóc.

    2 5 Cytuj
  • 5 sty 2019

    Ja o tym, o czym mówią w mediach Rydzyka i Kurskiego, a ten co widział na Kudłaczach i o czym ludzie tamtejsi mówią. Chyba z Kaźmierzem Ci lepiej konwersację prowadzić. Co do tortu jesteśmy podobni. Nigdy mi doń nie było śpieszno. Uwierz, to ja wybrałem, czy z niego skorzystać czy nie. Dlatego non rien de rien, non je ne regrette rien - nucę od czasu do czasu . Cieszę się tym , co mam. A mam czym. Z tej radości i na forum zaglądnę. Z Bredą mi wyszło. Bo jakże można bredzić, nie będąc w Bredzie. Tuleja, Ziobro? Personalia. Mnie o system chodzi. Zaglądnij do Kaźmierza.

    2 3 Cytuj
  • 5 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Ja o tym, o czym mówią w mediach Rydzyka i Kurskiego, a ten co widział na Kudłaczach i o czym ludzie tamtejsi mówią. Chyba z Kaźmierzem Ci lepiej konwersację prowadzić. Co do tortu jesteśmy podobni. Nigdy mi doń nie było śpieszno. Uwierz, to ja wybrałem, czy z niego skorzystać czy nie. Dlatego non rien de rien, non je ne regrette rien - nucę od czasu do czasu . Cieszę się tym , co mam. A mam czym. Z tej radości i na forum zaglądnę. Z Bredą mi wyszło. Bo jakże można bredzić, nie będąc w Bredzie. Tuleja, Ziobro? Personalia. Mnie o system chodzi. Zaglądnij do Kaźmierza.

    Wspomniałeś w swoim poprzednim poście o mediach Rydzyka i Kurskiego, ale wspomniałeś również o tym, że pijesz "drogie alkohole". Ja napisałem Ci, że co innego widziałem na Kudłaczach i że co innego ludzie w Pcimiu mówią.
    Nie masz ochoty ani argumentów nie dyskutuj ze mną, a nie mów mi z kom mam konwersację prowadzić.

    3 2 Cytuj
  • 5 sty 2019

    Napisałem: " W busie, u Kurskiego, Rydzyka mówią od rana do wieczora, że to Soros finansuje takich jak ja i skoro już piję, to drogie alkohole" . Mówią, że piję , nie znaczy, że piję. Czytaj ze zrozumieniem. Tyle i aż tyle. Zostawmy picie. Wierszyki u Kaźmierza,szczególnie te, których tematem jest worek , robią wrażenie. Nie mogłem się oprzeć i nie dać sygnału, że je znam. Dziubnąłeś mnie kilka razy, to i reakcja. Nie interesuje mnie, kim w realu jesteś. Konwersuję z postacią, którą na forum stworzyłeś. Do Kaźmierza możesz wpaść, do mnie w realu, skoro tyle o mnie wiesz. Obalimy wspólnie konstytucję.

    1 3 Cytuj
  • 5 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Vivaldi, przecież PKO BP zawsze było bankiem, którego własnością byl skarb Państwa. Na jakiej podstawie wiec piszesz, ze nie mieliśmy wtedy Polskiego banku?
    l

    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/305280,rzad-chce-sprzedac-pko-bp.html

    i lepszy
    https://wolna-polska.pl/wiadomosci/za-2-mld-dolarow-sprzedali-polskie-banki-wraz-z-66-mld-dolarow-w-tych-bankach-nikt-nie-sciga-tych-bandytow-2013-09

    WKibic.....bredzisz człowieku, błądzisz i bredzisz. Całe te Twoje brednie demokratyczne wychodza obecnie we Francji. Chyba sobie kupię żółtą kamizelkę i spalę jakiegoś gumioka przed Twoim oknem. Tam ludzie juz nie wytrzymują. Włosi też stawiają na partię mocno sprzeciwiającą się imigracji.
    Ogólnie ludzie w całej Europie mają dość pieprzenia Tobiepodobnego o jakiejść krzywej, wypaczonej demokracji z demokracją nie mającą nic wspólnego, z gadaniem jaki uskuteczniasz podobnym do Macrona, o podwójnych standardach płynących z Brukseli itd itd

    Onet to szmata ale pierwszy z brzegu temat. Aaaaa i odpowiadaj tematycznie a nie ktoś mówi, celebryci wiedzą, arystokracja jest przeciw, wszyscy się śmieją, oni wiedza co w Polsce i takie brednie ogólnikowe. Chłopie nie wiem kto Ci na łeb nasrał ale zmyj i posyp popiołem ?

    http://wiez.com.pl/2018/03/03/zdezorientowana-lewica-i-katolicki-populizm-we-wloszech/

    Nie chce mi się z Toba gadać. Sprowadzisz mnie do swojego poziomu a następnie wykończysz doświadczeniem..... tak że sorry mi się nie chce tych bredni słuchać.

    6 Cytuj
  • 5 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/305280,rzad-chce-sprzedac-pko-bp.html

    i lepszy
    https://wolna-polska.pl/wiadomosci/za-2-mld-dolarow-sprzedali-polskie-banki-wraz-z-66-mld-dolarow-w-tych-bankach-nikt-nie-sciga-tych-bandytow-2013-09

    Chwileczkę, to nie jest to samo co napisałeś powyżej.

    Vivaldi napisał/a:

    (no i właśnie czyimi bo za PO nie mieliśmy własnego banku - sprzedali wszystkie za copkę gruszek - i odpowiedz sobie dlaczego obce banki nie chciały dać poręczeń i kredytów).

    Ja rozumiem dyskusje i wymianę poglądów, ale nie manipulujemy i nie kłamiemy. Przynajmniej miej odwagę przyznać, ze sformułowanie stworzyłeś co najmniej niefortunne.

    Bank PKO BP nigdy nie przestał być bankiem w którym decydujący głos ma skarb państwa. A sfery fantasmagorii może zostawmy.

    3 Cytuj
  • Janek Sal 7 sty 2019
    Bagietka napisał/a:

    Jeżeli ktoś uważa za uosobienie demokracji sytuację w której jednoosobowo jakaś tam pani może zawieszać legalne ustawy to musi być nieźle napity.
    Dobrze, że ta pani nie nakazała zawiesić kilku artykułów Konstytucji.
    Byłoby jeszcze śmieszniej

    Legalne????

    Cytuj

Odpowiedz