Forum » Myślenice

11 LISTOPADA

  • 11 lis 2019

    Czy uwazacie,ze uroczystosci jakie mamy tym dniu sa wystarczajace?

    Cytuj
  • 11 lis 2019

    pytasz wszystkich czy wybrane grupy? Będzie więcej to zaraz, że "piniondze rozrzucają" będzie mniej to, że "piniondze przetrwonili i ni ma na nic" ......... bez sensu pytanie.

    4 9 Cytuj
  • 11 lis 2019
    zygi napisał/a:

    Czy uwazacie,ze uroczystosci jakie mamy tym dniu sa wystarczajace?

    Nie. Powinno być trzy dni wolnego.

    4 2 Cytuj
  • 11 lis 2019
    bono napisał/a:

    Nie. Powinno być trzy dni wolnego.

    Nie mam na mysli wolnych dni
    tylko bardziej raadosnego podejscia
    nie tylko defilad,marszu i biegow

    4 1 Cytuj
  • 12 lis 2019

    Jakaś taka atmosfera jak po wojnie, nawet koncert w TVP był w nastroju, jak po oswobodzeniu obozu jenieckiego.

    6 2 Cytuj
  • 13oddział 12 lis 2019

    Mnie trochę męczy ten cały jarmarczny patriotyzm. Napuszone mowy wielkich polityków którzy najlepiej wiedzą co "Polakom, Polsce , Narodzie " najlepiej potrzeba a "Polakom , Polsce, Narodzie " w każdym przemówieniu, w każdej wypowiedzi, praktycznie w każdym zdaniu, praktycznie każdego polityka, księdza, eksperta i celebryty , Narodowa Telewizja, Narodowe Radio, Narodowe gazety, Narodowe Instytuty, Narodowe Muzea, Narodowe wystawy, Narodowe biegi, Narodowe pokazy, Narodowe festyny, Narodowe bankiety, Narodowe bale, Narodowe akademię, flagi biało- czerwone , baloniki biało-czerwone, kotyliony biało-czerwone, szaliki biało-czerwone, koszulki biało-czerwone, parasole biało-czerwone, czapeczki biało-czerwone (jak na meczu reprezentacji), nawet kogut z teleranka ma wstążkę biało-czerwoną w ogonie. Piłsudski na koniu, Piłsudski na spacerze, Piłsudski w oknie, Piłsudski na pomniku, Piłsudski na kubkach, koszulkach i parasolach. Trochę jak z papieżem- Jan Paweł II wszędzie tylko nie jako autor książek na półce gorliwego katolika.

    14 Cytuj
  • 12 lis 2019

    Zakończyły się obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości, Była "celebra", były msze za Ojczyznę i wspominki, jak to Kościół walczył o polskość. Nikt jednak nie wspomniał, że to z inicjatywy Rzymu (czyt. papiestwa) i rękami polskich biskupów ta Polska upadła w 1795 roku. Wcześniej niemałym wysiłkiem za pieniądze Katarzyny-carycy Rosji biskupi polscy ratyfikowali I i II rozbiór Polski i wszyscy przystąpili do Targowicy. O tym nie było ani słowa! Już Juliusz Słowacki dobitnie wskazał na role Kościoła w upadku Polski, pisząc w swoim poemacie pt. Beniowski: "Krzyż Twój Papiestwo jest! Twa zguba w Rzymie"
    DLA PRZYPOMNIENIA - OTO ELITA ZDRAJCÓW RZECZYPOSPOLITEJ KTÓRA DAŁA POLSCE I POLAKOM 123 LATA NIEWOLI I ZABORÓW.
    MOŻE CZAS WYSTAWIĆ KOŚCIOŁOWI I WATYKANOWI RACHUNEK?
    Siedmiu biskupów i Prymas należałó do "Targowicy" (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja!!!) Po nazwisku :
    1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski
    2. bp.Chełmski Wojciech Skarszewski
    3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć
    4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki
    5. bp. Łucki Adam Naruszewicz
    6. bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski
    7. bp.Inflancki Józef Kossakowski
    8. bp. Przemyski Michał Sierakowski.

    O takich kreaturach jak Szczęsny Potocki, Ksawery Branicki, czy Seweryn Rzewuski lepiej nie wspominać! A całej tej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI tzw. Konfederacja Obojga Narodów. T.zw. Ojciec Święty powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami. Natomiast klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków że władza cara pochodzi od Boga i należy ją uznawać. Powstańcy Kościuszki okazali swoją dojrzałość i patriotyzm, gdyż powiesili na szubienicy biskupa Kossakowskiego oraz biskupa Massalskiego, a prymas Poniatowski (brat króla Augusta) zażył truciznę w cieniu budowanej dla niego szubienicy. Wszyscy trzej byli płatnymi kolaborantami cara Rosji.
    Podczas Powstania Styczniowego, na wschodnich kresach zniewolonej Polski, powstańcy powiesili kilkudziesięciu księży katolickich, którzy zdradzili ich carskiej ochronie. Prymas Woronicz koronował na króla Polski cara Mikołaja A z nowszej historii w wersji katolickiej pojmowania patriotyzmu niech będzie przykład gdy w momencie wybuchu II wojny swiatowej August Hlond - ówczesny Prymas Polski i jego nastepca późniejszy Prymas Wyszynski przebywając w tym czasie w Watykanie uznali za swoim zwierzchnikiem Papieżem Piusem XII nowe władze niemieckie, potwierdzając swoje słowne deklaracje ustanowieniem diecezji niemieckich i wprowadzenie biskupów niemieckich na okupowane tereny polskie. Za taki haniebny akt zdrady istnieje wedlug mojej oceny w każdym kraju uwikłanym w działania wojenne tylko jeden wyrok - Kara smierci. Watykan jako pierwsze państwo i chyba jedyne poza faszystowskimi Włochami ówczesną okupację niemiecka w Polsce określiło jako prawnie uznane.
    Polska będzie wolna dopiero wtedy, gdy ostatniego króla uduszą jelitami ostatniego kaznodzieji...

    19 2 Cytuj
  • 13 lis 2019

    Dobrze, że o tym piszesz.
    W mózgach naszego społeczeństwa jest utrwalany obraz zgoła inny, jakoby to
    kler stał się ostoją wolności i obrońcą polskości. Prawda jest taka, że kler bronił
    swojego statusu w społeczeństwie z którego żył i które łożyło na jego utrzymanie.
    To nie był patriotyzm tylko obrona swoich przywilejów i pozycji i stanu posiadania.

    10 4 Cytuj
  • 13oddział 13 lis 2019

    Sytuacja z Kościołem jest taka sama jak z każdym innym ugrupowaniem politycznym- wybielanie swojej historii i demonizowaniem historii przeciwnika. Poważniejszy problem jest z goła inny : Wchodzisz do restauracji o nazwie "Polska" , siadasz przy stoliku swojej opcji politycznej i nieważne co ci podadzą- łykasz wszystko . Bez myślenia o składnikach, możesz oszukiwać swoje kubki smakowe, nie interesuje cię czy to są wczorajsze zlewki itd. Łykasz wszystko bo przecież kelner - "twój kelner" powiedział ci że to smaczne. Najciekawsze jednak jest to że dania sa z jednej kuchni gdzie kilku spasionych na daniach z pięciogwiazdkowego hotelu kucharzy po prostu się z ciebie śmieje.

    5 1 Cytuj
  • 13 lis 2019

    Mówimy oczywiście o książętach kościoła, bo ich podwładni lekko nie mają o czym podwładni Głodzia donoszą.
    Tu aby oddać sprawiedliwość, w większości klerycy to porządni ludzie tylko ich szefowie robią na kupę.
    Dzisiejsi książęta z Krakowa czy Gdańska powielają obraz kleru z przed pokoleń. Chętni do władzy i do panowania. Szkoda, że ich słuchacze też cofnęli się do lat księstw kościelnych, bądź zatrzymali się w rozwoju w XVIII wieku.

    5 1 Cytuj
  • 13 lis 2019
    bono napisał/a:

    Szkoda, że ich słuchacze też cofnęli się do lat księstw kościelnych, bądź zatrzymali się w rozwoju w XVIII wieku.

    W twojej ocenie po prostu nie są Europejczykami jak ty (wy). Odebrałem to do siebie więc uważam, że znów będziesz wmawiał zacofanie i debilizm jak wyżej. To wrócę do tematu sprzed pół roku gdzie mocno krzyczałeś łapać pedofila.......i co? Złapałeś któregoś w najbliższej okolicy?
    Mocno cie coś ci czarni uwierają, choć twierdzisz że do kościoła dla pozorów chodzisz (wyjąć ci twoje cytaty gdybyś zapomniał?). Po co znów grasz na emocjach aby podjudzić? Przecież jest po wyborach. Myślisz, że my durni i zacofani odwrócimy się od wsłuchanie w kazania w niedziele mimo, że nie wszystkie nam się podobają a niektóre nie podobają się wcale?
    Po co ci to podżeganie? Noooo chyba, że nie masz się komu wypłakać na ramieniu i klepiesz tu non stop swoje troski. Ale cóż.....Europejczycy tak już mają, "bratnie" dusze w swojej samotności pozorując odnajdują w necie ...... :-))) ...... gratuluje stanu ducha.

    4 12 Cytuj
  • 13 lis 2019

    Odpowiem tym co chciałbyś usłyszeć. Do kościoła chodzę dla pozorów, aby taki Vivaldi mnie zauważył, klękam na oczach mieszkańców przed Matką Boską i modle się żarliwie - niech wiedzą, że jestem porządny. Wrzucam dwie dych do koszyka, ale tak żeby wszyscy widzieli.
    Zaś Europejczykami jest Vivaldi, Jędraszewski Głódź Rydzyk i cała elita kościoła, reszta to ciapaci i drugi sort.

    11 3 Cytuj
  • Pietja 14 lis 2019
    bono napisał/a:

    Odpowiem tym co chciałbyś usłyszeć. Do kościoła chodzę dla pozorów, aby taki Vivaldi mnie zauważył, klękam na oczach mieszkańców przed Matką Boską i modle się żarliwie - niech wiedzą, że jestem porządny. Wrzucam dwie dych do koszyka, ale tak żeby wszyscy widzieli.
    Zaś Europejczykami jest Vivaldi, Jędraszewski Głódź Rydzyk i cała elita kościoła, reszta to ciapaci i drugi sort.

    Ty jesteś jednym wielkim pozorem :)

    4 11 Cytuj
  • 14 lis 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Ty jesteś jednym wielkim pozorem :)

    A Ty?pozorantem? czy Prawdziwym Polakiem?

    7 3 Cytuj
  • 14 lis 2019
    bono napisał/a:

    Odpowiem tym co chciałbyś usłyszeć

    Ja to chciałbym ciebie nie słyszeć, bo gdy piszesz to jest nad czym a raczej nad kim zapłakać. Męczysz się w życiu.....widać to.

    bono napisał/a:

    niech wiedzą, że jestem porządny

    porządny??? chyba od słowa pożądać :-) przecież ciebie idzie kupić za garść miedziaków, jakiś telefon, służbowego Yarisa czy innego sikora na rękę. Wiele nie potrzeba, żebyś mówił o deszczu gdy plują na ciebie, zatem nie nadużywaj słowa "porządny".

    bono napisał/a:

    Wrzucam dwie dych do koszyka, ale tak żeby wszyscy widzieli.

    .....aaaa powinieneś 5 EURo wg twojej popapranej definicji postrzegania świata

    3 10 Cytuj
  • 14 lis 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Ja to chciałbym ciebie nie słyszeć, bo gdy piszesz to jest nad czym a raczej nad kim zapłakać. Męczysz się w życiu.....widać to.

    porządny??? chyba od słowa pożądać :-) przecież ciebie idzie kupić za garść miedziaków, jakiś telefon, służbowego Yarisa czy innego sikora na rękę. Wiele nie potrzeba, żebyś mówił o deszczu gdy plują na ciebie, zatem nie nadużywaj słowa "porządny".

    .....aaaa powinieneś 5 EURo wg twojej popapranej definicji postrzegania świata

    Widzę, że rozwijasz się intelektualnie i moher przykrywa łysinę.

    8 2 Cytuj
  • 14 lis 2019

    Panowie ale osobiste wycieczki to róbcie na osobności a nie przy wszystkich.

    2 Cytuj
  • 15 lis 2019

    Bugaj, ten zdrajca PiS, mówi dzisiaj że PiS jest partią plebejską, tak jakby on urodził się na Żoliborzu.
    A z tymi emeryturami, to PiS nareszcie daje ludziom szansę pożyć na starość na jachcie na Adriatyku, a te gnoje zazdrosne mówią, że to skandal, że jedni będą mieć 20 tyś emerytury a inny 1 tyś netto.
    Takie tam pieprzenie.
    Albo ten od ochrony Tatr, nie chce Sylwestra pod Krokwią,
    a 1995 roku była Uniwersiada pod Krokwią i Wałęsa tam się bawił i w tedy nikt nie protestował.
    Taka cholerna obłuda się teraz wkradła w życie społeczeństwa.

    *niby nie 11 listopada, ale temat o wolności.

    2 1 Cytuj
  • Pietja 16 lis 2019
    bono napisał/a:

    A Ty?pozorantem? czy Prawdziwym Polakiem?

    W przeciwieństwie do Ciebie?

    5 Cytuj
  • 16 lis 2019
    Mohikanin napisał/a:

    W przeciwieństwie do Ciebie?

    Chyba źle mnie zrozumiałeś, dla mnie polskość i religijność to tolerancja , wspólnota i ewentualna konkurencja.
    Wrogość , niechęć, poniżanie i sortowanie są mi obce.
    Jeżeli pytasz o przeciwieństwo do mnie,musisz sobie sam odpowiedzieć czy masz podobnie, jeżeli nie to przeciwieństwa nie znajduję.

    6 1 Cytuj
  • 16 lis 2019

    Fucktycznie :-) niebawem chrześcijanie będą szukać tolerancji, w Niemczech na ulicy krzyżyk już musisz schować bo obrażasz, u nas profanacja mszy czy MB waginą jest m.in przez ciebie akceptowana ....... chyba nie rozumiesz słowa tolerancja za to chętnie grasz na uczuciach. Pytasz o przeciwieństwa a sam jesteś wielkim przeciwieństwem norm demokratycznych czyli większościowo wybranych.

    2 9 Cytuj
  • 16 lis 2019

    Dobrze się stało, że demokracji pomaga marszałek senatu nie z PiS.
    Jak będą inni też mogli się wypowiedzieć, to kupuje demokrację tą w wydaniu PiS.

    Co do chrześcijaństwa, jakoś w USA monokulturze sobie daje radę. Więc jestem spokojny.

    6 1 Cytuj
  • 17 lis 2019

    ale widzę, że u ciebie bez zmian
    https://www.youtube.com/watch?v=s6Km6ZHeZn8

    1 5 Cytuj
  • 17 lis 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ale widzę, że u ciebie bez zmian
    https://www.youtube.com/watch?v=s6Km6ZHeZn8

    Ja zaś u ciebie widzę zmianę. Link do kabaretu z wrogiej stacji? Nie sadze aby aby kabaret stawał w roli obrońcy przedstawiciela władzy rządzącej. Raczej wyśmiewa taktykę dyskusji rządzących.
    Gdyby było inaczej takie kabarety byłyby pokazywane w TVP obok discopolo, a jest odwrotnie. Zakaz wstępu kabaretów do TVP.
    Jeżeli ciebie dzisiaj bawią kabarety kpiące z obecnej władzy i jeszcze z wrogich stacji , to odnotowuje to jako przemianę w dobrym kierunku .

    5 1 Cytuj
  • 18 lis 2019

    A tu coś ostatniego z TVP
    https://www.youtube.com/watch?v=XrN9yyevhFQ

    1 Cytuj

Odpowiedz