Forum » Myślenice

Nowe fotoradary na Zakopiance

  • 5 mar 2012

    [quote=gość: king12] uwaga! brzączoeicach radar jest obecnie czynny(kierunek na dobczyce) [/quote]
    w BRZĄCZOWICACH

    7 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Tydzień temu w Dzienniku Polskim czytałem, że Małopolska Inspekcja Transportu Drogowego dostała 40 czy 50 nowych rejestratorów i jak widać już je instalują w skrzynkach. Poza tym pisało, że dostali dwa jakieś wypasione wozy z rejestratorami mobilnymi co walą fotki nawet do kilometra na otwartej przestrzeni.
    Moim zdaniem to kolejna forma opodatkowania kierowców bo jak widzę gdzie te skrzynki stoją to raczej ie chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa. Poza tym te rejestratory montuje i obsługuje prywatna firma z przetargu więc nic dziwnego że chcą zarobić.

    3 1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Teraz na Onecie jest dobry tekst o handlu punktami karnymi. No to tylko w polsce jest możliwe Jaja normalne.

    2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: benek]
    Moim zdaniem to kolejna forma opodatkowania kierowców bo jak widzę gdzie te skrzynki stoją to raczej ie chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa. [/quote]
    No to kolego podaj przykład gdzie nie chodzi o zwiekszenie bezpieczeństwa, przy którym fotoradarze.
    Patrzysz tylko z pozycji kierowcy jadącego zakopianką,
    Ja postawiłbym jeszcze jeden fotoradar przed skrzyżowaniem z droga na Sułkowice w Jaworniku.Skręć tam przy nasilonym ruchu na zakopiance, a zobacz respektowanie ograniczenia 70 które tam stoi.

    6 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Tak to forma podatku o czym można poczytać w projekcie budżetu na 2012 rok a bezpieczeństwem tylko mydli się ludziom oczy.
    http://www.motofakty.pl/artykul/wplywy_z_mandatow_w_2012_roku_siegna_124_mld_zl.html
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/22047-wezma-miliard-z-mandatow-tylko-facet-latajacy-na-weekendy-rzadowym-samolotem-moze-cos-takiego-zrobic-kierowcom
    Oczywiście jak zwykle wciska się ludziom kit że przyczyną wypadków nie jest fatalny stan dróg tylko nadmierna prędkość chociaż czasami ktoś napisze prawdę
    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/nik-predkosc-nie-jest-glowna-przyczyna-wypadkow,1639956

    3 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Nadmierna prędkość nie jest przyczyną wypadków a dododem tego są Niemcy. Tam nie ma ograniczeń prędkości na autostradach i jakoś najmniej wypadków się tam trafia. U nas nie ma dróg i taki jest powód kosmicznej ilości wypadków. Bo te klepiska co są to trudno drogami nazwać...

    A co do skrętu na Sułkowice o którym pisze kolega myślący to właśnie jest przykład typowej bezmyślności. Gdyby kolega trzeźwo myślał to oczami wyobraźni zobaczył by tam estakadę ze zjazdem a nie fotoradar. Podobnie było w Myślenicach jakieś 30 lat temu zanim postawili światła. Trudno było skręcić a wypadki były normą. Teraz jest estakada ze zjazdem i problemu brak podobnie jak wypadków z udziałem kierowców jadących zakopianką. Ty trzeźwo myślący pewnie nadal myślisz że lepszy z punktu widzenia bezpieczeństwa byłby tam fotoradar no i oszczędniejszy bo budowa estakady sporo kosztuje. Myślisz tak samo trzeźwo jak nasze władze hehehe.

    5 Cytuj
  • 15 mar 2012

    Witam

    czy możecie mi powiedzieć, czy fotoradar w Gaju, który jest tak dziwnie odwrócony, robi fotki samochodom jadącym w kierunku myślenic ( z tyłu ) czy w kierunku Krakowa.
    Jest tak odrócony że kąt wskazuje na zdjęcia "od tyłu".
    Pytam bo jechałem w stronę Krakowa, i strzeliło, bylo ciemno,ok godz.20, aż oślepiło na chwile, mialem kolo 100 km/h, ale na pasie do Myslenic tez byly auta, więc nie jestem pewien komu strzeliło...

    dzieki

    Cytuj
  • 16 mar 2012

    strzela w tyłek samochodom jadącym w kierunku Myślenic.

    bez obaw, ale przy tych przejściach zawsze trochę zwolnij ;)

    2 Cytuj
  • 16 mar 2012

    rebe@ szybko się dowiesz komu pstryknęło fotkę ja wczoraj dostałem fotkę tyłu swojego auta z Brzączowic więc uwaga !!! Dodam, że jechałem tamtędy nieco ponad tydzień temu i foto już u mnie jest razem z kwitem na 100 zł i 4pkt. i jeszcze taka ankieta do której mam wpisać dane kierującego. Hehe na Orlenie jak dadzą punkty to przynajmniej można na nagrody wymienić :-)

    1 Cytuj
  • 16 mar 2012

    Coś w tym jest - z przodu kamery, z tyłu kamery... - jesteśmy najbardziej inwigilowanym narodem Europy:
    http://fakty.interia.pl/polska/news/polska-unijne-centrum-inwigilacji-ludzi,1772734

    Bardziej niż za starych dobrych czasów :(

    4 Cytuj
  • 16 mar 2012

    hej, dzięki, zawsze zwalniam, po prostu wracalem troche zmeczony i się zawiesiłem..

    potwierdzilem w ITD , że pstryka od tyłu tym jadącym do Myślenic

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    Dzięki za info:) taka sama sytuacja dziś, zawiesiłem się jadąc do Krakowa i ten w Gaju strzelił (ale jest odwrócony na tyłki w stronę Myślenic)! Dobrze wiedzieć:) Jeszcze raz dzięki!

    1 2 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    no to jak to znudziło im się oglądać przody samochodów he he normalnie się im nudzi ale że w BZĄCZOWICACH jajca normalnie jajca i szybko strasznie mandat i kurcze tyle punktów/

    2 Cytuj
  • 26 cze 2012

    uwaga po zakopiance jeździ czarny VW KR myślenickiej drogówki - ładuje mandaty

    7 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    [quote=gość: szczeniak] uwaga po zakopiance jeździ czarny VW KR 4066S myślenickiej drogówki - ładuje mandaty [/quote]
    Oraz popielaty , lub szary (jak kto woli) Opel.

    8 Cytuj
  • 7 sie 2013

    Witam;
    Też dostałem zawiadomienie o przekroczeniu prędkości z dnia 20-07-13 w miejscowości Gaj ul Myślenicka. Chyba w stronę Krakowa.
    Jest tam 70-ka ja miałem 95km/h. Nie przysłali mi zdjęcia, pewnie dlatego że cyka z tyłu.
    Czy ktoś ostatnio przerabiał ten problem, czy warto się odwoływać, czy fotoradar jest pomalowany na żółto. Niech ktoś ogarnięty podpowie czy są jakieś błędy urzędników idt żeby móc uniknąć kary.

    2 6 Cytuj
  • 7 sie 2013

    Tak na żółto nie masz co bo i tak pewno nie wygrasz :) On bije od tyłu wiec zawsze tam lepiej zwolnić

    8 Cytuj
  • Moriss Moriss 7 sie 2013

    [cytat=AresThai]Witam;
    Też dostałem zawiadomienie o przekroczeniu prędkości z dnia 20-07-13 w miejscowości Gaj ul Myślenicka. Chyba w stronę Krakowa.
    Jest tam 70-ka ja miałem 95km/h. Nie przysłali mi zdjęcia, pewnie dlatego że cyka z tyłu.
    Czy ktoś ostatnio przerabiał ten problem, czy warto się odwoływać, czy fotoradar jest pomalowany na żółto. Niech ktoś ogarnięty podpowie czy są jakieś błędy urzędników idt żeby móc uniknąć kary.

    Nie odpowiadaj na mandat :) ITD nie może karać w trybie administracyjnym :D Ewentualnie wskaż gościa, kolegę najlepiej z CHIN :D Opcja jednorazowa ale działa :)

    2 Cytuj
  • 7 sie 2013

    Chodzi pewnie o urządzenie zamontowane na samym dole w Gaju jadąc w stronę Krakowa (jeżeli o nie chodzi to łapie od przodu). Wcześniej ok, 300 m jest żółty fotoradar, każdy jak go minie daje gazu z górki, żeby rozpędzić się pod górkę. Tam na dole czeka niespodzianka, bo nadal jest 70 km/h, a każdy prawie 100 pomyka. Nie dziwię się, że nie ma zdjęcia.

    2 5 Cytuj
  • 9 sie 2013

    cyt.: Chodzi pewnie o urządzenie zamontowane na samym dole w Gaju jadąc w stronę Krakowa (jeżeli o nie chodzi to łapie od przodu). Wcześniej ok, 300 m jest żółty fotoradar, każdy jak go minie daje gazu z górki, żeby rozpędzić się pod górkę. Tam na dole czeka niespodzianka, bo nadal jest 70 km/h, a każdy prawie 100 pomyka. Nie dziwię się, że nie ma zdjęcia.

    Nie rozumiem- dlaczego nie ma zdjęcia? Oświećcie mnie, bo głupi jestem w tej sprawie? Jeżeli to fotoradar to chyba powinni przysłac zdjęcie? A jeżeli jakieś inne urządzenie to jakie?

    Cytuj
  • 9 sie 2013

    ITD nie wysyła zdjęć z fotoradarów bo nie ma do tego prawa, zdjęcia można osobiście zobaczyć jak dobrze pamiętam w Warszawie, lub w sądzie :)

    "Stronę kierowców wzięła Rzecznik Praw Obywatelskich. W piśmie skierowanym do Tomasza Połcia, Głównego Inspektora Transportu Drogowego, wskazuje na to, że w prawie o ruchu drogowym, na podstawie którego działa ITD, określono, że służba ta może karać za przekroczenie prędkości i przejazd na czerwonym świetle. Brakuje jednak zapisów pozwalających „krokodylkom” na karanie za odmowę podania personaliów użytkownika pojazdu. Jak wynika z pisma RPO, sprawa konsultowana była już z ministrem sprawiedliwości, który przyznał rację Rzecznik Praw Obywatelskich. Co więcej, okazuje się, że ITD nie jest również uprawniona do prowadzenia czynności wyjaśniających w takiej sprawie. Nie może również kierować takiej sprawy do sądu.
    Jeśli wniosek RPO zostanie wzięty pod uwagę, a pozostaje mieć nadzieję, że w państwie prawa musi tak się stać, zmotoryzowani będą wreszcie mogli bronić się przed bezprawną karą. Wystarczy, że ci, którzy nie są pewni co do swojej winy, odmówią wskazania sprawcy, a następnie nie przyjmą mandatu. W przypadku takich spraw, w wielu przypadkach wątpliwości rozwiałoby przysyłanie przez ITD zdjęć. Kto wie, może wskutek działań Rzecznik Praw Obywatelskich mundurowi wrócą do tej praktyki?"

    Cytuj
  • Moriss Moriss 10 sie 2013
    szakal napisał/a:

    skuteczny sposób:
    http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/403931,wojciech-cejrowski-ma-sposob-na-mandat-z-fotoradaru.html

    Cejrowski daje radę :D
    Ale tak naprawdę fotoradary są tylko po to żeby nabijać kasę w budżecie ;/ Szkoda słów ...

    1 Cytuj
  • piotrworker 13 cze 2015

    Mam pytanko czy ktoś się wie jakiego sprzętu tzw. "suszarki" używa myślenicka drogówka??

    1 3 Cytuj

Odpowiedz