Forum » Myślenice

Nowe fotoradary na Zakopiance

  • 8 lip 2011

    Może i chcą naszego dobra, ale to ograniczenie do 50 km/h na zakopiance (nie pamiętam, w którym dokładnie miejscu to jest, bo od 1,5 miesiąca mieszkam na drugim końcu Polski) jest z deka przesadzone. Bywają przewrażliwieni. Na zakopiance- owszem- są ostre zakręty, ale nie na tyle by robić aż takie ograniczenia prędkości na drodze, która ponoć jest drogą ekspresową. Rozumiem ograniczenie do 50 km/h w mieście, ale na zakopiance? To mimo wszystko całkiem dobra droga, na której spokojnie możnaby było zrobić ograniczenie np do 90 km/h.

    2 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Ta 50-ka na zakopiance jest właśnie dla tego ustawiona, że można tam swobodnie jechać szybciej. Jest tam jednak przejście dla pieszych (za łukiem drogi) i to bezpieczeństwo pieszych jest podstawą do postawienia tego ograniczenia.
    Zakopianka jest drogą ekspresową, ale od Myślenic do Lubnia. Do krakowa to "zwykła" krajówka.

    Wracając do fotoradarów. Wszystkie maszty, na odcinku Kraków - Myślenice, są przystosowane do włożenia fotoradaru. Same jednak fotoradary są montowane tylko w kilku.
    Dziś rano np. był zamontowany w Krzyszkowicach, ale kogoś chyba zdenerwował, bo nosił ślady "walki". Po południu skrzynka była pusta. Licząc od obwodnicy, po południu w stronę Myślenic tylko jeden maszt robił zdjęcia.

    1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Koło wilczego i Bochenka już zabrali puszki. Zatem to była tylko ściema. Pozostał jeszcze koło przy wyjeździe z borku oraz w Gaju.

    Cytuj
  • 9 lip 2011

    Wczoraj rano jak jechalem do pracy w strone Krakowa to fotoradar przy zjezdzie na Krzyszkowice byl otwarty - chyba tak jak pisze poprzednik kogos "zdenerwował". Co prawda "bebechy" jakies tam byly - monitorek jakis itd.... Po poludniu juz oczka nie bylo :)

    Cytuj
  • 9 lip 2011

    Na szczęście mieszkańcy gminy Myślenice to zacni ludzie i inwigilować się nie dadzą. Takiemu fotowynalazkowi długo postać nie pozwolą.

    Cytuj
  • 10 lip 2011

    Z całym szacunkiem Zgreg, ale niewielu pieszych tam chodzi, więc to bez sensu się tak wlec przez to, że są tam pasy. To niech zrobią w pobliżu pasów ograniczenie do 70 km/h, a na całej reszcie zakopianki do 90 km/h i będzie ok- przynajmniej wg mnie.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2011

    Sposób usytuowania przejść dla pieszych na zakopiance...pozostawia sporo do życzenia!!! Co za ... geniusz postanowił je zaprojektować na zakrętach.
    Na takiej trasie powinny być kładki górą, a nie ograniczenia i fotoradary - bez sensu.

    3 Cytuj
  • 10 lip 2011

    [quote=marko] Sposób usytuowania przejść dla pieszych na zakopiance...pozostawia sporo do życzenia!!! Co za ... geniusz postanowił je zaprojektować na zakrętach.
    Na takiej trasie powinny być kładki górą, a nie ograniczenia i fotoradary - bez sensu. [/quote]
    dokładnie tak, kładki powinny być i to na stałe by rozwiązało problem z ograniczeniami prędkośći. Problem jest w tym, że kładka kosztuje, a postawiony fotoradar koło ograniczenia do 50km/h to stałe źródło dochodu

    Cytuj
  • 10 lip 2011

    No, ale czy nie mógłby zarobić właśnie na tę kładkę...i permanetnie poprawić bezpieczeństwo? W naszym cudownym kraju oczywiście nie.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2011

    [quote=marko] No, ale czy nie mógłby zarobić właśnie na tę kładkę...i permanetnie poprawić bezpieczeństwo? W naszym cudownym kraju oczywiście nie. [/quote]
    fotoradar ma zarobić na dziurę w samorządach spowodowaną pernamentnym i nowoczesnym myśleniem które doprowadziło do tego stanu rzeczy

    2 Cytuj
  • 10 lip 2011

    Prawda jest taka, że oni się tylko zasłaniają bezpieczeństwem ludzi, a tak naprawdę interesuje ich tylko napychanie własnych kieszeni forsą. Jakby im zależało na bezpieczeństwie to nie dawaliby przejść tuż przy zakrętach, byłyby kładki dla pieszych poprowadzone nad drogą i zakopianka byłaby lepiej oświetlona.

    3 Cytuj
  • 10 lip 2011

    [quote=gość: yahoo] Dzisiaj, jak jechałem w stronę Myślenic ok 12:30, to ITD uzbrajała skrzynkę w Krzyszkowicach. [/quote]
    Ja dziś o 16 sprawdzałem ten w Krzyszkowicach. Zatrzymałem się stanąłem na barierce i zaglądnąłem w tę dziurę i stwierdzam, że jest zatkana plastikowym wieczkiem - radaru tam nie ma.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2011

    To jest SZCZYT szczytów, żeby na takiej drodze jaką jest Zakopianka, gdzie jest tyle przejść dla pieszych, ograniczenia prędkości, pobierać opłaty, za co ?!!!

    3 Cytuj
  • 11 lip 2011

    A w sobotę na wysokości stacji Lotosu stała ITD samochodem z kamerami i robiła fotki. Mam nadzieję że kontrolowali tylko gps-y (samochody powyżej 3.5) - jeśli były to fotoradary to będę mieć mandacik.

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    Powiedzcie mi co to są niby te na zakopiance postawione nad dwoma jezdniami takie jak by kamery czy cos w tym stylu rzeczy?? Z tego co wiem to jest tego koło 5 sztuk na odcinku z krk do myślenic

    4 Cytuj
  • 12 lip 2011

    [quote=gość: mafia] Powiedzcie mi co to są niby te na zakopiance postawione nad dwoma jezdniami takie jak by kamery czy cos w tym stylu rzeczy?? Z tego co wiem to jest tego koło 5 sztuk na odcinku z krk do myślenic [/quote]
    To są bramki systemu viatoll,związane z poborem opłat dla samochodów powyżej 3,5 tony

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    aha dzięki myślałem że sa to jakieś nowe fotoradary:)

    2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Wracałem dzisiaj po południu z Krakowa i zauważyłem iż na trasie od Borku do Myślenic działają 3 radary
    1 Na ul Zakopiańskiej przed salonem TOYOTA
    2 w Gaju
    3 w Jaworniku koło Bochenka

    1 Cytuj
  • 3 mar 2012

    W piątek dwa radary o których mowa w poprzednim poście (1,2) zostały "przekręcone" to znaczy że robią zdjęcia tyłu pojazdu jadącego z Krakowa w stronę Myślenic. Wcześniej robiły zdjęcia standardowo czyli przodu auta przekraczającego prędkość. Oczywiście skrzynki zostały zazbrojone i robią fotki od prędkości 81 km/h. Szerokiej drogi.

    9 2 Cytuj
  • 3 mar 2012

    Taaa akurat od 81 jakoś dziwnie bzdury piszesz boo dziś mijał mnie gosc BIEMDABLYU miałem ok 70-75wg licznika a ten sruuu jak by miał ze 120 bo ledwo blachy dostrzec mozna i co i NIC nie błsykało wiec FANATYKOM i KILKUJADKOM mówie stanowczo NIE

    3 7 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Ten w Gaju przy przewiązce obok autokomisu też robi fotki tyłeczka. Zbysio śmignij tam 90/godz. i opowiesz jak było hehe. A co niby ma tam błyskać ? Lampy błyskowe są na podczerwień (IR) więc błysku ludzkie oko nie ma prawa widzieć - chyba że jesteś cyborgiem. Takie zwykłe błyskacze były jeszcze do niedawna montowane w atrapach i były straszakiem na takich cwaniaczków jak ty. Jak widać skutecznym. Te błyski byly wyzwalane z fotokomórki fotokomórkę przez światła samochodów. Takie urządzenie było jeszcze niedawno na zakopiance obok salonu "Wanicki" wystarczyło w skrzynkę błysnąć latarką albo długimi jadąc nawet 30/godz. by lampa błysnęła na postrach. Taka ściema na postrach dla leszczy.
    To jest moja uprzejma informacja adresowana przede wszystkim do ludzi którzy tak jak ja codziennie muszą dojechać do Krakowa do pracy. A jak ktoś nie wierzy to w czym problem ? Łatwo sprawdzić hehehe.

    4 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Ja w niedzielę zatrzymałem się w zatoczce MPK przy tym radarku niedaleko Toyoty na wyjeździe z Krakowa. Radar jest tyłem do kierunku jazdy jak pisze Trabant i skrzynka nie jest pusta za szybką jest "oko" reszty nie sprawdzałem bo ciężko się zatrzymać na zakopiance.
    Zbysio a ty może jesteś jednym z tych rajdersów co mają powieszoną płytę CD na lusterku ? Jeśli tak to se chłopie drugą musisz teraz z tyłu powiesić buchaaaachaa.
    Ponoć DVD są skuteczniejsze :-))))

    3 Cytuj
  • 5 mar 2012

    o to teraz mnie zaskoczyliscie, myslalem ze te radary wszystkie sa nieaktywne. Nie tak dawno czyatlem ze te radary sa nielegalne, poniewaz mozliwosc pomiaru predkosci moze sie odbywac tylko i wylacznie w oznaczonych miejscach i co wazniejsze... te prawdziwe fotoradary maja byc przemalowane na inny kolor. Z tego co widze nadal nie sa przemalowane, wiec chyba nie dzialaja. Dodatkowo wydaje mi sie ze ciagle stanie patroli z radarami tez daje do myslenia. jakby tamte juz dzialaly to nie stali by tak czesto. Tak czy inaczej wole nie sprawdzac tego i od dzisiaj noga bedzie troche lzejsza.

    Dodatkowo wprowadzone zostanie obowiązkowe oznaczenie samego urządzenia. Obudowy fotoradarów mają być pokryte odblaskową żółtą folią, która w razie demontażu urządzenia (konserwacji, naprawy lub wymiany) będzie musiała zostać zasłonięta. Podobnie jak w przypadku kontroli radarowej dokonywanej przez funkcjonariuszy policji, tak i fotoradar nie zrobi zdjęcia, gdy prędkość jest przekroczona o 10 km/h lub mniej.

    Rzeczpospolita wymienia miejsca, gdzie będą stawać fotoradary. Mają się one znaleźć przed szkołami, boiskami, domami kultury, kościołami i przystankami autobusowymi. Jednak dodatkowo przepisy mówią, że odległość pomiędzy kolejnymi urządzeniami w terenie zabudowanym musi być większa niż 1 km, a poza nim 5 km.

    Nowe przepisy wymuszają prowadzenie nowych oznaczeń do lipca, gdyż wtedy wchodzi w życie zmieniony kodeks drogowy.

    2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    uwaga! brzączoeicach radar jest obecnie czynny(kierunek na dobczyce)

    5 1 Cytuj

Odpowiedz