Forum » Myślenice

Szczepienie p/covid

  • Anty 16 cze 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Skąd czerpiesz dane? Bo ich oficjalne dane są zgoła różne.

    Dajecie mi minusy, a dane oficjalne z UK są zupełnie inne. Po co siać dezinformacje?

    16 czerwca

    79.8% pierwsza dawka
    57.8% druga dawka
    9,055 nowych przypadków dziennie
    66 zgonów w ciągu ostatnich 7 dni
    1250 nowych przyjęć do szpitala w ciągu 7 dni (ten kraj ma ponad 60 mln osób)
    777 tyś testów DZIENNIE
    https://coronavirus.data.gov.uk

    26 7 Cytuj
  • 16 cze 2021

    Szczepionka z definicji daje ochronę. TE PREPARATY nie są szczepionkami, wystarczy zapytać rozsądnego lekarza pierwszego kontaktu, czy otrzymując TEN PREPARAT jesteś zabezpieczony przed zarażeniem. KAŻDY medyk odpowie, że NIE, NIE JESTEŚ, tylko jeżeli zachorujesz będziesz miał łagodniejsze objawy i nie będziesz miał powikłań (!!!??? :D) Tak naprawdę jesienny sezon grypowy wszystko to zweryfikuje.

    15 39 Cytuj
  • 17 cze 2021

    Przypuszczam że zatrważające z różnego powodu mogą być, dla części społeczeństwa będzie to zatrważające że 13% się zaszczepiło a nie powinno, zaś dla drugiej części będzie to zatrważające, że 87% nie zaszczepiło a powinno. Tak, że zatrważające może być różnie rozumiane, osobiście raczej jestem w tej pierwszej grupie, chociaż też nie do końca, ponieważ ktoś musi sprawdzić szczepionki, żebyśmy za kilka lat wiedzieli, czy było warto.

    22 Cytuj
  • 17 cze 2021

    Zawsze się znajdą mądrzejsi od innych.
    Nakręca ich to że zawsze idą pod prąd.

    5 25 Cytuj
  • Janek Sal 17 cze 2021

    pod prąd tylko w płetwach - bez ciężko płynąć .

    3 22 Cytuj
  • Janek Sal 17 cze 2021

    Moje dane są między innymi z tej strony która zareklamwałeś https://coronavirus.data.gov.uk

    w czerwcu jest wzrost w porównaniu z majem wiec jest wzrost . a o 15000
    Eksperci z Uniwersytetu Cambridge jasno dają do zrozumienia, że w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się trzecia fala pandemii. Od minionego piątku co dzień notuje się tam 3–4 tys. nowych zakażeń. Większość to indyjska wersja wirusa.

    Koronawirus: AngliaChaz Bharj / Shutterstock
    moze to fejk a moze nie żdżbło prawdy jest w kazdej bajce

    5 23 Cytuj
  • 17 cze 2021

    Po pierwsze trzeba zrozumieć że wzrost zakażeń w UK to osoby które się nie zaszczepiły.
    Po drugie część z osób u których wykryto wersję Delta a są zaszczepione nie skończy w szpitalu pod respiratorem lub pod ziemią a przejdzie infekcję w miarę łagodnie.
    I temu mają służyć przede wszystkim szczepienia- nie uchronią całkowicie przed zakażeniem ale uchronią przed ciężkimi powikłaniami, pobytem w szpitalu czy śmiercią.
    Poza tym zakażona a przy tym zaszczepiona osoba transmituje wirusa w dużo mniejszym stopniu niż ta niezaszczepiona. Bo mimo iż wynik jest dodatni to nie kaszle, nie kicha, nie wydziela się śluz z nosa. A to jest głównym nośnikiem dla Covidu.
    Ja szczepiąc się miałem świadomość że można się zakazić będąc w pełni zaszczepionym ale to chyba wie większość osób które decydują się na szczepienie. Główny powód szczepień to uniknięcie ciężkich powikłań, pobytu w szpitalu, kwarantanny czy śmierci.
    Od momentu wprowadzenia szczepionek mówią o tym i specjaliści wirusolodzy, biolodzy i lekarze ale i politycy. Kampania też na tym się opiera.
    Nie wiem skąd u antyszczepionkowców głównym orężem do drwienia ze szczepionek jest to że można po nich zachorować mimo wszystko. Ludzie przecież to oczywiste, wie o tym każdy kto czyta coś więcej niż niszowe strony o teoriach spiskowych.
    Polecam trochę publikacji naukowych a mniej łykania internetowych guru.

    26 8 Cytuj
  • Anty 17 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    Moje dane są między innymi z tej strony która zareklamwałeś https://coronavirus.data.gov.uk

    w czerwcu jest wzrost w porównaniu z majem wiec jest wzrost . a o 15000
    Eksperci z Uniwersytetu Cambridge jasno dają do zrozumienia, że w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się trzecia fala pandemii. Od minionego piątku co dzień notuje się tam 3–4 tys. nowych zakażeń. Większość to indyjska wersja wirusa.

    Koronawirus: AngliaChaz Bharj / Shutterstock
    moze to fejk a moze nie żdżbło prawdy jest w kazdej bajce

    Przecież w porównaniu do ich poprzednich fal to jest to niewielki wzrost... poza tym oni mają tam wszystko pootwierane i dużo lżejsze restrykcje...

    W ciągu 7 dni zmarło im 66 osób, u nas tylko dzisiaj 46 - tyle w temacie...

    25 5 Cytuj
  • Janek Sal 17 cze 2021

    cytat- Poza tym zakażona a przy tym zaszczepiona osoba transmituje wirusa w dużo mniejszym stopniu niż ta niezaszczepiona. Bo mimo iż wynik jest dodatni to nie kaszle, nie kicha, nie wydziela się śluz z nosa. A to jest głównym nośnikiem dla Covidu.

    byłem kilka lat temu w Japonii - zdziwił mnie fakt ze sporo osób chodzi w maseczkach - nikt wowczas o covidzie nie słyszał .
    Okazuje sie ze każdy kto ma katar lub sie czuje słabo ubiera maskę i idzie do pracy -
    Tokio 2015r.
    A co do czytania publikacji naukowych-
    takie publikacje jakie gaże po publikacjach
    w publikacjach z lat 50-60 naukowych oczywiście środek DDT podawany był dzieciom jako lek na wszystko - co dziś mówią publikacje naukowe?

    Jedni mówią oczywiście naukowcy nie jedz cukru - cukier to morderca- inni jedz nie szkodzi,
    Na początku pandemii jeden naukowiec minister maseczke na noge wkładał .
    Prace naukowe tez są płacone i zależy kto płaci tak sie pisze

    6 27 Cytuj
  • Anty 17 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    cytat- Poza tym zakażona a przy tym zaszczepiona osoba transmituje wirusa w dużo mniejszym stopniu niż ta niezaszczepiona. Bo mimo iż wynik jest dodatni to nie kaszle, nie kicha, nie wydziela się śluz z nosa. A to jest głównym nośnikiem dla Covidu.

    byłem kilka lat temu w Japonii - zdziwił mnie fakt ze sporo osób chodzi w maseczkach - nikt wowczas o covidzie nie słyszał .
    Okazuje sie ze każdy kto ma katar lub sie czuje słabo ubiera maskę i idzie do pracy -
    Tokio 2015r.
    A co do czytania publikacji naukowych-
    takie publikacje jakie gaże po publikacjach
    w publikacjach z lat 50-60 naukowych oczywiście środek DDT podawany był dzieciom jako lek na wszystko - co dziś mówią publikacje naukowe?

    Jedni mówią oczywiście naukowcy nie jedz cukru - cukier to morderca- inni jedz nie szkodzi,
    Na początku pandemii jeden naukowiec minister maseczke na noge wkładał .
    Prace naukowe tez są płacone i zależy kto płaci tak sie pisze

    No tak, kiedyś też podważano teorie Kopernika, a nawet palono na stosie za nią. Wstrętni naukowcy, burzyli status quo.

    Z mundrościami, które podważają sens nauki jest jak z tym żartem:
    Antyszczepionkowiec zaczepił małą dziewczynkę, która siedziała w kolejce do lekarza i przeglądała ulotkę o szczepionkach:
    - Czy chciałabyś posłuchać dziewczynko o szkodliwości szczepionek?
    - Bardzo chętnie - odpowiedziała - to interesujący temat. Mam jednak wcześniej do pana pytanie: Jak to się dzieje, że koń, krowa i jeleń jedzą to samo czyli trawę, jeleń wydala małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie rzadkie placki, a koń wysuszone klumpy? Potrafi mi to pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną?
    - Nie mam najmniejszego pojęcia - odpowiedział mężczyzna
    Na to dziewczynka:
    - Czy czuje się pan zatem naprawdę wystarczająco kompetentny by rozmawiać o wirusologii, biochemii i medycynie skoro temat zwykłego gówna przekracza pańskie możliwości?

    Izrael zaszczepił u siebie na Covid 63.27% populacji. I jeśli chodzi o Covid w tej grupie mamy: - mniej bezobjawowych infekcji o 91,5%. - mniej objawowych infekcji o 97% - mniej jakichkolwiek infekcji o 95,3% - mniej hospitalizacji o 97,2% - mniej śmierci z powodu Covid o 96,7%

    https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00947-8/fulltext?fbclid=IwAR0WHsvcnJHgcI3QdVwA7aINuFE1IxM6C5pPd0BUFR42KhM0TOR0SSsga8w

    27 9 Cytuj
  • Janek Sal 17 cze 2021

    więc o co kaman- szczep sie waść - mnie daj spokój
    zdrowia poszczepiennego

    11 29 Cytuj
  • Anty 17 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    więc o co kaman- szczep sie waść - mnie daj spokój
    zdrowia poszczepiennego

    Ale w którym miejscu ja Ciebie przymuszam do szczepienia? Wskaż taką moją wypowiedź. Konkretnie

    Punktuje jedynie Twoje dezawuowanie prac naukowych i trochę się z tego śmieje.

    Ja nie mam absolutnie problemu z tym, że się ktoś nie chce szczepić, ale nie umniejszaj pracy naukowców, bo jesteś jak antyszczep z tego żartu - doktorat to ty masz z jazdy motorem po USA w latach 80tych i z bawienia wnuków obecnie w Polsce na starość. Więc jak się na nauce nie znasz to siedź cicho i konsumuj żubra posłusznie.

    Zdrowia nieszczepiennego.

    28 7 Cytuj
  • 17 cze 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Ale w którym miejscu ja Ciebie przymuszam do szczepienia? Wskaż taką moją wypowiedź. Konkretnie

    Punktuje jedynie Twoje dezawuowanie prac naukowych i trochę się z tego śmieje.

    Ja nie mam absolutnie problemu z tym, że się ktoś nie chce szczepić, ale nie umniejszaj pracy naukowców, bo jesteś jak antyszczep z tego żartu - doktorat to ty masz z jazdy motorem po USA w latach 80tych i z bawienia wnuków obecnie w Polsce na starość. Więc jak się na nauce nie znasz to siedź cicho i konsumuj żubra posłusznie.

    Zdrowia nieszczepiennego.

    Pierwsza cześć twojej wypowiedzi jest logiczna.
    Druga zaś niegrzeczna.
    Robienie zarzutu że nie jest twoim rówieśnikiem,, jest dziecinne.

    3 34 Cytuj
  • Anty 18 cze 2021
    bono napisał/a:

    Pierwsza cześć twojej wypowiedzi jest logiczna.
    Druga zaś niegrzeczna.
    Robienie zarzutu że nie jest twoim rówieśnikiem,, jest dziecinne.

    Jest ona dostosowana do poziomu dziadka, który stosuje „chłopski rozum” i nie ufa naukowcom.

    Prawda nie jest niegrzeczna. Prawda to prawda - dziadzio dostał linka do Lanceta i publikacji naukowej i zamiast się do tego odnieść, bo przecież zna angielski skoro tyle lat był w USA j na motorze zwiedził je całe to poleciał wiejskim ziemniaczkiem, z insynuacja że go do czegoś zmuszam. Nie chce się szczepić niech się nie szczepi, niech tylko na starość bawi wnuki i im przekazuje „chłopski rozum” robola z Jackowa, bo naukowcem jest żadnym.

    Zdrowia

    30 6 Cytuj
  • Janek Sal 18 cze 2021

    więc jesteś jak praca naukowa DDT - dla niemowląt

    owszem zjechałem stany i dalej je odwiedzam co roku miesiac na rybach obecnie ale nigdy tam nie mieszkałem i tam nie pracowałem , max czas to 3 miesiące w siodle . co do dziadka - owszem obyś nim był bo wydaje się ze nawet ojcem być Ci będzie cięzko po .......... co do prac naukowych - każde są finansowane i pisane pod promotora .
    A daj Ci Boze chłopski rozum mieć bo nie jest on przenikniony żadną doktryną .

    I daj Ci Boze zdrowia - poszczepiennego

    11 28 Cytuj
  • Janek Sal 18 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    więc jesteś jak praca naukowa DDT - dla niemowląt

    owszem zjechałem stany i dalej je odwiedzam co roku miesiac na rybach obecnie ale nigdy tam nie mieszkałem i tam nie pracowałem , max czas to 3 miesiące w siodle . co do dziadka - owszem obyś nim był bo wydaje się ze nawet ojcem być Ci będzie cięzko po .......... co do prac naukowych - każde są finansowane i pisane pod promotora .
    A daj Ci Boze chłopski rozum mieć bo nie jest on przenikniony żadną doktryną .

    I daj Ci Boze zdrowia - poszczepiennego

    Przepraszam - pracowałem kilka dni dla Czumy w Chicago koleżeńsko .

    8 27 Cytuj
  • Anty 18 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    więc jesteś jak praca naukowa DDT - dla niemowląt

    owszem zjechałem stany i dalej je odwiedzam co roku miesiac na rybach obecnie ale nigdy tam nie mieszkałem i tam nie pracowałem , max czas to 3 miesiące w siodle . co do dziadka - owszem obyś nim był bo wydaje się ze nawet ojcem być Ci będzie cięzko po .......... co do prac naukowych - każde są finansowane i pisane pod promotora .
    A daj Ci Boze chłopski rozum mieć bo nie jest on przenikniony żadną doktryną .

    I daj Ci Boze zdrowia - poszczepiennego

    Ja mam dorosłą córkę - to raz.
    Dwa - jedynie potwierdzasz moją opinie, że na „chłopski rozum” sobie wszystko tłumaczysz i dezawuujesz prace naukowe i naukowców per se - odłącz wiec sobie internet (tez powstał w ramach prac naukowych), wyrzuć komputer (również prace naukowe) wsiądź na motor i gadaj tam.

    Życzę wiele zdrowia, ale nie korzystaj z żadnych leków - są przecież wdrażane przez „opłacone prace naukowe”

    I nadal nie usłyszałem gdzie Cie przymuszam do szczepienia? Konkrety!

    27 7 Cytuj
  • Janek Sal 18 cze 2021

    ja nie cytuje nikogo - intelektualisto -= chyba że siebie i daj boże żadnych leków nie biore , jem słodkie pije zimne . ciśnienie mam rano jak oddaje mocz . - i takiego zdrowia Ci życze własnie w moim wieku - komputera nie wyrzuce bo to okno na świat- gdy mnie nie ma tam gdzie są moi przyjaciele ,zegnam Pana panie zaszcze[piony }

    11 29 Cytuj
  • Janek Sal 18 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ja nie cytuje nikogo - intelektualisto -= chyba że siebie i daj boże żadnych leków nie biore , jem słodkie pije zimne . ciśnienie mam rano jak oddaje mocz . - i takiego zdrowia Ci życze własnie w moim wieku - komputera nie wyrzuce bo to okno na świat- gdy mnie nie ma tam gdzie są moi przyjaciele ,zegnam Pana panie zaszcze[piony }

    OOOO i lajków sobie nie daję nigdy

    10 28 Cytuj
  • Anty 18 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ja nie cytuje nikogo - intelektualisto -= chyba że siebie i daj boże żadnych leków nie biore , jem słodkie pije zimne . ciśnienie mam rano jak oddaje mocz . - i takiego zdrowia Ci życze własnie w moim wieku - komputera nie wyrzuce bo to okno na świat- gdy mnie nie ma tam gdzie są moi przyjaciele ,zegnam Pana panie zaszcze[piony }

    Tak, wiemy że komputer to okno na świat i że jest „lekiem na samotność” i w tym kontekście lepiej było jak był mniej dostępny - chłopski rozum był przy piwku i nie siał dezinformacji.

    To jak „prosty” jesteś nie pozwala ci dostrzec jak wiele rzeczy, które Cię otacza powstało dzięki pracy naukowców.

    I nadal nie usłyszałem, gdzie Cię przymuszam do szczepienia… najprościej jest rzucić jakimś gnem i liczyć że się przylepi.

    Typowy, stereotypowy Polak z amerykańskich żartów o Polakach not into English, into wąs xD

    29 10 Cytuj
  • 18 cze 2021
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Więc jak się na nauce nie znasz to siedź cicho i konsumuj żubra posłusznie.
    Zdrowia nieszczepiennego.

    Dzięki za ten tekst. Ubawiłem się setnie. ;)

    15 19 Cytuj
  • Janek Sal 25 cze 2021

    16800 dzisiaj - oficjalne dane w UK zachorowań - też sie ubawiłem - ze zlateckim nie z żubrem

    5 17 Cytuj
  • Anty 25 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    16800 dzisiaj - oficjalne dane w UK zachorowań - też sie ubawiłem - ze zlateckim nie z żubrem

    18 zgonów w ciągu dnia i 110 w ciągu 7 dni - szczepienie ma chronić przed burza cytokin i zniszczeniem organizmu - zgonem.
    Cherry picking danych dziadku nie pomoże ci „odnieść moralne zwycięstwo” w tej dyskusji.

    :-)

    Nadal się nie dowiedziałem gdzie Cię zmuszam do szczepienia - może zamiast wybiórczo wpisywać tu dane i siać dezinformacje odniesiesz się do zarzutów jakie mi przedstawiłeś? Konkretnie

    Zupełnie pomijam ze tam 40% osób nie otrzymało jeszcze pełnego szczepienia, a kraj nie funkcjonuje z żadnej formie lockdownu i uczelnie i szkoły pracują na full stacjonarnie i nie ma tam żadnych limitów :-).

    Ale te informacje nie będą pasować do chłopskiego rozumu :-(

    Szkoda gadać, lepiej zajmij się wnukami i oszczędź Internetowi „chłopskiego rozumowania”.

    16 4 Cytuj
  • Janek Sal 26 cze 2021

    ja nikogo nie cytuję w porównaniu do niektorych - nikt mnie nie zmuszał należy czytać ze zrozumieniem JUNG TIMERZE

    5 14 Cytuj
  • Anty 26 cze 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ja nikogo nie cytuję w porównaniu do niektorych - nikt mnie nie zmuszał należy czytać ze zrozumieniem JUNG TIMERZE

    żeby cytować to jeszcze trzeba potrafić czytać i pisać :) motocyklisto od hamburgerów :)

    I nadal brak informacji gdzie Cię przymuszam do szczepienia się :( Typowe :(

    12 5 Cytuj

Odpowiedz