Forum » Myślenice

Blokujemy stacje Orlen w Myślenicach !

  • 21 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Tankuję do czwartego odbicia przy pistolecie włożonym do końca .
    Warunki jazdy nie odgrywają tutaj roli ponieważ komputer samochodu uwzględnia warunki jazdy i pokazuje albo , że spalam 10 l albo że spalam 7 l i do tego porównuję.
    jeżeli spalam 10 l to przy zużyciu 50 l powinienem przejechać równe 500 km a przy 7 l powinienem przejechać 714 km.

    Mój mąż w taki właśnie sposób sprawdza. Też ma wskaźnik spalania z resztą sprawdzał to na tych samych, długich trasach, podobnie jadąc (z podobną prędkością, w podobnych warunkach) i zawsze mu wychodziło że więcej km robił na baku zatankowanym na shellu niż na Orlenie. Mało tego, tankując w Niemczech różnica jest jeszcze większa, dlatego choć paliwo tam droższe, wręcz woli tankować tam. Nie wiem o co chodzi, nie znam się, ale coś musi być na rzeczy, zbyt wiele razy bylo to sprawdzane i zawsze ten wynik jest na niekorzyść orlenu.

    3 7 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 22 cze 2022
    DM_S napisał/a:

    Mój mąż w taki właśnie sposób sprawdza. Też ma wskaźnik spalania z resztą sprawdzał to na tych samych, długich trasach, podobnie jadąc (z podobną prędkością, w podobnych warunkach) i zawsze mu wychodziło że więcej km robił na baku zatankowanym na shellu niż na Orlenie. Mało tego, tankując w Niemczech różnica jest jeszcze większa, dlatego choć paliwo tam droższe, wręcz woli tankować tam. Nie wiem o co chodzi, nie znam się, ale coś musi być na rzeczy, zbyt wiele razy bylo to sprawdzane i zawsze ten wynik jest na niekorzyść orlenu.

    Dobrze wiedzieć. Kto wie co obajtus dolewa do paliwa. Też przestawię się na Shell.

    2 5 Cytuj
  • 23 cze 2022
    Obserwator30 napisał/a:

    Dobrze wiedzieć. Kto wie co obajtus dolewa do paliwa. Też przestawię się na Shell.

    Nie chce polecać konkretnie Shella, nie wiem czy to kwestia całego koncernu czy poszczególnych stacji. W naszym przypadku było to sprawdzane akurat na shellu (ale nie tym w Jaworniku, tylko przy granicy) aczkolwiek może się okazać że na innej stacji, np BP czy którejś, jest lepiej niż na shellu. Nie sprawdzaliśmy. Jedyne co wiem to to, że z Orlenem coś jest nie tak.

    1 1 Cytuj
  • 23 cze 2022

    W Grecji nalewasz za kwotę która wbijasz na dystrybutorze.
    Był znajomy vanem. Nalał do pełna wyszło 105 litrów.
    Zbiornik ma na 90 l.
    Po prostu, niektóre stacje maja kręcone liczniki.

    2 Cytuj
  • Janek Sal 23 cze 2022

    więc o co chodzi????
    Kolega pracował na cpn jeszcze za dawnych czasów i bardzo był zadowolony gdy cysterna przyjechała na stację nocą lub wieczorem .
    wtedy mieli swoje ok 150 l na boku bp paliwo jest objętosciowo w nocy mniejsze jak w południe
    może stad ta różnica.

    Cytuj
  • 23 cze 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    więc o co chodzi????
    Kolega pracował na cpn jeszcze za dawnych czasów i bardzo był zadowolony gdy cysterna przyjechała na stację nocą lub wieczorem .
    wtedy mieli swoje ok 150 l na boku bp paliwo jest objętosciowo w nocy mniejsze jak w południe
    może stad ta różnica.

    Zdecydowanie nie wchodzi to w grę. Polecam samemu sprawdzić tylko najlepiej jest na długich trasach, gdzie jedziesz o podobnej porze, z podobną prędkością, pilnujesz spalania na komputerze i sprawdzasz jak daleko zajedziesz.

    3 Cytuj
  • Janek Sal 23 cze 2022

    to pewnie wszyscy robią co mają komp pokładowy - wiec temat slepy??? ale wiedza nie idzie w las jak to mówią

    1 Cytuj

Odpowiedz