Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 12 sie 2012

    ikus: "Mogę odpowiadać tylko za siebie i plotkami, obgadwaniem sie nie zajmuję, i powtarzam do kosciola chodze nie dla księży tylko dla mojego Boga."

    życzliwie radzę Ci zapoznać się z Pismem Świętym. będzie łatwiej zrozumieć nauki Jezusa.

    "MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM
    Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie
    1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
    Biada obłudnikom
    13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
    15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
    16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
    23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
    25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. ..."
    http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/23.php

    6 10 Cytuj
  • 12 sie 2012

    film powinien opublikować autor apelujmy do niego aby ujawnił prawdę jest jeszcze jedna kopia w razie zaginięcia oryginału dla dobra parafian dość obłudy PROSIMY O FILMIK AUTORA !!!!!!

    15 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    tu nie wolno publikować. to było by przestępstwo. jedną z kopii filmu można przekazać organom ścigania

    10 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: oslo] tu nie wolno publikować. to było by przestępstwo. jedną z kopii filmu można przekazać organom ścigania [/quote]

    wolno podać link, a film zamieścić na youtube więc dlaczego piszesz że nie wolno publikować

    8 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Do oslo. Czytaj, jak ktoś nie wie do końca o co chodzi, to trudno ingerować. Widzę, że dajesz rady jak faryzeusz i uczony w pismie, czyż nie należy czynić a nie pouczać. Kto kim jest? Lepiej podjudzać, to jest moralne!

    4 5 Cytuj
  • 12 sie 2012

    czy pleban nie będzie się obawiał zachowań ludzi po mszy na mikołaju niektórzy mogą nie wytrzymać obłudy którą reprezentuje swoją postawa .Jak on patrzy ks.Józefowi w oczy?

    17 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Ja mam zasadę taką, ze jak mam pewnosć działam, wbrew temu co inni myślą lub pomyślą. Nic nie stanie sie na Mikołaju bo u nas miasto male i nikt nie bedzie chciał się narazić. Podpuszczać stwierdzeniami, "co to będzie" jest łatwo trudniej samemu zrealizować. Ciekawscy przyjdą zobaczyc co to bedzie (tak jak dziś do naszego kosciola), a ci co mają dowody będą mruczeć pod nosami. Tak to bedzie.

    12 Cytuj
  • 12 sie 2012

    skonczcie te bajki. Nie ma nie bylo i nie bedzie zadnego filmu. Ktos sobie wymyslil sensacje i sie teraz smieje.

    2 20 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Do postu powyżej: żal i hańba!

    12 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    marcinecki: "wolno podać link, a film zamieścić na youtube więc dlaczego piszesz że nie wolno publikować"

    o ile mi wiadomo nie wolno publikować czyjegoś wizerunku bez jego zgody.

    8 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: ja wiem] skonczcie te bajki. Nie ma nie bylo i nie bedzie zadnego filmu. Ktos sobie wymyslil sensacje i sie teraz smieje. [/quote]

    chyba cebula zmienił nick na ja wiem

    12 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Ten beton, o którym była mowa w kazaniu to sytuacja przed jaką nasz super proboszcz stawia nas parafian. Nic nie możemy zrobić, wszędzie są układy i układziki. Do dziś nie miałam pojęcia, że Ks. Józef odchodzi z takiego powodu. Oczywiście wykonałam rzut na tace, ale to był ostatni dopóki ta sprawa się nie wyjaśni. To chyba jest jedyna forma protestu, która na większą skale i w dłuższym czasie może przynieść jakiś skutek. Trzeba tylko rozpowszechnić tą akcje. Co to za proboszcz, który w obliczu takiej afery nie potrafi stanąć przed parafią i nie beknąć w tej sprawie ani słowa tylko jak zwykle szumne kazanie o niczym.
    Księdzu Józefowi DZIĘKUJĘ za 8 lat pracy dla naszej parafii.
    P.S. Proszę wszystkich o rozpowszechnianie protestu tacowego.

    17 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Ręka rękę myje.
    Pan Adam i pan kościelny to jedna mafia. Ani jeden nie jest czysty ani drugi. Jeden drugiego będzie chronił bo jak jednemu się krzywda stanie to zacznie śpiewać o drugim.

    Ja z tej parafii się... zwalniam.

    13 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Tak czytając te wszystkie posty to mam że zaraz z tego wszystkiego napiszemy scenariusz i nakręcimy film rodem prosto z Hoolywod... Tyle niejasności co w tych opowieściach jest to chyba agentów z CSI pasuje ściągnąć by odkryli prawdę... Ktoś wyżej już wspomniał o tym że chyba cały temat po to by zrobić wielkie zamieszanie... wymyślił ktoś jakąś jadkę z filmem i teraz ma polew że wszyscy nagle pofascynowani kościołem... ba co drugi mówi nawewt że już filmik widział haha :P ja nawet słyszałem że pod kościołem konopie w piwnicach trzymają :P Tylko prosze nie mówicie mi że nikt o tym nie wiedział już od dawna haha....

    4 14 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=gość: AnnaMyśleniczanka]
    P.S. Proszę wszystkich o rozpowszechnianie protestu tacowego. [/quote]
    Trudno się spodziewać, aby taca była wczoraj pusta. Natomiast grosza było na niej znacznie mniej niż zwykle co z pewnością Sz.P. Kościelny oraz Proboszcz raczyli zauważyć.

    11 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Ludzie leczcie się, a swoje historie wyślijcie do redakcji faktu bądź super ekspersu(na pewno dołączą do artykułów pt "telewizor chciał mnie zabić") jak wam parafia nie psuje to w Myślenicach są inne.

    4 22 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Mnie interesuje to, dlaczego teren parafii dalej wygląda jak budowa ( teren wokół, za kościołem czy ogrodzenie) skoro wierni cały czas dawali pieniądze na budowę i wykończenie ? Poza tym kościelny ze starego kościoła całe życie przejeździł na rowerze za to nasz "menager" wszyscy wiemy czym jeździ i teraz wiadomo że ma te dobra z naszych pieniędzy. Czytam posty i są może 2 osoby co bronią kościelnego - gdyby to było pomówienie czy nieprawda temat dawno by zdjęto z forum a sam zainteresowany na pewno by nie siedział cicho gdyby był niewinny , tylko bronił swojego imienia.

    18 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=gość: aaa12] jak wam parafia nie psuje to w Myślenicach są inne. [/quote]
    Hola hola...
    Parafię tworzą parafianie. I nie ma powodu aby zmieniali parafię na którą od lat łożą z powodu prawdopodobnych "nadużyć" Sz.P. Kościelnego. Albo niech się oczyści z zarzutów albo - wylot!

    16 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Ksiądz jest na urlopie szkoda że odchodzi :) co robimy aby został ? są jakieś szansę :)

    7 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    ddd- dokładnie, dlaczego parafianie mają tracić z powodu krętactw w parafii skoro to my stworzyliśmy parafia a kościół zbudowano z naszych pieniędzy

    16 1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    ludzie stop!!!
    zacznijmy coś w tej sprawie robić !!!!!
    1 krok to Nie dawać na tacę:)
    2.jakaś tv albo gazeta?

    7 4 Cytuj
  • 13 sie 2012

    niesamowicie ciekawe z jakiego powodu "MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM" cytowana w moim poście powyżej z wczoraj 20.57 zbiera minusy. kto czuje się tak bardzo zagrożony tymi słowami???

    kwestia nadużyć w kościele powinna być jak najszybciej wyjaśniona przez organy ścigania i jeśli doszło do przestępstwa, to winowajcy powinni zostać ukarani - oficjalnie i w majestacie prawa!

    11 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    A może ktoś w punktach wyjaśnic o co chodzi bo przeczytałem troche postów i nadal nie rozumiem o co chodzi w tej sprawie ?

    5 1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Nasz kościół to taki amber gold

    17 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Jeśli wszyscy mają takie zastrzeżenia do naszego proboszcza, to może trzeba udać się do niego i jako katolicy powiedzieć co nie pasuje, a nie pisać na forum fałszywe oskarżenia. Nie tego uczy Kościół Katolicki.

    15 7 Cytuj

Odpowiedz