Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 12 sie 2012

    Tym bardziej musimy coś zrobić!!!! Nie tak jak dziś z tą tacą!!!

    12 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: misiekk]

    I na nic wasze posty do Dziwisza czy jakieś tam zbieranie podpisów bo i tak nasi duszpasterze nie liczą się z niczym i nikim a w hierarchii kościelnej panują układy i układziki i to od nich zależy czy zasłużony kapłan pójdzie na gównianą parafie gdzie będzie przymierał głodem a nowo wyświęcony kapłan z Górnego Przedmieścia dostaje się do parafii gdzie szybko stanie na nogi i nauczy się doić stare babcie. [/quote]

    Nie rozumiem o co Ci chodzi z nowowyswieconym kaplanem z Gornego Przedmiescia? Wytlumacz sie bo widze, ze juz sie wszystkiego chwytasz.

    2 10 Cytuj
  • 12 sie 2012

    A może bardziej wymowne będzie, gdy każdy z różą podejdzie ze zwykłym : dziękujemy, czy: Bóg zapłać? Co myślicie o tym? jak to powinno wyglądać?

    13 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    hahaha powiem wam jedno... jesteście śmieszni.... zrobiliście wątek, ktoś wpadł na pomysł "protestu tacowego" i myśleliście że bedzie dziś pusta taca? hahahah was aktywnych jest tu może 20 osób. niech będzie nawet 30 to jeśli wy nie dacie to nikt tego nie zauważy. protestujący sie znaleźli hahahaha

    3 19 Cytuj
  • 12 sie 2012

    jak on czelnosc chodzic z tą tacą???
    Bezczelnośc!!!
    Ale pocieszajace jest to, że dawały tylko osoby starsze lub te, które - bez urazy wygladają jakby nie wiedziały co to internet.

    14 Cytuj
  • 12 sie 2012

    i jak zawsze skończyło się tylko na waszym gadaniu. z mojej rodziny NIKT na składkę nie dał ale byliśmy wyjątkami taca była pełna jak zazwyczaj. Adam uniknął tematu, i już do niego nie wróci - i po sprawie.

    to będzie mój ostatni post w tym miejscu, szkoda się denerwować, bo pisać na forum to jedno, a zrobić to co się napisało to 2.

    do tego Kościoła z zakłamaną i pełną obłudy postawą będę chodził tylko wtedy gdy będę zmuszony, na składkę już nie dam.

    a wy róbcie co chcecie

    8 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    nie opowiadaj taca była o 2/3 mniejsza niz zawsze i mało co papierowaych, same drobne

    13 Cytuj
  • 12 sie 2012

    a nie sądzicie że Ks. Józef się pokłócił z Kościelnym i dlatemu ta afera? widział ktoś tą kasetę? ma ktoś dowody? nie osądzajcie ludzi bez dowodów. w Polsce mamy domniemanie niewinności. poczekajcie zanim zniszczycie komuś życie - poza tym nie cierpię ani Ks Józefa ani Kościelnego - obaj są siebie warci. ale to nie fair że wszyscy już wydali osąd ;/

    5 20 Cytuj
  • 12 sie 2012

    nie

    11 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Nikt nie osądza Prawda jest taka że ks Adam pozbył się ks Józefa w czystych rękawiczkach Napisał opinię do Kurii z prośbą o przeniesienie Tak to sie teraz odbywa Mozna zadzwonić do Kurii i sie dowiedziec A kaseta z nagraniem koscielnego ISTNIEJE

    15 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Skoro kaseta z nagraniem istnieje, to ta osoba która ją posiada powinna udać się na policję aby zawiadomić o przestępstwie.To jest jej OBOWIĄZEK. A tak podniecacie się nie wiadomo czym, oskarżacie kogoś kto może nie jest winny, czy ktoś z was tutaj widział to nagranie??????

    12 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    to w końcu ujawnijcie to nagranie i sprawa się sama wtedy rozwiąże

    13 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Nagranie ma tylko ks. więc musiałby sam ujawnić a nie świadczyłoby to dobrze o nim. Jeśli - to tylko policji jeśli zdecydowałby się sprawę zgłosić.

    10 1 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: agawa] Nagranie ma tylko ks. więc musiałby sam ujawnić a nie świadczyłoby to dobrze o nim. Jeśli - to tylko policji jeśli zdecydowałby się sprawę zgłosić. [/quote]
    A ja mam w domu słonia w karafce. Oczywiście jest rzeczą pewną że jakiś konflikt w parafii istnieje ale moim zdaniem główny aspekt to histeria dewotek bo ich ksiądz odchodzi. Poza tym ksiądz z tego co wiem jest myśliwym a dla takich ludzi szacunku nie mam. Więc albo twarde dowody z całą dla tego konsekwencją albo przestańcie pomawiać człowieka.

    8 14 Cytuj
  • 12 sie 2012

    A ja wam mowię final będzie taki, że nikt tego nie wymyśli

    6 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Tak naprawdę kto prawdziwie kocha swojego Boga tego nie interesuje co sie dzieje w środku kościola bo księża to też ludzie. Ja chodze do koscioła dla siebie, pieniądze daję na mój kosciół, a jak i co z nimi się dzieje, zostanie wczesniej czy póżniej rozliczone. Wierzę w mądrość ks Adama on tam już dobrze wie co ma zrobić. Dajmy mu czas do namysłu. Smutno mi tylko że w dobie takiego kryzysu wiary, zamiast o milosci do bliżniego mówi sie o kasie, ktora jak widać jest najważniejsza. Zazdroszczę poniekąd ks. Józefowi, że ma taka mozliwość obrony, bo my zwykli ludzie nie mamy takiej możliwości, a problemy czy w sasiedztwie czy w pracy ma każdy i nie jeden raz musimy o siebie walczyć sami. Jednak życzę powodzenia ks. Józefowi, a ks. Adamowi mądrości. Może pan kościelny sam powinien zrezygnować, on przecież nie może być osoba najwazniejszą w naszym kosciele. Może powinien wyjść przed ołtarz powiedziec nie jestem winny i odejść. Rozwiąże to cały problem.

    6 10 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: ikus] Tak naprawdę kto prawdziwie kocha swojego Boga tego nie interesuje co sie dzieje w środku kościola bo księża to też ludzie. Ja chodze do koscioła dla siebie, pieniądze daję na mój kosciół, a jak i co z nimi się dzieje, zostanie wczesniej czy póżniej rozliczone. Wierzę w mądrość ks Adama on tam już dobrze wie co ma zrobić. Dajmy mu czas do namysłu. Smutno mi tylko że w dobie takiego kryzysu wiary, zamiast o milosci do bliżniego mówi sie o kasie, ktora jak widać jest najważniejsza. Zazdroszczę poniekąd ks. Józefowi, że ma taka mozliwość obrony, bo my zwykli ludzie nie mamy takiej możliwości, a problemy czy w sasiedztwie czy w pracy ma każdy i nie jeden raz musimy o siebie walczyć sami. Jednak życzę powodzenia ks. Józefowi, a ks. Adamowi mądrości. Może pan kościelny sam powinien zrezygnować, on przecież nie może być osoba najwazniejszą w naszym kosciele. Może powinien wyjść przed ołtarz powiedziec nie jestem winny i odejść. Rozwiąże to cały problem. [/quote]
    Jak moze powiedzieć: Nie jestem winny??? :P

    5 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    ikus: "Tak naprawdę kto prawdziwie kocha swojego Boga tego nie interesuje co sie dzieje w środku kościola bo księża to też ludzie."

    chyba trzeba być obłudnikiem, żeby tak myśleć. czyli nam wiernym powinno być obojętne czy księżą są uczciwi czy może kradną, oszukują, molestują małoletnich i mają kochanki? to rzeczywiście nie dziwne, że tak źle się dzieje w kościele skoro ludzie akceptują zło. kościołowi nie szkodzą jego wrogowie. tak naprawdę wykończy się sam przez to, że jest akceptowana taka podwójna moralność. nie tego nauczał Jezus

    9 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    koscielny wiele razy zamykal oaze na klucz i nie mieli jak wyjsc ze spotkan a ks proboszcz tez nie byl chetny zeby otworzyc drzwi i ich wypuscic taka prawda koscielny robil im wiele razy na złość dla mnie to prawdziwy oaza wiele dobrego robila i robi dla parafi np mikołajki dla dzieciakow,wigilia seniora, śpiew itp a proboszcz nigdy ich nie docenial i nie docenia

    20 Cytuj
  • 12 sie 2012

    A co myślisz, że wyjdzie i powie jestem winny i odejdzie. Czytajcie a przedewszystkim myślcie, podpowiadajcie rozwiazania możliwe, które coś mogą dać. A tak naprawde to od czego sie zaczelo, czy ktoś oskarżył ks Jozefa i on się teraz broni?, czy on odkrył kradzierz?, po co to nagranie?. Jak się to już zaczeło to dokonczcie to dzieło. Jak sie coś rozpeta to trzeba kończyć, bo teraz wiecej plotek, matactwa i oczerniania. Myślę, że nie o to chodziało pokrzywdzonemu. Konsekwencje tego piekła bedą bardziej boleć niż się wydawało. A czy o to chodziło?. Przykre,życzę aby tylko nie ucierpiał pokrzywdzony, ktory chciał prawdy. Wiem bowiem, jak to jest.

    9 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: oslo]
    chyba trzeba być obłudnikiem, żeby tak myśleć. czyli nam wiernym powinno być obojętne czy księżą są uczciwi czy może kradną, oszukują, molestują małoletnich i mają kochanki? to rzeczywiście nie dziwne, że tak źle się dzieje w kościele skoro ludzie akceptują zło. kościołowi nie szkodzą jego wrogowie. tak naprawdę wykończy się sam przez to, że jest akceptowana taka podwójna moralność. nie tego nauczał Jezus [/quote]
    Mogę odpowiadać tylko za siebie i plotkami, obgadwaniem sie nie zajmuję, i powtarzam do kosciola chodze nie dla księży tylko dla mojego Boga.

    5 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: elf] widziałem nagranie w głównej roli z kościelnym ,jest więcej powodów na niegodne zachowanie kościelnego względem oazy i innych ludzi oraz księdza Józefa od podsłuchiwania do włamania się do mieszkania kościelny żenada
    Jakie są układy między kościelnym a proboszczem że tego nie interesują fakty nagrane które pokazują czarne na białym? [/quote]

    skoro widziałeś film tzn, że miałeś do niego dojście, więc w Tobie nadzieja na ujawnienie go innym zwłaszcza organom ścigania oraz ukrócenie poczynań kościelnego

    12 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Bedę kończyć, bo widzę że nawet jeśli człowiek ma dobre intencje, łagodzenia zlych emocji ktore tak naprawde uderzaja w wiare i ją osłabiają, to Ci "uczciwi naprawdę" na ktorych byc może ks. Jozef budował swe nadzieje znalezienia prawdy, zaczynają przesadzać. Od słów do czynów, jesli są podstawy zrobcie coś oficjalnie.

    4 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Czytam i czytam i kompletnie nie wiem o co chodzi w tej całej aferze.Jakie taśmy? dlaczego ksiądz Józef w końcu odchodzi? bo chyba nie dlatego że polując morduje dla przyjemności bezbronne zwierzęta.Myślę że kto jak kto ale osoba duchowna nie powinna tego robić. A co do kościelnego to nadęty,chamski bufon i chyba pasuje Ks.Adamowi ze go trzyma.Ale on chyba kocha takie miernoty.I jeszcze ten ryczący organista na którego też nie ma mocnych.

    16 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    parafię naszą prowadzą zimny materialista i cwany bezczelny przebiegły kościelny. Czy tak ma wyglądać dom Boży? taki przykład moralności daje nam pleban ,jak teraz spowiadać się u niego jak może krytykować innych z ambony . Broni kościelnego jak lwica

    17 2 Cytuj

Odpowiedz