Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 23 sie 2012

    [quote=gość: parafianka] PAZIMIREK czy kościelny lub proboszcz ślizgał się z tobą na jednym gównie usuwają twoje posty bo jesteś chamem w swoich wypowiedziach brak ci ogłady, i napewno jestes super zorientowany we wszystkich matactwach I WSZYSTKO DOKŁADNIE WIESZ WIDZIAŁES BYLES PRZY TYM i tak jak ty nie zyczysz sobie pewnych osób w naszej parafi tak ktoś nie życzy sobie takiego chama w naszej parafi [/quote]

    Ty za to hipokryzją nie grzeszysz na równie takim samym poziomie...Poza tym- Ty niby wszędzie byłeś i wszystko widziałeś?

    11 3 Cytuj
  • 23 sie 2012

    Dzisiaj 18:50

    chłop ze wsi m-ce

    "Inna sprawa, to zawiść i zazdrość jest wielka - zazdrościcie mu: że ma samochód, lepsze mieszkanie, był na wakacjach, że pomógł kupić mieszkanie synowi, że je umeblował, że dołożył do samochodu - tego mu zazdrościcie ??"
    NIE NIE ZAZDROSCIMY! Ale chcemy wiedzieć jak to sie robi?
    A to wszystko to ze skromnej pensji na plebanii? Inni pracuja uczciwie i nie starcza im do pierwszego?
    Chcielibyśmy poznać tę tajemnice sukcesu!

    16 3 Cytuj
  • 23 sie 2012

    [quote=gość: jakajajaka] Dzisiaj 18:50

    chłop ze wsi m-ce

    "Inna sprawa, to zawiść i zazdrość jest wielka - zazdrościcie mu: że ma samochód, lepsze mieszkanie, był na wakacjach, że pomógł kupić mieszkanie synowi, że je umeblował, że dołożył do samochodu - tego mu zazdrościcie ??"
    NIE NIE ZAZDROSCIMY! Ale chcemy wiedzieć jak to sie robi?
    A to wszystko to ze skromnej pensji na plebanii? Inni pracuja uczciwie i nie starcza im do pierwszego?
    Chcielibyśmy poznać tę tajemnice sukcesu! [/quote]

    Kurde. Czy każdy argument który razi w czyjeś ego zawsze będzie brane pod uwagę jako ZAZDROŚĆ?

    7 2 Cytuj
  • 23 sie 2012

    jakajajaka napisał
    NIE NIE ZAZDROSCIMY! Ale chcemy wiedzieć jak to sie robi?
    A to wszystko to ze skromnej pensji na plebanii? Inni pracuja uczciwie i nie starcza im do pierwszego?
    Chcielibyśmy poznać tę tajemnice sukcesu!

    a księdzu Józefowi brakowało do pierwszego???? Może go spytacie jak on to robi bo na ubogiego to nie wyglądał i może da wam poznać tajemnicę sukcesu

    6 13 Cytuj
  • 23 sie 2012

    Jak administrator może pozwolić na takie posty ile ludzi jest bezpodstawnie szkalowanych myślenice huczą na temat tego forum. jutro to może być twoja matka, ojciec, siostra, żona, mąż, syn, córka, w taki sposób potraktowany
    Ludzie opamiętajcie się Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy

    14 12 Cytuj
  • 23 sie 2012

    : K...] Dzisiaj 23:00
    K...
    +1
    -1 ja osobiście widziałam jak kościelny z koszyka, który był postawiony koło krzyża na Święta Wielkanocne, wziął garść drobnych i włożył do kieszeni!! to było w nocy jak było czuwanie, myślał pewnie, że nikt nie widzi bo w kościele było mało ludzi. Jak to zobaczyłam to zdębiałam i nie wiedziałam co o tym myśleć, a teraz jak sobie o tym przypomniałam to rzeczywiście, jedno do drugiego i wyszło wszystko!!

    I AŻ DO DZIŚ TAKA ZDĘBIAŁA BYŁAŚ DOBRZE ŻE CIĘ WRESZCIE POPUŚCIŁO, A POLICZYŁAŚ ILE TEGO BYŁO??????????

    11 8 Cytuj
  • 23 sie 2012

    nie, nie liczyłam wyobraź sobie!! a co chciałbym/chciałabyś wiedzieć?? to idź i się zapytaj ile przez te lata sobie "ZABIERAŁ" do kieszeni... w ogóle jak tak czytam to wszystko to jak KTOŚ ma jakieś dowody to niech je pokaże i będzie po sprawie... wtedy się okaże co i jak... w końcu kościół to nie tylko proboszcz i kościelny ale parafianie również i mamy prawo wiedzieć o co biega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! musi być czarno na białym i już...

    12 3 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Witam.
    Widzę, że forum nadal żyję, więc wtrącę trzy grosze.
    Nikt nikogo nie oskarża bezpodstawnie i straszenie służbami nie jest tu na miejscu. Fakt jest taki, że w dniu dzisiejszym posiadam bogatszą wiedzę o treść filmu, który oglądałem. Zapewniam, że wejście do czyjegoś mieszkania bez jego wiedzy, oraz całokształt zachowania osoby na filmie, z całą pewnością kwalifikują się co najmniej o zwolnienie z pracy.
    Nie rozumiem jednego. Proboszcz oznajmił, iż z dniem 19.08.2012r. Pan kościelny przestał pracować dla parafii/ ja tak to zrozumiałem/, a jednak ktoś pisze wyżej, że do końca sierpnia.
    Ksiądz proboszcz podziękował Mu krótko za współpracę.
    Byłem na Mikołaju i...Tam dziwnie milczał w stosunku do drugiej osoby, która również zakończyła swą pracę w tej parafii.
    Pełna klasa...NIEPRAWDAŻ.
    Pozdrawiam.

    24 4 Cytuj
  • 24 sie 2012

    [quote=gość: szkal] Witam.
    Widzę, że forum nadal żyję, więc wtrącę trzy grosze.
    Nikt nikogo nie oskarża bezpodstawnie i straszenie służbami nie jest tu na miejscu. Fakt jest taki, że w dniu dzisiejszym posiadam bogatszą wiedzę o treść filmu, który oglądałem. Zapewniam, że wejście do czyjegoś mieszkania bez jego wiedzy, oraz całokształt zachowania osoby na filmie, z całą pewnością kwalifikują się co najmniej o zwolnienie z pracy.
    Nie rozumiem jednego. Proboszcz oznajmił, iż z dniem 19.08.2012r. Pan kościelny przestał pracować dla parafii/ ja tak to zrozumiałem/, a jednak ktoś pisze wyżej, że do końca sierpnia.
    Ksiądz proboszcz podziękował Mu krótko za współpracę.
    Byłem na Mikołaju i...Tam dziwnie milczał w stosunku do drugiej osoby, która również zakończyła swą pracę w tej parafii.
    Pełna klasa...NIEPRAWDAŻ.
    Pozdrawiam. [/quote]
    WITAM!!! To sie mi podoba jest napisane z glowa i na temat "WIELKIE DZIEKI" prawda niech bedzie prawda, ale oni mysla ze tak powinno byc w imie BRATA moje i Twoje jest wspolne.

    13 2 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Dobre sobie... Jakbym ja została w pracy posądzona o jakieś nadużycie, kradzież czy nielojalność wobec pracodawcy to pożegnałabym się z pracą tego samego dnia. Jeszcze bym pewnie dostała dyscyplinarke i tak by sie zakończyła moja kariera w firmie, a tu proszę czeka aż mu się umowa skończy.... Jeszcze pewnie czeka na odprawe.. Dżisys widzisz i nie grzmisz.

    24 2 Cytuj
  • 24 sie 2012

    [quote=gość: jakajajaka] Dzisiaj 18:50

    chłop ze wsi m-ce

    "Inna sprawa, to zawiść i zazdrość jest wielka - zazdrościcie mu: że ma samochód, lepsze mieszkanie, był na wakacjach, że pomógł kupić mieszkanie synowi, że je umeblował, że dołożył do samochodu - tego mu zazdrościcie ??"
    NIE NIE ZAZDROSCIMY! Ale chcemy wiedzieć jak to sie robi?
    A to wszystko to ze skromnej pensji na plebanii? Inni pracuja uczciwie i nie starcza im do pierwszego?
    Chcielibyśmy poznać tę tajemnice sukcesu! [/quote]

    Ludzie zajmijcie się sobą, normalnie jak ostatnie DEWOTY... A skąd macie niby taką wiedzę, że dołożył mu do samochodu, do mieszkania itd??? Chyba, że z nim mieszkacie??. Coś zobaczycie usłyszycie i tworzycie już swoją nową historyjkę a nie macie prawa.

    Trafiłem na ten temat i dokładnie go przeczytałem i wiem jedno, że jeśli to wszystko prawda to kościelny na pewno poniesie konsekwencje (z resztą już w jakimś stopniu poniósł) bo raczej się ze mną zgodzicie, że nawet Adam nie tolerował by jeśli, ktoś go okrada. Mnie bardziej zastanawia ks. józef. Niby ksiądz, jakieś wartości ma sobą reprezentować a tu nagle okazuje się ze po ludziach chodzi i nagrania pokazuje ( z tego co zrozumiałem to on jest posiadaczem nagrania,a sądząc po waszych wypowiedział to jakieś 40 % z was widziało film?). Jednym słowem chce kościelnego zniszczyć, a właściwie to już to zrobił. Wyrządził człowiekowi ogromną krzywdę. Powinien wyciągnąć wobec niego i jego czynu konsekwencję (policja, władze kościelne itd.), ale sposób w jaki to uczynił jest najbardziej podły z możliwych. Moim zdaniem księdzu takie zachowanie nie przystoi. Taki ksiądz nie ma prawa później o miłosierdziu mówić, bo sądząc po jego zachowaniu sam nie wie na czym ono w takim razie polega. I nawet jak się nie dogadywali, prowadzili wojnę to trzeba nie być człowiekiem, żeby tak bez skupów na każdym kroku informować wszystkich kto co złego zrobił, myślę, że czas też nie jest przypadkowy, odchodzi, wiec cóż mu zależy???!!! on już w tym środowisku żyć nie będzie. Czysty egoizm.

    8 27 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Ludzie nie dajcie tej sprawy zamieść pod dywan.
    Jeśli ktoś kradnie i są na to dowody to pierwsza rzecz to iść z tym na policję i zgłosić!
    Rozwala mnie to że ktoś powie iż utrata pracy jest wystarczającą karą. Ktoś kradnie to powinien za to ponieść surowe konsekwencje... To są WASZE pieniądze które były kradzione, nie zostawcie tak tego.

    Ja już dawno nie chodzę do kościoła na osiedlu, nie znoszę dwulicowości i nie odpowiada mi zachowanie ks. Adama. (może dla tego że go swego czasu dobrze znałem) Szanuję tylko księży z powołania a takich dziś mało.

    20 2 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Wszystko to sa chyba plotki ,bo wczoraj na mszy wieczornej usługiwał stary koscielny pan Jan.

    8 9 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Mnie bardziej zastanawia ks. józef. Niby ksiądz, jakieś wartości ma sobą reprezentować a tu nagle okazuje się ze po ludziach chodzi i nagrania pokazuje ( z tego co zrozumiałem to on jest posiadaczem nagrania,a sądząc po waszych wypowiedział to jakieś 40 % z was widziało film?). Jednym słowem chce kościelnego zniszczyć, a właściwie to już to zrobił. Wyrządził człowiekowi ogromną krzywdę. Powinien wyciągnąć wobec niego i jego czynu konsekwencję (policja, władze kościelne itd.), ale sposób w jaki to uczynił jest najbardziej podły z możliwych. Moim zdaniem księdzu takie zachowanie nie przystoi. Taki ksiądz nie ma prawa później o miłosierdziu mówić, bo sądząc po jego zachowaniu sam nie wie na czym ono w takim razie polega. I nawet jak się nie dogadywali, prowadzili wojnę to trzeba nie być człowiekiem, żeby tak bez skupów na każdym kroku informować wszystkich kto co złego zrobił, myślę, że czas też nie jest przypadkowy, odchodzi, wiec cóż mu zależy???!!! on już w tym środowisku żyć nie będzie. Czysty egoizm.[quote=gość: krzychoooo]
    o tym samym ciągle myśle, dlaczego?

    12 27 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Po pierwsze nie wiadomo w jakich okolicznościach osoby oglądały ten film (jeżeli w ogóle...), a po drugie przed wakacjami ks. Józef mówił oazie, że nie odchodzi.

    23 Cytuj
  • 24 sie 2012

    DLatego coś musiało się wydarzyć, skoro został przeniesiony na własne życzenie albo proboszcza.

    26 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Zejdźcie z ks. Józefa. Bo to ON jest najbardziej z nich poszkodowany. Zrobił wiele dla swojej parafii, rozsławiał na całą Polskę swoją kadrę piłkarską itd...Był najlepszym księdzem jakiego Myślenice miały. Życzliwy, z humorem, klasą i honorem. A tu teraz przez aferę, ze wstydu przed własnymi ludźmi z którymi służył, musiał odejść....a mógł zostać, szkoła miała by nadal wspaniałego księdza a parafianie swojego ukochanego Józka...

    23 6 Cytuj
  • 24 sie 2012

    [quote=gość: miska] Mnie bardziej zastanawia ks. józef. Niby ksiądz, jakieś wartości ma sobą reprezentować a tu nagle okazuje się ze po ludziach chodzi i nagrania pokazuje ( z tego co zrozumiałem to on jest posiadaczem nagrania,a sądząc po waszych wypowiedział to jakieś 40 % z was widziało film?). Jednym słowem chce kościelnego zniszczyć, a właściwie to już to zrobił. Wyrządził człowiekowi ogromną krzywdę. Powinien wyciągnąć wobec niego i jego czynu konsekwencję (policja, władze kościelne itd.), ale sposób w jaki to uczynił jest najbardziej podły z możliwych. Moim zdaniem księdzu takie zachowanie nie przystoi. Taki ksiądz nie ma prawa później o miłosierdziu mówić, bo sądząc po jego zachowaniu sam nie wie na czym ono w takim razie polega. I nawet jak się nie dogadywali, prowadzili wojnę to trzeba nie być człowiekiem, żeby tak bez skupów na każdym kroku informować wszystkich kto co złego zrobił, myślę, że czas też nie jest przypadkowy, odchodzi, wiec cóż mu zależy???!!! on już w tym środowisku żyć nie będzie. Czysty egoizm.[quote=gość: krzychoooo]
    o tym samym ciągle myśle, dlaczego? [/quote]

    miska, prawde mówisz.
    ks.Józefa na piedestał dajcie skoro on jest taki dobry :* :)

    8 13 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Dajcie spokój Józefowi!!! Nie widzicie, że ktos pomawiając go chce odwrócic wasza uwagę od tego co sie naprawde dzieje w tym kościele? Kosciele, który wychodzi na to, iz tylko z nazwy jest kosciołem. Bo który proboszcz w Domu Bożym pozwoliłby na takie zachowania?
    Kradziesz powinna być przykładnie ukarana i samo zwolnienie z pracy nic nie daje! Każdy z nas po "takim wybryku" w pracy byłby dyscyplinarnie zwolniony i jedyne co by dostał to "wilczy bilet" i zero szans na znalezienie pracy!
    Nie można mieć pretensji do ks, Józefa , że nagrywał - nikt nie ma prawa "myszkować" w czyims mieszkaniu - przeciez to włamanie!!!

    24 7 Cytuj
  • 24 sie 2012

    W jakiejś specyficznej firmie pracujesz. W tych normalniejszych jak opowiadasz na prawo i lewo, że ktoś kradnie, a nie zgłaszasz sprawy przełożonemu (a on policji) to dostajesz po dupie ty, a nie złodziej. Nie trzeba księdza by wiedzieć jak się zachować.

    Inna rzecz, że sposób załatwienia sprawy przez Adama woła o pomstę do nieba. Ja to odebrałem tak, że kościelny nie pracuje bo ludzie nie są miłosierni i domagali się jego zwolnienia. Tak trochę Piłatem zapachniało. Albo kościelny coś naskrobał- zwalniam go, zgłaszam na policję i cisza, albo uznaję, że nic się nie stało- zostawiam go (nawet "przymuszam" dla jego dobra), mówię kazanie i bronię go do upadłego.

    12 4 Cytuj
  • 24 sie 2012

    [quote=gość: miska] Mnie bardziej zastanawia ks. józef. Niby ksiądz, jakieś wartości ma sobą reprezentować a tu nagle okazuje się ze po ludziach chodzi i nagrania pokazuje ( z tego co zrozumiałem to on jest posiadaczem nagrania,a sądząc po waszych wypowiedział to jakieś 40 % z was widziało film?). Jednym słowem chce kościelnego zniszczyć, a właściwie to już to zrobił. Wyrządził człowiekowi ogromną krzywdę. Powinien wyciągnąć wobec niego i jego czynu konsekwencję (policja, władze kościelne itd.), ale sposób w jaki to uczynił jest najbardziej podły z możliwych. Moim zdaniem księdzu takie zachowanie nie przystoi. Taki ksiądz nie ma prawa później o miłosierdziu mówić, bo sądząc po jego zachowaniu sam nie wie na czym ono w takim razie polega. I nawet jak się nie dogadywali, prowadzili wojnę to trzeba nie być człowiekiem, żeby tak bez skupów na każdym kroku informować wszystkich kto co złego zrobił, myślę, że czas też nie jest przypadkowy, odchodzi, wiec cóż mu zależy???!!! on już w tym środowisku żyć nie będzie. Czysty egoizm.[quote=gość: krzychoooo]
    o tym samym ciągle myśle, dlaczego? [/quote]
    Dokładnie!!! Cały czas czytając te wszystkie posty NIE ROZUMIEM dlaczego nagle i niespodziewanie odchodzi Józef który jest "poszkodowany"...??? Nie zgłosił na policję kradzieży na którą ma dowody żeby co - nie skrzywdzić kościelnego?? A to co tutaj się pisze to nie jest szczucie człowieka które zapoczątkowało właśnie rzekome nagranie które ma Józef i jak rozumiem i wyczytuje tutaj widziały go osoby obecne na tym forum , a nie pokazał go policji???? Czyli w efekcie rozpowszechnia nagranie i szerzy plotki i domysły, to jest ten honor?? No chyba że więcej mu wolno jako wybitnemu księdzu który rozsławił parafię ponieważ ministranci wygrali w piłkę nożną... Bo jak zrozumiałam z tych wcześniejszych wypowiedzi to jest jedyna zasługa tego księdza którą tu wymieniacie. No, może poza "ekspresowymi" mszami....

    5 16 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Krzyszkowice popierają Księży Parafii Brata Alberta w Myślenicach. Prosimy o zapisanie w Kronice Parafii tych ludzi , którzy o swoich kapłanach źle się wyrażają. Nie należy im się chrześcijański pochówek. Żaden przyszły proboszcz ani wikariusz nie powinnien na znak solidarności z poprzednikami dokonać katolickiego pochówku . Nie widzę aktulanie innej mozliwości ukarania tych złych parafian, którzy tu źle piszą o swoich pasterzach.

    3 28 Cytuj
  • 25 sie 2012

    Te posty Jego Eminencja będzie miał przesyłane drogą pocztową za zwrotnym potwierdzeniem odbioru . My nigdy nie bylismy przeciwko któremukolwiek z księży . Bo pamiętamy historię Krzyszkowic i ukaranie wsi przez kardynała Albina Dunajewskiego zamknięciem Kościoła. Aktualnego proboszcza i pomocnika także kochamy. Forum Krzyszkowic nam zamknięto bo broniliśmy Księdza Andrzeja a tym samym honoru wsi przed modernistycznymi wariatami przybyłymi do Krzyszkowic niewiadomo skąd. To gdzie mamy pisać skoro Kuria nie ma swojego forum.

    8 4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    A jak Kuria będzie karać pasterzy Pana Naszego Jezusa Chrystusa chcąc się podchlebić wrogom Kościoła to będziemy pisać do Nuncjusza Apostolskiego .

    9 Cytuj
  • 25 sie 2012

    jutro pusta taca :)

    20 5 Cytuj

Odpowiedz