Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 25 sie 2012

    jutro to ja ide po skladce bo mi na wyjazd do Turcji brakuje co wy na to??

    15 4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    A ja wiem. Kościelny bogatym zabierał i biednym rozdawał :) A teraz go chcą Pany za poślednie ziebro powiesić. Legenda przetrwa.
    Generalnie trzeba mieć jaja i jak są dowody zawiadomić organa ścigania a nie bić piany. Jak niewiecie to podpowiem. Prokuratura Rejonowa 32-400 Myślenice, Piłsudskiego 7 składa się zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a art. 279 KK. a nie podnieca się jakimś filmem, którzy wszyscy oglądali, ale nikt nie widział. Jak widać nikt tej odwagi niema lepiej bić piane jak widać - dziecinada nie damy na tacę :). Jak się ma twarde dowody to się je przekazują odpowiednim służbą a nie podkręca opinie publiczną. Wówczas śledztwo kończy się wyrokiem lub się umarza i po sprawie Amen.Zastawia mnie dlaczego nie winny odchodzi a winowajcy pozostają.

    13 4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    o co tak naprawdę chodzi ???????????? kościelny okradł Ks. Józefa a wy ciągle piszecie że nie pozwolicie się okradać bo to są WASZE pieniądze TO TRZYMALIŚCIE WASZE PIENIĄDZE U KS. JÓZEFA W MIESZKANIU ??? i cały czas jedno i to samo ukradł,włamał się jest filmik , nasze pieniądze, nasza parafia, my budowaliśmy, my nie pozwolimy, a kto WY jesteście bo nie wiadomo kto jest tak bardzo skrzywdzony przedstaw się jeden z drugim skoro masz taką odwagę ale anonimowo to może pokaż swoją klasę i się przedstaw .
    Gnoicie Ks. Adama i P. Jana natomiast Ks. Józefa wynosicie pod niebiosa co on takiego zrobił dla parafii bo nie mam wiedzy na ten temat by się czymś zasłużył robił dokładnie to co ma w zakresie swoich obowiązków. Też lubi dobre samochody i ładne kobiety ma swoje hobby i w ubóstwie to raczej nie żyje, a że go przenoszą na inną parafię to nie powód by się za to mścić na innych (bardzo to rzuca podejrzenie na Ks Józefa że Was do teko nakłonił bo jemu jako osobie duchownej nie wypada a może to on sam ??????????????). Co jest w Polakach że wszędzie widzą tylko złodzieja pijaka skur........ jeśli kogoś nie lubię to dawaj zgnoić zdeptać zniszczyć i to jest ta WASZA WIARA

    17 23 Cytuj
  • 25 sie 2012

    [quote=gość: ogon] Zejdźcie z ks. Józefa. Bo to ON jest najbardziej z nich poszkodowany. Zrobił wiele dla swojej parafii, rozsławiał na całą Polskę swoją kadrę piłkarską itd.(...) A tu teraz przez aferę, ze wstydu przed własnymi ludźmi z którymi służył, musiał odejść...... [/quote]

    To nie jest atak w stronę ks. Józefa, czy obrona kościelnego. Winny niech poniesie karę (jak juz wcześniej wspomniałem policja itd.). Pewnym jest, że ludzie i tak by się dowiedzieli, ale z mojego punktu widzenia inaczej by to wyglądało jeśli nie wyszło by to do ludzi od księdza. Mam wrażenie, że ks. J sam wymierza sprawiedliwość (pokazując film wielu osobom)... Uważam, że nie powinien tak się zachowywać bo na prawdę nie daje dobrego przykładu, zwłaszcza młodym z którymi tak bardzo był związany. Ja patrząc na to zupełnie z boku mam takie odczucie, że w takim razie jeśli ktoś zrobił coś złego to trzeba go "ukamienować", z tym, że w dzisiejszych czasach kamieniami są słowa... Nie czegoś takiego powinni nas księża uczyć poprzez swoją postawę. Wręcz przeciwnie. Nie osądzam go, jest człowiekiem i jak każdy z nas działa pod wpływem emocji, niech ona sam się zastanowi czy jego postawa jest ok?? Powiem wam, że jak dla mnie taki ks. jest mało wiarygodny, miałbym obiekcje czy iść do niego do spowiedzi... zamiast uczyć miłosierdzia, przebaczenia, ale i też sprawiedliwości możemy z tej całej sytuacji wynieść naukę, że jeśli ukradłeś itd., to zakujmy cię w dyby i obrzucajmy błotem, obrażajmy itd. bo przecież zrobiłeś coś złego, należy Ci się.
    Na całym świecie Katolicy umierają za wiarę, a na ustach mają słowa przebaczenia wobec swych oprawców, a my w tak głupiej sprawie najchętniej byśmy faceta ukrzyżowali, na czele z ks. J. Dla mnie jest to dosyć smutne świadectwo naszej wiary!

    9 12 Cytuj
  • 25 sie 2012

    [quote=gość: krzyszkowiczanin] Krzyszkowice popierają Księży Parafii Brata Alberta w Myślenicach. Prosimy o zapisanie w Kronice Parafii tych ludzi , którzy o swoich kapłanach źle się wyrażają. Nie należy im się chrześcijański pochówek. Żaden przyszły proboszcz ani wikariusz nie powinnien na znak solidarności z poprzednikami dokonać katolickiego pochówku . Nie widzę aktulanie innej mozliwości ukarania tych złych parafian, którzy tu źle piszą o swoich pasterzach. [/quote]

    TAKIEGO GŁUPIEGO POSTU TO JESZCZE TU NIE BYŁO!!!!

    20 2 Cytuj
  • 25 sie 2012

    plażowicz pisze: jutro to ja ide po skladce bo mi na wyjazd do Turcji brakuje co wy na to??

    to ja też z tobą pójdę bo mam dom na wykończeniu a mój tato nie jest niestety kościelnym to mi nie przyniesie!

    10 10 Cytuj
  • 25 sie 2012

    [quote=gość: mm1] A ja wiem. Kościelny bogatym zabierał i biednym rozdawał :) A teraz go chcą Pany za poślednie ziebro powiesić. Legenda przetrwa.
    Generalnie trzeba mieć jaja i jak są dowody zawiadomić organa ścigania a nie bić piany. Jak niewiecie to podpowiem. Prokuratura Rejonowa 32-400 Myślenice, Piłsudskiego 7 składa się zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a art. 279 KK. a nie podnieca się jakimś filmem, którzy wszyscy oglądali, ale nikt nie widział. Jak widać nikt tej odwagi niema lepiej bić piane jak widać - dziecinada nie damy na tacę :). Jak się ma twarde dowody to się j

    e przekazują odpowiednim służbą a nie podkręca opinie publiczną. Wówczas śledztwo kończy się wyrokiem lub się umarza i po sprawie Amen.Zastawia mnie dlago nie winny odchodzi a winowajcy pozostają. [/quote]
    [quote=gość: mm1] A ja wiem. Kościelny bogatym zabierał i biednym rozdawał :) A teraz go chcą Pany za poślednie ziebro powiesić. Legenda przetrwa.
    Generalnie trzeba mieć jaja i jak są dowody zawiadomić organa ścigania a nie bić piany. Jak niewiecie to podpowiem. Prokuratura Rejonowa 32-400 Myślenice, Piłsudskiego 7 składa się zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a art. 279 KK. a nie podnieca się jakimś filmem, którzy wszyscy oglądali, ale nikt nie widział. Jak widać nikt tej odwagi niema lepiej bić piane jak widać - dziecinada nie damy na tacę :). Jak się ma twarde dowody to się je przekazują odpowiednim służbą a nie podkręca opinie publiczną. Wówczas śledztwo kończy się wyrokiem lub się umarza i po sprawie Amen.Zastawia mnie dlaczego nie winny odchodzi a winowajcy pozostają. [/quote]

    z tego co wiem to sprawa w prokuraturze jest założona przeciwko kościelnemu

    6 7 Cytuj
  • 25 sie 2012

    gucio napisał że ma dom na wykończeniu, ale jego tato nie jest kościelnym i mu nie przyniesie to kim jest twój tato że wybudowałeś ten dom ?

    5 11 Cytuj
  • 25 sie 2012

    plażowicz pisze: jutro to ja ide po skladce bo mi na wyjazd do Turcji brakuje co wy na to??

    To jedź do Rumuni może Ci starczy i nie będziesz musiał jutro pracować

    2 12 Cytuj
  • 25 sie 2012

    JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI

    8 18 Cytuj
  • 25 sie 2012

    [quote=gość: krzyszkowiczanin] Krzyszkowice popierają Księży Parafii Brata Alberta w Myślenicach. Prosimy o zapisanie w Kronice Parafii tych ludzi , którzy o swoich kapłanach źle się wyrażają. Nie należy im się chrześcijański pochówek. Żaden przyszły proboszcz ani wikariusz nie powinnien na znak solidarności z poprzednikami dokonać katolickiego pochówku . Nie widzę aktulanie innej mozliwości ukarania tych złych parafian, którzy tu źle piszą o swoich pasterzach. [/quote]
    A idź ty sie lecz człowieku bo całkiem z toba żle!!!

    16 2 Cytuj
  • 25 sie 2012

    [quote=gość: plażowicz] jutro to ja ide po skladce bo mi na wyjazd do Turcji brakuje co wy na to?? [/quote]
    Ok jutro ty a za tydzien ja pochodzę :)))) Zróbmy dyzury tak jak ze sprzataniem kościoła:)

    22 1 Cytuj
  • 25 sie 2012

    Jedyny błąd kościelnego to ten że się dał złapać

    8 10 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Czy byl ktoś juz dzisiaj w kosciele?
    Jak tam taca? Pusta?

    11 6 Cytuj
  • 26 sie 2012

    no własnie?

    9 4 Cytuj
  • 26 sie 2012

    ciekawa1 chodzisz do kościoła żeby sobie popatrzeć na tacę??? a może by tak jakaś króciutka modlitwa...

    10 5 Cytuj
  • 26 sie 2012

    o co chodzi z tym kościelnym i z tą tacą?

    10 2 Cytuj
  • 26 sie 2012

    [quote=gość: Fazi] ciekawa1 chodzisz do kościoła żeby sobie popatrzeć na tacę??? a może by tak jakaś króciutka modlitwa... [/quote]
    licze na to , ze ty sie modlisz za wzsystkich:P
    czytaj ze zrozumieniem- o ile potrafisz oczywiście i zwróć uwage na króciutkie slowo "już":P

    7 1 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Taca na 9 była wypełniona kilkoma 10-tkami a tak to same drobniaki się sypały.

    13 Cytuj
  • 26 sie 2012

    a dzisiaj po składce chodził kościelny

    3 5 Cytuj
  • 26 sie 2012

    [quote=gość: niewtajemniczony] a dzisiaj po składce chodził kościelny [/quote]
    Niemozliwe, rano chodził Adam.

    7 1 Cytuj
  • 26 sie 2012

    a ja uważam,że cała instytucja kościoła opiera się na pieniądzach naiwnych ludzi,którzy dają je na tace.Do kopert i po kolędzie!Jeśli złodziej okrada złodzieja to nie widzę w tym nic złego.Szkoda tylko,że są to pieniądze którzy ludzie jak im się wydaje dają w dobrej wierze.

    7 8 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Powiem Wam tak nic tylko komedię nakręcić !!! :D
    Jednego człowieka obrzucacie błotem , mieszacie z ziemią na podstawie plotki i filmu który niby każdy widział i każdy mocny w gębie ale na policję to nikt się nie zgłosi ...hmm bo może nie ma z czym ?
    Drugiego zaś wynosicie na piedestał i modlili byście się do niego choć z corocznej mszy na Mikołaju zrobił swoją prywatną fetę pożegnalną . Relikwii nie czciliście tak jak prymicji w Waszej parafii bądź pożegnania wikarego ... Mówicie że kościelny dalej pełni funkcję , to może w czynie społecznym wysprzątajcie kościół , uporządkujcie jego otoczenie i służcie po kolei do mszy w zastępstwie , bo każdy mądry ale jak co do czego przychodzi to ogon podkuli i ,, że co , że ja !!! " .
    Powiem wam krótko ludzie z innych parafii mają z Was ubaw , a wy dalej ,,sracie w swoje gniazdo" ... ale cóż można i tak póki się w własnym gó**ie nie utonie . Narzekacie na proboszcza , a co gdyby odszedł lub został przeniesiony i trafił Wam się ksiądz który byłby surowym kapłanem , lub "wołał" o stówy z waszej kieszeni ? Zastanówcie się zanim będzie za późno i najpierw zniszczycie życie komuś , a później sobie .

    Pozdrawiam
    Przybysz

    16 9 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Racz czytać uwaznie drogi PRZYBYSZU. Sprawa jest w prokuraturze. A ten "niesurowy kapłan" woła właśnie o jak to piszesz stówy. a jezeli chodzi o sprzatanie wokół koscioła to przeciez koscielny pobierał za to "uczciwą" pensję a kosciół wewnatrz sprzataja wdłg dyżurów parafianie.
    Co do mszy na mikołaju to Józef zachował sie bardzo ładnie a proboszcz pokazał brak klasy i nie raczył go nawet pozegnać.

    13 11 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Tutejsza ktoś Ci powiedział że sprawa jest w prokuraturze , czy sama tam byłaś czy
    może powiedziała Ci to ciotka sąsiada siostry , Twojego kolegi ?? Oczywiście łańcuszkiem .
    Jak się nie bawiłaś w przedszkolu w głuchy telefon to Twoja strata

    15 13 Cytuj

Odpowiedz