Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • jeden język a dwoje uszu 8 wrz 2012

    Ale Pana Jezusa "daje" i nie tylko

    7 8 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 wrz 2012

    Ponieważ troszkę ucichło pozwolę sobie troszkę zmienić pod temat. W swoim kościele na nowym osiedlu św. Brata Alberta macie jedno małe okno, które mnie urzekło. Nie przypominam sobie abym gdzieś w innym kościele spotkał podobne. Szkoda tylko że nie jest ono zagospodarowane odpowiednio. Aby tylko proboszczowi nie wpadło na pomysł zakładać do niego witraży.
    Kto wie o którym oknie mówię?

    4 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    sh_ma napisał/a:

    Ale Pana Jezusa "daje" i nie tylko

    Dość pokrętny argument, jeżeli mówimy o ekonomii.
    Znam państwa bez Pana Jezusa, do których jeżdżą na saksy nasi wierni z Panem Jezusem.
    Ale to nie oni do nas jeżdżą szukać szczęścia.!
    Może nad nimi popracujesz, bo u nas sami wierzący.

    2 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 wrz 2012

    Nie pokrętna bo tu nie mówimy jedynie o pieniądzach...

    3 6 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Ale bez nich kościół też nie będzie funkcjonował.

    6 5 Cytuj
  • paulinka 12 wrz 2012

    i temat sie zakonczyl - widzicie grzesznicy juz nie obrazacie ksiezy. wszyscy zaslugujecie na pieklo

    4 15 Cytuj
  • 12 wrz 2012
    paulinka_mce napisał/a:

    i temat sie zakonczyl - widzicie grzesznicy juz nie obrazacie ksiezy. wszyscy zaslugujecie na pieklo

    Paulinko ale ty jesteś urocza :)

    3 12 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 12 wrz 2012

    Mówiłem o oknie obok tabernakulum. Może metr albo dwa od niego. Piękne okno bo przez niego idąc ścieżką od strony zachodniej kościoła widać wieczną lampkę i rozświetlone przez nią miejsce w którym jest ukryty Pan Jezus. Gdyby uporządkować odpowiednio teren obok to było by to piękne miejsce na chwilę modlitwy wieczorową porą...

    7 6 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Jako przerywnik w dyskusji polecam wspaniałą sztukę teatralną ze świetną obsadą aktorską. Brawurowe role m.in. Anny Seniuk i Janusza Gajosa! Myślę, że znajdziecie tam wiele powiązań z rzeczywistością;) Życzę dobrej zabawy:)

    "Zapomniany diabeł (czes. Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert) -- sztuka teatralna czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy.
    W miasteczku Długie Kabaty ukrywa się zaginiony diabeł. Piekło postanawia go odnaleźć.
    Sztuka przeniesiona została na deski Teatru Telewizji w 1985 r. (premiera 30 grudnia 1985 r.). W przedstawieniu w reżyserii Tadeusza Lisa zagrała doborowa obsada aktorska."

    część pierwsza, resztę znajdziecie sami;)
    http://www.youtube.com/watch?v=5iOuAqnfYz4&feature=related

    8 3 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Tutaj wymieniona sztuka w całości:
    http://www.youtube.com/watch?v=OmC9Tt-b5JI&feature=related

    4 3 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    sh_ma
    Wczoraj 22:10
    Ty masz zadatki na księdza, nigdy nie jest za późno. A może już jesteś.

    4 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 wrz 2012

    ha nie pierwszy takie sugestie mi mówisz.
    No nigdy nie jest za późno o ile papież da specjalne pozwolenie....

    8 4 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Co by miał nie dać, księży coraz mniej.

    3 8 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 wrz 2012

    nie da

    4 4 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    oj oj oj... ale tu ucichło odkąd wprowadzili rejestrację :D

    6 5 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Da, da. We Francji z braku księży cywile odprawiają msze.
    Na pewno znasz ten temat.

    6 10 Cytuj
  • mysleniczaninzdziada 14 wrz 2012

    to jeszcze mloda parafia wiec musi sie dotrzec, dlatego jestem dumny ze naleze do wiekowej parafii w rynku

    4 7 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Kościół = Sejm , Księża = Posłowie :)

    1 14 Cytuj
  • 16 wrz 2012

    Zastanawia mnie dla czego dali nam starego księdza, z naszej parafii wyszło 2 młodych wikarych, a w zamian otrzymaliśmy księdza sporo po 40, dodatkowo niezwykle nudnego, dziś na mszy bardziej przypominał szamana niż księdza, oj odbiją się ludzie z naszej parafii odbiją ....

    11 9 Cytuj
  • 17 wrz 2012
    sh_ma napisał/a:

    nie da

    Zostań księdzem będziesz miał merola :) heee już mi przypominasz znanego już Piotr Natanka dużo ci do nie brakuje.

    8 Cytuj
  • 17 wrz 2012
    seba napisał/a:

    Zastanawia mnie dla czego dali nam starego księdza, z naszej parafii wyszło 2 młodych wikarych, a w zamian otrzymaliśmy księdza sporo po 40, dodatkowo niezwykle nudnego, dziś na mszy bardziej przypominał szamana niż księdza, oj odbiją się ludzie z naszej parafii odbiją ....

    Czego oczekujesz , że ksiądz ci zatańczy i zaśpiewa abyś miał show ?

    10 7 Cytuj
  • 18 wrz 2012
    piękny maryjan napisał/a:

    seba napisał/a:Zastanawia mnie dla czego dali nam starego księdza, z naszej parafii wyszło 2 młodych wikarych, a w zamian otrzymaliśmy księdza sporo po 40, dodatkowo niezwykle nudnego, dziś na mszy bardziej przypominał szamana niż księdza, oj odbiją się ludzie z naszej parafii odbiją ....Czego oczekujesz , że ksiądz ci zatańczy i zaśpiewa abyś miał show ?

    Obejdzie się bez tańców i show ale jakby miał do powiedzenia coś bardziej porywającego i dającego do myślenia to nie miałabym nic przeciwko temu. Ode mnie ma plusa, za błogosławienie dziec np. podczas komunii.

    11 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 wrz 2012

    Po drugie oby stawał się coraz lepszy,
    a po pierwsze trzeba się cieszyć że w ogóle jest. Jak każdy człowiek ma wady i zalety...

    7 2 Cytuj
  • inkwizytor 19 wrz 2012
    AnnaMyśleniczanka napisał/a:

    piękny maryjan napisał/a:seba napisał/a:Zastanawia mnie dla czego dali nam starego księdza, z naszej parafii wyszło 2 młodych wikarych, a w zamian otrzymaliśmy księdza sporo po 40, dodatkowo niezwykle nudnego, dziś na mszy bardziej przypominał szamana niż księdza, oj odbiją się ludzie z naszej parafii odbiją ....Czego oczekujesz , że ksiądz ci zatańczy i zaśpiewa abyś miał show ?Obejdzie się bez tańców i show ale jakby miał do powiedzenia coś bardziej porywającego i dającego do myślenia to nie miałabym nic przeciwko temu. Ode mnie ma plusa, za błogosławienie dziec np. podczas komunii.

    Tańce i śpiewy jakieś dziwne, nie są liturgiczne!!!
    Więc nie można ich uprawiać podczas Mszy!
    Jest kodyfikacja Najświętszej Ofiary,
    więc jej się trzymajmy my i Księża - wszelakie
    dodatki "natchnionych" księży czy parafian, profanują Mszę,
    robiąc z niej cyrk - stało się tak, po Soborze II Watykańskim,
    gdy na nowo kodyfikowano Mszę - wdarły się protestanckie
    motywy, i stąd nie ma tego Sacrum, gdyż większość uczestniczy na "odczep się",
    gdyż księża chcąc "Być fajni i nowocześni" łamią kanony - a to czyni Mszę
    niegodziwą...

    Niestety, takie są realia!
    Chwała Bogu, że są jeszcze Księża z powołaniem, którzy kultywują tradycję
    Kościoła, będąc wzorowymi kapłanami,. a przede wszystkim Ludźmi!

    Pozdrawiam

    INKWIZYTOR

    4 3 Cytuj

Odpowiedz