Forum » Myślenice

Co oznacza NIE dla S7

  • Janek Sal 11 gru 2022

    Przemieszczałem sie ostatnio drogami od Wieliczki ,Sieprawia w strone Myślenic ,
    Bardzo wiele posesji oklejone jest banerami NIE dla S7 .
    Ktoś wie czemu , Nawet jadac od Gdowa są na niektórych ogrodzeniach banery a tej samej treści .
    Banery podobne wiec moze ten protest jest ogólnowojewódzki

    5 3 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 11 gru 2022

    Żadna gmina nie chce mieć u siebie S7, ludzie by chcieli jeździć szybko i wygodnie, ale protestują.

    14 2 Cytuj
  • 11 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Przemieszczałem sie ostatnio drogami od Wieliczki ,Sieprawia w strone Myślenic ,
    Bardzo wiele posesji oklejone jest banerami NIE dla S7 .
    Ktoś wie czemu , Nawet jadac od Gdowa są na niektórych ogrodzeniach banery a tej samej treści .
    Banery podobne wiec moze ten protest jest ogólnowojewódzki

    Za kilka lat, jak dokończą ekspresówki do zakopianki od południa i północy, jak się zakopianka zakorkuje i ludzie będą omijać korek drogami lokalnymi, zmienią banery na " żądamy S7" 😃

    21 4 Cytuj
  • 13 gru 2022

    A co się dziwić, że są protesty. Chyba nikt nie chce mieszkać w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu. Hałas, spaliny, koszmarna jakość powietrza, nie mówiąc już o działkach i konieczności przeprowadzki, gdyby chcieli budować tą S7 przez tereny prywatne. Droga niby potrzebna, a właściwie jej ,,dokończenie" ale żaden wariant nie pasuje.

    7 3 Cytuj
  • 14 gru 2022
    Zuza00 napisał/a:

    A co się dziwić, że są protesty. Chyba nikt nie chce mieszkać w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu. Hałas, spaliny, koszmarna jakość powietrza, nie mówiąc już o działkach i konieczności przeprowadzki, gdyby chcieli budować tą S7 przez tereny prywatne. Droga niby potrzebna, a właściwie jej ,,dokończenie" ale żaden wariant nie pasuje.

    To prawda, nikt nie chce mieszkać obok ekspresówki , natomiast cała Polska chce jechać tą ekspresówką obok tych domów gdzie kiedyś mieszkali ludzie bądź pozostali w nich.

    6 Cytuj
  • 14 gru 2022

    Radziszów,Wola Radziszowska,Borek Szlachecki też całe "obanerowane" "nie dla S7"

    3 Cytuj
  • 14 gru 2022

    No cóż, trzeba zrobić s7 do Myslenic w powietrzu na słupach, ponad dachami.

    6 3 Cytuj
  • 14 gru 2022

    Spokojnie, wczoraj zostal zatwierdzony plan budowy dróg do 2030 roku, na liście nie ma S7 Kraków-Myślenice.
    Jest za to dobra wiadomość, będzie S52 z Bielska przez Wadowice do Głogoczowa. Ciekawe czy tam zaczną wieszać banery NIE dla S52 ?

    7 Cytuj
  • 14 gru 2022

    Jak przerabiano zakopiankę to też był lament. To sobie proszę wyobrazić jak dziś by ruch wyglądał gdyby nie to. Ale krótkowzroczni obywatele, chcą zachować status quo żyjąc w fatamorganie, że to czasy ostateczne. A kto by się przejmował tym, że samochodów przybywa oraz, takimi błahostkami jak, nie wiem, rozwój...

    5 7 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 14 gru 2022
    Zuza00 napisał/a:

    A co się dziwić, że są protesty. Chyba nikt nie chce mieszkać w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu. Hałas, spaliny, koszmarna jakość powietrza, nie mówiąc już o działkach i konieczności przeprowadzki, gdyby chcieli budować tą S7 przez tereny prywatne. Droga niby potrzebna, a właściwie jej ,,dokończenie" ale żaden wariant nie pasuje.

    Tu na terenie Małopolski na południe od Krakowa jest ten problem, że ciężko nową drogę poprowadzić bez protestów i ingerencji w zabudowę. Trzeba wypracować jakiś kompromis i tyle, inaczej się nie da.

    6 1 Cytuj
  • Janek Sal 14 gru 2022

    KOMPROMIS PROSTY -

    Jestem z tych terenów co podobno były piaski i nieuzytki , tak mnie uczono w szkole a na nich powstała HiL.
    Ziemie najlepsze sady pola uprawne i zabrali pod hute bez prawa odwołania . stało sie za częśc pola są jeszcze w depozycie , dziadek nie odebrał pieniędzy .
    Płacili za ziemie i obejscia gospodarskie grosze .
    Ludzie potracili majątki .

    to było za tzw budowy socjalizmiu. i precz z kułakami.
    Natomiast wiem to od dziadka mojego który doswiadczył podobnej kwestii pod zaborem austriackim
    Wywłaswzczali pod lotnisko Rakowice .za 1 mórg pola pod lotnisko w Czyżynach obecnych mozna było kupić 4 morgi w np Kocmyrzowie w Prusach ,Dojazdowie .
    Pomoc w odbudowie gospodarstwa była od zaborcy .
    wiec może sie da tylko chęci od tych co chcą to inaczej zagospodarowac - pieniędzy podobno mamy że świat od nas pozycza

    4 1 Cytuj
  • 14 gru 2022
    Marioosz napisał/a:

    Tu na terenie Małopolski na południe od Krakowa jest ten problem, że ciężko nową drogę poprowadzić bez protestów i ingerencji w zabudowę. Trzeba wypracować jakiś kompromis i tyle, inaczej się nie da.

    Łatwo powiedzieć, GDDKIA pewnie i tak zrobi po swojemu, skoro od pół roku się nie można dogadać. Przecież już były spotkania z mieszkańcami, narady, coś chcieli wypracować... i stanęło na niczym. Czyli standard. :)

    3 Cytuj
  • 14 gru 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    No cóż, trzeba zrobić s7 do Myslenic w powietrzu na słupach, ponad dachami.

    Ciiiii! Nie podpowiadaj takich koncepcji panu burmistrzowi. 😁

    5 Cytuj
  • Janek Sal 15 gru 2022
    Zuza00 napisał/a:

    Ciiiii! Nie podpowiadaj takich koncepcji panu burmistrzowi. 😁

    a może tunel z A4 do Myślenic ????

    4 Cytuj
  • 15 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    a może tunel z A4 do Myślenic ????

    No to referendum: tunel czy wiadukt Kraków-Myślenice?
    Ja bym widział tunel z Libertowa do Podlesia. stamtąd wiadukt nad Głogoczów,
    tunel do Krzyszkowic, Nad Jawornikiem wiadukt i tunel do Luteranki.

    Jedyne co bym dodał; to obok tej nowej S7 torowisko -magistralę.
    By w przyszłości poprowadzić szybki tramwaj, metro bądź kolej obiecaną przez
    Jarosława zwanego Szlachetką.

    Może tą propozycję nasz myślenicki "Jarosław," wykorzysta w przyszłej kampanii wyborczej.
    I nie ważne, że takiej realizacji nigdy nie będzie, ale ileś spotkań wyborczych można taką gawędą obsłużyć.
    A wyborcy uwielbiają gawędziarzy.

    9 1 Cytuj
  • 15 gru 2022

    To wcale nie taki pomysł kosmiczny: patrz: Qingdao Haiwan Bridge
    Tylko smutne będzie....
    Tunel Świnujście - Chińczycy
    Samochód elektryczny - Chińczycy
    Most MYS-KR - .... znowu Chińczycy :-)))

    3 Cytuj
  • 15 gru 2022

    Masz rację, Po najbliższych wyborach mamy się zrównać zamożnością z Francją
    a u nich tunele powstawały w Alpach, gdy byli na naszym poziomie zamożności.
    To czemu my tak dziadujemy z tymi torami do Krakowa?

    5 Cytuj
  • 15 gru 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    No to referendum: tunel czy wiadukt Kraków-Myślenice?
    Ja bym widział tunel z Libertowa do Podlesia. stamtąd wiadukt nad Głogoczów,
    tunel do Krzyszkowic, Nad Jawornikiem wiadukt i tunel do Luteranki.

    Jedyne co bym dodał; to obok tej nowej S7 torowisko -magistralę.
    By w przyszłości poprowadzić szybki tramwaj, metro bądź kolej obiecaną przez
    Jarosława zwanego Szlachetką.

    Może tą propozycję nasz myślenicki "Jarosław," wykorzysta w przyszłej kampanii wyborczej.
    I nie ważne, że takiej realizacji nigdy nie będzie, ale ileś spotkań wyborczych można taką gawędą obsłużyć.
    A wyborcy uwielbiają gawędziarzy.

    Przydałby się jeszcze jakiś port rzeczny... nad Rabą. Koncepcji lotniska też jeszcze nie ma, ale spokojnie. Do wyborów będzie.

    7 Cytuj
  • 16 gru 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Masz rację, Po najbliższych wyborach mamy się zrównać zamożnością z Francją
    a u nich tunele powstawały w Alpach, gdy byli na naszym poziomie zamożności.
    To czemu my tak dziadujemy z tymi torami do Krakowa?

    No tak... tylko tunel w Tenczynie... powstawał ile... już myślałem, że nie dożyję.
    Tak samo jest z tą autostradą MYS-KR... ktoś rzucił hasło i wszyscy szaleją... a połnocna obwodnia Krakowa buduje się już... 15 lat i końca nie widać....

    A z drugiej strony trzeba uczciwie powiedzieć...show must go on... Drogi muszą powstawać, zwiększać się przepustowość, albo rezygnujmy z jazdy samochodem! Jak wszyscy stoją w korkach to narzekają...
    Niestety ciasna zabudowa jest w Polsce od początku i teraz nie ma miejsca na nic... protesty i sprzeciwy.
    Finalnie zaprowadzi nas do do miejsca... jak teraz węglem... do ściany.

    Jest jeszcze jedna opcja... przejdziemy na elektryki... nie będzie nas stać i aut będzie mniej :-) - wówczas po problemie...

    3 Cytuj
  • Janek Sal 16 gru 2022

    przecież ludnosci nie przybywa a nawet ubywa w Polsce . Każdy kto miał mieć już ma samochód , dwoma sie naraz nie da jezdzic skąd zwiększanie liczby samochodów? Ciasna zabudowa jest w swiecie ,Europa nie odbiega również , stoimy w korkach tzw wszedzie . mus z tym żyć ,

    Nasze zaniedbania w tym temacie teraz sie uwidaczniają Małopolska od zarania traktowana była po macoszemu a to za sprawą 3 x nie .

    4 Cytuj
  • 16 gru 2022

    Nie chcę być uszczypliwy... ale w innym wątku przywoływałeś USA... widziałeś tam drogi, ulice... autostrady? :-) Mnie osobiście... kopara opadła.
    Natomiast w EU owszem ciasno w miastach jak u Nas, ale... zobacz jak tam się podróżuje między miastami... i pomimo tego jakie mają korki.
    To wyobraź sobie co będzie u Nas...
    Mówiąc aut nie przybywa... to zobacz jakie korki tworzą się na dojazdach do Myślenic z oklicznych wiosek ... co było dwa lata temu jeszcze tylko przed świętami.
    To niby co się stało... ?

    Chyba jedynie astronomiczna cena paliwa może zmienić sytuacje... tylko jeszcze by się przydała alernatywa dla busów...

    1 4 Cytuj
  • 16 gru 2022
    marko napisał/a:

    Nie chcę być uszczypliwy... ale w innym wątku przywoływałeś USA... widziałeś tam drogi, ulice... autostrady? :-) Mnie osobiście... kopara opadła.
    Natomiast w EU owszem ciasno w miastach jak u Nas, ale... zobacz jak tam się podróżuje między miastami... i pomimo tego jakie mają korki.
    w...

    Nie wiem co wy z tym USA. Mnie USA nie powaliło, może spodziewałem się zobaczyć cuda.
    Nie zobaczyłem. Mówię o stanie na dziś. Bo 30 lat temu, pewnie powalała.
    Europa jest dużo dużo bardziej atrakcyjna.

    2 1 Cytuj
  • 16 gru 2022

    To temat na inny wątek...duże piwo... Są plusy i minusy. Drogi...obłęd! Pas awaryjny jak nasza A4...
    Ale szkoda spamować...
    My póki co czekamy od lat...na Irlandię;-) i S-kę z Mys do Krakowa...
    Tak sobie myślę...nie taniej przerobić zakopianke? Zlikwidować pasy, ograniczenia ... zrobić kładki i zjazdy/rozjazdy? Bo ten tunel... to polskich realiach science fiction....

    4 Cytuj
  • 16 gru 2022
    marko napisał/a:

    To temat na inny wątek...duże piwo... Są plusy i minusy. Drogi...obłęd! Pas awaryjny jak nasza A4...
    Ale szkoda spamować...
    My póki co czekamy od lat...na Irlandię;-) i S-kę z Mys do Krakowa...
    Tak sobie myślę...nie taniej przerobić zakopianke? Zlikwidować pasy, ograniczenia ... zrobić kładki i zjazdy/rozjazdy? Bo ten tunel... to polskich realiach science fiction....

    Tylko by wymienić, spostrzeżenia, nie aby przedstawiać swoje racje.
    Jechałem NY- Niagara i autostrada normalna europejska.
    Podobnie San Diego - San Francisco .
    Są takie odcinki o których piszesz, ale to nie jest normą.

    1 2 Cytuj
  • 16 gru 2022

    Ja też te okolice:-) Ohio, Chicago, Kentucky, Niagara. Dla mnie ... drogi obłęd! A kultura jazdy...szok!!! Czasem jakieś Heavy Duty zaryczy ale reszta kultura, według znaków. Ale ulice w miastach...jak nasza A4. Mosty...obłęd. U Nas to już nie realne... Można zapomnieć. Trza łatać co jest...

    2 2 Cytuj

Odpowiedz