Forum » Myślenice

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

  • Janek Sal 28 gru 2022

    własnie radio Kraków podało że od pierwszego stycznia przewoznikiem bedą polskie koleje -wykonywac bedą kursy autobusowe .

    Poczatek kolei do Myślenic

    4 1 Cytuj
  • 28 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    własnie radio Kraków podało że od pierwszego stycznia przewoznikiem bedą polskie koleje -wykonywac bedą kursy autobusowe .

    Poczatek kolei do Myślenic

    Ale będą mieć normalne koła z oponami?
    Nie szynobusy, przerzucone na asfalt?

    „By żyło się lepiej”, to nawet koleje schodzą z torów.
    Czas zacząć przywracać trawie farbą , zielony kolor.

    7 2 Cytuj
  • 28 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    własnie radio Kraków podało że od pierwszego stycznia przewoznikiem bedą polskie koleje -wykonywac bedą kursy autobusowe .

    Poczatek kolei do Myślenic

    16 kursów za 2.4 mln zł - mają rozmach skurw.... z naszych podatków... czyli jeśli zacznie kursować o 4.30 to do 20.30 ma 16 kursów i jeździ co godzinę! Rewelacja -- żólte chciały 706 tyś za 37 kursów dziennie to ich biedaków nie stac było !

    11 2 Cytuj
  • 28 gru 2022
    kochampis napisał/a:

    16 kursów za 2.4 mln zł - mają rozmach skurw.... z naszych podatków... czyli jeśli zacznie kursować o 4.30 to do 20.30 ma 16 kursów i jeździ co godzinę! Rewelacja -- żólte chciały 706 tyś za 37 kursów dziennie to ich biedaków nie stac było !

    Stać ich było, może to forma kasy na wybory. Damy kolejom, a ta pomoże nam finansowo wygrać wybory. Wszystko to państwowe, czyli nasze- PiS.

    8 2 Cytuj
  • 28 gru 2022
    kochampis napisał/a:

    16 kursów za 2.4 mln zł - mają rozmach skurw.... z naszych podatków... czyli jeśli zacznie kursować o 4.30 to do 20.30 ma 16 kursów i jeździ co godzinę! Rewelacja -- żólte chciały 706 tyś za 37 kursów dziennie to ich biedaków nie stac było !

    Standard... jak się d...pa pali to nie ma zmiłuj... Są wstanie wpompować kasy ile się da i nie ważne jak bez sensu wydana... kto im podskoczy?
    Patrz wybory kopertowe - kupa kasy / sprzedane nasze dane... ściagania nie będzie.
    Niech to się już skończy... LUDZIE!

    8 2 Cytuj
  • 28 gru 2022
    marko napisał/a:

    Standard... jak się d...pa pali to nie ma zmiłuj... Są wstanie wpompować kasy ile się da i nie ważne jak bez sensu wydana... kto im podskoczy?
    Patrz wybory kopertowe - kupa kasy / sprzedane nasze dane... ściagania nie będzie.
    Niech to się już skończy... LUDZIE!

    Nic się nie skończy....... Kradnom ale sie dzielom....... głupi ludek dalej na nich zagłosuje....

    6 1 Cytuj
  • Janek Sal 28 gru 2022
    t-34 napisał/a:

    Nic się nie skończy....... Kradnom ale sie dzielom....... głupi ludek dalej na nich zagłosuje....

    i mnie tez sie tak wydaje - ekonomia nie przekona tych co tylko do 10 liczą a to elektorat pisdzielców

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 28 gru 2022

    [cytat=Prawicowiec]Ale będą mieć normalne koła z oponami?
    Nie szynobusy, przerzucone na asfalt/cytat]

    mówili o polskich kolejach - nie mówili o jakich - może o linowe chodziło

    5 1 Cytuj
  • 28 gru 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    [cytat=Prawicowiec]Ale będą mieć normalne koła z oponami?
    Nie szynobusy, przerzucone na asfalt/cytat]

    mówili o polskich kolejach - nie mówili o jakich - może o linowe chodziło

    No i to jest rozwiązanie!
    Jakby te kolej puścić górą to nie trzeba by było wyburzać domów przez Siepraw i okolice. ;]

    6 Cytuj
  • 28 gru 2022

    w niedzielę pierwszego stycznia też będą jeździc te nowe?

    3 Cytuj
  • 29 gru 2022

    Ja pierniczę wystarczy tylko ten dwustronicowy wątek od początku przeczytać aby mieć obraz ludzi tutaj. A było to źle, a ni ma źle, a jest źle, a za drogo źle, a za tanio bym jeździł ale też źle bo jakość. Na koniec poszła informacja, że załatwione to też źle. Ludzie to nie jest normalne. Mnie ten wątek przeraził psychicznie i poraził. Z Wami nikt nic nigdy nie zbuduje, nie ma szans na porozumienie, zadowolenie czy choćby minimum pozytywnego myślenia. Coś niesamowitego....warte badań i pracy naukowej XD
    https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

    5 8 Cytuj
  • 29 gru 2022
    Vivaldi napisał/a:

    Ja pierniczę wystarczy tylko ten dwustronicowy wątek od początku przeczytać aby mieć obraz ludzi tutaj. A było to źle, a ni ma źle, a jest źle, a za drogo źle, a za tanio bym jeździł ale też źle bo jakość. Na koniec poszła informacja, że załatwione to też źle. Ludzie to nie jest normalne. Mnie ten wątek przeraził psychicznie i poraził. Z Wami nikt nic nigdy nie zbuduje, nie ma szans na porozumienie, zadowolenie czy choćby minimum pozytywnego myślenia. Coś niesamowitego....warte badań i pracy naukowej XD
    https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

    ROTFL :-)
    Jak wszyscy tacy źli... może szkoda się z nimi zadawać.. nie żebym coś sugerował...;-)

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 30 gru 2022
    Vivaldi napisał/a:

    Ja pierniczę wystarczy tylko ten dwustronicowy wątek od początku przeczytać aby mieć obraz ludzi tutaj. A było to źle, a ni ma źle, a jest źle, a za drogo źle, a za tanio bym jeździł ale też źle bo jakość. Na koniec poszła informacja, że załatwione to też źle. Ludzie to nie jest normalne. Mnie ten wątek przeraził psychicznie i poraził. Z Wami nikt nic nigdy nie zbuduje, nie ma szans na porozumienie, zadowolenie czy choćby minimum pozytywnego myślenia. Coś niesamowitego....warte badań i pracy naukowej XD
    https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

    wasc masz słabą psychike - musi ze czas na zmiane doktora

    2 1 Cytuj
  • 2 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    wasc masz słabą psychike - musi ze czas na zmiane doktora

    Prawdziwy twardziel co nie płacze, nie użala się, bierze życie jakie jest.... nastawia drugi policzek i potem... trzeci ;-), przechodzi na drugą stronę ulicy jak trzeba - byle mieć święty spokój bo życie wokół jest takie różowe i piękne! ... i jeszcze zna "xD" - essa brachu!

    2 2 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Jechałem dziś z kolejami w obie strony i powiem tak komfort jak u żółtków cześć kierowców z żółtków, koszt przejazdu ok z myslenic do lagiewnik 6.5 z minusów czas przejazdu to prawie godzina bo jedzie przez rynek w mogilanach, /przynajmniej z krakowa bo do krakowa rano jechal normalnie /zdecydowanie za mało przejazdów, już dziś pierwszy przejazd w godzinach szczytu /15 wyjazd z dworca/ nie było miejsc siedzących.
    Brak możliwości płacenia karta / za to można apka.
    Rano standardowo doznałem szoku jak podjechały 2 busy przed autobusem i oczywiście większość wsiadła do nich stojąc na szybie.
    Maja jeździć 3 miesiące i co potem ?

    12 Cytuj
  • 2 sty 2023
    seba napisał/a:

    Jechałem dziś z kolejami w obie strony i powiem tak komfort jak u żółtków cześć kierowców z żółtków, koszt przejazdu ok z myslenic do lagiewnik 6.5 z minusów czas przejazdu to prawie godzina bo jedzie przez rynek w mogilanach, /przynajmniej z krakowa bo do krakowa rano jechal normalnie /zdecydowanie za mało przejazdów, już dziś pierwszy przejazd w godzinach szczytu /15 wyjazd z dworca/ nie było miejsc siedzących.
    Brak możliwości płacenia karta / za to można apka.
    Rano standardowo doznałem szoku jak podjechały 2 busy przed autobusem i oczywiście większość wsiadła do nich stojąc na szybie.
    Maja jeździć 3 miesiące i co potem ?

    Będzię przetarg zapewne ogłoszony przez UMWM lub KOleje Małopolskie i jak to zawsze jest głównym czynnikiem decydującym będzie najniższa cena... aż do skutku... chyba, że ktoś dorzuci kwotę aby była taka jaką zaoferuje zwycięzca.
    Znając życie będzie to być może "Michalus" czyli obecny właściciel 3 autobusów Citaro w barwach KM albo ktoś z tzw. "mafii podkarpackiej" lub może ktoś inny z Polski bo wielu firmom skończyły się umowy na obsługę linii komunikacyjnych np. Irex-Trans z Bydgoszczy, który został z ponad 30 autobusami... i przenosi się do głównej bazy na Śląsk...

    5 2 Cytuj
  • 3 sty 2023

    Też udało mi się już podróżować nową linią. Komfort żółtych, przesympatyczny kierowca żółtych, pasażerowie od razu bardziej mili i wyluzowani, jak w żółtych. Warto mówić, na którym przystanku dokładnie się wysiada, bo są różne ceny, jest taniej! Do dworca 8 zł, ale im wcześniej, tym taniej. Wreszcie ktoś o tym pomyślał! Ale te godziny... Niewypał. Choć większym niewypałem jest pakowanie się ludzi do busika, który stoi obok, a co śmieszne, odjeżdża później niż nowy autobus... Polak to u nas... Kum, kum! Wracając do godzin - powrót grubo ponad 70 minut z dworca przy braku korków i ogólnie zauważalnym luzie komunikacyjnym w Krakowie. Co będzie po 9 stycznia... Pewnie 1,5 godziny powrotu do Myślenic. Ale wolę tak, niż szybko i niebezpiecznie w ciasnym busie. Pozostaje nadzieja, że ktoś wykształcony zmieni te rozkłady, bo wieje porażką.

    7 2 Cytuj
  • 3 sty 2023

    Jka jeszcze jeździ? Bo na ich stronie nie ma żadnych info o kursowaniu w Nowym Roku a kierowca kiedyś wspominał że jeżdżą tylko do końca 22.

    Cytuj
  • 3 sty 2023
    seba napisał/a:

    Jka jeszcze jeździ? Bo na ich stronie nie ma żadnych info o kursowaniu w Nowym Roku a kierowca kiedyś wspominał że jeżdżą tylko do końca 22.

    Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

    3 Cytuj
  • 3 sty 2023
    kochampis napisał/a:

    Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

    Może jednak Pan Panie Stanek przeprosicie się z UMIGM oraz UM weźmiecie dofinansowanie i wrócicie na trasę?

    2 2 Cytuj
  • 3 sty 2023

    Rewelacja!!!!
    Będzie ekspresowa Rabka- Chyżne.
    Właśnie w Radiu Kraków to podali, za ministrem Adamczykiem.

    a pod koniec tej wiadomości:
    Przygotowanie do budowy przewidywane na 2030 rok.

    Kocham te wspaniałe wiadomości wyborcze.

    Ja też pochwale się wiadomością, że podjąłem decyzję o budowie basenu termalnego,
    dla Myśleniczan.
    Przewidywane przygotowanie do budowy zbiegnie się z przygotowaniem do budowy zapowiadanej dwupasmówki z Rabki do Chyżnego.

    6 2 Cytuj
  • 4 sty 2023
    kochampis napisał/a:

    Nie jeżdżą, rozmawiałem dziś z 2 kierowcami, dostali wypowiedzenia sms i zostali na lodzie z dnia na dzień.

    Jakie z dnia na dzień? Powszechnie było wiadomo, że umowa jest podpisana do 31 grudnia.

    3 2 Cytuj
  • 4 sty 2023

    Treść komentarza

    2 3 Cytuj
  • 4 sty 2023
    Alina Przedział napisał/a:

    Jakie z dnia na dzień? Powszechnie było wiadomo, że umowa jest podpisana do 31 grudnia.

    wg. kierowców mieli jeździć dalej i mieć dotację na 9 kursów ale kierowcy wieczorową porą dostali SMS 31.12, że od 01.01..2023 już nie pracują... rozstanie jak z niechcianą kochanką

    1 3 Cytuj

Odpowiedz