Forum » Myślenice

Czy to już koniec dotowanego przewoźnika Myślenice - Kraków

  • 4 sty 2023

    Kto jak kto, ale Pan, Panie Stanku Niekochanku, wie, jak rozstawać się z klasą.

    10 5 Cytuj
  • 5 sty 2023

    I zaczynają się pierwsze problemy. Dziś autobus był tak doładowany ze od matecznego przestał zabierać ludzi, przejazdów jest zdecydowanie za mało. A jeszcze nie jeżdżą studenci.

    10 5 Cytuj
  • 6 sty 2023
    seba napisał/a:

    I zaczynają się pierwsze problemy. Dziś autobus był tak doładowany ze od matecznego przestał zabierać ludzi, przejazdów jest zdecydowanie za mało. A jeszcze nie jeżdżą studenci.

    Jak to możliwe? Dotacja jest 3x większa... może trzeba dołożyć z 2 mln zł ekstra? 😂

    7 5 Cytuj
  • 7 sty 2023

    Jestem zniesmaczony całą sytuacją. Większość wypowiedzi na tym portalu jest tworzona przez wąskie grono osób za pomocą kilkunastu kont, które tu uprawiają swoją politykę. Byłem mocno sceptycznie nastawiony na informację, że w styczniu ma pojawić się nowy przewoźnik. Obietnice obecnego burmistrza zaliczałem do utopii i kampanii przedwyborczej. Byłem wręcz pewny, że powtórzy się sytuacja z października. Ku mojemu zdziwieniu dotarła do nas ponownie cywilizacja i my jako pasażerowie powinniśmy zrobić wszystko by taką sytuacje utrzymać. Niezależnie jaka opcja wygra wybory powinna włożyć cały swój wysiłek by do Krakowa a mam nadzieję, że również do innych miejscowości kursowałyby pełnoprawne autobusy a nie dziadostwo wzorowane na Bangladeszu. Na to powinny iść pieniądze a nie na utopię pokroju złotego pociągu. PKS małopolska to już przeszłość i nigdy nie wróci. Natomiast należy się pełen szacunek temu przewoźnikowi za to, że pokazał jak powinien wyglądać transport zbiorowy w 21 wieku. Obecnie nie rozumiem kompletnie zachowania pasażerów; gdzie jedzie stary przerobiony dostawczak, niezgodnie z rozkładem z wątpliwym stanem techniczny-wielokrotnie widziałem choinkę na desce rozdzielczej, smarki (pesudospawy) na ramie siedzenia, często się u kierowcy nie dostaje biletu (bilet to ubezpieczenie) a ludzie nadal chmarą wsiadają i w tym syfie jeden na drugim się gniotą. Pomimo tego, że za minutę jedzie ALD KM i wsiada jeden pasażer. Niedługo zmienią nazwę Syndromu Sztokholmskiego na Syndrom Myślenicki bo tego inaczej wytłumaczyć się nie da. Firma Kowal przed pandemią była małym światełkiem w tunelu. Zawsze u nich były wydawane bilety, czysto, kultura, kursy zgodnie z rozkładem; obecnie bliżej im do dawnej Grupy Myślenice. W październiku firma ta miała swoje 5 minut i nie wykorzystała tego, nawet nie było chęci z jej strony. Obecny rozkład ALD KM ma swoje wady w postaci pełnych godzin odjazdów z Krakowa, gdzie fizycznie nie ma możliwości zdążyć na kurs po pracy, tylko trzeba czekać godzinę. Przesunięcie z pełnej godziny na kwadrans po by było najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Mile widziane by było likwidacja tych 1.5h przerw na rzecz interwału 1h.

    20 4 Cytuj
  • 8 sty 2023

    A gdyby dać tą kasę PKS M1,
    Którą otrzymała PKP .
    To ten pierwszy wróciłby na trasę?

    5 8 Cytuj
  • 9 sty 2023

    Akcja z dziś - na przystanku na osiedlu 5:40 ludzi z 20 chyba nie pojechał wcześniejszy "Kowal" a koleje podstawiają busika śmiech na sali, znowu ludzie nie dotarli na czas do pracy bo się fizycznie nie zmieścili. Jak tu zaufać jakiemukolwiek przewoźnikowi ?, Można by tak zrobić gdyby odjazdy były co 15 minut, a kolejny jest za godzinę !, i co znowu mam powiedzieć szefowi że się spóźnię bo coś nie pojechało albo mnie nie wzięło ? dla ludzi mieszkających w cywilizowanych miejscowościach jak Kraków Skawina Niepołomice Wieliczka etc to jest nie do pomyślenia !.

    17 6 Cytuj
  • 9 sty 2023

    Seba, nie żartuj! Podstawili busika? Za chwilę oszaleję! Dano nam pyszną czekoladę/pizzę/kawę (niech każdy podstawi, co lubi) pod postacią Małopolska PKS, a potem nam zostało to odebrane przez Pana Stanka, Pana Burmistrza, Pana Sudra, Pana Kleksa, Pana Samochodzika (niech każdy wybierze, kogo uważa). Potem busy z normalnym rozkładem (to, że jeździły różnie to inna sprawa...). W końcu super autobusy z beznadziejnym (!!!) rozkładem. A teraz jeszcze się dowiaduję o busiku... Ludzie, to już się w mojej żabiej głowie nie mieści! Wróćmy do Grupy Myślenice, przynajmniej było wiadomo, że bus, że śmierdzi, że niemiły kierowca, że nie usiądziesz, ale przynajmniej wiesz, że na drugi dzień czeka Cię to samo, a nie jakaś głupia myślenico-autobusowa ruletka. Noł łej, Burmistrzu, hej!

    17 8 Cytuj
  • 10 sty 2023

    Po porannym dojeździe do pracy kapituluję i wracam do busów. Dziękuję osobie, która układała rozkład, za to, że uczyniła to z wyczuciem, pomyślunkiem i niezwykłą otwartością dla pasażera. Miło było pojeździć sobie kilka dni wygodnie. Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ahoj, do zobaczenia w lepszym świecie!

    9 7 Cytuj
  • 10 sty 2023

    Musi wrócić ten wygodny sprzęt

    https://www.google.pl/search?q=Star+29+Osinobus&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari

    Ten konserwatywny autobus, pasuje do konserwatywnego zarządu.

    5 8 Cytuj
  • 10 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Musi wrócić ten wygodny sprzęt

    https://www.google.pl/search?q=Star+29+Osinobus&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari

    Ten konserwatywny autobus, pasuje do konserwatywnego zarządu.

    Lud będzie zachwycony i bił czołem w podziękowaniu towarzyszom :-)

    8 7 Cytuj
  • 10 sty 2023
    marko napisał/a:

    Lud będzie zachwycony i bił czołem w podziękowaniu towarzyszom :-)

    Oj, będzie.

    7 5 Cytuj
  • 12 sty 2023

    A może by tak burmistrz z vice ( nie wiem, ale jak ich widzę, to od razu mi się kojarzy Flip i Flap:) wzięli sobie dzień delegacji, włożyli ciemne okulary, kapelusze, dokleili sobie wąsy i w ramach tzw. "tajemniczego klienta" pojeździli tą komunikacją przez kilka godzin o różnych newralgicznych porach. A potem zrobili konferencję przy fleszach i poinformowali znowu jakie to wszystko piękne.

    18 2 Cytuj
  • 15 sty 2023

    Gdyby tylko nasi Włodarze czytali te ankiety (to już było...) ale trzeba przyznać, jest lepiej... niż za JKA

    4 4 Cytuj
  • 16 sty 2023

    Właśnie wysłałam swoją opinię. Wyślij i Ty! Nawet jak nikt tego nie przeczyta, to trochę mi ulżyło po kolejnym przyjemnym dojeździe do pracy. Ahoj!

    6 1 Cytuj
  • 28 mar 2023

    Żeby nie było szoku - od 1 kwietnia, czyli dla większości z nas od poniedziałku 3 kwietnia, poranny rozkład po zmianach Kolei Małopolskich, prezentuje się następująco: 6:30 autobus, 6:55 Kowal, 7:00 autobus, 7:34 Kowal, 7:45 autobus. Powodzenia Kochani!

    5 5 Cytuj
  • 28 mar 2023
    Alina Przedział napisał/a:

    Żeby nie było szoku - od 1 kwietnia, czyli dla większości z nas od poniedziałku 3 kwietnia, poranny rozkład po zmianach Kolei Małopolskich, prezentuje się następująco: 6:30 autobus, 6:55 Kowal, 7:00 autobus, 7:34 Kowal, 7:45 autobus. Powodzenia Kochani!

    https://myslenice.pl/autobusy-na-linii-myslenice-krakow-beda-jezdzic-czesciej,art-4266

    No i jak kolesiu zwany Alina Przedział, skończysz wreszcie kłamać i rozpuszczać podłą propagandę czy poprostu masz coś z głową ? Burmistrz ogłosił 42 kursy na linii do Krakowa, to samo podały Koleje. Od 1 kwietnia wchodzi nowy rozkład jazdy.

    5 5 Cytuj
  • 28 mar 2023

    Ogłosił, owszem, nie twierdzę, że nie. Gdzie skłamałam (jestem kolesiówą, nie kolesiem)? Pokazuję tylko jak kolejny raz ten rozkład jest nieprzemyślany. Między 7:00 a 7:34 nie jedzie nic, po to, żeby dwa pojazdy wyjechały w odstępie kilku minut od siebie tuż przed 7:00 i tuż po 7:30. Widać, że nie jeździsz rano i nie masz pojęcia, o czym piszę. Vivat Jarosław.

    8 5 Cytuj
  • 28 mar 2023

    Masz kurs A1 o 7 i 7:45 nie widzę w tym nic nieprzemyślanego. Co do Kowala to dzisiaj jest dany kurs a za miesiąc może sam bez pytania zmienić godzinę. To normalne, że nim się nie sugerują.

    7 3 Cytuj
  • 28 mar 2023

    Aż strach pomyśleć, czym lub kim sugerują się osoby, które układają ten rozkład. Więc tym bardziej życzę dojeżdżającym powodzonka.

    6 2 Cytuj
  • 28 mar 2023
    Darsal napisał/a:

    Masz kurs A1 o 7 i 7:45 nie widzę w tym nic nieprzemyślanego. Co do Kowala to dzisiaj jest dany kurs a za miesiąc może sam bez pytania zmienić godzinę. To normalne, że nim się nie sugerują.

    to dotyczy również Kolei Małopolskich. Kowal jeździł i jeździ lata, rozkładów też się trzyma, jeżdżę autobusem ale Kowal jest spoko alternatywą, gdyby nie on ciekawe jak dostal bys się do Krakowa jak z dnia na dzień żółte przestały jeździć.

    9 2 Cytuj
  • 2 kwi 2023
    Alina Przedział napisał/a:

    Ogłosił, owszem, nie twierdzę, że nie. Gdzie skłamałam (jestem kolesiówą, nie kolesiem)? Pokazuję tylko jak kolejny raz ten rozkład jest nieprzemyślany. Między 7:00 a 7:34 nie jedzie nic, po to, żeby dwa pojazdy wyjechały w odstępie kilku minut od siebie tuż przed 7:00 i tuż po 7:30. Widać, że nie jeździsz rano i nie masz pojęcia, o czym piszę. Vivat Jarosław.

    Darsal - Alina przecież to Mateuszek Suder --- analiza jego wypowiedzi na forum + materiały porównawcze z tekstów jakie pisze oficjalnie ---- ah ten Mateuszek kłamczuszek - ale ci powiem, że skoro za 3 miesiące wchodzą przepisy " LEX Kaczyński" z kwotą grzywny za pomówienie maks 15 tyś to będzie ciekawie przed wyborami - Mateuszek kłamczuszek się nie obroni i padnie ... miłego dnia !

    11 3 Cytuj
  • 3 kwi 2023

    Darsal - krasnal, Taki rym. Bądź co bądź, na Kowala akurat można liczyć, bo od września nie zmienił radykalnie rozkładu, a przewoźnik urzędowy, to i owszem. Do teraz to, bodaj, czwarta zmiana. Nie zna życia kto busami/autobusami choć jednego roku życia swego nie zmarnował w nich...

    6 4 Cytuj
  • 3 kwi 2023

    A Niech to ...znowu musieli namieszać z tymi autobusami, wspaniała nowa linia i znowu nie mam się czym do domu po pracy dostać bo komuś się umyśliło głupich bezsensownych zmian na gorsze jak zwykle i utrudnianie ludziom powrotu po ciężkiej pracy do domu 😤😤jak tak można ! Niektórzy kończą pracę o 21.00 i co? Był kurs z Myślenic do Krakowa o 21:30 to zrobili ulepszenie 22:30 i czekaj tu człowieku 1,5 godziny dramat ...😤 podłość...

    9 2 Cytuj
  • 5 kwi 2023

    Podłość czy nie ...ten ktoś kto ustala rozkład jazdy z Krakowa nie bierze pod uwagę że istnieje coś takiego jak MPK .Dojazd z pracy do przystanku docelowego zajmuje czas ... Ktoś skończył studia ,ale jeździ prywatnym samochodem ... Czyżby nasz logistyk hehehheh

    5 1 Cytuj

Odpowiedz