Forum » Myślenice

Co byś zmienił a co nie...

  • Bartek Bartkowski 8 lip 2008

    jest :) tylko to na razie pub o takiej nazwie

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 8 lip 2008

    Mała Mi....Lodowisko to świetny pomysl, tego brakuje w M-cach, ale nie tylko brakuje tez kortów i boisk do kosza, gdzie ludzie nie tylko z gimnazjów i liceum mogli by grywac.
    Popatrzcie na USA, kurcze tam takie wypasione boiska sa dostepne za friko, nawet w malej miescinie, a tutaj, sa zaledwie 2-3 boisk do kosza, korty oczywiscie za spora kase, ale tez niewiele ich mamy, a na lodowisko trzeba jechac do kraka...wiecie ze w myslenicach w tym roku chcialem kupic łyżwy, ale niestety nie prowadza...za to desek i nart od zarypania...nie mozna tu kupic bo niema lodowiska i nie ma zbytu :-/ cóż taki kraj...nic za darmo, nic dla ludzi...

    Cytuj
  • 8 lip 2008

    Ale z drugiej strony nie możemy narzekać,bo jednak COŚ w naszych Myślenicach sie dzieje... Można by wyliczać imprezy (DM,pożegnanie lata,Mistrzostwa Świata w czymś tam-nie jestem w temacie, Rajd Krakowski).Jeszcze szykuje się EURO 2012 i nowa hala... Tylko,że to są imprezy "raz na jakiś czas"... A tak na co dzień,to co można robić? Tym bardziej,że mamy wakacje... Spacer: dom-rynek-Zarabie-rynek-dom chyba każdy z Nas zaliczył w życiu nie raz :) Knajpy,MOKiS,plac zabaw,jakiś mecz,to codzienność. Nudzi się... Naprawdę! Przyznajcie sami. Therion masz rację,że brakuje zwykłych boisk do gry... i LODOWISKA!!!!
    ... bo we wakacje dzieci się nudzą... :)

    Cytuj
  • JOJO 9 lip 2008

    Boiska,boiska i jeszcze raz boiska brakuje i to nie tylko dla gimnazjum czy uczniów szkoły średniej, ale dla wszystkich bo w Myślenicach jest dużo osób, które lubią od czasu do czasu trochę sie poruszać:)

    Cytuj
  • 6 gru 2008

    [quote=JoJo]Boiska,boiska i jeszcze raz boiska brakuje i to nie tylko dla gimnazjum czy uczniów szkoły średniej, ale dla wszystkich bo w Myślenicach jest dużo osób, które lubią od czasu do czasu trochę sie poruszać:)[/quote]
    Jest już Orlik.

    Ja bym w Myślenicach widział jeszcze tylko jakiś typowo Wiślacki Pub :D

    Cytuj
  • 11 gru 2008

    LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO ! LODOWISKO !

    + ścieżki rowerowo- rolkowe, czyli rowerowe - wystarczy.
    szkoda ze jedyna ściana do tenisa od której dało się odbijać (LO) - nie istnieje od dawna
    a ta przy niby-kortach (zawsze piłki wpadały do ogródka na przeciwko) razem z połową dawnego kortu przerobioną na samochodziki umarła razem z samochodzikami.
    No i co to za korty ??

    Cytuj
  • 12 gru 2008

    [quote]
    No i co to za korty ??
    [/quote]
    A na tych kortach nie powstaje przypadkiem skatepark?

    Cytuj
  • 14 gru 2008

    O ile mi wiadomo to obok ;)

    Cytuj
  • 14 gru 2008

    [quote=nomad]O ile mi wiadomo to obok ;)[/quote]
    Możliwe :P rzadko tamtędy przechodzę :P

    Cytuj
  • 17 gru 2008

    nic bym nie zmieniał

    Cytuj
  • 17 gru 2008

    Ja bym chciał więcej pubów :P

    Cytuj
  • 15 lut 2009

    Zadbany park np. z Żywca, wypięlegnowane alejki spacerowe (nie tylko w parku ale też w mieście (np. na Rynku, nad Bysinką można zrobić), fajne place zabaw dla dzieci. Poza tym kilka przytulnych knajpek o zrożnicowanym klimacie (i choć jedna z ostrzejszą muzą i koncertami), klub dyskusyjny dla młodych i nieco starszych, świetlice, strzelnicę, dom kultury z ciekawym programem i dobrym wyposażeniem oraz miłą kadrą. A zakłady szkodliwe dla środowiska (np. otaczarnia) oraz pobliskie śmietnisko z Myślenic won !!!

    Cytuj
  • 15 lut 2009

    [quote]Zadbany park np. z Żywca, wypięlegnowane alejki spacerowe (nie tylko w parku ale też w mieście (np. na Rynku, nad Bysinką można zrobić), fajne place zabaw dla dzieci. Poza tym kilka przytulnych knajpek o zrożnicowanym klimacie (i choć jedna z ostrzejszą muzą i koncertami), klub dyskusyjny dla młodych i nieco starszych, świetlice, strzelnicę, dom kultury z ciekawym programem i dobrym wyposażeniem oraz miłą kadrą. A zakłady szkodliwe dla środowiska (np. otaczarnia) oraz pobliskie śmietnisko z Myślenic won !!! [/quote]

    Niezły koncert życzeń.Park na Zarabiu jest - przecież nic mu nie brakuje.( na Rynku chyba niemożliwe do zrobienia , rynek to rynek).Place zabaw dla dzieci są!( na osiedlu , na Zarabiu)Knajpki też są ale niestety padają bo właściciele raczej charytatywnie ich prowadzić nie dadzą rady - trzeba coś zamawiać.Dom kultury przecież też jest! ( a w nim sala kinowa - pusta lub 5 osób na seansie)A śmietnisko won? A zrobiliście sami coś w tym kierunku żeby tych śmieci było mniej ??? Mniej na ulicy , mniej w ogóle w środowisku??? Chwila refleksji... Jak najbardziej LODOWISKO!!! Po zrobieniu orlika na szkole nr 3 nie dość , że nie da się zrobić lodowiska to nawet boisko jest niedostępne dla dzieci.( tylko dla tych co zapłacą)Jak najbardziej ścieżki rowerowe! I niech mi nikt nie mówi, że są na Chełmie.Jeszcze jedna ważna sprawa : postawić zakaz wjazdu samochodów na Zarabie od momentu drogi na Chełm !(Tylko możliwość wjazdu dla mieszkańców Zarabia)Samochodowym spacerowiczom mówię NIE!

    Cytuj
  • 18 lut 2009

    Park na Zarabiu - można połamać nogi na wystających korzeniach lub oberwać od nietrzeźwych zalogowanych na którejś z ławek. Trzeba najpierw obejrzeć park w Żywcu, żeby wiedzieć o czym myślę, kiedy piszę, że tu przydałby się taki zadbany park (z mostkami, fontannami, ciekawą architekturą, różnorodnością ozdobnych gatunków roślin, altanami itd.) Place zabaw rzeczywiście są ale chyba można zrobić ich więcej lub trochę urozmaicić istniejące. Co do Domu Kultury, to wystarczy porównać jego ofertę np. z ofertami krakowskich placówek i już nie trzeba niczego tłumaczyć:(
    W Myślenicach młodzi ludzie nie mają dużego wyboru jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego - myślę tu przede wszystkim o tych, którzy nie mają kasy.
    Poza tym mogą być częściej imprezy plenerowe z ciekawym programem, a nie tylko morzem alkoholu...

    Cytuj
  • 13 mar 2009

    ja importowałbym cały szpital po lekarzy pielięgniarki i salowe włącznie totalna znieczulica

    Cytuj
  • 19 mar 2009

    brakuje burdelu z prawdziwego zdażenia z ładnymi modelkami.. tak to trzeba do krakowa jeździć:/

    Cytuj
  • 20 mar 2009

    Najbardziej brakuje bezdziurawych DRÓG.A tak przy okazji więcej kultury wsród kierowców!!!!

    Cytuj
  • 28 mar 2009

    brak bezpiecznego i wmiarę wygodnego dojazdu rowerem na zarabie. Przydała by się droga rowerowa wzdłuż ulicy Piułsudzkiego. Co z tego że Myślenice są znane kolarzom z całego regionu, nie każdy chce od razu zdobywać okoliczne, dość strome wzniesienia.
    Prosty sposób na miejskie korki i miejsca do parkowania - rower. Nasze miasto niestety nie jest przyjazne dla roweerów.

    Cytuj
  • 28 mar 2009

    Brak ścieżek rowerowych to jedno, a stan dróg to drugie. Niestety po tej zimie rowerzystom będzie się gorzej jeździć.

    Cytuj
  • 28 mar 2009

    Popieram zamknięcie Zarabia dla ruchu kołowego (oczywiście poza mieszkańcami). Samochodowe spacery do "małpiego gaju" to chyba najgorszy żeby nie powiedzieć najgłupszy zwyczaj myślenicki jaki zaobserwowałem. Rozumiem, że wycackane bryczki trzeba pokazać innym, zaimponować "blacharom", przewietrzyć łokieć ale nie każdy ma ochotę słuchać pierdzenia stuningowanych garażowym sposobem tłumików i "umpa umpa" dobiegającego z głośników.

    Cytuj
  • 28 mar 2009

    Więcej miejsc parkingowych NIEPŁATNYCH!!!!!!!!Gdzie nie staniesz to już lecą z bloczkiem.Za dużo tych samochodów na tak małe Myślenice.

    Cytuj
  • 29 mar 2009

    Życzyłbym mieszkańcom więcej aktywności. Oczywiście można jeszcze dorobić lodowisko i ładny park, tylko kto tam będzie chodził. Większość preferuje spędzanie wolnego czasu przed TV, co najwyżej pooglądają (po podglądają) życie przez okna. Jakby puścili podgląd z naszego monitoringu na tv to już prawie nikt nie wyjdzie z domu.

    Cytuj
  • 29 mar 2009

    [quote]Więcej miejsc parkingowych NIEPŁATNYCH!!!!!!!!Gdzie nie staniesz to już lecą z bloczkiem.Za dużo tych samochodów na tak małe Myślenice.[/quote]Widzisz, z tego co wiem tereny parkingowe należą do gminy i ona dzierżawi jakimś tam osobom. Gmina ma z tego kasę, te osoby też za bloczki. Nie ma nic za darmo ;)

    Cytuj
  • 29 mar 2009

    Zgadzam się że każdy chce zarobić,ale co to za parking zrobiony z uliczki np.koło "Dziekanki"albo od niedawna przed "Doboszem",zakładem foto,punktem Orange?

    Cytuj
  • 1 kwi 2009

    hmmm....

    Cytuj

Odpowiedz