Forum » Myślenice

Hala na Zarabiu

  • 15 gru 2009

    Otóż to, hala - podobnie jak sztuczna murawa to obiekty płatne. Pieniądze z karnetów itd., mają zabezpieczyć funkcjonowanie Spółki Sport. No cóż, coś za coś.

    1 Cytuj
  • 15 gru 2009

    A przepraszam, że tak spytam... z czyich podatków te obiekty zostały wzniesione ?

    1 Cytuj
  • 15 gru 2009

    [quote=ccc]A przepraszam, że tak spytam... z czyich podatków te obiekty zostały wzniesione ?
    [/quote]

    No jasne. Koleje są z naszych podatków, kopalnie węgla, elektrownie też z naszych podatków, szpitale i więzienia też, więc powinniśmy z tych instytucji korzystać bezpłatnie no nie ?

    1 Cytuj
  • 15 gru 2009

    No jakoś na halę Wisły nie trzeba biletów a u nas ? Od pierwszego dnia łup !
    A co ?! Niech wiedzą, że mają halę!

    1 Cytuj
  • 7 sty 2010

    DŁUGO OCZEKIWAŁEM NA POWSTANIE OŚRODKA SPORTOWEGO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA W MYŚLENICACH. DO CHWILI OBECNEJ TRZY RAZY W TYGODNIU JEŻDŻĘ NA KOLNĄ W KRAKOWIE ORAZ DO ENERGYM WWW.ENERGYM.COM.PL . KIEDY DOWIEDZIAŁEM SIĘ, ŻE W MYŚLENICACH MA POWSTAĆ TAKI OŚRODEK NIE MOGŁEM DOCZEKAĆ SIĘ JEGO OTWARCIA. I CO ? WIELKIE ROZCZAROWANIE !!! . Z ZEWNĄTRZ PIĘKNY BUDYNEK WIELE OBIECUJĄCY, A W ŚRODKU NIC. ROZMIAR SIŁOWNI ORAZ JEJ WYPOSAŻENIE TO JEDNA WIELKA PARANOJA. ALE JAK TO JUŻ BYWA. PRZYZWYCZAIŁEM SIĘ DO TEGO, ŻE JAK COŚ JEST FINANSOWANE Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW, PRZEZ LUDZI NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O TYM CO ROBIĄ TO TAK JEST. WIĘC POZOSTAŁO NIC INNEGO JAK CZEKAĆ NA POWSTANIE PRYWATNEGO KLUBU FITNES I SIŁOWNI, DO KTÓREJ Z CHĘCIĄ BĘDĄ PRZYCHODZILI LUDZIE ODPOCZĄĆ PSYCHICZNIE I WZMOCNIĆ SIĘ FIZYCZNIE PO DNIU PRACY LUB SZKOŁY.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 7 sty 2010

    Skoro jeździsz na Kolną
    Napisz co widzisz na pływalni. Porównaj z myślenickim basenem.
    Co dostaje za mniejszą opłatę uczestnik na basenie.
    Już to samo za siebie mówi.

    1 Cytuj
  • 7 sty 2010

    NIE MA GRZYBA !!! ALE PRZEDE WSZYSTKIM JEŻDZĘ NA SIŁOWNIE, CZASAMI TYLKO NA ROZCIĄGNIĘCIE MIĘŚNI KORZYSTAM Z BASENU. I NIE CHODZI TUTAJ O KASE. WYDAJĄC 33MLN ZŁ TRUDNO NIE ZADOSPODAROWAĆ 200000 NA PRAWIDŁOWE WYPOSAŻENIE.

    1 Cytuj
  • 31 sty 2011

    Witam

    Ostatnio byłem na parkigu za dużą chalą sportową. Czekając na kogoś podszedłem do drzwi ewakuacyjnych znajdujących się od strony parkingu. W srodku jacyś panowie grali w piłkę. Jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłem, że drzwi te są od środka zamknięte zapięciem rowerowym.

    W sytuacji zagrożenia życia zamiast uciekać korzystający z chali będą pytać o ..klucz??!!!

    Takie rzeczy to tylko u nas są możliwe. Na zachodzie już by za to poleciały głowy.

    Mój post to proźba o opamiętanie. Nie wolno blokować i zamykać na zamki wyjść ewakuacyjnych.!

    pozdrawiam

    2 Cytuj
  • adzygmunt 31 sty 2011

    W tej hali i u pana kierownika nad biurkiem powinny wisieć zdjęcia z pożaru hali stoczni gdańskiej i zdjęcia spalonych ludzi!

    1 1 Cytuj
  • 31 sty 2011

    Basen na Kolnej jest O.K. przede wszystkim jest CZYSTO a czas dojazdu z Myślenic to około 30 min. drogą 2-pasmową cały czas.

    Cytuj
  • 20 lut 2011

    na hali na Zarabiu jest specjalny parkiet to tańca towarzyskiego. Juz drugi rok odbywa się tam turniej tańca i rozkładają go na boiska . : ) hala w 100 % okej ;) miła obsługa w recepcji, panowie od zakładania siatek itp ;) Pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 29 sie 2011

    Moim zdaniem siłownia jest spoko ;) a po siłowni można iść do sauny - bardzo fajny relaks. Miła obsługa, bardzo polecam :)
    pozdrawiam

    2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Przeczytalem dziś w gazecie myslenickiej artukuł dotyczacy hali sportowej na zarabiu, ludZie kochani co za herezje tam wypisuja, a jakie są wasz zdania na temat hali w mc ?

    8 Cytuj
  • 24 lut 2012

    a może rozwiniesz ten temat i napiszesz nam co dokładnie pisze w gazecie????????:-(

    6 2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Dla mnie totalna porażką jest strzelnica za niebotyczne pieniądze świecąca pustkami. a burmistrz mówi(cytat z gazety myślenickiej) wszystkie obiekty, które powstały łącznie ze strzelnicą były realizowane na wniosek wielu grup społecznych i cieszyły się ich poparciem....itp."Smutne, skoro takie miały szerokie poparcie to dlaczego tam nikogo nie ma....pustki," trafiona" inwestycja

    8 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=muza] wszystkie obiekty, które powstały łącznie ze strzelnicą były realizowane na wniosek wielu grup społecznych i cieszyły się ich poparciem [/quote]
    Układ rozdaje karty, czego się czepiacie?

    3 1 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Hala na Zarabiu to jedna wielka porażka, koszt wynajęcia na 1,5h z natryskami to aż 165zł! Nawet na renomowanych halach nie jest aż tak drogo, a przecież ta na Zarabiu miała służyć mieszkańcom. Nie wspomnę już o fatalnym parkiecie, jaki się tam znajduję - nikt praktycznie o niego nie dba, kurzu strasznie dużo, przez co grając np. w halówkę, trudno o dobrą przyczepność, lepiej już w Dobczycach jest na nowo wybudowanej hali - wynajęcie na 1,5h tylko 100zł, a i parkiet lepszy.

    8 Cytuj
  • 24 lut 2012

    dokladnie ale tak jak nie ma co porownywac tych dwoch parkietow tak nie ma co porownywac wladz tam dzialajacych.

    6 Cytuj
  • 24 lut 2012

    [quote=gość: pola] nie ma co porownywac wladz[/quote]
    Dopóki w świadomości zbiorowej będzie do samorządu odnoszone słowo 'WŁADZA', dopóty... [niech sobie każdy dopowie już sam]

    3 Cytuj
  • Mateusz 16 kwi 2012

    Chciałbym podzielić się swoją opinia na temat hali w Myślenicach.
    <div>1. Żenujący parkiet: w paru miejscach już klepki wymienione</div>
    <div>2. Cena: w ciągu roku cennik zmienił się już 2 razy a teraz żeby nie zmieniać cen za wynajem mądrzy panowie dodali 20 zł za natryski co wcześniej było w cenie.</div>
    <div>3. Obsługa: niektórzy panowie  obsługi zachowują sie jakby to była ich prywatna hala i oni narzucali reguły </div>
    <div>Podsumowując jest dla mnie żenujące to, że taka kasa poszła na ta halę i miało to być dostępne dla mieszkańców a tak naprawdę to robią wszystko aby nikt na ta halę nie przychodził bo taka hala jest chyba w zasięgu wyższych sfer bo cena 110 za godzinę + 20zł za natryski jest już zdecydowanie przesadzona</div>

    6 3 Cytuj
  • 16 kwi 2012

    powinno być 110 za 1,5h lub za 2h .

    2 1 Cytuj
  • Mateusz 9 maj 2012

    następne spostrzeżenie odnośnie hali już wiem dlaczego jest tak drogo panowie po prostu doliczyli od razu saune w cenie bo jak się tam gra to jest chyba 40 stopni po prostu masakra dużo wiatraków na suficie ale żaden nie chodzi pewnie za wiatraki trzeba następne 20 dopłacić.

    2 Cytuj
  • Mateusz 9 maj 2012

    własnie sprawdziłem cene hali w dobczycach 65zł za godzine z natryskami :)

    4 Cytuj
  • 12 maj 2012

    Tak narzekacie na tą hale i wszystko co tam jest ale jak widać hala się cieszy wielkim zainteresowaniem m.in. targi budowlane i grafiki zajęte przez różnych ludzi którzy graja na tej hali

    1 2 Cytuj
  • 12 maj 2012

    Bamber1995 - hala powinna służyć przede wszystkim do uprawiania sportu, poza tym targi budowlane i inne przedsięwzięcia niezwiązane ze sportem są tam organizowane zaledwie parę razy w roku. Piszesz o zajętych grafikach - zauważ że prawie 3/4 wynajęcia zajmuje szkoły podstawowe i gimnazja z naszego powiatu, które praktycznie nie mają wyjścia i muszą jeździć na tą halę, bo jako szkoły ,,nie dorobiły się&#039;&#039; własnej&#039;&#039; oraz K.S DALIN, który ma mega zniżki na korzystanie z hali i ma ją pod nosem. Osoby prywatne to zaledwie 1/4 wszystkich korzystających z hali. Nie mają po prostu tyle pieniędzy, żeby płacić takie krocie za halę, na której parkiet wygląda, jakby miał co najmniej 10 lat (gdy dzieci z podstawówki i gim mają wf-y na tej hali, to praktycznie nikt nie sprawdza, czy mają PRZEBRANE buty na halówki, a to w połączeniu z ograniczonym myciem parkietu daje taki efekt).

    Inna ciekawostka - halę otwarto w kwietniu 2009 roku, więc w przybliżeniu ,,działa&#039;&#039; już 3 lata. Nasza gmina na wybudowanie hali, jej wyposażenie i parking obok niej wydała 14,39 mln zł (cała inwestycja kosztowała 23,16 mln zł, ale dużą część sfinansował m.in Urząd Kultury Fizycznej i Sportu oraz inne organy. Ceny od początku były wysokie, bo tłumaczono, że inwestycja musi się szybko zwrócić. Prawda jest taka, że ta inwestycja nie zwróci się nawet po 10 latach, więc ceny przez kolejne lata będą tak samo wysokie lub nawet wyższe. Jak ktoś nie wierzy, niech sobie obliczy - przez te 3 lata funkcjonowania hali, zwróciło się (licząc ze salką do walk, siłownią, fitnesem i innymi atrakcjami) maksymalnie 2-2,5 mln zł, co stanowi niewielką część wydanych ponad 14 mln zł. Ratunkiem może być boisko ze sztuczną nawierzchnię, wybudowane niedługo po hali, ale na nim ceny są również bagatelnie wysokie (400zł/h), a grafiki świecą pustkami.

    Trzeba brać przykład z Hali w Dobczycach - niskie ceny przyciągają ludzi i hala jest wynajęta do późnych godzin nocnych.

    5 Cytuj

Odpowiedz