Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 9 maj 2009

    O której odjeżdżają dziś ostatnie busy do Krakowa?

    33 5 Cytuj
  • 9 maj 2009

    Jola dzięki :*

    8 7 Cytuj
  • 9 maj 2009

    proszę :) sama z tej strony korzystam zawsze :D

    2 4 Cytuj
  • 13 sie 2010

    WITAM
    MOŻE KTOŚ WIE O KTÓREJ ODJEŻDŻA PIERWSZY BUS DO KRAKOWA
    SOBOTA I NIEDZIELA ??????

    2 3 Cytuj
  • 8 lis 2010

    [quote=F15H3R]O której odjeżdżają dziś ostatnie busy do Krakowa?[/quote] mam to samo pytanie i jedno dodatkowe: jaka jest instytucja nadrzedna i nadzorująca? Ide na małą wojnę skoro ostatnie busy (firmy) z rozkładu nie wywiązują się z ustaleń (rozkład jazdy) które same zadeklarowały (sprawa nie jest incydentalna). Czy wszyscy są zrzeszeni w małopolskim zrzeszeniu przewoźników drogowych? Czy może najpierw szarpnąć sprawę o gminę lub starostwo?

    1 1 Cytuj
  • 8 lis 2010

    Z tego co wiem to nie wszyscy są zrzeszeni. Chyba trzeba zacząć od instytucji która wydała im koncesje.

    2 1 Cytuj
  • 8 lis 2010

    Najpierw organ wydający zezwolenie na przewóz ,można też ITD o nieprzestrzeganie rozkładu jazdy za co grożą dość spore kary finansowe.

    2 1 Cytuj
  • 9 lis 2010

    noooo i pięknie dziękuje, na początek wystarczy.

    1 3 Cytuj
  • 10 lis 2010

    ITD pięknie zajęło stanowisko, skierowało mnie do Urzędu Marszałkowskiego wraz z podstawą prawną. Podoba mnie się ta instytucja (mniej chyba kierowcom).

    1 2 Cytuj
  • 11 lis 2010

    z pks pojedziesz za dyszke nie dlugo

    1 3 Cytuj
  • 11 lis 2010

    ty akceptujesz wszystko co Ci pod nos podstawią?

    3 Cytuj
  • 26 gru 2010

    [quote=Vivaldi] ITD pięknie zajęło stanowisko, skierowało mnie do Urzędu Marszałkowskiego wraz z podstawą prawną. Podoba mnie się ta instytucja (mniej chyba kierowcom). [/quote]
    Przyszła odp z U.Marszałkowskiego. W piśmie informują, że za sytuację niewykonania przewozu zgodnie z deklaracją rozkładu jazdy odpowiedzialne są 2 różne firmy (podano mi dane do wiadomości), które to firmy zgodnym chórem stwierdziły na piśmie , że auta uległy awarii (jakiż zbieg okoliczności kurs po kursie o 20:00, gdy ludzi mało, mały przychód) bez możliwości podstawienia zastępczych (zrzeszony także i to deklaruje). Cóż, wytłumaczyli się ale ważne, że nie poszło mimochodem bokiem, że Wojewódzki Urząd Marszałkowski wezwał do wyjaśnień na piśmie, że ktoś kontroluje. Być może się otrząsną, że nie są bezkarni w przewozach wybiórczo realizowanych.

    2 2 Cytuj
  • 26 gru 2010

    aaaa no i zostałem oczywiście poinformowany z umocowaniem prawnym o ewentualnym mozliwym dochodzeniu poniesionych kosztów z powodu braku realizacji przewozów. Ja ściągnąłem ojca telefonicznie (miałem taką możliwość), aby zdążyć na PKP w nocy.
    Dla potomności: jeżeli busy nie realizują planowo ostatnich kursów, bierzecie taryfę do kraka (uwaga na wytłumaczenie celu czyli konieczności kursu), potem jeżeli ktokolwiek ma ochotę polubownie lub sądownie bez problemu odzyska wyłożoną kasę.

    1 2 Cytuj
  • 27 gru 2010

    drogi VIVALDI. Jadąc busem słyszałam kilkakrotnie, jak kierowcy w rozmowach przez komórkę (!) lub CB układają sobie na bieżąco plan jazdy i w nosie mają to co wisi na rozkładzie. Ustawiali się, które kursy odpuszczają bo nie ma pasażerów. Jak oni to określili - wożą powietrze! Super, że podjąłeś interwencję, bo dostając koncesję na przewóz osób, zobowiązują się do przestrzegania rozkładu jazdy niezależnie od tego czy wożą powietrze czy ludzi przylepionych twarzami do przedniej szyby. Gdyby się pasażerom chciało pisać do ITD lub U. Marszałkowskiego skargi za każdym razem kiedy bus nie jedzie, może w końcu ocknęliby się busiarze, że żyją z tych, których mają głęboko w d... poważaniu.

    4 2 Cytuj
  • 27 gru 2010

    aha i jeszcze jedno. Nie znam treści koncesji, ale logicznym wydaje się, że przewoźnik ma obowiązek zorganizowania pojazdu zastępczego, na wypadek awarii. Czy się mylę?

    3 3 Cytuj
  • 27 gru 2010

    Oczywiście, że ma obowiązek podstawić zastępczy, a że na piśmie potwierdził niemożność cóż dalszą drogę pozostawiam "UM" lub luźnym przemyśleniom przewoźników, czy nie będzie miał w przyszłości kłopotów z koncesją.
    Co do U.Marsz. , pisemko 3minuty redagowania, dalej "Wrota Małopolski" i elektronicznie zarejestrowane, pismo jest monitorowane, przychodzą informacje o statusie. Mmmmm bardzo miłe zaskoczenie obsługi administracyjnej.

    2 Cytuj
  • 27 gru 2010

    Vivaldi! Świetna sprawa! Ale o zo chozi... ;). Napisz proszę po kolei jak pisać skargi na przewoźników-busiarzy poprzez wrota małopolski. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać ;))). Nękajmy ich, aż spokornieją i zaczną serio podchodzić do businessu.

    1 Cytuj
  • 27 gru 2010

    Sprawę busów kierujesz do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. To instytucja bezpośrednio wydająca koncesję a tym samym nadzorująca. Jak każda instytucja administracyjna działa na podstawie statystyk, więc każdy procent w słupku załatwionych i nie załatwionych są monitorowane.
    Najszybciej : Logujesz się najsampierw ;) tu

    http://www.wrotamalopolski.pl/root_Cyfrowy_urzad_procedury/Strona+glowna/Wprowadzenie/

    szukasz formularza dotyczącego sprawy --> skargi , opisujesz sprawę i .... czekasz. Informują sami o zmianie statusu za każdym razem ;)

    możesz zachować klasyczną formę papierową, ale w tych czasch to bez sensu.

    2 Cytuj
  • 30 gru 2010

    Znacie może rozkład busów z Krakowa do Myślenic w noc sylwestrową i Noworoczny poranek (31-01,01,11)

    2 1 Cytuj
  • basia 30 gru 2010

    W sylwestra jeżdża co 15 min. Ostatni bus z Krakowa koło 18. W Nowy rok żaden bus nie kursuje.

    1 Cytuj
  • 31 gru 2010

    Vivaldi, dużo dyskutujesz i nie tylko na tym forum , wydaje mi się że masz kompleksy Stary, wszystko Cię przerasta. Masz problem do Busiarzy i PKS-u i inne... . A Urząd Marszałkowski ma Cię serdecznie tam gdzie jest ciemno, za zgłoszenie ?

    1 4 Cytuj
  • 31 gru 2010

    czy busy myślenice-dobczyce jada dzis rozkładem normalnym czy sobotnim ?

    1 Cytuj
  • 31 gru 2010

    [quote=gość: I.T.D.] Vivaldi, dużo dyskutujesz i nie tylko na tym forum , wydaje mi się że masz kompleksy Stary, wszystko Cię przerasta. Masz problem do Busiarzy i PKS-u i inne... . A Urząd Marszałkowski ma Cię serdecznie tam gdzie jest ciemno, za zgłoszenie ? [/quote]
    mocno Cię ruszył ten wątek. Napisz czy Ciebie on dotyczy? Czy to Ty nie podstawiłeś auta do przewozu, a może jeździsz przeładowany? Po prostu mi przeszkadza wożenie ludzi jak bydła i niewywiązanie się z deklaracji. Nie posiadam kompleksów ale zero tolerancji dla przewoźników-ignorantów. Skoro potrafisz to podaj argumentację z powodu której po raz kolejny próbujesz ośmieszyć jak nie wątek to mnie. Argumenty szoferze, argumenty !!!

    1 3 Cytuj
  • 31 gru 2010

    [quote=gość: itd] z pks pojedziesz za dyszke nie dlugo [/quote]
    jestem w stanie za jakość zapłacić a nie jakoś jechać albo nie jechać, bo przewoźnik byle jaki albo przyjedzie albo nie.

    2 3 Cytuj

Odpowiedz