Forum » Myślenice

Burmistrz oskarżony

  • ania 20 lut 2012

    temida, oczywiście lepiej obcym podrzucić swoje smrody zamiast kisić się w nich u siebie. Wywale gówno do śmieci bo do limanowej pojedzie więc co mnie to obchodzi. Naucz się sortować śmieci, sortuj to ci nic nie będzie śmierdziało i nic Cię nie będzie truło.

    2 7 Cytuj
  • 20 lut 2012

    "...oczywiście lepiej obcym podrzucić swoje smrody zamiast kisić się w nich u siebie. "

    Oczywiście ,że lepiej czyjeś smrody wziąć do siebie. Ktoś przynajmniej zarobi. Jeśli nie na śmieciach to na działkach, a może na budowie wałów, lub na surowcu do cementowni lub jeszcze na czymś innym.

    4 2 Cytuj
  • ania 20 lut 2012

    ja tam wolę żeby zarobił swój, nie obcy

    jednak skróty myślowe nie są dobre jak widać ;), chodzi mi o to,że wolę żeby zarobił ktoś z Myślenic i podatek odprowadził do myślenic a nie do US w Limanowej. qwe uprościłeś sprawę.
    Też mam zapędy do czarno-biłego postrzegania świata ale staram się ocknąć nim popełnię gafę.
    Nic nie jest czarno-białe. Tu widać nomen omen czarno na białym, że w 99% chodzi o nagonkę na burmistrza, ale zostawmy jego i przyjżyjmy się sprawie głębiej. Interesuje nas cel, jakim jest min czysta gmina. Teraz zapytajmy co my jako mieszkańcy możemy zrobić, żeby nie tonąć w śmieciach i nie obarczać tymi śmieciami innych.
    Ciągle czytam ktość podobno coś widział, podobno słyszał, sąsiad mówił, że jego kuzyn mówił,że jest grupa, że ona trzyma władze. Zaraz włączycie w to żydowską masonerię. Wkurzamnie takie coś masz dowód to do sadu, nie masz to zajmij sie czymś pożytecznym.
    Przypominam Wam, że budowa takiej sortowni to nie 100 tyś tylko kilkadziesiąt milionów. A jak piszecie i jak wiecie Polacy toną w długach. Nie problem jest coś wybudować, trzeba to jeszcze eksploatować w 100%. A wiecie ile kosztuje rekultywacja terenu składowiska (tak bo to nie jest wysypisko tylko składowisko). Chcecie je przenosić do polanki czy gdzieś tam. A co na miejscu obecnego składowiska, chciałby sobie tam ktoś domek postawić a może ziemniaki posadzić. Zacznijcie myśleć bo wszystko idzie z naszych wspólnych pieniędzy wszyscysię na tę sortownie składają. Myślenie nie boli. A to, żemasię to odbywać zgodnie z prawem, nie ulega wątpliwości

    2 7 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Anulo, tu nie ma znaczenia czy swój czy obcy, bo swoi są obcy. Przyjrzyj się całemu Układowi....

    7 Cytuj
  • 20 lut 2012

    [quote=anula] A wiecie ile kosztuje rekultywacja terenu składowiska [/quote]
    Zapytaj tych poprzednich gdzie wydali pieniądze na rekultywacje które zarobili na przywożeniu śmieci z innych miejscowości

    7 Cytuj
  • 20 lut 2012

    [quote=anula] temida, oczywiście lepiej obcym podrzucić swoje smrody zamiast kisić się w nich u siebie. Wywale gówno do śmieci bo do limanowej pojedzie więc co mnie to obchodzi. Naucz się sortować śmieci, sortuj to ci nic nie będzie śmierdziało i nic Cię nie będzie truło. [/quote]

    Szanowna koleżanko- poniosło Cie ze słownictwem z lekka... ale może to i dobrze. Odpowiem zgodnie z zasobem Twoich słów:'Gów..o mnie to obchodzi gdzie - na pewno sa lepsze miejsca do składowania niz to obecne. I do Twojego słownika dodam: Wku... mnie że idąc przez najładniejsza ścieżkę spacerowo-rowerową z Sienkiewicza do Borzety widzę głównie zakład utylizacji.

    I nie tylko Ty droga anulo sortujesz śmieci - bo pragnę zauwazyć że robia to moje dzieci i dzieci sąsiadów. Syfu nie palę bo mam piec gazowy, butelki- preferuje wodę "ze szkła" - nie tylko tę ognistą:) Płace podatki dla gminy Myslenice i nie mam zamiaru przymykac oczu na syf w Myślenicach.

    Nie generalizuj koleżanko! Nie wszyscy mieszkańcy mówiący inaczej niz ty to ćwoki, głupole i inne...

    6 1 Cytuj
  • ania 20 lut 2012

    [quote=gość: Temida] anula napisał/a:temida, oczywiście lepiej obcym podrzucić swoje smrody zamiast kisić się w nich u siebie. Wywale gówno do śmieci bo do limanowej pojedzie więc co mnie to obchodzi. Naucz się sortować śmieci, sortuj to ci nic nie będzie śmierdziało i nic Cię nie będzie truło. Szanowna koleżanko- poniosło Cie ze słownictwem z lekka... ale może to i dobrze. Odpowiem zgodnie z zasobem Twoich słów:'Gów..o mnie to obchodzi gdzie - na pewno sa lepsze miejsca do składowania niz to obecne. I do Twojego słownika dodam: Wku... mnie że idąc przez najładniejsza ścieżkę spacerowo-rowerową z Sienkiewicza do Borzety widzę głównie zakład utylizacji. I nie tylko Ty droga anulo sortujesz śmieci - bo pragnę zauwazyć że robia to moje dzieci i dzieci sąsiadów. Syfu nie palę bo mam piec gazowy, butelki- preferuje wodę "ze szkła" - nie tylko tę ognistą:) Płace podatki dla gminy Myslenice i nie mam zamiaru przymykac oczu na syf w Myślenicach. Nie generalizuj koleżanko! Nie wszyscy mieszkańcy mówiący inaczej niz ty to ćwoki, głupole i inne... [/quote]

    a gdzie ja napisałam,że ćwoki głupole iinne?
    a co jest nie tak z moim słownictem? Widzę zdecydowaną różnicę między włożyć gówno (śmierdzącą kupę) do śmieci a napisać,że kogoś coś gówno obchodzi.
    Każdy mierzy swoją miarką

    1 5 Cytuj
  • 20 lut 2012

    [quote=anula]Każdy mierzy swoją miarką [/quote]

    Właśnie widać że Ty już masz wszystkich "posortowanych". Co do doboru słów, każdy ma ich pewien zasób które przejmuje od osób z którymi najczęsciej przebywa, pokuszę się o analizę która powinna wyjaśnić pewne podobieństwa:

    "Jeśli chodzi o ZUO niecki zasypane w 100%, mają pozwolenie na budowę więc budują, w czasie gdy sąd cofnął im pozwolenie mieli zgodę na zabezpieczenie terenu, czy zabezpieczali czy budowali nie wiem, różnie ludzie gadają a ja jak nie widzę to nie wierzę, wątpię żeby ryzykowali"

    "Obecna cena wywozu śmieci na wysypisko to 0,27 /kg. RPGK na pewno ma jakieś "rabaty". W krakowie ta sama usluga 2 razy drożej plus koszty paliwa plus dodatkowi kierowcy"

    "A może budowali bo byli pewni swego, poza tym są związani umową, że najpóźniej do... muszą oddać budowę bo jeśli nie, musieli by zwrócić kilkanaście milionów złotych wraz z odsetkami a nasz budżet tego by już chyba nie wytrzymał."

    "Naucz się sortować śmieci, sortuj to ci nic nie będzie śmierdziało i nic Cię nie będzie truło."

    "Interesuje nas cel, jakim jest min czysta gmina. Teraz zapytajmy co my jako mieszkańcy możemy zrobić, żeby nie tonąć w śmieciach i nie obarczać tymi śmieciami innych."

    I perełka Międzyzdrojów:
    "[u]czy poprzednie wysypisko działało legalnie czy nie fakt jest jeden, sortownia była niezbędna i to jest sprawa bezdyskusyjna[/u]
    mysleniczanin007, co do "zagłębia śmieciowego" zwróć uwagę na aspekt finansowy "małej sortowni", Myślenice są zbyt małą gminą by sortownia mogła utrzyać się z własnych śmieci. Więc nie mam pojęcia o jakich wpływach do budżetu Ty piszesz. Przeceniasz chyba wartość surowców wtórnych w szczególności tych pochodzących z sortowni. Z tego między innymi powodu rozszerzono terytorium z jakiego będą przyjmowane odpady. Do tego aspekt globalnyjuż w przyszłym roku polska zacznie płacić kary za przekroszenie limitu. Ta kara to 216 tyś euro dziennie.
    Na tę karę złożymy się wszyscy."

    Przypomina Wam to coś?

    7 3 Cytuj
  • 20 lut 2012

    panią prezes Ewę:)

    7 1 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Dla przypomnienia:

    "Warto podkreślić, że jesteśmy jedyną jak na razie gminą w województwie, która będzie miała tego typu obiekt. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić redukcję oraz przetwarzanie odpadów na odpowiednim poziomie oraz spełnić wszystkie założenia i zapisy ustawowe, a także restrykcyjne normy europejskie."

    "Podkreślam jeszcze raz: gmina Myślenice w porównaniu do innych samorządów jest w lepszej sytuacji. Pozostałe gminy muszą się martwić, gdzie te odpady składować i przetwarzać. My, mając swój zakład, tego problemu mieć nie będziemy."

    "Niezrozumiałe jest dla mnie więc, że są osoby w naszej gminie, które wnioskują o odebranie nam pozyskanych środków unijnych, mimo że nasz projekt uzyskał akceptację jako jedyny, obok wniosku krakowskiego, w województwie. Jest to tym bardziej dziwne, że jeśli tego typu obiekt nie powstałby u nas, a w innej gminie, wtedy trzeba by było szukać miejsca na nasze śmieci poza gminą, a to kosztuje. W praktyce oznaczałoby to, że myśleniczanie musieliby płacić większą opłatę za odbiór odpadów. Budowa zakładu u nas, to także oszczędność dla wszystkich mieszkańców. "

    "Stare składowisko odpadów funkcjonuje w Myślenicach od ponad 35 lat. Podstawowym problemem była więc jego modernizacja, dostosowanie do nowych wymogów i koszty tego przedsięwzięcia. Sprawdzaliśmy jakie są tendencje i zamierzenia w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o tę kwestię, tak aby móc czerpać z dobrych wzorców. Nie mogliśmy jednak liczyć, że inna gmina w powiecie wybuduje tego typu nowoczesny obiekt, bo to my produkujemy najwięcej odpadów. Nie chcieliśmy nadal tylko „sypać śmieci w dziurę”, ale ucząc się od najlepszych, zacząć je mądrze przetwarzać. "

    "Odpady przekazane do składowania mają zapisane odpowiednie wskaźniki technologiczne. Nie chciałabym jednak wgłębiać się w aż takie szczegóły, bo przeciętnemu mieszkańcowi to i tak nic nie powie. Mogę jednak z czystym sumieniem zapewnić, że jest to obiekt nowoczesny, dostosowany do wszelkich wymogów ekologicznych, a przy tym skonstruowany tak, by nie przepłacać za to przetwarzanie."

    Mój ulubiony cytat:
    "Na chwilę obecną sytuacja prawna jest następująca: mamy zatwierdzone pozwolenie na budowę, a Naczelny Sąd Administracyjny wypowiedział się, że plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru jest ostatecznie zgodny z prawem, podobnie jak decyzja środowiskowa, wydana z rygorem natychmiastowej wykonalności. [u]Od strony administracyjno-prawnej nie ma więc przeciwwskazań do kontynuowania prac budowlanych na terenie zakładu.[/u]"

    Na zakończenie:
    "My jednak zawsze przedstawiamy i będziemy przedstawiać, konkretne argumenty, poparte dokumentami. "
    "Dyskusja więc jest bezprzedmiotowa. Jednak powtarzam, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. "

    żródło

    5 1 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Caly Urzad w Myslenicach powinni do wiezienia same przekrety

    8 1 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Heheheh, powoli forum porusza wszystkich członków Układu, który w każdym momencie może się posypać. Układ jest wielki, na razie ma wpływy i wydaje się nie do ruszenia... na razie.
    A cóż porabia nasz prezes żelazna remka na oczyszczalni? Dawno nikt nie ruszał tematu?
    A co Pan Grabowski z zarządu dróg?

    10 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Już niedługa ma wejść nowa ustawa śmieciowa, rewolucja ma polegać na tym, że opłata będzie jednakowa dla wszystkich bez znaczenie ile śmieci się wyrzuca, ma to podobno zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk.
    Od koleżanki, która mieszka w Krakowie, dowiedziałem się, że do ich sąsiadów przyjeżdża Myślenickie MPO odbierać śmieci, to informacja dla tych, co naiwnie myślą, że śmieci będą tylko z Myślenic i okolic.

    5 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Informowanie ludzi, że skąd inąd byłoby drożej było tylko kartą przetargową, w rzeczywistości mając u siebie wysypisko zapłacimy może podobnie, z tą różnicą że zarobi ZUO a nie inny zakład.

    6 Cytuj
  • ania 21 lut 2012

    hehehe, nawet nie wiecie jak bardzo się mylicie.

    ''przyjeżdża Myślenickie MPO odbierać śmieci'' to już jest totalna ignorancja, "Myślenickie MPO" to RPGK.
    ttt nie masz racji aby się o tym przekonać wystarczy wykonać 2 telefony, na Borzęty i na Barycz i porównać ceny

    1 6 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Dlaczego akurat na Barycz? -Chętnie prównam w co najmniej z paroma wysypiskami. A zresztą ludzi nie interesuje ile bierze bezpośrednio ZUO ale to ile kasuje ich RPGK, tak czy owak wychodzi na jedno - kasa idzie do UMiG.

    5 Cytuj
  • 21 lut 2012

    A z tej kasy się finansuje różnego rodzaju prace, często wykonywane przez firmę pana B.:)
    I co da się?:)

    8 Cytuj
  • ania 21 lut 2012

    ttt to porównaj i dolicz do tego koszty transportu jeszcze. Jak znajdziesz taniej niż ZUO to Cie na forum oficjalnie przeproszę

    2 7 Cytuj
  • 21 lut 2012

    [quote=anula] ttt to porównaj i dolicz do tego koszty transportu jeszcze. Jak znajdziesz taniej niż ZUO to Cie na forum oficjalnie przeproszę [/quote]

    W sumie najtaniej to wychodzi spalanie śmieci w piecu. Oszczędzamy na:

    1. Odbieraniu i transporcie śmieci.
    2. Segregacji i składowaniu.
    3. Odgazowywaniu, monitorowaniu, rekultywacji.
    4. Pensjach dla pracowników ZUO.
    5. Różnego rodzaju lewiznach:).
    6. Usługach Bronka.
    7. Wydatkach na promocję prezesów, burmistrzów, członków rad i zarządów.
    8. Honorariach adwokackich za ciąganie mieszkańców i dziennikarzy po sądach.

    A że trochę śmierdzi i zatruwa? No cóż... Obecne składowisko też śmierdzi, zatruło całą populację ryb w stawach i cholera wie kogo jeszcze pozbawi w najbliższym czasie zdrowia.

    A jeśli znajdziesz Anulu tańszą i mniej szkodliwą metodę pozbywania się śmieci to również ja oficjalnie przeproszę Cię na forum:)

    8 2 Cytuj
  • ania 21 lut 2012

    Proszę Modra Głowo

    Ja płacę za wywóz śmieci bo muszę ale raz w tygodniu pojawiają się umnie śmieciarze tylko po to by przestawić pusty śmietnik. Śmieci mam wysortowane a to co za nie dostanę na skupie prawie wystarcza mi na opłacenie RPGK.[/quote]

    kosztowało mnie to 95 zł 3 lata temu,kiedy to zakupiłam do domu specjalny kosz na segregowane odpady. Kosztuje mnie to tylko tyle,żeby włożyćdoodpowiedniej przegrody.
    Masz mi może coś do powiedzenia? :)

    1 8 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Będę się upierał przy swoim.
    Niemożliwe żebyś wysortowała 100% śmieci:). Jeśli wieziesz coś na skup to chyba nie za darmo (a koszty transportu rosną :) ).
    Specjalny kosz na odpady zajmuje Ci miejsce a segregowanie zabiera Ci czas:):). Mogłabyś w tym czasie popracować np. z ZUO - przecież wiesz jak drogie są Bronka usługi.
    A ja ? Cóż ..
    Paląc śmieciami w piecu mam same zyski - koszt ogrzewania domu spada mi o 70%!!!!
    I to w dobie kryzysu energetycznego i coraz wyraźniej rysującej się perspektywy końca zasobów kopalin na świecie!!
    I kto jest teraz bardziej ekologiczny i oszczędny?!!:)
    A zamiast tracić czas na segregowanie, wywalam tylko pełny kosz do pieca i lecę robić Bronkowi swetr na drutach. Podobno okropnie zmarzł tej zimy:)

    5 2 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Ciekaw jestem jakie koszty ponoszą mieszkańcy Limanowej?

    2 1 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Oczywiście za śmieci nie za gaz.

    2 1 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Sama se odpowiem, ale mam jeszcze pytania do anuli.

    ,,Na sesji Rady Gminy Limanowa, która odbyła się 6 grudnia 2011 r. zostały uchwalone stawki podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych na 2012 r., dokonano również zmian odpłaty za wywóz odpadów komunalnych oraz ceny wody i ścieków.

    Opłata za wywóz odpadów komunalnych w przypadku wykorzystywania nieruchomości na cele mieszkalne została podniesiona z 2 zł brutto do 2,50 zł brutto od osoby zameldowanej na pobyt stały lub czasowy na terenie tej nieruchomości, natomiast w przypadku wykorzystywania nieruchomości na prowadzenie działalności gospodarczej, w ramach której powstają odpady komunalne wzrosła z 25 zł do 35 zł brutto miesięcznie.
    Od nowego roku wzrosną również ceny związane z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków. Opłata abonamentowa wzrośnie z 5,04 zł do 5,40 zł brutto,cena wody z 2,32 zł do 2,48 zł brutto za 1 m3 natomiast cena odbioru ścieków z 4,04 zł do 4,32 zł brutto od osoby zamieszkałej miesięcznie.”
    Za śmieci teraz płacę ok. 27 zł, a wg stawki z Limanowej zapłaciłbym 20 zł. Czyli oni nie mają wysypiska a mają tańszy wywóz. Cikawe!!!!!!!!!!!!!

    Za wodę płace płacę ok. 3,30zł za m3, a w Limanowe zapłaciłbym 2,48 zł.

    Poniżej dwie wypowiedzi burmistrza Limanowej
    ,,- Mamy informacje, że wybudowano duże wysypisko w Myślenicach, gdzie segreguje się i spala odpady - mówi Marek Czeczótka, burmistrz Limanowej.
    - I aby się zbilansowało, trzeba wozić tam śmieci z wielu różnych miejsc. Limanowa została więc niejako z automatu "przypisana" do Myślenic.”

    Anula czy to prawda, że:
    ,,Koszt przyjęcia tony odpadów do Myślenic to 2,35 zł.”
    Bo jeżeli tak to zaraz zrywam umowę z RPGK i sama wożę śmieci na wysypisko?

    6 Cytuj
  • 21 lut 2012

    Nic dodać nic ująć ale mędrcy z otoczenia dworu dalej będą robić wodę z mózgu.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz