Forum » Myślenice

Szkoła rodzenia w Myślenicach

  • 14 maj 2009

    Co myślicie o zorganizowaniu w Myślenicach szkoły rodzenia i miejsca, gdzie przyszli Rodzice mogliby się spotykać, ćwiczyć i przygotowywać się do przyjścia na świat ich dziecka???

    1 Cytuj
  • 14 maj 2009

    co prawda dokładne w temacie nie jestem, ale z tego co wiem to taka "szkoła" działa przy naszym szpitalu. Moja znajoma chodziła na zajęcia i bardzo dobrze wyrażała się na jej temat.

    1 1 Cytuj
  • 22 maj 2009

    Chyba szkoła rodzenie już nie działa. Ja jestem dość mocno w temacie i myślę że w "naszym" szpitalu drzemie wielki potencjał tylko czy ktoś ma siłę i możliwości żeby go wydobyć. Kiedyś oddział położniczy miała najgorszą sławę w okolicy sama nie odważyłam się rodzić w Myślenicach teraz dochodzą mnie słuchy że sytuacja poziom opieki nad matką i dzieckiem a przede wszystkim szacunku dla tej ważnej i trudnej chwili narodzin dziecka zaczyna funkcjonować jak należy ale zanim oddział stanie na nogi ale przede wszystkim trzeba odbudować zaufanie do personelu poprzez właśnie stworzenie szkoły rodzenia, przydałaby się poradnia laktacyjna i poród rodzinny w standardzie

    P.s. i jeszcze jedno nie wiem czy to prawda ale podobno w Myślenicach rodzi się zbiorowo to znaczy na wielkiej sali kobiety odarte i intymności są oddzielone od siebie jedynie parawanami???
    Mam nadzieje że w XXI wielu to tylko złośliwe plotki a jeśli to nie są plotki to przede wszytki potrzebny jest remont i warunki godne człowieka wiem że to co powiem będzie makabryczne ale nawet zwierzętom staramy się umożliwić godne przyjęcie potomstwa więc jak można tak poniżać kobiety!!
    Mam nadzieje że to forum jest czytane również przez osoby mające wpływ na takie rzeczy jak oświata zdrowie i.t.p więc dla nich do przemyślenia daję mój wpis

    2 Cytuj
  • 22 maj 2009

    Nie wiem edyta.g jak mocno w temacie jesteś,ale dwa miesiące temu szkoła rodzenia przy naszym szpitalu działała normalnie, co pozwoliło mi bez stresu przeżyć piękny dzień w którym narodził się mój synek. Personel w szpitalu jest jaki jest (i tak jest wszędzie). Jak trafisz dobrze (jak ja) masz miłe wspomnienia. Urodziłam drugie dziecko w Myślenicach i nie mam żadnych zastrzeżeń.

    1 Cytuj
  • 25 maj 2009

    to właśnie sprawdza się to co napisałam docierają do mnie coraz lepsze opinie o szpitalu jednak 6 lat temu kiedy ja rodziłam pierwsze dziecko było zupełnie inaczej dlatego pisałam nie odważyłam się w tedy rodzić w Myślenicach. Jeśli chodzi o szkołę rodzenie to byłoby dobrze abyś dała zainteresowanym jakieś bardziej konkretne informacje to znaczy gdzie dzieła często bywam w szpitalu i w poradni "K" jakoś nie zauważyłam inf. o szkole rodzenia nic więc dziwnego że napisałam cyt. "Chyba szkoła rodzenie już nie działa" z bardzo dużym naciskiem na "chyba" więc napisz proszę jak kobiety mogą się zgłosić do szkoły rodzenia

    Cytuj
  • 29 maj 2009

    Szkoła rodzenia działaLa jeszcze niedawno, jeżeli chodzi natomiast o poród masz wybór czy rodzisz rodzinnie w osobnym pokoju czy na sali ogólnej, której boksy oddzielone są ściankami działowymi. Powiem wam że rodziłam ponad rok temu w Myślenicach, poród trudny i zakończony cesarką wspominam całkiem oki. Nie mogę mieć wogóle zastrzeżeń do personelu i pielęgniarek na oddziale połóżniczym. Oczywiście różne są dni ale jak coś się dzieje zawsze pomocne i uśmiechnięte nawet w środku nocy. Wiem bo spędziłam tam 6 dni. Jeżeli chodzi o lekarzy to zależy na jaki dyżur się trafi, jedni są lepsi inni gorsi jednak i tak najlepiej mieć lekarza prowadzącego ze szpitala.

    1 Cytuj
  • 29 maj 2009

    Mam pytanie: czy w szpitalu w M-cach przed porodem obowiązkowo golą i robią lewatywę?

    Cytuj
  • 29 maj 2009

    Hmmm wiem że lewatywy nie robia obowiązkowo jak chcesz to ci zrobią pytają sie o zgodę. Jak jesteś podgolona lub masz krótkie włosy to nie gola, chyba że powiesz że nie chcesz to też wbrew tobie togo nie robią.

    Cytuj
  • 2 cze 2009

    Witajcie przyszłe mamusie i mamuśki :) wiem z pewnego źródła że szkoła rodzenia przy szpitalu funkcjonuje (moja znajoma z mężem chodzą a na dniach mają termin :) Bardzo sobie zajęcia chwalili. Ps. wkrótce dla Was w naszym mieście otwarcie "Klubu dla mam" z ciekawymi zajęciami tak więc... "oczy szeroko otwarte" . Życzę powodzenia. Do zobaczenia :)

    Cytuj
  • 2 cze 2009

    ?? A co to będą za zajęcia??? i kiedy otwarcie???

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    witaj Pp :) dla kreatywnych i aktywnych mam;) zapewniam że będzie ciekawie i będzie miejsce dla Waszych pociech :) przy "sprzyjających wiatrach" ruszymy na przestrzeni sierpnia/września. Do zobaczenia. :)

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    Dziękuję za szybka odpowiedź!!!
    mam jeszcze jedno pytanie- czy będą to zajęcia dla kreatywnych i aktywnych mam, czy przyszłych mam??? I gdzie będą się odbywać??? Pozdrawiam!!!!

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    Witam ponownie:) tak dla przyszłych Mam - zwłaszcza :) ... staramy się aby to było w ścisłym centrum. chętnie napiszę coś więcej ale ... proszę o cierpliwość... ciepło pozdrawiam -
    Przyszłą mamę??

    Cytuj
  • 4 cze 2009

    Tak, przyszłą mamę, ale już raczej nie zdążę skorzystać. A pytam, ponieważ slyszałam, że szykuje sie otwarcie takiego punktu, ale nie jestem pewna czy mówimy o tym samym..

    Cytuj
  • 4 cze 2009

    :) bez obaw nawet po porodzie znajdziesz w Klubie coś ciekawego dla siebie. Trzymam kciuki za poród :)

    Cytuj
  • 13 cze 2009

    Ja urodziłam obydwu synów w Myślenicach - 10 i 6 lat temu i wcale nie mam złych wspomnień. Co prawda 10 lat temu leżałam na sali 8-osobowej (co uważam za ogromną przesadę) ale 3 dni da się wytrzymać. Pielęgniarki są miłe,z lekarzami również nie miałam zatargów. Nie wyobrażam sobie rodzić na wspólnej sali, więc miałam poród rodzinny a o szkole rodzenia w Myślenicach słyszałam już 10 lat temu, więc nie wiem, dlaczego narzekacie... A szkoła rodzenia nadal funkcjonuje - moja przyjaciółka urodziła synka 3 dni temu, w Myślenicach, chodziła do szkoły rodzenia i bardzo sobie chwaliła :)
    Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy :)

    Cytuj
  • 13 cze 2009

    A moglby ktos napisac gdzie dokladnie sie znajduje ta szkola rodzenia? czy jest przy szpitalu czy moze gdzies indziej?a moze posiadacie jakis kontakt do tej szkoly? pozdrawiwm wszystkie Mamuski:)

    Cytuj
  • 21 cze 2009

    Witam
    Nie zaczęłam wprawdzie jeszcze chodzić do szkoły rodzenia w Myślenicach, ale byłam w szpitalu i pytałam o szczegóły. Zajęcia odbywają się w każdą środę o 18. Wystarczy przyjść na oddział ginekologiczno - położniczy i panie z personelu wskażą pokój, w którym odbywają się zajęcia. Zainteresowanie jest ogromne, więc myślę, że faktycznie warto iść i przekonać się samemu jak jest.
    Pozdrawiam:)

    Cytuj
  • 17 lip 2009

    Cieszę się że Myślenice tak pozytywnie się zmieniają i stają takie przyjazne dla przyszłych mam :) BRAWO!!!
    Dobrze, że dzięki temu tematowi już wiemy gdzie jest szkoła rodzenia:) Brakuje mi jeszcze na tym forum takiego klubu "młodych" mam przyszłych i świeżo upieczonych. Myślę ze fajnie byłoby się spotkać, wymienić informację i doświadczenia. W końcu ciąża i poród to poważna rzecz
    ;)

    Cytuj
  • 27 lip 2009

    Zajecia odbywają się w sali obok gabinetu lekarskiego na przeciwko windy (jest informacja na drzwiach). Zajęcia ciekawe- byliśmy z mężem- polecamy :)Rodziliśmy również w Myślenicach (rodzinnie w osobnej salce )....Hilton to może to nie jest ale w Kraku wcale warunki nie są super fantastyczne. Boksy na sali ogólnej mają w planie przebudowac na osobne salki ale z kasą ponoc krucho...ważne że klima działa :) Personel świetny- przynajmniej na taki trafiliśmy. pozdrawiam

    Cytuj
  • 27 lip 2009

    Ile kosztuje poród rodzinny? i czy to dziala na zasadzie "kto chce" czy "jak jest wolne"??Bo nie wiem jakie warunki sa w Myslenicach...

    Cytuj
  • 28 lip 2009

    Niby płaci się za obecnosc 2 osoby <200zł do niedawna było w cenniku na stronie szpitala ale już nie ma>, ja przy wypisie zapytałam gdzie to wpłacic to panie powiedziałay że poród rodzinny jest za darmo. Oblężenia to w Myślenicach aż takiego nie ma żeby "nie było wolne"- salki są dwie- spokojnie się załapiecie na rodzinny :)

    Cytuj
  • 28 lip 2009

    W razie czego pisz :)

    Cytuj
  • 28 lip 2009

    to prawda ze zamkneli witolda w ?

    Cytuj
  • 28 lip 2009

    Tak, to prawda, wiecej na ten temat:
    http://www.miasto-info.pl/forum/temat185

    Cytuj

Odpowiedz